Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
deebo

Post autor: deebo »

[b:80360c7961]ja dopiero co zaczalem pykac w demko, i jak narazie sza³u nie ma, w lidze 1 zw 2 por :P no i zakwalifikowalem sie do lm, a z tranferow to sprzedalem zendena( 2mln funtow) i riise(5,5 mln funtow) i kupilem Marcelo z fluminense za 5mln funt.
i zostalo mi 9baniek na styczen, o koncowych wynikach powiadomie was jak skoncze sezon :)[/b:80360c7961]
life is too short to dance with fat chicks ;)
Obrazek
Wieviór

Post autor: Wieviór »

[quote:0c2453dd8f=deebo][b:0c2453dd8f]ja dopiero co zaczalem pykac w demko, i jak narazie sza³u nie ma, w lidze 1 zw 2 por :P no i zakwalifikowalem sie do lm, a z tranferow to sprzedalem zendena( 2mln funtow) i riise(5,5 mln funtow) i kupilem Marcelo z fluminense za 5mln funt.
i zostalo mi 9baniek na styczen, o koncowych wynikach powiadomie was jak skoncze sezon :)[/b:0c2453dd8f][/quote:0c2453dd8f]

W demku to te 9 baniek na styczeñ Ci wiele nie da :lol:
Obrazek
deebo

[b:56d2f588f3]a wlasnie, powiedz mi Wievior to demo jak dlugie jest? tylko nie pisz ze do stycznia ;p[/b:56d2f588f3]
Obrazek
Wieviór

Post autor: Wieviór »

[quote:9b8fa18c7a=deebo][b:9b8fa18c7a]a wlasnie, powiedz mi Wievior to demo jak dlugie jest? tylko nie pisz ze do stycznia ;p[/b:9b8fa18c7a][/quote:9b8fa18c7a]

Co¿... piszê - do koñca grudnia jest demko ;) czyli nawet Ci imprezy sylwestrowej nie daj± dokoñczyæ :P
Obrazek
deebo

[b:c353da01d3]a to chamy :P no nic, biore sie za sciaganie pelnej wersji

peace...[/b:c353da01d3]
Obrazek
Fionnghuala

Post autor: Fionnghuala »

ehhh wkoñcu oderwa³em sie od FM 2007.... gra wci±ga niesamowicie, jak jej poprzedniczki zreszt±... zmian rewolucyjnych niema ale te które s± sprawiaj± ze gra wydaje sie byc nieco lepsza (szybciej chodzi!)... na minus dalej trening... w mej skromnej opini trening z FM 05 by³ najlepszy, ten trening za pomoc± tych "suwaków" wogóle domnie nie przemawia, jak dla mnie panowie tworz±cy FM powinni powrócic do treningu z 2005 roku tylko dodac tam mozliwosc przydzielania odpowiedznich trenerów do odpowiednich zajêc tak jak w 06 i w 07 i by³oby gites... poziom trudnosci w grze jakby troche zmala³, mimo licznych, zalicznych kontuzji.. (MenU ma po³owe sk±³du kontuzjowane w tym Ronaldo i Rooneya na 4 i 6 miesiêcy hehe), ja sobie jakos z tym radze, narazie najpowazniejsz± kontuzje w mym zespole mia³ Gerrard który pauzowa³ 3 miesi±ce (oczywiscie nie licz±c Kewella który w co drugim meczu ³apie jak±s kontuzje...

tak sobie czytam te wasze posty o FM i czytam i sie pytam sk±d wy bierzecie te sumy na te transfery? i wogóle co to za frajda nakupowac sobie gwiazdy i zrobic sobie swego dream team... ja na ten przyk³ad w swym pierwszym sezonie sprowadzi³em jednego pi³karza za 3,6 mln funtów Freddy Adu (gra przyzwoicie, juz jako zmiennik Gonzaleza), oprócz tego do pierwszej druzyny przenios³em Andersona (wymiata jako zmiennik Pennanta) i jak narazie po 13 kolejkach zajmuje 1 miejsce w Premiership z 1 pkt przewagi nad Arsenalem i z 5 nad ManU (Chelsea 7, 13 pkt straty hahaha)..... najlepszym strzelcem u mnie jest Bellamy z 11 bramkami na koncie w 13 wystêpach w tym 7 w Premirship, reszta napastników zawodzi i to ostro... Kuyt gra³ jeszcze przyzwoicie do kontuzji, po wyleczeniu sie jeszcze nie trafi³ do siatki i ma 5 goli w 11 wystêpach, Crouch 3 gole w 8, a np taki Anderson 4 w 5 wystêpach i w 6 z ³awki...

