Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Re: Off topic

Post autor: PyrkaLFC »

----------- Maddison -- Ziyech -- B. Fernandes
Mecze: 49 -- 45 -- 56
Gole: 15 -- 11 -- 17
Asysty: 8 -- 15 -- 12
KPass: 2,8 -- 4,1 -- 2,3
Dryblingi: 2,4 -- 3,3 -- 1,5
Pass(Acc): 86,2% -- 75,4% -- 74,5%

Generalnie pomimo klapy z Fekirem (a może nie klapy, tylko właściwej oceny sytuacji z jego rozwalonym kolanem) cały czas są opcje na rynku. Dla mnie faworytem jest Maddison - Przetarty w Champioship, najwyższy % celności podań, do tego całkiem niezły z piłką przy nodze. Nie oglądam ani ligi holenderskiej, ani portugalskiej, ale wydaje mi się (a oceniam tak głównie po kompilacjach), że jest tam więcej czasu na zrobienie czegoś z piłką niż w Championship. Do tego, James ma angielski paszport. Do tego James ma dopiero 21 lat. Do tego wykreował w Norwich ponad setkę dobrze zapowiadających się akcji z szansą na gola. Za żadnego z nich nie będzie trzeba rzucić wielu pieniędzy, więc zostaje cash na obrońce i/lub bramkarza. Ziyech jest najstarszy - 25 lat i Eredevise to nie jest zbyt fajne połączenie (jest tylko rok młodszy od Coutinho, ten w jego wieku odchodził do Barcelony). Nie mniej jego liczby robią wrażenie - zwlaszcza ponad 4 kluczowe podania na mecz. 15 asyst to też całkiem sporo. Zostaje Fernandes - sam nie wiem co o nim myśleć. Niby ma mega dobre uderzenie, cyfry też spoko, 23 lata to jest dobry wiek na przejście do BPL. IMO z całej trójki najsłabszy, ale z tego co piszą w gazetach ma ogromny atut - jest za darmo. Gdyby to oznaczało dołożenie do bramkarza i ściągnięcie Oblaka, albo kupno drugiego ogarniętego stopera, to wg mnie Fernandes jest najciekawszą opcją. Jeśli mielibyśmy go wziąć i cieszyc się z nienaruszonej kupki w sejfie to jest najsłabszą. Żałuje, że nie mam dojścia do statystyk dotyczących wydolności, bo to jest chyba dość znacząca kwestia u Kloppa.

@Down uraz Maddisona nie jest tak poważny jak sie wydawało, powinien wrócic na start rozgrywek, choć rzeczywiście, być może jeszcze odrobinę za wcześnie dla niego, żeby grać u nas w miarę regularnie.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, o 21:46 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 2 razy.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Glajskor

Post autor: Glajskor »

Widziałbym u nas tego Pana: Francisco Román Alarcón Suárez :roll:
"Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu"

Aviato12

Post autor: Aviato12 »

Wszystko fajnie, tylko w przypadku Maddisona jest jeden problem - kontuzja. Prawdopodobnie z powodu urazu straci znaczną część sezonu (może nawet jego większość?), a to trochę komplikuje całą sytuację. Oprócz powrotu do zdrowia osiągniecie optymalnej formy pewnie też troche mu zajmie. Z tego co gdzieś wyczytałem to Maddison od małego był kibicem Liverpoolu, więc jeśli tak to plusik dla niego. Podsumowując Maddison to ciekawa opcja, ale na przyszłość, a Lfc potrzebuje raczej kogoś "na teraz". Co do Ziyecha to były pogłoski, że Roma prowadzi rozmowy z jego agentem, a odnośnie sytuacji w Sportingu (chodzi mi o rozwiązanie kontraktów przez m.in Gelsona Martinsa czy właśnie Bruno Fernandesa) to możliwe, że którymś z tych grajków zainteresujemy się tak na poważniej

consigliere

Post autor: consigliere »

Aviato12 pisze:Wszystko fajnie, tylko w przypadku Maddisona jest jeden problem - kontuzja. Prawdopodobnie z powodu urazu straci znaczną część sezonu (może nawet jego większość?), a to trochę komplikuje całą sytuację.
dokładniejsze badania wykazały że kontuzja jest niegroźna i Maddison powinien wrócić do treningów już w połowie lipca.
moim zdaniem w Championship jest dziś dwóch Anglików których nazwiska każdy porządny skaut powinien mieć w swoim notesie - pierwszym z nich jest Maddison, drugim Andre Dozzell z Ipswich. James ma dobrą wizję, krótką kontrolę i fantastyczny strzał z dystansu - patrząc na tą charakterystykę aż prosi się o złożenie oferty. problem stanowi kwota jaką oczekują Kanarki. Norwich oddało przed chwilą innego kluczowego gracza (Murphy) co z pewnością podniosło cenę Maddisona która już w styczniu przekraczała 20 mln.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Glajskor

Po prezentacji Julena Lopeteguiego tradycyjnie nastąpił czas wolny, w którym w loży honorowej Santiago Bernabéu gratulowano nowemu trenerowi oraz przeprowadzano różnego rodzaju rozmowy. Wśród nich była ta Florentino Péreza z zaufanymi dziennikarzami.

