Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

liverpoolis

Re: Football Manager

Post autor: liverpoolis »

Zagrałem jeden pełny sezon
W lidze byłem trzeci (oddałem drugie miejsce na samym końcu)
Wygrałem LM.

Na mnie to i tak sporo, bo tak naprawdę zawsze grałem taktykami ściągniętymi z internetu.
Teraz pierwszy raz od chyba FM'2012 układałem ją sam od początku do końca, więc jeśli dobrze rozumiem do czego zmierzasz - tak, wydaje się, że ta edycja jest zbyt prosta.
Awatar użytkownika
Bolo

Post autor: Bolo »

Ja w 1 sezonie jedyną porażkę w sezonie miałem 30.04 z Lyonem, reszta spotkań do połowy października 2019 to wygrane/remisy i to bez transferów w zasadzie(poza sprzedażą Lallany za 70mln funtów :D)

@ed
Skład i taktyka są +/- takie, opiera się na gegenpressingu który wygląda na strasznie mocny jak gra się silną ekipą, największy minus to strasznie męczą się gracze co widać na zrzucie gdzie 3 graczy z 1 składu jest na urlopie. Co do SFG to ja większość rożnych bije na krótki słupek na VvD/Lovrena/De ligta
Ostatnio zmieniony 30 paź 2018, o 16:08 przez Bolo, łącznie zmieniany 2 razy.
HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

I ja zawsze gram taktykami ściągniętymi z neta.
Jak moglibyście doradzić przy taktyce, stałych fragmentach gry itp? Nigdy nawet nie próbowałem robić taktyki.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
Awatar użytkownika
sokół

Post autor: sokół »

Ktoś gra w mobilnego FM'a?
Z racji tego, że często jestem odcięty od neta, chciałem sobie zakupić mobilną wersję football managera i mam następujące pytanie, czy ta gra wymaga stałego połączenia z siecią, jak 90% gier mobilnych?
Nie ukrywam, że od odpowiedzi na to pytanie zależy, czy kupię gierkę, czy nie...
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter
Solv

Post autor: Solv »

sokół pisze:Ktoś gra w mobilnego FM'a?
Z racji tego, że często jestem odcięty od neta, chciałem sobie zakupić mobilną wersję football managera i mam następujące pytanie, czy ta gra wymaga stałego połączenia z siecią, jak 90% gier mobilnych?
Nie ukrywam, że od odpowiedzi na to pytanie zależy, czy kupię gierkę, czy nie...
Wg. odpowiedzi z https://community.sigames.com/topic/426 ... onnection/ połączenie z siecią jest jedynie wymagane przy pierwszym starcie (dociąga dane), później można grać offline. Sprawa tyczy się FM Mobile 2018 ale podejrzewam, że nic się nie zmieniło.
HappyBlancik

Witam,
Czy gra ktoś już w nowego Fm’a?
Jak się gra? Dużo nowości? Warto kupić czy czekać na łatki poprawiające rozgrywkę?
Redzik90

Post autor: Redzik90 »

Mam za sobą 15 kolejek i jakoś wiele nowości nie ma. Trening jest bardziej rozbudowany - można sobie wybierać różne reżimy itp. Trochę zmian uświadczysz w taktykach. Natomiast FM jak FM, zawsze na propsie.
everlast

Post autor: everlast »

Ja tez po 15 kolejkach. 12-2-1 i pierwszy w lidze. Lallane sprzedalem za 55 baniek do arsenalu :D i o dziwo udalo sie sprzedac mignoleta za 12 do city bo w fm17 nigdy nie moglem go sprzedac
tomiKG

Post autor: tomiKG »

Ja mam taką zasadę, że staram się nie grać:
1. Klubami, którym na co dzień kibicuję.
2. Klubami z górnej półki, którymi wygrywanie nie będzie żadnym wyczynem i żadną przyjemnością.
3. Klubami, w których kojarzę większość zawodników (np. Ekstraklasa) i przy ustalaniu składu mogę podświadomie kierować się "realną" ligą lub sympatiami do zawodnika.

Z reguły szukam sobie jakiegoś "egzotycznego" wyzwania i często korzystam z dodatków ligowych Claassena. W FM 16 grałem w IV lidze szwedzkiej, w FM 17 wspinałem się po szczeblach ligowych drużyną z VII ligi holenderskiej, w FM 18 próbowałem przebić się do europejskich pucharów II-ligowym wówczas andorskim FC Ordino (co ciekawe przejmując klub miałem w kadrze... Javiera Saviolę, który w realnym świecie ma/miał w Andorze jakąś szkółkę piłkarską), a teraz w FM 19 postanowiłem wygrzebać z V-ligowych czeluści do niedawna I-ligowy SC Bastia. Po 12 kolejkach jestem liderem (8-3-1), ale wicelider ma tyle samo punktów co ja.
WALK ON WITH HOPE IN YOUR HEART!
HappyBlancik

I ja nie gram nigdy topowym klubem, żadnej w tym frajdy.

Przeważnie grywam sobie jakimś Werder Brema czy coś: 8-14 miejsce w lidze, w 3 lata staram się zdobyć mistrzostwo i jeśli mi się uda, idę dalej. A jeśli nie, zostaję tak długo aż wygram.

Dopiero 4-5 klub to Liverpool, czyli 12-13 sezon, zostaję w LFC na 2-3 sezony i kończę karierę, grając potem od nowa podobnym schematem.
Wietor

Post autor: Wietor »

Pytanie z ciekawości:

grał ktoś kiedyś w FM Touch albo FM na androida?
HappyBlancik

Witam, rok w rok zakupuję Football Managera, tak jak i dziś 19stkę.

Włączam steam, instaluje, odpalam gierkę a tu jak nigdy zonk: sorry, something went wrong, for solutions please visit:"

O co chodzi? Miał już ktoś taki problem?
everlast

Post autor: everlast »

HappyBlancik pisze:I ja nie gram nigdy topowym klubem, żadnej w tym frajdy.

Przeważnie grywam sobie jakimś Werder Brema czy coś: 8-14 miejsce w lidze,.
a ja nie widze wiekszej roznicy. W FM17 gralem Leeds w 13 sezonow 10x Mistrz 5x LM. kupiony Mbappe za 170mln i po tych 13 na koncie 750mln. To grajac Liverpoolem mialem gorsze wyniki.
Awatar użytkownika
Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Mam pytanie dla wszystkich posiadaczy FM 19 :) Otóz w ostatnią wersję jaką grałem była bodajże 13, i od tej pory moja przygoda z Menagerem się skończyła ;) Jak to wygląda z kupnem nowej wersji? Kupię to w jakimś sklepie, czy tylko internet i kupno jakiś licencji ?:) Nie jestem wtajemniczony w tą specyfikę kupna, prosze o odpowiedz ;-)
Awatar użytkownika
hoster1

Post autor: hoster1 »

Z tego co wiem możesz kupić normalnie w sklepie typu Media Markt, z tego co widziałem można też kupić w Steam ale jest chyba drożej.
ODPOWIEDZ