Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Piotrek7LFC

Re: Football Manager

Post autor: Piotrek7LFC »

Niedrogi bramkarz na ławkę (zastępca Vorma) i boczny obrońca (obojętnie, która strona) do Swansea.
Budżet: teraz to mi chyba ok. 14 mln zostało
Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Adaminho1

Post autor: Adaminho1 »

Właśnie skończyłem sezon. W ostatnim meczu wygrywając z Fulham(0:7) zapewniłem sobie tytuł. Zdobyłem także Carling Cup i FA Cup, W LM odpadłem w ćwierćfinale z Arsenalem. Po meczu postanowiłem przestać pełnić funkcję trenera LFC. Aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata z Turcją.
@UP
Boczni obrońcy:
Pekarik, Rojo, Matthews, Insua
Obrazek
RemigiouLFC

Post autor: RemigiouLFC »

Piotrek7LFC pisze:Niedrogi bramkarz na ławkę (zastępca Vorma) i boczny obrońca (obojętnie, która strona) do Swansea.
Budżet: teraz to mi chyba ok. 14 mln zostało
Jakieś propozycje?
Antonio Lopez z Atletico/obrońca
M'Bholi (czy jakoś tak)/ bramkarz

z logopackiem sobie poradziłem, ale może ma ktoś facepacka mega? Najlepiej w zip.
Obrazek
przybyl21

Post autor: przybyl21 »

Jak wypozyczyc zawodnika do klubu filialnego?
Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

przybyl21 pisze:Jak wypozyczyc zawodnika do klubu filialnego?
Możesz wejść w proril zawodnika, status, przesuń do klubu filialnego :)
Nic trudnego, na pewno dasz rade.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
Awatar użytkownika
kam15

Post autor: kam15 »

Zaczalem grac z kumplem przez neta w FM 2006.
Gramy lige walijska
Ja mam problem (gram Rhyl) kolega nie(TNS).
On byl mistrzem w poprzednim sezonie, i nie ma klopotow z zakontraktowaniem graczy.(tak, dzis zaczelismy, dopiero pierwsze okienko)
Mi udalo sie sciagnac po ogromnych wypocinach Jörg'a Stiel'a, i jakiegos jednego goscia wylapanego przez skauta z wolnego transferu.
Moje budzety to: 15k Euro na transfery i 6.5k na wynagrodzenia.
Chcialbym aby ktos zaproponowal mi wzmocnienia, kazde bedzie na wage zlota :P

@down
Nie kazdemu lezy FM mlodszy niz 2007, przezwyczailem sie do nich, moze sa inni uzytkownicy ktorzy tez w niego graja ?
Forum czyta dosc duzo osob, wiec byla ku temu szansa.
A zadawanie pytan o graczy ktorzy sa maglowani XX razy w FM11/12 to jest na miejscu ? Tym bardziej ze chodzi o zespoly przynajmniej znane, gdzie takich problemow zazwyczaj nie ma(za wyjatkiem nizszych lig).

@RemigiouLFC
Dzieki - ale liczylem ze moze ktos gra w archaiczne wersje :P a co do tych for to patrzylem wlasnie, ale szalu nie ma oczywiscie....

A co do tego czy moge spytac czy nie, to pytam bo wiem ze inni graja / grali wiecej niz ja, a ja staram sie pomagac w tym w czym czuje sie silny...
Pozatym nie wiem dlaczego ilosc / napisanych postow(chociaz to juz bardziej) ma swiadczyc o poziomie uzytkownika...
Dzieki, pozdro
Ostatnio zmieniony 1 lis 2012, o 21:21 przez kam15, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szmuggler

Post autor: Szmuggler »

kam15 pisze:Zaczalem grac z kumplem przez neta w FM 2006.
Gramy lige walijska
On byl mistrzem w poprzednim sezonie, i nie ma klopotow z zakontraktowaniem graczy.(tak, dzis zaczelismy, dopiero pierwsze okienko)
Mi udalo sie sciagnac po ogromnych wypocinach Jörg'a Stiel'a, i jakiegos jednego goscia wylapanego przez skauta z wolnego transferu.
Jak dla mnie to trochę "zawracanie dupy" takim postem. Prosisz o wzmocnienia do ligi "noname" bez kasy na transfery. Nawet nie napisałeś na jaką pozycję potrzebujesz wzmocnień by ktokolwiek, kto chce pomóc, mógłby cokolwiek napisać bez ściągania FM06 i sprawdzania co i jak. Ja rozumiem, że tutaj prosi wiele osób o pomoc ale zastanówcie się przed wysłaniem posta co piszecie.