– Będą jakieś transfery, ale niewiele i wyjątkowe. Dzisiaj mówią o Alissonie, ale za 78 milionów euro niech kupuje go sobie Liverpool [śmiech].

– Neymar do City? Nikt nie chce grać w City. Ani w żadnej innej ekipie z Premier League. Piłkarze nie lubią tej ligi.

:lol:
"Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu"

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Nie ma to jak wyśmiewać 78mln euro za Alissona, a potem płacić 45mln Euro za Rodrygo. Perez i jego logika.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Rafael7

Post autor: Rafael7 »

PyrkaLFC pisze:Nie ma to jak wyśmiewać 78mln euro za Alissona, a potem płacić 45mln Euro za Rodrygo. Perez i jego logika.
Perez chyba nadal ma ból pośladek za Neymara^^ bo teraz kupuje wszystkich młodych brazylijczyków namaszczonych nowym "Neymarem".

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Pytanie co 'adminów' tego forum. Czy za każdym razem musicie usuwać post? No na litość boską, od tego chyba jest forum żeby dyskutować, to że nie wklejam jakieś info o potencjalnym transferze nie oznacza raczej zeby od razu usuwać post? Nosz kurr., ani nikogo nie obraziłem, ani nie użyłem wulgaryzmów, a co popatrze to post usunięty... Juz sam nie wiem co tutaj mam pisać, żeby post został zachowany.

P.S - tak wiem, ten post też pewnie zostanie usunięty.

Glajskor

Ralf088 pisze:Pytanie co 'adminów' tego forum. Czy za każdym razem musicie usuwać post? No na litość boską, od tego chyba jest forum żeby dyskutować, to że nie wklejam jakieś info o potencjalnym transferze nie oznacza raczej zeby od razu usuwać post? Nosz kurr., ani nikogo nie obraziłem, ani nie użyłem wulgaryzmów, a co popatrze to post usunięty... Juz sam nie wiem co tutaj mam pisać, żeby post został zachowany.

P.S - tak wiem, ten post też pewnie zostanie usunięty.

O pierdołach możesz dyskutować TUTAJ, jednak, jeśli ktoś widzi, że pojawił się wpis w SPEKULACJE TRANFSEROWE, liczy zapewne na jakiś news, odnośnie piłkarza, który zapewne jest łączony z Liverpoolem. Po czym wchodzi tam i musi się boleśnie rozczarować, bo prowadzona jest dyskusja o niczym. :roll:

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Sama nazwa mówi SPEKULACJE, a nie NEWSY TRANSFEROWE, więc stwórzcie temat o newsach to nikt nie będzie się zawodził. skoro to forum to chyba spekuluje co by się stało gdyby... Dla mnie idiotyczne, no ale ja nie tym zarządzam.

sc0user

Post autor: sc0user »

Postulowałem już dawno, by otworzyć coś w stylu Plotek transferowych i tam wrzucać linki o zainteresowaniu itd, a Spekulacje pozostawić tylko i wyłącznie do dyskusji, podrzucaniu jakiś swoich wymarzonych opcji, potencjalnych 11stek itd.
A Informacje transferowe są tylko i wyłącznie w celu potwierdzenia na milion procent, że coś ma miejsce i jest na dobrej drodze do przyklepania.
Przykład na obecny stan:
Spekulacje - Ponoć LFC wyłożył 50 mln za Fabinho!
O JAAA!
ALE SUPER!!!
MEGA!
O KU**A WOLAŁBYM JORHINHO!!!
A DLACZEGO NIE JAKIEGOŚ POLAKA?!?!?!?

i tak 10 stron.

Informacje - (Godzinę później) Monaco przyjęło ofertę LFC, Fabinho udaje się do Melwood w celu przejścia testów medycznych i podpisania kontraktu. Oficjalny komunikat kwestią 3h.

Dlaczego to tak ważne? W obecnej formie spekulacje są pełne - dla wielu forumowiczów - niepotrzebnych postów, własnie odnośnie mokrych snów odnośnie jakiegoś piłkarza i kłótni Fekir vs Dembele. W obecnej sytuacji, jeśli chce wyczytać, że Liverpool chce kupić Pazdana po MŚ to muszę przekopać się przez kilkanaście nieinteresujących mnie postów.

