Seriale

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

hyuga
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: hyuga »

A moze poleci ktos cos z Netflixa? Szukam czegos nowego na wieczory z zona. Razem ogladalismy m.in. Spartacusa, Breaking Bad, Californication, Suits, Dextera, Expanse itp. Macie cos ciekawego?
Obrazek

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Ja polecam Doctor Who - to co prawda serial przygodowy i to bardziej dla młodzieży, ale jak dla mnie jest zajebisty - jeśli ktoś lubi tematykę kosmosu, albo podróży w czasie nie sposób nie polubić. No i umówmy się - nie w każdym serialu, główny bohater podróżuje po kosmosie budką telefoniczną :)
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

kszyhoo

Post autor: kszyhoo »

z własnych doświadczeń poleciłbym :
- Black Mirror - s-f, akcja dzieje się w bliskiej przyszłości, z grubsza serial traktuje o potencjalnych niebzpieczeństwach rozwoju techniki (każdy odcinek jest o czym innym, nie ma fabularnego ciągu)
- Black Sails- kapitan Flint i inni piraci pływają i robią argh, "prequel" do "Tajemniczej Wyspy" (chyba są 3 z 4 sezonów tam)

LiquidSpirit

Post autor: LiquidSpirit »

Wraz z dziewczyną również oglądaliśmy Suits, Dextera oraz Breaking Bad.

Zdecydowanie polecam Narcos i House of Cards (w klimacie dwóch ostatnich) oraz Black Mirror. Cała trójka to zdecydowana czołówka seriali :).

edit:
- Narcos - serial mocno oparty na faktach - dwa pierwsze sezony dotyczą Pablo Escobara, jego kartelu i próbujących go zatrzymać agentów DEA. Bardzo dobra psychologia Escobara (późny Walter White ;)) i innych głównych postaci, ciekawe ujęcia. Trzyma w napięciu;
- House of Cards - polityczny.

Awatar użytkownika
1010Arx

Post autor: 1010Arx »

hyuga pisze:A moze poleci ktos cos z Netflixa? Szukam czegos nowego na wieczory z zona. Razem ogladalismy m.in. Spartacusa, Breaking Bad, Californication, Suits, Dextera, Expanse itp. Macie cos ciekawego?
Narcos, Black Mirror, House of Cards, Stranger Things, Wikingowie, The Tudors.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

hyuga pisze:A moze poleci ktos cos z Netflixa? Szukam czegos nowego na wieczory z zona. Razem ogladalismy m.in. Spartacusa, Breaking Bad, Californication, Suits, Dextera, Expanse itp. Macie cos ciekawego?
Jasna sprawa. Są inne ciekawe i dość ambitne seriale..
1. Bloodline - mocny i ciężki, znakomicie zarysowane postacie.
2. Affair - spojrzenie z różnych perspektyw bohaterów - świeże spojrzenie w serialach.
3. 3% - ciekawy projekt netflixa o naszej przyszłości - warto obejrzeć. Na początku może się wydawać lekko nudny!
4. The 100 - pierwsze 2 sezony bardzo dobre, później gorzej ale także ciekawe spojrzenie na naszą "możliwą" przyszłość.
5. 13 powodów - sprawdź sam :)
6. Bates Motel - nowoczesne spojrzenie na historię hotelowego zabójcy..
7. Broadchurch - śledztwo ale nie takie zwyczajne - dość zaskakujący serial ze świetnym aktorem w roli głównej (szkot zresztą)
8. Ray Donovan - bardzo dobry ale głównie pierwsze 2 sezony, później ciągną na siłę..

A poza netflixem bo niestety już go tam nie ma, a zdaje się, że był pierwszy i drugi sezon to The Killing...

EDIT:
Mudrikos - Westworld ok ale jego nie ma na netflixie bo to serial od HBO....

Dexter

Post autor: Dexter »

Daredevil panie Hugo. Do kompletu Jessica Jones i the defenders.

Edit: zapomniałem o mr. Robot, serial dla wytrwałych. Dałem radę i nie żałuję.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2017, o 17:34 przez Dexter, łącznie zmieniany 1 raz.

Mudrikos

Post autor: Mudrikos »

Nie mam pojęcia czemu nikt tutaj jeszcze nie zamieścił tych dwóch seriali które na bank są w czołówce światowej, a jest to:
- Gra o Tron
- Rodzina Soprano

Po za w/w i tymi które się już tutaj pojawiły to dodam od siebie takie pozycje jak:
- Westworld ( w tym serialu gra Anthony Hopkins także chyba nie muszę tłumaczyć poziomu tego serialu)
- 13 Reason why (Dziewczyna popełnia samobójstwo, nagrywa na kasetach dlaczego i przez kogo to zrobiła, a nastęnie przekazuje je wszystkim winowajcom) Na wieczory z dziewczyną / żoną będzie bardzo dobry :wink:

No i nie mamy się czego wstydzić bo polskie canal+ i HBO również robią świetne seriale. Te które mogę polecić to Belfer oraz Pakt.

Chociaż z tego co tutaj wszyscy polecają to chyba w pierwszej kolejności powinieneś obejrzeć Wikingów.

akhrem9

Post autor: akhrem9 »

Westworld - o tym jak sztuczna inteligencja może wymknąć się spod kontroli. O tym, jacy są ludzie gdy pozwoli im się na wszystko. Kolejny z gatunku, gdzie trzeba użyć nieco mózgu, bo wszystko wydaje się tak pomieszane i chaotyczne, że może nawet zniechęcać do dalszego oglądania. Z każdym odcinkiem aż do końca finału przekonacie się, że jednak warto. Jeden z bardzo dobrze ocenianych na filmwebie.

mirko

Post autor: mirko »

Proponuje ci dobre seriale obyczajowe naprawdę dobre.
Americanos -akcja dzieje się w USA w czasie Zimnej Wojny i działających ma terenie amerykańskim rosyjskich szpiegach. Jest 5 sezonów i naprawdę fajnie się ogląda.
Drugi to Shameless - rewelacja.

Mufi

Post autor: Mufi »

Narcos nr 1 , po prostu świetny :)

Awatar użytkownika
Eskimos

Post autor: Eskimos »

Jak najbardziej Stranger Things :) Za dwa tygodnie premiera 2 sezonu,więc akurat teraz jest dobry czas żeby obejrzeć 1 sezon :)
Obrazek

ircek
Kontakt:

Post autor: ircek »

Dla mnie numer 1. to Wikingowie , 2.Gra o Tron. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Belfer

Boyka

Post autor: Boyka »

Warto polecić nowość na Netflixie jaką jest Suburra. Klimat mafii powiązanej z polityką i wpływami w Watykanie mnie całkowicie wciągnął :)

consigliere

Post autor: consigliere »

nie korzystam z Netflixu, więc nie wiem czy tam go znajdziesz ale ogromne wrażenie na mnie wywarł serial "Tabu".
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

ODPOWIEDZ