Na ¶rodku obrony w kazdym meczu (z wyj±tkiem Curling Cup) gram Aggerem i Carr± i mam najmniej straconych bramek w lidze a w LM po 4 kolejkach tylko 1... zmiennika Finnana tez nie potrzebowa³em, wystarczy³o bym Peltierowi ustawi³ now± pozycje PO i po kilku tygodniach mia³em w zespole solidnego zmiennika Finnana... Jesli idzie o bramkarzy to ponoc w demo jakies b³êdy pope³niali g³upie? bo teraz panowie z FM az zanatto sie postarali.... w statystykach zawodników Premiership w sród zawodników z najwyzsz± sredni± ocen pierwsze 6 miejsc to bramkarze (Reina zaszczytne 3 miejsce, Carson 5)

jesli chodzi o przysz³osc to mam zamiar sprzedac Alonso Inter go chce ale do stycznia jeszcze troche czasu, i kupic Reo Cokera albo Parkera, chociaz tu sie zastanowie bo pary Sissoko Gerrard, Sissoko - Zenden (podczas kontuzji Gerrarda) spisuj± sie doskonale, wogóle Sissoko wymiata, juz 2x zosta³ najlepszym m³odym pi³karzem Premiership (siepien, wrzesien)...

ogólnie gra podoba mi sie bardzo ale 90 z³ bym zani± nieda³ :lol: :wink:
arogancki dupek
I.love.LFC

Post autor: I.love.LFC »

witam, mam pytanko. nie wiecie moze skad wytrzasnac facepack Liverpoolu, kitsy i loga premiership do FM2007? Tylko prosze aktualne, nie zadne koszulki na sezon 2005/06 :P :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Post autor: AirCanada »

http://www.osiolek.com/?kat=gry

[b:2a1a79187c]Football Manager 2007 wa¿y 377 mega tylko? To jest pe³na wersja :?:

Bo nie wiem czy ¶ci±gaæ stamt±d zachêcony Pañstwa opiniami o grze :) [/b:2a1a79187c]
szak

Post autor: szak »

I.love.LFC - loga i facepacki wszystki druzyn Premiership sa na stronce cmrev.com , a kitsow chyba nie ma przynajmniej ja nie znalazlem

Air - pewien nie jestem ale chyba to jest pe³na wersja , wiec mo¿esz zasysaæ :D
Amigos

Post autor: Amigos »

Air dla pewno¶ci tutaj jest pe³na wersja tylko musisz sie chyba zarejestrowaæ.

http://www.pwteam.net/forum/index.php?s ... l=Football

Ja z tej ¶ci±ga³em jest tam kilka linków, wiec polecam
ObrazekObrazek
klimo

Post autor: klimo »

Gram w FM 07 od jakis 2 tygodni i naszlo mnie pare wnioskow :) Football Manager jak zwykle zrobil postepy, po pierwsze scouting, bardziej rozbudowany, lepsze opisy obserwowanych graczy, ocena potencjalu, wielki plus. Po drugie coraz wieksza mozliwosc interakcji trenera z pilkarzami i mediami, co prawda z czasem robi sie to troche schematyczne, no ale to nie zycie tylko symulacja. Dziwia mnie bardzo wysokie kwoty za jakie mozna kupic co lepszych grajkow, szczegolnie w ocenie scoutow. Co do treningu to sposob ustawienia treningu w FM 07 jest w sumie latwiejszy niz ten z FMa 05, lepiej sprawdzic efekty i postepy. Osobiscie preferuje trening dostosowany do pozycji na ktorej gra dany zawodnik, lepiej tez przypisac poszczegolnym trenerom okreslone zajecia treningowe.
Oczywiscie gram Liverpoolem, jak w kazdej odslonie FMa chociaz potem probuje sil klubami z nizszych lig, to jest wieksze wyzwanie. Na razie mam marzec 2007, w lidze po 30 kolejkach jestem pierwszy z 4 punktami przewagi nad Man U i 9 na Ruskimi. Ciekawostka - Ruscy przegrali na poczatku sezonu u siebie z Shefield Utd, zreszta mi tez sie udalo wtopic w LM u siebie z Chievo 0:1, sporo jest meczy niespodzianek. Co do skladu sprzedalem Diao, Zendena, Dudka i Garcie (w styczniu), kupilem na poczatku Vanden Borre a zachecony komentarzami forumowiczow w styczniu pojawil sie Rafinha, ktory sprawdza sie tez na lewej obronie (kontuzje wyeliminowaly akurat wszystkich lewych obroncow w pewnym momencie) i Higuain, ktory dobrze sie zapowiada. Najlepiej spisuja sie Carson, Gonzalez, Crouch, Gerrard, Alonso, Pennant niezle sobie poczyna ale marudzi ze ma trening za ciezki. Bellamy i Kuyt raczej zawodza, zastanawiam sie, ktorego w lecie opchnac, bo kasy na transfery bedzie malo. Potrzebny srodkowy obronca i jeszcze jeden napadzior, a Agger polamal sobie nogi i pol roku nie zzagra ech... Teraz polfinal LM z Realaem bedzie ciezko.
Why don't you ask the kids at Tiananmen Square
Was fashion the reason why they were there?
Awatar użytkownika
dominic

Post autor: dominic »