Nie masz kasy na transfery więc ją najpierw trzeba zdobyć. Znaczy to, że musisz poprosić zarząd, sprzedać kogokolwiek, wyrzucić darmozjadów z rezerw itp....czyli podstawowe rzeczy. Wątpię, by ktokolwiek rzucił tutaj choć jednym nazwiskiem i ty sam chyba też tego nie oczekiwałeś...
RemigiouLFC

Post autor: RemigiouLFC »

Szmuggler pisze:
kam15 pisze:Zaczalem grac z kumplem przez neta w FM 2006.
Gramy lige walijska
Jak dla mnie to trochę "zawracanie dupy" takim postem. Prosisz o wzmocnienia do ligi "noname" bez kasy na transfery. Nawet nie napisałeś na jaką pozycję potrzebujesz wzmocnień by ktokolwiek, kto chce pomóc, mógłby cokolwiek napisać bez ściągania FM06 i sprawdzania co i jak. Ja rozumiem, że tutaj prosi wiele osób o pomoc ale zastanówcie się przed wysłaniem posta co piszecie.

Nie masz kasy na transfery więc ją najpierw trzeba zdobyć. Znaczy to, że musisz poprosić zarząd, sprzedać kogokolwiek, wyrzucić darmozjadów z rezerw itp....czyli podstawowe rzeczy. Wątpię, by ktokolwiek rzucił tutaj choć jednym nazwiskiem i ty sam chyba też tego nie oczekiwałeś...
Nie musisz się od razu burać. Widzę, że starasz się zaistnieć na forum (np. wątek o Polityce) i dobra, ale nie ucz ojca jak dzieci robić. Kam15 trochę na tym forum jest i chyba wie o co może zapytać.

Poszukaj może na forach specjalizujących się w fm (np. cmrv.com) tam znajdziesz może coś więcej niż tutaj ci podpowiemy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szmuggler

Post autor: Szmuggler »

Wybacz ale ta twoja uwaga o chęci zaistnienia na forum jest taka żałosna, że spadłem ze śmiechu z krzesła. Zabieram głos w temacie w którym mam coś do powiedzenia lub jestem częstszym uczestnikiem a jeżeli masz problem z tym co napisałem w temacie o polityce to postaraj się nie robić burdelu i napisz mi co o mnie sądzisz w temacie o polityce. Dlatego, że sam prosiłeś o kilka rzeczy na tym forum to nie znaczy, że nie należy się zastanowić nad tym o co się prosi. A może chcesz mi podrzucić dobrego LB za max 10 tys. funtów do Warty Poznań w FM2005? Czy kam15 wie o co może zapytać na podstawie faktu kiedy założył konto to raczej głupie stwierdzenie bo w takim wypadku to masz mniej do powiedzenia na tym forum jak chociażby ja...
Awatar użytkownika
zoltoczerwony
Moderator

Post autor: zoltoczerwony »

polik pisze:
zoltoczerwony pisze:polik

Możesz mi podpowiedzieć jakichś piłkarzy(najlepiej z wolnego transferu) którzy zgodziliby się na transfer do Korony. Coś jak Dmitry Rekish, jego transfer jest dla mnie sukcesem.
Omar Koroma, Mariusz Gogol, Adilson, Plasir Bahamboula, Wesley Said, Lucas Vivian,Mehdi Bourabia.
Wszyscy wolni i praktycznie kimkolwiek nie grałem to zawsze ich znalazłem.
Dziwne- nie mam ani jednego.

