Porady komputerowe

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Kurtz

Re: Porady komputerowe

Post autor: Kurtz »

Ktoś komuś chce kupić system operacyjny Windows 7. Znalazłem coś takiego jak Microsoft Windows 7 z licencją poleasingową w cenie ~ 350 zł. Tzn. są to systemy odkupione od firm, które przestały korzystać z tego oprogramowania.
Wg. opisu poza samym systemem również licencje i klucze produktu.
Sam sklep wydaje się w porządku.

Co możecie powiedzieć o takiej ofercie?
Żeby komuś nie było później przykro.
Kurtz

thorcik

Post autor: thorcik »

A jaka to licencja? OEM? BOX?

Ogólnie MS sporo miesza(ł) z licencjami, najbezpieczniej byłoby zapytać u źródła tj. na infolinii.
And then I've seen Klopp's face
Now I'm a beleiver

Awatar użytkownika
Barilla

Post autor: Barilla »

jeżeli to licencja OEM to jest na stałe przypisana do płyty głównej komputera i nie ma możliwości legalnej aktywacji na innym komputerze. Zresztą wersja OEM tyle mniej więcej kosztowała nowa więc może lepiej poszukać jakiegoś sklepu gdzie jeszcze zalegają jakieś ostatnie klucze do win7.

CRX2

Post autor: CRX2 »

CRX2 pisze:Mam nietypowe pytanie (a pewnie wyjdzie ich kilka).

Otóż wypadłem z komputerowego obiegu na jakieś 3 lata i nie jestem w ogóle na bieżąco z... czymkolwiek.
Niestety mój obecny laptop coraz częściej się grzeje i ogólnie działa jakby nie mógł, także będę zmuszony się w końcu przerzucić na coś nowszego.
Dawniej lubiłem grać w różne gierki (Fifa, CS, FarCry i inne takie), przez coraz większe wymagania gier musiałem jednak zrezygnować.

Teraz chciałbym do tego wrócić i tu pytanie - czy opłaca się/warto kupić jakiegoś "wypasionego laptopa", który służyłby mi na co dzień, a jednocześnie byłby idealny do gier czy raczej "kupić cokolwiek", a do gier lepiej zainwestować w konsolę (wtedy też jednak musiałbym kupić jakiś "konkretny" telewizor)? W sumie nigdy nie byłem przekonany do konsoli, zawsze grałem na laptopie, na konsoli zdarzyło się ze trzy razy, bo dość mocno irytowała mnie gra na padzie.

Jak cenowo później wychodzi kupno gier? Na konsolę rozumiem, że tylko oryginały, a jak to jest z PC? Są jeszcze pirackie gry do ściągnięcia w necie?; P Czy są obecnie takie hiper zabezpieczenia, że również jedyna opcja to kupno oryginału?

Uff, sporo tego, byłoby super, gdyby ktoś się pokusił o jakąś odpowiedź; )

Z góry dzięki!

Witam ponownie, trochę czasu już minęło, a ja przewertowałem mnóstwo wszelkich stron internetowych, żeby trochę uaktualnić swoje pojęcie komputerowe.

Budżet 4,5 tys. zł. Znalazłem w tym trzy opcje:
1. http://www.x-kom.pl/p/257061-notebook-l ... m-fhd.html
2. http://www.x-kom.pl/p/212505-notebook-l ... tx860.html
3. http://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/431 ... l#section2 (tu dodatki:
SSD m.2 2280 SATA Transcend 128GB (do 530/160MB/s), HDD 1TB Hitachi 7200rpm)

Plusy:
- MSI i Clevo mają podwójne chłodzenie
- w MSI można dorzucić drugi dysk na M2
- MSI i Clevo lepsza grafa niż Asus
- Clevo można sobie dość swobodnie konfigurować

Minusy:
- mimo wszystko wyczytałem, że zarówno MSI i Asus grzeją się podobnie (niektóre opinie były, że MSI nawet bardziej)
- Clevo ma status "nie ma, ale będzie"
- Clevo jest niezbyt popularne i niezbyt dostępne w PL
- Clevo ma i5, a nie i7, ale mimo wszystko 4 rdzenie, więc aż takiej różnicy chyba nie będzie?