[quote:83185cae70=klimo]Agger polamal sobie nogi i pol roku nie zzagra ech... [/quote:83185cae70]
U mnie nogi po³amane maj± Finnan i Aurelio. A co chwila kto¶ inny ³apie d³uzsz± kontuzjê. Jak dot±d to chyba najwiêkszy b³ad tej czê¶ci FMa. Jeszcze bym siê przyczepi³ do cen zawodników, bo te dziesi±tki milionów z±dane za kogokolwiek s± smieszne... Czy kiedy¶ wyjdzie FM bez b³êdów??? :shock:
!!!
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Post autor: AirCanada »

[b:aa4e0f3f13]Ludzieeeeeeeeeeeeee...........zainstalowa³em toooo :) polska wersja, wszystko cacy dzia³a. Jestem na maxa podniecony i wiem, ¿e spêdzê z t± gierk± niejedn± nockê, ale... jako, ¿e nie gra³em w ¿adn± z poprzednich edycji football manager chcia³bym tu fachowców w to graj±cych o parê rad :)

Co na pocz±tku trzeba robiæ, co warto a czego nie itp

Co olaæ itp.

Bêde niezmiernie zobowi±zany, bowiem dzi¶ o 1.00 stawiam sobiê kawê na stó³, paczkê paluszków do szklanki i zaczynam wyprowadzaæ Liverpool Football Club na salony :lol: [/b:aa4e0f3f13]
szak

Post autor: szak »

Na poczatek dobrze pobawic sie troche treningiem, czyli dobrac trening do pozycji na boisku oraz zatrudnic dobrych trenerow do kazdej kategori treningu (tak zeby bylo min. 4 gwiazdki) , pozniej to co lubie najbardziej TRANSFERY (polecam kupic C.Delgado genialny napastnik do wyciagniecia za 9 mln E)
Awatar użytkownika
tilburg

Post autor: tilburg »

[b:af683cdd0d]Rownie dobrze moglbys sie zapytac jak zarobic ten pierwszy milion? :)

no to tak, ja zawsze zaczynam od przewietrzenia szafy, czyli zawodnicy z rezerw ale i z pierwszej druzyny ktorzy maja jakas tam rynkowa wartosc ida pod mlotek; korzystajac z opcji "zaproponuj klubom" (czy cos w tym stylu) trzeba niestety czesto prosic o cene nizsza niz MarketValue; chyba ze sie okaze ze jest duze zainteresowanie, wtedy mozesz sie podroczyc.

Wiekoszsc druzyn ma marne budzety i ciezko robic jakies wielkie transfery, wiec dobrze jest sie skupic na gwiadkach, a nie gwiazdach; ja czesto sprowadzam grajkow z Ameryki poludniowej, a i ze srednich druzyn wloskich :)
jesli bedziesz gral Lpoolem, to ze sztabem szkoleniowym nic nie musisz mieszac, ja tylko u siebie zatrudnilem Scouta od rynku niemieckiego; bo w sumie daje wiare tym swoim wyslannikom, ale oczywiscie musza sami reprezentowac wysoki poziom i miec szeroko wiedze o danym panstwie.

Na co uwazac....na to zeby przedluzac za wczasu kontrakty, na to aby nie bylo zbyt wielkiej konkurencji: jak mialem 4 napstnikow, jeden mi sie obrazil... a z niewolnika nie ma zawodnika... w grze jak komus podpadniesz, w sumie dlugo trwa zakopywanie topora wojennego.
Trening w tym wypadku jest mniej zlozony niz w innych managerach...jaki wybierzesz to juz twoja sprawa, wszystko zalezy od tego jak chcesz aby druzyna grala.

Ja w sumie nigdy nie olewam mediow, daje tez team talki...tak chyba bardziej dla zasady... ogolnie, nie krzycze na nich czesto, ale ostatnio jak przegrywalem po 45 min u siebie ze Spurs 0-2, "poddalem w watpliwosc ambicje pilkarzy".... wygralem 3-2 :)

jak masz kogos na oko, mozna o nim cos wspomniec w prasie...wtedy sie okaze czy widzi sie w Liverpoolu, a to ulatwia pozniej transfer

przy przedluzaniu kontraktow zawodnikow, dobrze jest to robic jak sa HAppy...aha, i ja jak przedluzam kontraktu, jako jednorazowy bonus pieniezny nigdy im nic nie daje...i jeszcze nie mialem w zwiazku z tym problemow

dobrze jest trzymac sie ram finansowych... i w sumie nie musisz sie martwic jesli nawet klub z danym miesiacu ma straty...chodzi o to ze kasa za LM, za TV, za Lige przychodzi na raz w danym miesiacu i to dziwnie wyglada na Balance sheet pozniej

jak zaczynasz, to na twoim miejscu pierwszej managerki nie traktowalbym zbyt powaznie; wybierz jakis team, zobacz co i jak.... i gdzies po 2, 3 miesiacach zacznij grac od nowa...for real...

powodzenia, to jest istny killer czasu
:)[/b:af683cdd0d]
THIS IS ANFIELD
ODPOWIEDZ