Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

RoseT

Re: Football Manager

Post autor: RoseT »

Można kupić za 7zł na allegro

Wietor

Post autor: Wietor »

Ja kupiłem na muve.pl za 104 złote (dostawa wliczona w cenę), co majątkim nie jest, szczególnie patrząc na ceny innych tytułów. Na razie rozgrywam 1wszy sezon, wyłączyłem środki transferowe w pierwszym okienku.
Póki co wciąż nie wymyśliłem własnej "taktyki", ale spostrzeżenia takie (ok, będzie trochę złośliwości): 1) po sezonie pozbywam się jak największej ilości sztabu i zawodników ciągnących wysokie tygodniówki (poza Gerrardem, rozgrywa świetny sezon); 2) Borini i Sturridge kontuzjowani; 3) Suso zapowiada się na świetnego gracza, Origi we Francji na razie nie powala; 4) Ballotelli o dziwo ma b. dobre statystyki i gra przyzwoice.

A interfejs tak krytykowany - bardzo mi się podoba.
P.S. ma ktoś dobre team badges (herby)?

Awatar użytkownika
MalyLFC
Kontakt:

Post autor: MalyLFC »

Jak opinie o nowym tworze SI ? Trochę wolnego mi się szykuje, więc zastanawiam się czy nie spróbować sił w 15stce.

Awatar użytkownika
Piechu

Post autor: Piechu »

RoseT pisze:Można kupić za 7zł na allegro
Jaki haczyk w tym jest że FM 15 za 7zł?
Obrazek

Brendon

Post autor: Brendon »

Jeśli już mowa o Suso to może pochwalę się jak sobie u mnie radzi w drugim sezonie. Radzę zwrócić uwagę głównie na mecze rozegrane w Premier League
http://vlep.pl/img/zf138q.png
E: Gram 4-1-1-3-1 DP Szeroka i powiem, że całkiem fajnie się spisuje. Aktualnie podtrzymuję serie 18 meczów bez porażki w lidze. Ja właśnie zagrałem katastrofalny pierwszy sezon z dwoma napastnikami i zmieniłem taktykę. Początki były ciężkie, ale po kilku spotkaniach piłkarze to załapali i teraz wygląda to naprawdę fajnie. Moze wrzucę screeny tej taktyki:
http://vlep.pl/img/psyedl.png
http://vlep.pl/img/a3k4oi.png
Nie da się ukryć, że ostatnio forma strzelecka Suso nieco spadła, ale i tak gra bardzo dobrze.
No to wrzucę może jeszcze transfery:
http://vlep.pl/img/0bg57u.png
http://vlep.pl/img/g24axl.png
http://vlep.pl/img/ugqixj.png
Ostatnio zmieniony 5 gru 2014, o 00:01 przez Brendon, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
1010Arx

Post autor: 1010Arx »

Brendon pisze:Jeśli już mowa o Suso to może pochwalę się jak sobie u mnie radzi w drugim sezonie. Radzę zwrócić uwagę głównie na mecze rozegrane w Premier League
http://vlep.pl/img/zf138q.png
Mogę zapytać jaką grasz taktyką? Ja zazwyczaj gram 4-3-3 z defensywnym pomocnikiem i tam nie ma miejsca na OPŚ, a jednak jest sporo świetnych zawodników na tą pozycję. Tylko, że ja zawsze co próbowałem 4-2-3-1, albo jakiejś innej taktyki z OPŚ to słabo się to kończyło.