Z góry dzieki za wszelkie komentarze!

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Ja używam do gier Lenovo Y50-70 i nie mogę na nic narzekać. 3700zł za GTX 960M, i74720HQ i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.

Do tego laptop jest niezwykle cienki (brak napędu optycznego).

Na swoim lapku gram w:
TES: Online
Company of Heroes 2
Battlefield 4

Wszystko na wysokich.

CRX2

AustralianMagic pisze:Ja używam do gier Lenovo Y50-70 i nie mogę na nic narzekać. 3700zł za GTX 960M, i74720HQ i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.

Na swoim lapku gram w:
Company of Heroes 2
Battlefield 4

Wszystko na wysokich.
No właśnie czytałem, że ten Lenovo grzeje się konkretnie, a dwa: jednak na obecną chwilę jeszcze przyda mi się napęd optyczny, dlatego odrzucilem ten model.

bibe

Post autor: bibe »

CRX2 pisze:
AustralianMagic pisze:Ja używam do gier Lenovo Y50-70 i nie mogę na nic narzekać. 3700zł za GTX 960M, i74720HQ i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.

Na swoim lapku gram w:
Company of Heroes 2
Battlefield 4

Wszystko na wysokich.
No właśnie czytałem, że ten Lenovo grzeje się konkretnie, a dwa: jednak na obecną chwilę jeszcze przyda mi się napęd optyczny, dlatego odrzucilem ten model.
mam lenovo y510p z SLI i w stresie 90-100C to norma :), Lenovo ma tragiczne chłodzenie, serwis i trzeba też mieć szczęście by od początku był w 100% sprawnych. Na 3 lenovo które kupowałem ja i moi znajomi, żaden nie był bez wad. Mój, uszkodzony micro jack, znajomy kupił lapka bad pixelami które według serwisu nie kwalifikowały się do reklamacji, drugi znajomy nie zdążył nawet zainstalować windowsa i już mu siadł zasilacz czego efektem było czekanie na nowego lapka przez miesiąc.

Kiedyś tam wierzyłem w lenovo itp itd ale nie ma się co oszukiwać, tani badziew. Jeżeli serio chcesz lapka na gier to Asus, MSI ale tylko wersje gamingowe.
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Nie mogę się zgodzić w powyższą opinią ;)

Właśnie skończyłem rozgrywkę w Company of Heroes 2. Temperatura CPU? 49-55C. GPU? 45C.

Lenovo używam od lat (Y50, Y580, Y50-70) i nigdy z żadnym nie miałem najmniejszych problemów. Porządna aluminiowa obudowa, żadnych problemów z zawiasami, nigdy nie oddawane na serwis (najstarszy ma już 7 lat - nawet pasta nie była nakładana a dalej ciągnie gry bez żadnych problemów z przegrzewaniem).
Wiadomo, że można dostać plastiowy Lenovo za 1500zł i jest oczywistym, że to nie jest ten sam Lenovo co aluminiowy za większą kasę.
Złego słowa powiedzieć nie mogę. Jedna z najlepszych marek laptopów.

Zaraz odpalę TES Online, bo tutaj chłodzenie działa konkretnie, i wrzucę temperatury ;)

CPU - 64-68C
GPU - 56C

CRX2

CRX2 pisze:
Witam ponownie, trochę czasu już minęło, a ja przewertowałem mnóstwo wszelkich stron internetowych, żeby trochę uaktualnić swoje pojęcie komputerowe.

Budżet 4,5 tys. zł. Znalazłem w tym trzy opcje:
1. http://www.x-kom.pl/p/257061-notebook-l ... m-fhd.html
2. http://www.x-kom.pl/p/212505-notebook-l ... tx860.html
3. http://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/431 ... l#section2 (tu dodatki:
SSD m.2 2280 SATA Transcend 128GB (do 530/160MB/s), HDD 1TB Hitachi 7200rpm)

Plusy:
- MSI i Clevo mają podwójne chłodzenie
- w MSI można dorzucić drugi dysk na M2
- MSI i Clevo lepsza grafa niż Asus
- Clevo można sobie dość swobodnie konfigurować

Minusy:
- mimo wszystko wyczytałem, że zarówno MSI i Asus grzeją się podobnie (niektóre opinie były, że MSI nawet bardziej)
- Clevo ma status "nie ma, ale będzie"
- Clevo jest niezbyt popularne i niezbyt dostępne w PL
- Clevo ma i5, a nie i7, ale mimo wszystko 4 rdzenie, więc aż takiej różnicy chyba nie będzie?

