Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

OWeN
Kontakt:

Re: Samochody

Post autor: OWeN »

Do 10000 mogę Ci polecić Bmw e46. Swoją utargowalem do 8800 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
dam4an

Post autor: dam4an »

Ale to chyba rocznik poniżej 2001 :) Właśnie duże są różnice w opłatach między silnikiem 1.9 130, a 2.0 150 lub 136 w dieslu ? I czy ten silnik diesla 2.0 w e46 się nie psuje ?
Obrazek
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę." - Bill Shankly.

OWeN
Kontakt:

dam4an pisze:Ale to chyba rocznik poniżej 2001 :) Właśnie duże są różnice w opłatach między silnikiem 1.9 130, a 2.0 150 lub 136 w dieslu ? I czy ten silnik diesla 2.0 w e46 się nie psuje ?
Yes Rocznik 2000 2.0 Diesel 136 km Touring. Jazda zgodnie z przepisami (80 poza miastem) 6.2l. W mieście to te silniki mogą nawet 9-10 pochłonąć :) a jazda 140 km/h z tempomatem w niemczech to było 7l

Czy się psuje czy nie. Jak kolega wyżej wspomniał zależy od egzemplarza. W e46 jedynie można wybrać silniki. Osobiście polecam silnik M47, bo mam zwykłą pompę. Jest też silnik M47n gdzie są już wstrycki commontrail, które nie uchodzą za bezawaryjne :)

Najważniejsze jest to żeby silnik bmw przed zakupem dokładnie sprawdzić. Jeżeli kupisz wadliwy a o tym nie będziesz wiedział i będziesz nim śmigła to kaplica ;)

Osobiście jeżeli teraz kupował bym bmw i otworzył bym maskę a silnik byłby wypucowany wydmuchany to bym się pożegnał :) Po pierwsze może coś ukrywać, a po drugie nigdy uszkodzeń silnika nie zau wazysz jak jest czysty :)

Ten 1.9 z e46 jest bardzo oszczędny jak na bmw gdzieś ok 6l się zakręci a ten 150 to na to bym nie liczył ;D
Co do Bmw. Jest to mój pierwszy samochód i wydaję mi się że z Bmw już nie wyjdę. Tym 14-sto letnim samochodem jeździ się lepiej niż mojej mamy nowym peugeotem ;D
Obrazek

Xabiz

Post autor: Xabiz »

To ja bym się z innej beczki zapytał, mam na oku Renault Scenic (z 2007). Ma, miał ktoś doświadczenie z tymi autami? 1.6 benzyna. Auto głównie na dojazdy kilkuosobowe do pracy (10km przez miasto i 40 trasy :P), duże co prawda i chyba to jest jedyna opcja przemawiająca przeciw. Ale mało pali :D bo 7l/100km. Także czekam na sugestie :D
Impossible is nothing

Awatar użytkownika
hoster1

Post autor: hoster1 »

Xabiz pisze:To ja bym się z innej beczki zapytał, mam na oku Renault Scenic (z 2007). Ma, miał ktoś doświadczenie z tymi autami? 1.6 benzyna. Auto głównie na dojazdy kilkuosobowe do pracy (10km przez miasto i 40 trasy :P), duże co prawda i chyba to jest jedyna opcja przemawiająca przeciw. Ale mało pali :D bo 7l/100km. Także czekam na sugestie :D
Z tego co wiem są to auta bardzo wygodne, miękkie i dosyć wysokie. Wiadomo jak to jest z psującą opinią ja osobiście nie jestem zbyt przekonany do francuzów ze względu na problemy przy naprawach. Mój znajomek sprowadził Scenika z Holandii i od razu po przejechaniu granicy wysypała mu się skrzynia. Oczywiście to nie potwierdza żadnej reguły bo i w 2 letnim samochodzie może się to stać.

007
Kontakt:

Post autor: 007 »

Mam Megane ii z tego modelu, też 1.6 benzyna z 115 konnym silnikiem i w sumie nie narzekam - chodzi cichutko, żadnych powazniejszych awarii nie odnotowałem, jedynym mankamentem jest elektryka, także musisz się przygotować na częstą zmianę wszelkich żarówek i żaróweczek, a i centralny zamek czasem lubi powariować, aczkolwiek nie są to jakieś mocno uciążliwe kwestie. Na trasie przy normalnej jeździe faktycznie pali 7/100, co w czasach silników eco-boost nie jest mega rewelacyjnym wynikiem, ale ujdzie. Ta wersja silnikowa to jedna z lepszych jakie wyszły od Renault, w odróżnieniu od nieszczęśliwych tdci, jedynie cewki zapłonowe montowane na pierwszy rzut lubią się popsuć, ale jeśli to auto z 2007 roku to już dawno powinny być wszystkie 4 wymienione :D Plusem też jest cena renówek na rynku wtórnym - za te pieniądze nie dostaniesz nic lepszego w zbliżonym roczniku. A autko samo w sobie bardzo wygodne, jak uda Ci się kupić z kartą hands-free na pewno będziesz zadowolony ;)

