Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

bibe

Re: Samochody

Post autor: bibe »

michalfc8 pisze:Na te odległości gdzie głównie dojeżdżam do pracy w gre wchodzi tylko benzyna, nawet bez lpg. Chyba szkoda meczyć diesla na odcinek 5km :)
Może jakieś subaru impreza.
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...

Awatar użytkownika
Mateusz95LFC

Post autor: Mateusz95LFC »

Zna się ktoś z czerwonej społeczności na radiach samochodowych? W swojej Alfie mam aktualnie radio seryjne, na CD - aczkolwiek czyta pliki nagrane tylko w formacie Audio, więc generalnie 80 minut i to tyle. Szukam radia do powiedzmy 250zł, priorytetem jest czytanie MP3 i wejście USB, chociaż gdyby był AUX to byłoby świetnie, czyli generalnie standard. Jakieś propozycje?
Ostatnio zmieniony 3 lip 2015, o 13:14 przez Mateusz95LFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Nie lepiej kupić za 200zł przejściówkę na mp3 ?
Można wrzucić muzykę na kartę SD , 9 folderów po 99 piosenek (ja tak przynajmniej mam) , odsłuchiwać z komórki (ma wejście odpowiednie do tego) i nawet z laptopa :)

klosinho

Post autor: klosinho »

Zobacz jaki piękny wybór. USB już jest totalnym standardem, ba...nawet w niektórych odtwarzaczach odchodzi się od płyt kompaktowych.
Do 250 każde z tych pod linkiem będzie spoko. I JVC czy tam Soniacz będzie ok grał.
Mini przewagę będzie miał Kenwood bo odczytuje pliki w formacie .FLAC no, ale to już trzeba mieć jakąś bibliotekę tych plików. Wiadomo, że najpopularniejszy jest MP3

http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... o300.bhtml

@up: o jakiej przejściówce mówisz ? Chodzi Ci o transmiter FM ?

Awatar użytkownika
ItachiTorres

Post autor: ItachiTorres »

Mateusz95LFC pisze:Zna się ktoś z czerwonej społeczności na radiach samochodowych? W swojej Alfie mam aktualnie radio seryjne, na CD - aczkolwiek czyta pliki nagrane tylko w formacie Audio, więc generalnie 80 minut i to tyle. Szukam radia do powiedzmy 250zł, priorytetem jest czytanie MP3 i wejście USB, chociaż gdyby był AUX to byłoby świetnie, czyli generalnie standard. Jakieś propozycje?

SONY CDX-G1000U

Mam, polecam. świetne radio, zajebisty wygląd i wyjście na skrzynię (co raczej jest już standardem w nowych radiach)

Awatar użytkownika
Mateusz95LFC

Post autor: Mateusz95LFC »

A jak to wygląda z podłączeniem? Żadnej filozofii nie ma, czy lepiej to zlecić jakiemuś elektrykowi by działało dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

klosinho pisze:Zobacz jaki piękny wybór. USB już jest totalnym standardem, ba...nawet w niektórych odtwarzaczach odchodzi się od płyt kompaktowych.
Do 250 każde z tych pod linkiem będzie spoko. I JVC czy tam Soniacz będzie ok grał.
Mini przewagę będzie miał Kenwood bo odczytuje pliki w formacie .FLAC no, ale to już trzeba mieć jakąś bibliotekę tych plików. Wiadomo, że najpopularniejszy jest MP3

http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... o300.bhtml

@up: o jakiej przejściówce mówisz ? Chodzi Ci o transmiter FM ?
Nie nie. Chodzi o "zmieniarkę MP3 "
Bardzo fajna sprawa. Dzięki temu zostawiamy fabryczne radio i cieszymy praktycznie tymi samymi możliwościami jakby mieć radio odtwarzające mp3, a nawet i więcej (bo prócz wejścia USB, jacka ma też wejście na kartę SD) .
Widzę, ze cena jednak nie spadła i wciąż oscyluje między 250 a 300zł.
http://allegro.pl/zmieniarka-usb-mp3-fi ... 29357.html

Edit: Nie dziw się, że niektórzy chcą zostawić oryginalne radio. Mając do wyboru kupić np. oryginalne ale z mp3 (trudno dostępne) za 300-400 zł, a zmieniarkę za 250 nie naruszając konceptu deski rozdzielczej radia wolałem zmieniarkę.
Poza tym, które radio daje możliwość wkładania karty SD - można używać niby płyt ale dla mnie płyty już są prehistorią - wolę sobie nagrać swoje ulubione rzeczy na SD/komórkę itd i stamtąd odtwarzać jeśli chodzi o muzykę bo o to autorowi chodzi by nie musieć być skazanym tylko na audio CD .
Ostatnio zmieniony 3 lip 2015, o 15:49 przez Szpieg1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MenToS

Post autor: MenToS »

