Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
cryptic

Re: Samochody

Post autor: cryptic »

Awatar użytkownika
Qwerty
Kontakt:

Post autor: Qwerty »

cryptic pisze:http://otomoto.pl/oferta/audi-a3-1-6-be ... 20ad4ecb4f

co myślicie, nie za tanio?
Podjechać i sprawdzić choć cudów bym nie oczekiwał. To, że przegląd jest jeszcze ważny przez nieco ponad 2 tygodnie daje do myślenia.

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

Wygląda na bardzo zadbaną, ale taka chodzi po 10k. Kumpel niedawno kupował od znajomego i dał 10 z groszem i flaszkę za bardzo podobną.
Ten przegląd na 2 tygodnie jest nieco podejrzany.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

Za tanio.
Przebieg niski. Wgniot na drzwiach od kierowcy.
Weź kogoś znajomego kto pracuje przy samochodach i sprawdzcie. Każdy samochód jest mega odpicowany i wymalowany na zdjęciach. Ostatnio widziałem, że nawet opony czymś pryskają, żeby się świeciły jak psu jajca.
Poproś, aby miernikiem lakieru posprawdzał. Przejedź się nim, wyłącz radio i posłuchaj jak silnik chodzi, czy coś stuka itd.
Albo ktoś chce się go pozbyć jak najszybciej i samochód jest ok, albo po prostu tyle jest wart, bo wiadomo co.

Aczkolwiek, dobrych samochodów nikt nie sprzedaje.

Grafito

Post autor: Grafito »

Skoro dyskutujecie... Jestem zakochany w Mazdzie RX-8
Pozdrawiam. :lol:
Obrazek

"I like being alone"

Django

Post autor: Django »

HappyBlancik pisze:

Wygląda na bardzo zadbaną, ale taka chodzi po 10k. Kumpel niedawno kupował od znajomego i dał 10 z groszem i flaszkę za bardzo podobną.
116k km w 14-letnim aucie? I Wy w to wierzycie?? Hahaha

Ja mam auto 4 lata, benzynowe, i zrobiłem nim równo 100k km. I nie jeżdżę nie wiadomo ile i gdzie - ot codzienna eksploatacja. 516 000 km - o, tu się zgodzę.

Poza tym ten silnik jest niezwykle mułowaty. I naprawdę nie ma innych marek samochodów, tylko niemieckie? Nissan Almera, Toyoya Corolla, Mazda 323f, honda civic, subaru impreza, mitsubishi lancer/carisma/galant - a zwłaszcza galant to auta, które biją ałdi na głowę. No, ale kwestia gustu.

Wracając do ogłoszenia - wg mnie coś podejrzana jest ta audica. Ale zawsze możesz zadzwonić i powiedzieć, że bierzesz ją na GRUNTOWNY przegląd wszystkiego co się da. I jeżeli będzie ok, to płacisz Ty, a jeżeli coś wyjdzie, to on. Ciekawy jestem jego reakcji.

Aha, odpalaj NA ZIMNYM silniku. Jeżeli przyjdziesz na oględziny i silnik będzie ciepły, to grzecznie się pożegnaj.
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

Kumpel z niemiec chciał ściagać Accord 4 letnią i prawie wszystkie miały 200k+ przebiegu a ja myślałem ,że w mojej 16-letniej a3 przebieg 290tyś jest spoko :D

Chyba z milona miała przekręcany :D
Tak odnośnie przebiegów. Nie ma co wierzyć tym przebiegom tylko jak to od strony mechanicznej wygląda. A te stare audi to naprawde solidne samochody bo sam mam i jestem mega zadowolony jakością tego auta ;)
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

Davvid8

Post autor: Davvid8 »

Z przebiegami to nie jest zasada, że mały to cofnięty. Kolega przez 8 lat nowym golfem do stówki nie dobił bo do pracy nie jezdził autem a do tego mieszka w małym miasteczku co wszędzie jest blisko z buta dojść. Podobnie za granicą sprzedawane są tez auta, które były podobnie użytkowane. Dlatego nie ma innego wyjścia jak sprawdzenie komputerem i uważne przeglądnięcie zużycia elementów takich jak tapicerka, kierownica, lewarek itp. które przeważnie nie wycierają się po 100 tys. km.

grunwald

Post autor: grunwald »

Mam w rodzinie od nowości peugeota 206 z 03', który ma przejechane niecałe 75k, więc można? można.