Prosty zabieg, który usprawni forum.
Przykład z proponowanymi zmianami:
Plotki transferowe: Podobno Liverpool bacznie monitoruje gre Pazdana na MŚ, ponoć transfer po MŚ. Wymiana za Salaha i Mane.
Spekulacje: Widzieliście posta? Niby mamy kupić Pazdana. Wg mnie Legia się nie zgodzi na taką wymianę, Salah i Mane nic nie wniosą do Legii, bo tam prym wiedzie Kucharczyk, a Pazdan jest dla nich niezastąpiony, coś jak Karius dla nas. Obawiam się, że nie wzmocnimy się tym piłkarzem.
Informacje: (2 dni po MŚ) Pazdan w drodze na Anfield by zostać zaprezentowanym przed pełnymi trybunami. Oficjalne źródła podają, że ma przejąć nr 8 oraz dostać opaskę wprost z rąk Stevena Gerrarda.

Uprzedzając wszelkie wytyki - TAK, TUTAJ TROSZKĘ POŚMIESZKOWAŁEM SOBIE.
Jak widzicie jest czysto, schludnie, a i każdy może napisać to co chce. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się o zainteresowaniu Pazdanem to je przeczyta w kilka chwil, a jeśli ma chęć odnieść się do tego to robi to w osobnym wątku.
Informacje transferowe są bez zmian. Zawierane są tam tylko pewne informację, nie plotki, a oficjalne fakty.

Idealnie byłoby zmienić strukturę forum. Gdzie można odpowiadać na konkretny post pod nim i rozwijać drzewko odpowiedzi. Wtedy mamy porządek, wszystko jest posortowane i forum jest schludne. Kto chce to sobie rozwija drzewko i czyta, a kto nie to szuka treści istotnej dla niego. Każdy zadowolony, jednak zdaje sobie sprawę, że taka zmiana na forum może generować koszty, więc proponowałbym pomysł przedstawiony wcześniej.

Awatar użytkownika
list3r

Post autor: list3r »

Od "legitnych" wiadomosci jest dzial "informacje transferowe". W spekulacjach mialy byc wlasnie takie tam luzne ploty ploteczki. Otwieranie nowego tematu raczej nie uleczy potrzeby zablysniecia przez atencjuszy wypisujacych swoje, jak to powiedziales, "mokre sny".
Problem ze spekulacjami raczej rozbija sie o kulture dyskusji uzytkownikow, a nie organizacje forum. Czesc sie czuje tak specjalna, ze uznaje, ze nie musi przestrzegac regulaminu dzialu, w ktorym pisza.

sc0user

Post autor: sc0user »

Tu nie chodzi o kulturę wypowiedzi, tu chodzi o ilość i różnorodność poruszanych tematów. Potem ciężko oddzielić linki i plotkami od dyskusji na temat A, od tych na temat B, C, D, E, F. Tak to niestety funkcjonuje.

Informację transferowe zawierają 100% potwierdzone fakty, nie plotki. Typu - Fabinho przechodzi medyczne, nigdy nie pojawiło się to, że JAKIŚ DZIENNIKARZ SUGERUJE, ŻE LIVERPOOL CHYBA BĘDZIE ZASTANAWIAŁ SIĘ NAD ZŁOŻENIEM OFERTY.
Spekulację zawsze zawierają takie informację i całą masę odpowiedzi na ten i w konsekwencji na tysiąc jeden innych tematów, które wychodzą w drodze tej wymiany strzępków zdań. Robi się nieczytelny burdel.

Glajskor

sc0user pisze:Tu nie chodzi o kulturę wypowiedzi, tu chodzi o ilość i różnorodność poruszanych tematów. Potem ciężko oddzielić linki i plotkami od dyskusji na temat A, od tych na temat B, C, D, E, F. Tak to niestety funkcjonuje.

Informację transferowe zawierają 100% potwierdzone fakty, nie plotki. Typu - Fabinho przechodzi medyczne, nigdy nie pojawiło się to, że JAKIŚ DZIENNIKARZ SUGERUJE, ŻE LIVERPOOL CHYBA BĘDZIE ZASTANAWIAŁ SIĘ NAD ZŁOŻENIEM OFERTY.
Spekulację zawsze zawierają takie informację i całą masę odpowiedzi na ten i w konsekwencji na tysiąc jeden innych tematów, które wychodzą w drodze tej wymiany strzępków zdań. Robi się nieczytelny burdel.
Zgadzam się z Tobą! W spekulacjach zrobił się straszny burdel.

Awatar użytkownika
list3r

Post autor: list3r »

sc0user pisze:Tu nie chodzi o kulturę wypowiedzi, tu chodzi o ilość i różnorodność poruszanych tematów. Potem ciężko oddzielić linki i plotkami od dyskusji na temat A, od tych na temat B, C, D, E, F. Tak to niestety funkcjonuje.

Informacje juz dawno bylyby smietnikiem gdyby moderzy go nie czyscili. Ludzie maja wy*ebane na to co ma byc w danym temacie pisane.
Zdaje sie, ze kazdy moze otworzyc sobie nowy temat, wiec go otworz, napisz regulamin i zobacz co z nim sie stanie. =]

ODPOWIEDZ