Co do mojego save'a to układa się idealnie. W pierwszym sezonie 3 miejsce naprawdę słabym składem, przed sezonem pozyskałem tylko Rekisha z wolnego transferu, który pół sezonu był kontuzjowany. Świetnie spisywali się wypożyczeni Gołębiewski i Kiełb, do tego Vukovic i jak był zdrowy- Rekish. Zabójczą drugą część sezonu miał też Korzym. I zacząłem wzmacniać skład, wprawdzie dużo pieniędzy nie dostałem, ale sporo zawodników dużo zarabiających odeszło na wolny transfer, a do tego dostałem więcej pieniędzy na pensje. Zatrudniłem z wolnego transferu Nakoulme, Zganiacza, Tomasza Hołote, Kotorowskiego, Madeja, Janote Kupiłem Matrasa i Kiełba(za śmieszne pieniądze, byli na liście transferowej) oraz ponownie wypożyczyłem Gołębiewskiego, a sezonie kończy mu się kontrakt więc już wezmę go za darmo.
Zacząłem wojaże z LE, najpierw dwumecz z Vitesse(2 runda eliminacji),wyjazd- patrząc na składy nie miałem większych nadziei, już w 5 min straciłem na 0:1 ale potem strzeliłem 3 gole było 3:1 i skończyło się zaskakująco 3:2. W meczu u sb szybko zdobyłem 2 bramki, a Holendrzy zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem i sensacyjnie awansowałem do 3 rundy, gdzie zmierzyłem się z Ludogrożcem(Bułgaria, mogłem pokręcić nazwę). Tam również nie wróżyłem sb sukcesów patrząc na ich skład. Na wyjeździe porażka 3:2. W meczu u siebie cały mecz bezbramkowo i w 90 min gol z rzutu rożnego- awans! W 4 rundzie już naprawdę byłem bez szans- trafiłem na Geonę. W meczu wyjazdowym o dziwno szybko wyszedłem na prowadzenie, rywale prowadzili grę ale nieudolnie i męczyli się niemiłosiernie ale w końcu strzelili 2 gole i wygrali 2:1. W meczu u mnie już było zupełnie inaczej, Genoa szybko strzeliła 2 bramki, złapała wiatr w żagle i byłem bez szans. Skończyło się 3:1 dla nich, ale mimo wszystko jestem zadowolony.
Gra w LE na początku nie odbijała się na grze w lidze gdzie grało dużo graczy rezerwowych. Wygrałem z Lechem i Jagiellonią. Ale potem już było gorzej, remis z Polonią i porażka z Lechią, a teraz moi zmęczeni zawodnicy po meczu w LE będą grali na wyjeździe z Polonią- ciężko.
Mając na uwadze sukcesy w LE, które tez bardzo pozytywnie wpłynęły na moje finanse, poprosiłem zarrząd o rozbudowę mojej bardzo mizernej bazy treningowej. I zgodzili się. Szkoda tylko że ukończenie prac będzie miało miejsce za półtora roku :(
Obecnie szukam jakichś wzmocnień formacji defensywnej, środkowego i prawego obrońcy. Mam na oku Thiago Cionka i póki co tyle.
Kurdt

Post autor: Kurdt »

Od kilku dni ogrywam betę FM 13 i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Football Managera, podobnie jak FIFĘ kupuję co dwa lata (bo to chore, żeby co roku wyrzucać na sportówki 300PLN, zarówno EA jak i SI powinni zrobić jakiś program dla kupujących, ja wiem, jak masz poprzednią edycję to nową kupisz za pół ceny, cudnie by było), więc mam porównanie do 11. i ilość zmian jest ogromna.

Strasznie rozwinięte interakcje z zarządem i piłkarzami, gigantyczne zmiany w treningu, mocno poprawione transfery, po prawdzie to nowości jest tyle, że na początku czułem się mocno zagubiony.

Jeżeli chodzi o to, co ludzi tutaj interesuje najbardziej to LFC jest biedne jak pająki na strychu, a większość naszych graczy do niczego się nie nadaje. Borini i Assaidi to łamagi, na transfery zero, pomimo odchudzenia kadry i listy płacowej (jeszcze bardziej) drużyna cały czas przynosi straty. Cuda trzeba robić, żeby bić się o czołową szóstkę (a zarząd jest wymagający), a inne kluby bardzo niechętnie sprzedają niezłych graczy.

Po wypchnięciu Downinga, Cole'a, Doniego i obniżeniu pensji Carraghera udało mi się cudem kupić Schurrle, który był moim jedynym transferem do klubu, a wcale nie wymiata tak bardzo. W pewnym momencie Tottenham i Chelsea stoczyły wojnę o Johnsona, ale na raty nie chciałem go wypuszczać, nawet za 20 milionów oferowane przez oba kluby (5 teraz. 15 za sto lat).

Sterling pomimo słabych statów wymiata, strzela sporo bramek, ale jest trochę za bardzo egoistyczny.

FM 13 jest trudny i wszystko trwa zdecydowanie dłużej niż w wersji sprzed dwóch lat, tam byłem w stanie sezon pyknąć w dwa dni intensywnego grania, teraz ledwo doczołguję się do stycznia. Mam nadzieję, że Henry rzuci jakąś kasę na stół, bo jestem bez napastników (jak w życiu panie).
Groove is in the heart.

http://www.twitter.com/bartekryt
Awatar użytkownika
Venom

Post autor: Venom »

Kurdt kilka pytań skoro już przetestowałeś nowego FM 13:

1. Słyszałem kilka opinii że w wersji beta jest jakiś błąd z obroną. PAdają strasznie dziwne bramki, obrońcy tak jakby nie interesowali się akcją. Prawda to ? Parę osób mi mówiło że przez to zupełnie zniechęciło się do gry.