Z góry dzieki za wszelkie komentarze!
A ktoś się orientuje w ogóle jak wygląda sytuacja z Clevo? Ktoś posiada? Miał jakieś problemy? Ogólnie firma chwalona za granicą, u nas niezbyt znana (bo i niezbyt dostępna).
Ze sklepu odpisali, że lapek powinien być dostępny do końca tygodnia.

Syta

Post autor: Syta »

Mam wielki problem towarzysze!!!!!
Mój telefon mimo świetnego zasięgu wifi mojego routera nie może się z nim połączyć!!!!!!!!!!
Nie mam pojęcia co mam robić.
Pomóżcie błagam.

Awatar użytkownika
cryptic

Post autor: cryptic »

http://allegro.pl/kolorowe-4-rdzenie-de ... 05702.html

Warto czy nie warto? Można coś lepszego dostać w tej cenie?

MILF

Post autor: MILF »

Cześć.
Potrzebuję małej pomocy.
Jest mi bardzo potrzebna formuła w excelu, która będzie podliczała godziny pracy w skali całego miesiąca systemem 1,2,3. Np. 1 - praca od 8 do 20, 2 - praca od 20 do 8, 3 - praca od 8 do 16.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

S47

Post autor: S47 »

MILF pisze:Cześć.
Potrzebuję małej pomocy.
Jest mi bardzo potrzebna formuła w excelu, która będzie podliczała godziny pracy w skali całego miesiąca systemem 1,2,3. Np. 1 - praca od 8 do 20, 2 - praca od 20 do 8, 3 - praca od 8 do 16.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
EDIT
A więc tak:
Przyjmijmy, że do A1 wpisujemy liczbe 1,2 lub 3. I chcemy by w B1 nam polczyło liczbe godzin z A1.
Wchodzimy w B1 i wpisujemy: =Jezeli(A1=1;12;Jezeli(A1=2;12;Jezeli(A1=3;8;"")))
To Ci przypisze do nr 1 12 godzin. Gdy pojawi sie coś innego w A1 to w B1 pozostanie puste . Nie potrafie pisemnie tego inaczej wytlumaczyc szczegolnie ze nie mam czasu.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, o 13:02 przez S47, łącznie zmieniany 2 razy.
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.

MILF

Post autor: MILF »

Dokładnie tak.
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Mam okazję dostać w rozliczeniu komputer. Ja się na tym słabo znam, więc pytam czy są to już komputery w miarę ok, czy też jakieś muły.
Komputer Dell 780 z procesorem Core 2 Duo 2 x 3,00
Ghz Dodatkowy DYSK SSD 128 GB Procesor : Core 2 Duo 2 x 3,00 Ghz E8400 6MB Cache
Pamięć zainstalowana 8 GB DDR3 karta karta graficzna
Nvidia GT 730 2GB Napęd DVDRW dysk twardy 320 GB
7200 RPM karta sieciowa – WLAN 1GB i WIFI 24 bitowa
karta muzyczna Wbudowane głośniki Stylowa
Prestiżowa Obudowa Dell Tower System operacyjny
Windows 7 Proffesional 64 bit.

Lub taki

CORE i7 860 2.8Ghz LGA1156 BOX Płyta głowna
GIGABYTE GA-P55-US3L Intel p55 Pamięć Ram
GOODRAM DDR3 4096MB pc133 DUAL Dysk twardy
HDD CAVIAR 500GB Karta Graficzna ASUS GeForce
GTX285. 1024mb DDR3-512bit.
Który mi się bardziej opłaca? da się na nich pograć w jakąś fifę? (nie musi być najnowsza).

ODPOWIEDZ