Osobiście jestem zakochany w Accordach VII. Genialne samochody.
Jurgen ufam Tobie.

lingo1

Post autor: lingo1 »

Django pisze:
HappyBlancik pisze:

116k km w 14-letnim aucie? I Wy w to wierzycie?? Hahaha

Ja mam auto 4 lata, benzynowe, i zrobiłem nim równo 100k km. I nie jeżdżę nie wiadomo ile i gdzie - ot codzienna eksploatacja. 516 000 km - o, tu się zgodzę.

Poza tym ten silnik jest niezwykle mułowaty. I naprawdę nie ma innych marek samochodów, tylko niemieckie? Nissan Almera, Toyoya Corolla, Mazda 323f, honda civic, subaru impreza, mitsubishi lancer/carisma/galant - a zwłaszcza galant to auta, które biją ałdi na głowę. No, ale kwestia gustu.

Wracając do ogłoszenia - wg mnie coś podejrzana jest ta audica. Ale zawsze możesz zadzwonić i powiedzieć, że bierzesz ją na GRUNTOWNY przegląd wszystkiego co się da. I jeżeli będzie ok, to płacisz Ty, a jeżeli coś wyjdzie, to on. Ciekawy jestem jego reakcji.

Aha, odpalaj NA ZIMNYM silniku. Jeżeli przyjdziesz na oględziny i silnik będzie ciepły, to grzecznie się pożegnaj.
Niemieckie auta sa najlepsze. Co do tej audicy po tych zdj nie idzie nic ocenic. Z tym przegladem mozesz tak zrobić ze jak będzie ok placisz ty a jak cos wyjdzie to on. Zobacz jego reakcje jak bedzie sie bronil czy rzucal to podziekuj i tyle bo wtedy na pewno bylo cos kombinowane i przekrecane
Obrazek

kostucha
Kontakt:

Post autor: kostucha »

1 niemieckie auta nie sa najlepsze co potwierdza chocby ostatni abgasskandal.
2 tylko nawiasem wspominajac - w de placi sie roczny podstek za auto. W zaleznosci od mocy i rodzaju silnika rozni sie jego kwota. I tak np za diesla mozna zaplacic nawet 600e podatku a za benzyne np 120. Dlatego ludzie kupuja diesla tam tylko gdy maja pewnosc ze wyjda na plus wzgledem benzyny po oplaceniu podatku. Innymi slowy robia kilometry.

Ediz: Dobaudi powyzej nic. Ot ciekawostka dlaszukajacych auta w dieslu ;))
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, o 10:47 przez kostucha, łącznie zmieniany 1 raz.

notabene

Samochody

Post autor: notabene »

No ale co KFZ Steuer ma do tego?
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."

Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

Witam,
Chciałbym się was poradzić. Planuję kupno samochodu. Cena 20-25 tys. Zależy mi przede wszystkim na tym żeby był w miarę bezawaryjny. Hatchback bądź sedan. Myślałem nad Leonem 2 1.9tdi lub mazda 3. Może macie jakieś propozycje dla mnie? Fajnie by było gdyby samochód nie był starszy niż 2008r.
Pozdrawiam
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard

Ultrasow

Post autor: Ultrasow »

Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad Skodą Octavią II, Hondą Civiciem czy Renault Megane. Każdy z tych znajdziesz do 25 tys od 2008 rocznik w górę. Samochody przyjemne, raczej bezawaryjne(Megane, a Laguna to dwa różne światy pod tym względem od razu informuje gdyby ktoś miał ochotę mity opowiadać), tanie części. Octavia w sedanie, Civic i Megane w hatchbacku.

Awatar użytkownika
Mateusz95LFC

Post autor: Mateusz95LFC »

Zicku pisze:Witam,
Chciałbym się was poradzić. Planuję kupno samochodu. Cena 20-25 tys. Zależy mi przede wszystkim na tym żeby był w miarę bezawaryjny. Hatchback bądź sedan. Myślałem nad Leonem 2 1.9tdi lub mazda 3. Może macie jakieś propozycje dla mnie? Fajnie by było gdyby samochód nie był starszy niż 2008r.
Pozdrawiam
W sumie przydałoby się trochę więcej szczegółów. Poszukujesz diesla czy benzyny, auto z lekko usportowionym charakterem (wnioskuje po Leonie i Mazdzie) czy zwykłe przyrząd do przemieszania z punktu A do B. Jakieś preferencje co do marki, byłoby łatwiej :) Jeśli chodzi o typowe kompakty to wiadomo Golf, Octavia, Leon, Astra, Focus, Corolla, Megane, C4, 307/308 itd.
Obrazek

ODPOWIEDZ