Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

era
Kontakt:

Re: Samochody

Post autor: era »

Chyba mi się trafiła niezła okazja, bo kuzyn sobie sprowadził z Bawarii Audi a3 8P Sportback, 2.0 TDI 170km, 2008r. Dogadaliśmy się na całkiem niską cenę, ale drzwi od strony kierowcy do wymiany(ruda), oraz prawy przedni błotnik do malowania. Do tego jeszcze jeszcze tłumaczenie doków, opłaty etc.
Tylko pytanie takie - wiem, że ten silnik nie jest jakoś specjalnie chwalony, tylko ja to auto moge mieć za jakieś 6 tysiecy mniej niż średnia cena rynkowa. Miał ktoś z tym motorem jakieś większe problemy i stanowczo odradza?

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Zna się ktoś z forum na silnikach motocyklowych? Podczas dzisiejszego wyjazdu padł mi silnik. Usłyszałem kilka stuków i motocykl zgasł, próba odpalenia; brak sensownej kompresji. Dzisiaj rozebrałem dziada i trochę się zdziwiłem, bo na tłoku nie ma żadnych uszkodzeń, a pierścienie trzymają wymiary (niedawno był wymieniany tłok z pierścieniami). Co prawda na cylindrze są dwie wyczuwalne rysy, ale one były już wcześniej i wszystko śmigało :wink: . Skoro dół nie jest zatarty to pewnie coś z głowicą, można to jakoś sprawdzić w domowych warunkach? Mowa o Suzuki dr 350.

paulinajack
Kontakt:

Post autor: paulinajack »

uuu silnik i takie objawy to nic dobrego.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2020, o 21:56 przez paulinajack, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Hej panowie, mam pytanie. Sprzedaliśmy z żoną samochód, Opel Zafira, gość przyjechał, obejrzał, powiedzieliśmy że jest klima do zrobienia, zajrzał pod maskę, rzeczywiście silnik lekko zalany, ale o tym wiedział, wymienił co jest do zrobienia w gniego i zeszliśmy z ceny 900 zł w stosunku do ogłoszenia. Dzisiaj dzwoni i mówi, że był u mechanika i że jest to i to do zrobienia i żąda zwrotu połowy kosztów naprawy. Nie ukryliśmy wad, o których wiedzieliśmy, gość nie chciał jechać do mechanika przed zakupem, odebrał go po tygodniu spod naszego domu... Teraz straszy sądem i jeszcze większymi kosztami naprawy, z danych z neta wynika, że gość jest handlarzem aut. Co z takim zrobić ? Czy ktoś miał podobne sytuacje ?

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Wrubel84 pisze:
21 wrz 2020, o 18:12
Hej panowie, mam pytanie. Sprzedaliśmy z żoną samochód, Opel Zafira, gość przyjechał, obejrzał, powiedzieliśmy że jest klima do zrobienia, zajrzał pod maskę, rzeczywiście silnik lekko zalany, ale o tym wiedział, wymienił co jest do zrobienia w gniego i zeszliśmy z ceny 900 zł w stosunku do ogłoszenia. Dzisiaj dzwoni i mówi, że był u mechanika i że jest to i to do zrobienia i żąda zwrotu połowy kosztów naprawy. Nie ukryliśmy wad, o których wiedzieliśmy, gość nie chciał jechać do mechanika przed zakupem, odebrał go po tygodniu spod naszego domu... Teraz straszy sądem i jeszcze większymi kosztami naprawy, z danych z neta wynika, że gość jest handlarzem aut. Co z takim zrobić ? Czy ktoś miał podobne sytuacje ?
Jak handlarz to trafił Ci się typowy wyłudzacz, nic przy tym samochodzie nie zrobi i puści dalej, a na Tobie chce sobie zrobić dodatkowy zarobek. Wadą ukrytą są elementy, których nie ma możliwości sprawdzić i są specjalnie zamaskowane przez sprzedającego. Choćby auto nie miało podłogi czy brało 10l oleju na 1000km to wina jest jego, nie sprawdził dokładnie samochodu.

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

Wrubel84 pisze:
21 wrz 2020, o 18:12
Co z takim zrobić ?
Powiedziec zeby spierdalal.

Awatar użytkownika
Wrubel84

Dzięki, nie wiedziałem dokładnie co to ta wada ukryta, bo wiele rzeczy można pod nią podpiąć.

Awatar użytkownika
Wrubel84

Witam, tym razem mam inny problem. Alarm w samochodzie nie rozbraja się, centralny zamek otwiera drzwi, ale alarm nadal jest aktywny i po przekręceniu kluczyka włącza alarm, wyje i nie uruchamia silnika, trzeba pod maską wyłączyć kluczykiem głośnik. Nowe baterie w pilocie. Ktoś pomoże, coś podpowie ? Samochód Hyundai i30

sc0user

Post autor: sc0user »

@up

Spróbuj od odłączenia i podłączenia akumulatora.
Zobacz w instrukcji czy wymiana baterii nie wpływa jakoś na rozkodowanie pilota - bo nie wiem, czy masz fabryczny czy dokładany alarm.

Awatar użytkownika
Wrubel84

Tak zrobię, dzięki

dzemek

Post autor: dzemek »

Moim pierwszym samochodem było Renault Megane I, kubełkowe fotele, sympatyczne auto ale lakier szybko przebarwia się, kolega miał to samo na masce i dachu. Potem jeździłem Oplem Astra II gaz, piękne auto, niestety wjechał w bok od strony lewej we mnie Fiat Fiorino (dobrze, że nie tir albo autokar) i poszedł do handlarza. Na chwilę miałem zastępczego Fiata Tipo, bardzo wygodny tylko palił bardzo dużo benzyny, co chwila trzeba było wlewać do niego :D Po tym zdarzeniu kupiłem Opla Corsę D 2008 rok, tragiczna wymiana żarówki z przodu (trzeba było filtr powietrza rozebrać i połowę wyposażenia), niestety bardzo mały bagażnik i po narodzinach dziecka musiałem poszukać czegoś nowego, rok nim jeździłem, typowo miejskie auto na torebkę i małe zakupy.
Obecnie jeżdżę Renault Megane III, 2011 rok, 1,5 DCI, pali mało, 5 albo 6 litrów. Chwalę sobie to auto, nie ma żadnych większych kosztów przy nim, na liczniku nieco ponad 190 tys. km. Małym minusem może być brak usb aby posłuchać z niego muzyki.
W jakiejś tam przyszłości chciałbym Volvo albo Skodę, ładne są również Hundyai i30 albo i40.

Kuj

Post autor: Kuj »

Koleżanka poprosiła mnie o wymiane żarówki w corsie D wtedy nie wiedziałem na co sie pisze :D
Mam pytanko może mi coś polecicie. Szukam autka dla żony obecne meriva B 2010r chce wymienić na coś w podobnej cenie. Meriva nie spełnia oczekiwań ze względu na zawodny silnik 1.4t chce sprzedać zanim się całkiem nie rozsypie.
Mam opcje na insygnie 2009r 2.0cdti 130km przebieg 80k mil. Po wymianie sprzegla z dwumasem i dociskiem. Sprzedaje znajomy i daje mi fajna cene. Pytanie czy ktoś ma Insygnie szukam jakiś opinii.
Czy możecie polecić jakieś inne autko niezbyt drogie w eksploatacji w podobnej cenie?
Zona robi spore przebiegi i myslalem raczej o dieslu chociaż fanem nie jestem ze wzgledu na dpf czy dwumas.
Wazne by samochod nie byl zbyt drogi w ubezpieczeniu.

ODPOWIEDZ