2. Interakcja z piłkarzami/zarządem/mediami poprawiona na zasadzie "dorzucamy wiecej pytań i odpowiedzi", czy jakoś inaczej to poprawili?

3. Nowy trening rzeczywiscie jest cięzki do ogarnięcia ? Jak go oceniasz ?

4. Wykryłeś jakieś bardzo denerwujące błędy?

5. Napisałeś że dłuzej zajmuje Ci gra ? Ale to przez nadmiar opcji, czy przetwarzanie danych jest wolniejsze ? W sensie po kliknieciu aby nastapił nowy dzień dłuzej zajmuje zanim wskoczy nowa data? ( wiesz o co mi chodzi :P )

6. Po przetestowaniu poelciłbyś aby zakupić "trzynastkę" czy raczej byś się wstrzymał ?

Ogólnie słyszałem, że FM wychodzą w cyklu dwuletnim. Co to oznacza? Chodzi o to, że rewolucyjna zmiana jest co dwa lata, a rok po niej jest delikatne dopracowanie wersji ubiegłego roku. Pytanie czy FM13 jest tym rewolucyjnym, czy tym poprawiającym FM 12 :P

P.S Stary koń już jestem, a na FM co roku czekam jak na św. Mikołaja za smarkacza :D
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."
Kurdt

Post autor: Kurdt »

Venom pisze: 1. Słyszałem kilka opinii że w wersji beta jest jakiś błąd z obroną. PAdają strasznie dziwne bramki, obrońcy tak jakby nie interesowali się akcją. Prawda to ? Parę osób mi mówiło że przez to zupełnie zniechęciło się do gry.
Czasami faktycznie tak to wygląda, ale nie wydaje mi się, by wpływało to na wynik meczu. W sensie - jest to raczej wada wyświetlania grafiki, niż silnika i kalkulatora meczowego. Nie z każdej takiej sytuacji pada gol, stąd taki wniosek. Wyniki nie są hokejowe, wręcz mam wrażenie, że pada mniej goli niż w edycjach 2011 i 2009, jeszcze nie udało mi się strzelić 4 bramek w meczu (nawet ze słabiakami), wyniki z reguły oscylują w granicach 1:0, 2:1 i chyba padające najczęściej 3:1.
Venom pisze: 2. Interakcja z piłkarzami/zarządem/mediami poprawiona na zasadzie "dorzucamy wiecej pytań i odpowiedzi", czy jakoś inaczej to poprawili?
W stosunku do wersji sprzed dwóch lat to zmian jest dużo już na samym początku. Na starcie zostajemy zaproszeni na rozmowę z prezesem klubu, który opowiada o jego historii, o ambicjach na najbliższy sezon, o dodatkowych celach (np. granie atrakcyjnego futbolu, czy nacisk na szkolenie młodzieży). Zaraz potem następuje rozmowa z asystentem, który wprowadza nas w zespół, wskazuje na najlepszych graczy itd. Duże znaczenie mają wreszcie wypowiedzi na temat przeciwników i ich menedżerów, asystent często sugeruje, żeby np. tego pochwalić, a odnośnie tamtego wyrazić wątpliwości, czy nadaje się do tej posady. Więcej jest też opcji dialogowych, strasznie fajnie jest przed derbami z United powiedzieć dziennikarzowi, że o tym całym Fergusonie, co nas krytykował nigdy nie słyszeliśmy i co to w ogóle za bambus.

W rozmowach z piłkarzami również mamy więcej opcji, np. Cole'a można łatwo przekonać, że jego tygodniówka jest za wysoka, i że musi za wszelką cenę wypierdalać z klubu, bo mamy straty finansowe. Łatwiej też ugłaskać piłkarza, który wyleciał z pierwszego składu, są na to odpowiednie linie dialogowe.

