Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Jack92

Re: Football Manager

Post autor: Jack92 »

Czy u was w FM jest tak samo jak u mnie, że gdy jest losowanie Pucharu Anglii albo Ligi Mistrzów to Manchester United w 90% przypadków trafia na jakiś ogórkowy klub z trzeciej ligi lub po prostu znacznie słabszego rywala?
Felix

Post autor: Felix »

Nie widzę w tym nic dziwnego.
W początkowych rundach pucharowych jest dużo drużyn z niższych lig.
Tak samo w LM, jeśli zespół jest losowany z pierwszego koszyka to raczej niemożliwe jest, żeby miał w grupie Real, Bayern i PSG.
Solv

Post autor: Solv »

Ruszyła dzisiaj beta Football Manager'a 19 dla zamówień preorderowych.
smiglo07

Post autor: smiglo07 »

Czemu na steamie idzie kupić bete za 130 zł około? To potem pełna wersja będzie działać normalnie.
MichaLFC

Post autor: MichaLFC »

Trochę wyskoczę, ale może wie ktoś czy jest jakiś update transferowy/umiejętnościowy/cenowy/trenerowy/kadrowy itd do FM15 :D ?
Obrazek

Solv

Post autor: Solv »

smiglo07 pisze:Czemu na steamie idzie kupić bete za 130 zł około? To potem pełna wersja będzie działać normalnie.
Na samym Steamie kosztuje 212zł ale w sklepach można dostać za ok. 140zł. Jeśli dostanie się betę to później gra przechodzi od razu w pełną, beta jest tylko takim plusem zakupienia przed premierą.
PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

FM 2016. Dziwna sprawa. W pewnym momencie kariery mój najlepszy i ulubiony zawodnik Andrija Zivkovic notuje znaczny spadek atrybutów (lecą praktycznie wszystkie w dół). Do pewnego momentu rozwijał się poprawnie i wszystko było ok a teraz co miesiąc wszystkie staty idą w dół.
Ma 21 lat, jest w dobrej formie, z treningu jest zadowolony. Baza treningowa i trenerzy na najwyższym poziomie. Co ciekawe dzisiaj włączyłem symulacje kariery na 4 miesiące i okazało się co miesiąc notował wzrost umiejętności. Dziwne, bo zespół miał słabe wyniki a sam zawodnik był w słabej formie. Ktoś ma pomysł o co może chodzić?
Felix

Spadki atrybutów to nic dziwnego i zdarzają się głównie z powodu kontuzji lub nie przykładania się do treningów z powodu niskiego profesjonalizmu lub ambicji. Nie wiem czy w FM16 tak jest ale w FM18 w takiej sytuacji mówię zawodnikowi, że nie podoba mi się jego postawa na treningu i bywa, że w krótkim czasie odzyskuje stracone atrybuty.
PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

Felix pisze:Spadki atrybutów to nic dziwnego i zdarzają się głównie z powodu kontuzji lub nie przykładania się do treningów z powodu niskiego profesjonalizmu lub ambicji. Nie wiem czy w FM16 tak jest ale w FM18 w takiej sytuacji mówię zawodnikowi, że nie podoba mi się jego postawa na treningu i bywa, że w krótkim czasie odzyskuje stracone atrybuty.
Gość jest dosyć zdeterminowany, nie miewa właściwie kontuzji a na treningach spisuje się poprawne. Dziwne jest to, że nie spadają mu pojedyncze atrybuty tylko praktycznie wszystkie. Zastanawia mnie też dlaczego kiedy rozgrywam karierę ręcznie spadają mu skille a kiedy włączyłem symulacje to rozwijał swoje umiejętności.
Felix

Dosyć zdeterminowany to niezbyt dobrze, świadczy tylko o tym, że ma determinację co najmniej na 15
Profesjonalizm i ambicja wtedy są na pewno poniżej 15, a mogą być nawet poniżej 10
Gra jest bardzo losowa, więc za każdym razem jak będziesz symulować jego karierę to on się inaczej rozwinie.
Też miałem chyba młodego lewego obrońcę z dużym potencjałem, który co chwila tracił atrybuty. Prawie nic się nie rozwijał i w końcu się go pozbyłem...
Awatar użytkownika
Bolo

Post autor: Bolo »

Dodatkowo na spadek atrybutów może mieć wpływ redystrybucja CA, tj. trening nowej pozycji/zagrania/trenowanie słabszej nogi może odbić się na CA jeśli zawodnik dobija do swoich granic.
kadam

Post autor: kadam »

Weź pod uwagę ekspoatacje zawodnika. Ja tez przynajmniej raz na sezon mam taki spadek u niektórych zawodników spowodowany za duża ilością meczów w których grał dany zawodnik. Pokaż statystyki jego gier podczas symulacji i Twojej gry
liverpoolis

Post autor: liverpoolis »

FM 2019

Po dwóch latach przerwy wracam do FM19. Zacząłem od bety.

W trakcie meczu, gdy na ławce siedzą potencjalni zawodnicy pierwszego składu (np. Salah, Firmino), są oni w drugiej połowie automatycznie wprowadzani na boisko.
Jest to błąd bety, czy może od którejś wersji jest to w jakimś miejscu konfigurowalne i da się to gdzieś wyłączyć?
Awatar użytkownika
Bolo

Post autor: Bolo »

Brzmi to raczej jak jakiś bug, najłatwiej byłoby sprawdzić na drugim save, czy jest tak samo.

Przy okazji, czy ty też wygrywasz wszystko jak idzie w LFC?
ODPOWIEDZ