Szpieg1 pisze:Nie nie. Chodzi o "zmieniarkę MP3 "
Bardzo fajna sprawa. Dzięki temu zostawiamy fabryczne radio i cieszymy praktycznie tymi samymi możliwościami jakby mieć radio odtwarzające mp3, a nawet i więcej (bo prócz wejścia USB, jacka ma też wejście na kartę SD) .
Widzę, ze cena jednak nie spadła i wciąż oscyluje między 250 a 300zł.
http://allegro.pl/zmieniarka-usb-mp3-fi ... 29357.html
Prawdę powiedziawszy to mając do wyboru tą zmieniarkę za 250-300zł. lub radio w okolicach 300zł to zdecydowanie wybrałbym radio ;) Zmieniarka to tylko wtedy, gdy ktoś nie chce pozbywać się oryginalnego radia :P (więc jak dla mnie to byłaby ostateczność)

Do 300 zł to tak na prawdę ciężko znaleźć coś fajnego więc wybiera się to, które ci się bardziej spodoba :D Żeby radio było na prawdę dobre to niestety trzeba wydać już ok. 600-700 zł

Na twoim miejscu brałbym coś z Pioneera lub JVC: http://www.skapiec.pl/site/cat/35/comp/5459071#opinie http://www.skapiec.pl/site/cat/35/comp/9580704# https://www.wasserman.pl/pl_PL/p/s/2605# http://www.skapiec.pl/site/cat/35/comp/12509530#
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”

GUNS

Post autor: GUNS »

Koledzy pomocy.
Czy do Seata ibizy z silnikiem 1.4 pasują części od ibizy z silnikiem 1.2? chodzi mi o chłodnicę wody, wentylatory, pompę wspomagania kierownicy

kostucha
Kontakt:

Post autor: kostucha »

Nie to forum wg mnie na zadanie tego pytania ;)

Ale na logikę układ kierowniczy powinien być ten sam, wentylator raczej też jeżeli mowa o tych w kokpicie. Z pompą wody chyba raczej też to samo. Sprawdź numery katalogowe części z Twojego auta z tym, którym jesteś zainteresowany.

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

Przymierzam się do zakupu samochodu (używanego).

Mimo, że przeleciałem prawie całe internety i sobie poczytałem to dalej mam dylemat.

Mam na oku Audi A3 II 8P, 1.9 TDI z 2003 roku. Oraz Opla Astrę H, 1.6 benzyna z 2004 roku i Astrę H, 1.4 benzyna z 2005.
Przebiegi wszystkie mają powyżej 150k km. e2( właściwie wszystkie mają blisko 180 tysięcy).

Chyba, że ktoś proponowałby poszukać czegoś innego. Jakiś Seat może?

e: W przypadku aut sprowadzonych z Niemiec ciężko o coś takiego. Toyoty Corolli, Saaba, nie spotkałem nigdzie. Interesują mnie głównie hatchback'i. C-Max za wielki jak dla mnie. Auris za drogi.
Myślałem o czymś niemieckim bądź pseudoniemieckim ze względu na części zamienne gdyby coś siadło.
Fundusze oscylują w granicach 12-17 tysięcy. Aczkolwiek jeśli pojawiłoby się coś super to i za 10 bym wziął.
e2: Byłby ktoś w stanie wypisać ZA i PRZECIW tym autom? Astra H i Audi A3?
Ostatnio zmieniony 5 lip 2015, o 15:48 przez Pustelnik, łącznie zmieniany 2 razy.

Django

Post autor: Django »

Saab 93, Toyota Corolla, ewentualnie Auris jak masz fundusz, Nissan Almera lub Note (jak masz fundusz), Ford Focus CMAX (kwestia gustu, ale nie było go we flotach, w przeciwieństwie do normalnego focusa).
Obrazek

kostucha
Kontakt:

Post autor: kostucha »

Zwroc uwage na serwis - co I kiedy bylo wymieniane. Podany przebieg jest juz niemal na 100% przekrecony jak woekszosc aut w pl wiec to zadrn wyznacznik. 150 kkm w 12 lat to okolo 35 dziennie wiec slabo.

tomek94s

Post autor: tomek94s »

Opel Astra ma tańsze części i jak na ten rocznik (dosyć nowe auto) ma bardzo proste zawieszenie, co ze względu na stan naszych dróg ma duże znaczenie i znacząco obniży koszty eksploatacji. Minusem jest na pewno wnętrze, zaoszczędzili na jakości materiałów.

Xabiz

Post autor: Xabiz »

Audi będzie Cię drogo wynosić w eksploatacji niestety. Przy benzynach masz pewność że nie było auta we flocie a i części przy większym przebiegu taniej Cię wyniosą (za to droższe paliwo)
Ja bym na Twoim miejscu brał astrę, tania eksploatacja i części a jak nie masz potrzeby szpanować autem tylko go używać to zdecydowanie astra. Komfort fakt nie ten co Audi ale wg mnie kasa się będzie Ci zgadzać na dłuższą metę.
Impossible is nothing

ODPOWIEDZ