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

007 pisze:Mam Megane ii z tego modelu, też 1.6 benzyna z 115 konnym silnikiem i w sumie nie narzekam - chodzi cichutko, żadnych powazniejszych awarii nie odnotowałem, jedynym mankamentem jest elektryka, także musisz się przygotować na częstą zmianę wszelkich żarówek i żaróweczek, a i centralny zamek czasem lubi powariować, aczkolwiek nie są to jakieś mocno uciążliwe kwestie. Na trasie przy normalnej jeździe faktycznie pali 7/100, co w czasach silników eco-boost nie jest mega rewelacyjnym wynikiem, ale ujdzie. Ta wersja silnikowa to jedna z lepszych jakie wyszły od Renault, w odróżnieniu od nieszczęśliwych tdci, jedynie cewki zapłonowe montowane na pierwszy rzut lubią się popsuć, ale jeśli to auto z 2007 roku to już dawno powinny być wszystkie 4 wymienione :D Plusem też jest cena renówek na rynku wtórnym - za te pieniądze nie dostaniesz nic lepszego w zbliżonym roczniku. A autko samo w sobie bardzo wygodne, jak uda Ci się kupić z kartą hands-free na pewno będziesz zadowolony ;)
Jak już Renault to polecam Megane ale w wersji benzynowej bo w wersji diesla potrafi sporo napsocić :) Scenic za to to kupa awaryjnej elektryki. Mimo wszystko części prócz Mcpersona (oczywiście chodzi o Megane) aż takie drogie nie są ale jak ktoś chce tani w eksploatacji samochód to musi sobie kupić Fiata Uno lub jakiegoś Koreańca...

Jak już ktoś szuka akurat Renault to polecam szukać najmocniejszej wersji silnika bo nie dość, że bezawaryjne to na dodatek niewiele różnią się w spalaniu między słabszą wersją.

Ale na sam początek i tak polecam Hondę , ew. Toyotę, w budżecie do 7000zł rzecz jasna.

dymos

Post autor: dymos »

Rowniez jezdze Megane II 1.6 115km i rowniez polecam ten silnik. Cichy, bez zadnych niespodzianek. Czuc troche jak dosiada się ktos z tylu, ale nie narzekam na moc. Spalanie kolo 7/100 przy nieco szybszej jezdzie, oczywiscie nie tej co boguś z m3 ;). W miescie kolo 8,5/100. Mozesz oczywiscie zagazowac, ale mi jakos nie spieszno z powodu braku funduszy. Co do elektryki, ja nie mam zadnych problemow. Zamek smiga, nic sie nie zacina, raz wymienilem zarowke swiatla mijania, ale to grosze;p

Xabiz

Post autor: Xabiz »

Początkowo myślałem o Astrach/Vectrach >2004r. Ale tu się Scenic nawinął którego nawet nie rozważałem bo nie był w moim przedziale pieniężnym. Vectry też raczej się nie łapały, przynajmniej nie te które mogłyby nie sprawiać problemów.
Impossible is nothing

Steven86

Post autor: Steven86 »

Assassin pisze:Też przeglądam samochody do 10 tysięcy powiedzmy, a ta A3 to mi się po prostu tak rzuciła w oczy, bo właśnie często ją widzę na drogach ;) A alfa to nie spędza czasem więcej czasu u mechanika niż na drogach? :P Pół-żartem, pół-serio, bo chyba znikąd nie wziął się ten stereotyp?
Do 10tys (jak sie dobrze poszuka) można w dobrym stanie znalezc Honde Accord 98-02. Przedział jest rozny (jak to z uzywkami w tych rocznikach) od 7-8 do nawet 14...
Osobiscie moge polecic taka Honde bo szwagier ma juz 4 rok i poza czesciami ktore sie zuzywaja nic nie wymieniał + nie miał jakiejs niemiłej niespodzianki.

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

OWeN pisze:Do 10000 mogę Ci polecić Bmw e46. Swoją utargowalem do 8800 :)

To ciekawe. Co to za e46 masz? Powiedzmy, ze "lekko" siedze w temacie i za 8800 balbym sie e36 z 90 roku kupic, a co dopiero e46. Pochwal sie, jaki rodzaj nadwozia, rocznik, teoretyczny przebieg, wyposazenie? :) (nie mowie, ze masz jakis szrot, bron Panie Boze! Po prostu znam ceny tych aut i naprawde ciezko dostac sensowny egzemplarz za ta cene, ale nie mowie, ze to niemozliwe)

A przy okazji moze pochwale sie moim samochodem:

Obrazek

Nie wiem dlaczego kolor wyszedl jakis taki rozowy na tym zdjeciu, generalnie jest normalny czerwony. :)
Ludzie czepiaja sie sie tej czarnej pierdolki na masce, w sumie tez mi to kiedys przeszkadzalo, ale juz z takim kupilem i jednak zostalo. :lol:

Co do samochodow do 10 tysiecy... Nie ma zbyt wielkiego wyboru niestety. Z takich, ktore najszybciej przychodza mi do glowy Alfa 156, Alfa 147, e36 w kazdej wersji nadwozia, e30, Golf IV, Honda Accord, Civic, moze jakas Prelude, Fiat Stilo, A3 stara buda, A6 chyba tez mozna jakies dostac, Lex IS200 (chociaz raczej w 10 sie nie zmiesci), Volvo V40 (to jest chyba najbardziej polecane auto w historii ludzkosci), Ibiza to chyba takie najsensowniejsze wybory tylko wszystko zalezy od tego jakie masz podejscie i czego rzadasz od samochodu oraz na jakie koszta utrzymania jestes przygotowany. :)

No i jezeli juz wsiadziesz do BMW licz sie z tym, ze juz z niego nigdy nie wyjdziesz. Z tych samochodow nie chce sie wysiadac. Ja zanim mialem prawko, majac ze 16 lat wsiadlem kiedys do e38 750 i juz wtedy stwierdzilem, ze innym autem nie zamierzam jezdzic nigdy w zyciu. :lol:

KoRn

Post autor: KoRn »

Jeśli chodzi o samochody to polecam AR 159 (sam taka jeżdżę) oraz brere z silnikiem 2.4 jtd wspaniałe auta

Awatar użytkownika
Mateusz95LFC

Post autor: Mateusz95LFC »

Aldor pisze:

To ciekawe. Co to za e46 masz? Powiedzmy, ze "lekko" siedze w temacie i za 8800 balbym sie e36 z 90 roku kupic, a co dopiero e46. Pochwal sie, jaki rodzaj nadwozia, rocznik, teoretyczny przebieg, wyposazenie? :) (nie mowie, ze masz jakis szrot, bron Panie Boze! Po prostu znam ceny tych aut i naprawde ciezko dostac sensowny egzemplarz za ta cene, ale nie mowie, ze to niemozliwe)

Obrazek

Nie wiem dlaczego kolor wyszedl jakis taki rozowy na tym zdjeciu, generalnie jest normalny czerwony. :)
Ludzie czepiaja sie sie tej czarnej pierdolki na masce, w sumie tez mi to kiedys przeszkadzalo, ale juz z takim kupilem i jednak zostalo. :lol:

Co do samochodow do 10 tysiecy... Nie ma zbyt wielkiego wyboru niestety. Z takich, ktore najszybciej przychodza mi do glowy Alfa 156, Alfa 147, e36 w kazdej wersji nadwozia, e30, Golf IV, Honda Accord, Civic, moze jakas Prelude, Fiat Stilo, A3 stara buda, A6 chyba tez mozna jakies dostac, Lex IS200 (chociaz raczej w 10 sie nie zmiesci), Volvo V40 (to jest chyba najbardziej polecane auto w historii ludzkosci), Ibiza to chyba takie najsensowniejsze wybory tylko wszystko zalezy od tego jakie masz podejscie i czego rzadasz od samochodu oraz na jakie koszta utrzymania jestes przygotowany. :)

No i jezeli juz wsiadziesz do BMW licz sie z tym, ze juz z niego nigdy nie wyjdziesz. Z tych samochodow nie chce sie wysiadac. Ja zanim mialem prawko, majac ze 16 lat wsiadlem kiedys do e38 750 i juz wtedy stwierdzilem, ze innym autem nie zamierzam jezdzic nigdy w zyciu. :lol:
Nie do końca podoba mi się ten Twój samochód.

Z tuningiem łatwo przesadzić, właśnie takie dodatki, niby obniżające progi, "dyfuzory" czy inne naklejki mocy tylko wieśniaczą fajne bądź co bądź auto.

Również się pochwalę, jednak mam dość stare zdjęcie, konkretnie z października, dzień po zakupie, jeszcze na warszawskich rejestracjach, od tego czasu trochę się zmieniło,wymieniłem emblemat, prowadnice wycieraczek jak i same wycieraczki, to tyle zmian z przodu ;d.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, o 23:10 przez Mateusz95LFC, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

OWeN
Kontakt:

Mateusz95LFC pisze:
Aldor pisze:

Obrazek

Nie do końca podoba mi się ten Twój samochód.

Z tuningiem łatwo przesadzić, właśnie takie dodatki, niby obniżające progi, "dyfuzory" czy inne naklejki mocy tylko wieśniaczą fajne bądź co bądź auto.

Kolego nie przesadzaj za 8800 to juz elegancka e36 nawet m pakiecie kupisz. Mowie o seryjnym aucie a nie po tuningu.
Co do mojej e46 to jutro wrzece foto i Ci ja opisze.

Co do Twojej Buni. Ja osobiscie za takim tuningiem nie jestem ale fajnie wyglada :) Tylne kola po katem?
Obrazek

Awatar użytkownika
dam4an

Post autor: dam4an »

Panowie, to ja też się pochwalę. W sumie nie ma czym, bo aktualnie stoi rozbite przy drodze, gdyż niekompetencja pewnej pani i nieuwaga na drodze były tak ogromne, że szkoda gadać.. W chwili obecnej zastanawiam się właśnie za samochodzikiem do 15, myślałem znowu nad A3, e46, leonem i mazda 6. Co byście polecili ze szczerego serca? Ma ładnie wyglądać, jechać, być wygodne :)

Obrazek
Obrazek
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę." - Bill Shankly.

ODPOWIEDZ