Przy odprawie wyraźnie widzimy, jak nasze słowa wpływają na piłkarza, możemy udzielić gadki ogólnej dla całej drużyny, dla poszczególnych formacji i dla każdego piłkarza z osobna - od razu będziemy widzieli, czy poczuli się zmotywowani, zrelaksowani czy wręcz przeciwnie, spięci albo znudzeni. Widać to potem w czasie meczu. Możemy też powiedzieć parę słów do piłkarza, który wchodzi na boisko z ławki, jak trafimy, to mamy duże szanse, że wpłynie na losy spotkania.
Venom pisze: 3. Nowy trening rzeczywiscie jest cięzki do ogarnięcia ? Jak go oceniasz ?
Na razie jadę na ustawieniach standardowych, nie zmieniałem też sztabu. Ustalam za to plany tygodniowe, możemy np. w danym tygodniu skupić się na defensywie (jeżeli tracimy ostatnio sporo bramek), lub na ataku (jeżeli tych bramek nie strzelamy). Opcji jest kilka i daje to zauważalne efekty. Bardziej będę w tym grzebał, kiedy w lecie zmienię ludzi w sztabie na swoich.
Venom pisze: 4. Wykryłeś jakieś bardzo denerwujące błędy?
Nic dużego nie widziałem. Nawet w czasie meczu nie ma żadnych dziwactw, kartki i karne w normie, kontuzje również unormowane. Raz zdarzyła mi się tylko sytuacja, kiedy po dwóch pewnie wygranych meczach (z Arsenalem i Reading), mając dobre morale, wypoczęty skład i trafioną odprawę dostałem na Anfield 0 - 6 od Fulham, gdzie hattricka strzelił sprzedany do Wieśniaków w lecie Downing. Chyba można to za błąd uznać. :)
Venom pisze: 5. Napisałeś że dłuzej zajmuje Ci gra ? Ale to przez nadmiar opcji, czy przetwarzanie danych jest wolniejsze ? W sensie po kliknieciu aby nastapił nowy dzień dłuzej zajmuje zanim wskoczy nowa data? ( wiesz o co mi chodzi :P )
Dużo więcej czasu spędza się na przygotowaniu do meczu, właśnie przez trening, więcej rozmów itd. Jest też sporo statystyk, które warto regularnie przeglądać. Jeżeli chodzi o szybkość działania, to nie wiem czy to wina gry, czy mojego laptopa, ale mam wrażenie, że po każdym kliknięciu na cokolwiek jest opóźnienie ok. 1/3 - 1/2 sekundy na reakcję.
Venom pisze: 6. Po przetestowaniu poelciłbyś aby zakupić "trzynastkę" czy raczej byś się wstrzymał ?
A pewnie, że polecam. Sam kupuję w poniedziałek, bo teraz w związku ze dłuższym weekendem wybyłem do rodziny na koniec świata.

Z ciekawych spraw fajnie też rozwiązano kwestie przydzielania zadań członkom sztabu i zarządu. Można np. asystentowi kazać zająć się sprawami kontraktów młodych piłkarzy, a takiemu Wernerowi przydzielić zadanie sprzedania niechcianych piłkarzy z klubu. Działa to w miarę dobrze, sprzedał wspomnianego wyżej Downinga za 8 milionów funtów. Możemy też ustawić na pożądanym zawodniku "Transfer Target" i wtedy zarząd zajmie się negocjacjami z klubem i agentem. Chciałem to przetestować z grubej rury i kliknąłem w Cavaniego, ale zaraz dostałem zjebę, że mam się nie wygłupiać i że nie te pieniądze. :)

Mamy też transfer deadline day, gdzie akcja leci godzina po godzinie, dziennikarze szaleją i co chwila o coś pytają i chyba łatwiej wtedy się dogadać i przeprowadzać transfery.
Groove is in the heart.

http://www.twitter.com/bartekryt
Awatar użytkownika
Venom

Post autor: Venom »

Wielki dzięki :D

Troszkę rozwiałeś moje wątpliwości, bo szczerze powiem Ci, że sporo osób rozczarowanych jest FM13. Nie tyle grą, co błędami ( właśnie ta dziwna obrona/wyniki hokejowe i jeszcze coś tam było). Zobaczymy po jakim czasie pojawią się patche, ciekawe też czy jakieś poprawki będą już w pełnej wersji. Nie ma jednak co gdybać, czas rzucić pieniążek i zacząć zabawę :D
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."
Awatar użytkownika
kam15

Post autor: kam15 »

Dla chetnych:

Football Manager 2013. All Wonderkids under £1.5m.

Goalkeepers:

Alphonse Areola, £250k
Jan Oblak, £250k
Nicola Leali, £250k
Jeroen Zoet, £375k
Esteban Andrada, £400k
Zacharie Boucher, £425k
Francesco Bardi, £650k

Full Backs:

Romario, £20k
Kenny Tete, £80k
Matteo Liviero, £325k