Edit: Dzięki za odpowiedz. Ja zawsze bałem się wystawiać DP, ŚP i OPŚ w jednej linii, bo myślałem, że będą sobie nawzajem przeszkadzać, a w bocznych strefach rywale będą mieli luz. Robiłem coś w stylu DP lekko z prawej, ŚP nieco wyżej i lekko z lewej, a Ofensywny najwyżej i na samym Środku. Może tu był mój błąd.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2014, o 11:23 przez 1010Arx, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

kamilg0700

Post autor: kamilg0700 »

a ja w mojej przygodzie z FM15 Suso oddałem gdyż nie miałem dla niego miejsca, w drugim sezonie Origi świetny początek, ale i tak wszyscy są w cieniu... Mario, który pierwszy sezon miał bardzo słaby (kontuzje, częste słabe występy po 6.40-50), za to w drugim strzela na zawołanie ;)

I sezon: do obrony okazyjnie dokupiłem Sokratisa Papastatopulosa, który z Sakho tworzył wyjściową parę obrońców, na prawą dokupiłem jakiegoś hiszpana (Mario?), który w drugim sezonie gra na zmianę z Flanaganem (Johnsonowi kontrakt się skończył, ale dalej siedzi w klubie - brak chętnych na niego xd). do rywalizacji dla Moreno (ładnie się rozwija) wykorzystałem okazję z PSG i dokupiłem Digne, po drugim sezonie wymienię Skrtela na jakiegoś kota i będzie obrona na lata ;)

pomocy prawie nie ruszyłem, do rotacji dokupiłem teraz Sergi Roberto oraz Mertensa, który nie zachwyca.

po sezonie oddałem Lamberta, w jego miejsce przyjąłem za drobne Papissa Cisse jednak żałuję swojego ruchu, gdyż jest dopiero moim 4. wyborem i nie mam dla niego miejsca - zaczyna mocno protestować.

w I sezonie ściągnąłem Boruca, teraz wymieniłem go na Ruffiera, który spisuje się bardzo dobrze ( w FM14 strasznie u mnie grał) i gra u mnie częściej niż Simon ( mam dopiero 6. kolejkę w drugim sezonie)

pozbyłem się Alberto, Aspasa, Suso, Toure itp.

gram 4-2-3-1/ 4-2-2(szeroko)-2 lub 4-1-2-2(szeroko)-1 - zależy od rywala i kontuzji

I sezon na 4 miejscu, lm (półfinał z chelsea i odpadnięcie po 0:1 u siebie - wcześniej mocno na farcie awans z athletico madryt - decydowały bramki na wyjeździe), krajowe puchary odpadałem na wczesnym szczeblu.
___________________________________________________________________________________

na spory plus: Sakho, Can jako zmiennik na obronę wyniku lub do pierwszego ze słabszymi rywalami, Allen jako łacznik, Mario w drugim sezonie, Coutinho jako lewy schodzący napastnik - sporo bramek z dystansu oraz Markovic na wiosnę -sporo asyst po rajdach prawym skrzydłem

RoseT

Post autor: RoseT »

Piechu pisze:Jaki haczyk w tym jest że FM 15 za 7zł?
Facet udostępnia ci swoje konto na steam. Gram od 3 tygodni i wszystko jest ok.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z tą grą. Początkowo miałem wielkie problemy ze zdobywaniem jakichkolwiek punktów, ale z czasem ogarnąłem taktykę i teraz prowadzona przeze mnie Flota Świnoujście gra w 1/8 Ligi Europejskiej. Gram formacją 4-5-1 która okazała się strzałem w dziesiątkę. Zdobywam dużo bramek, a tracę ich bardzo mało.

kaka13

Post autor: kaka13 »

Problem z crush dumps ' 2015 v15.1.3.572980 (2014.11.20 13.53.31).dmp" ' wiecie o co chodzi ? ?

Flymf

Post autor: Flymf »

kaka13 pisze:Problem z crush dumps ' 2015 v15.1.3.572980 (2014.11.20 13.53.31).dmp" ' wiecie o co chodzi ? ?
Kup oryginał :)

Wietor

Post autor: Wietor »

Flymf pisze:
kaka13 pisze:Problem z crush dumps ' 2015 v15.1.3.572980 (2014.11.20 13.53.31).dmp" ' wiecie o co chodzi ? ?

Dokładnie, 104 zł za oryginał to jedno tankowanie na stacji benzynowej (albo 2 studenckie imprezy, jeśli ktoś woli).

Django

Post autor: Django »

Wietor pisze:Dokładnie, 104 zł za oryginał to jedno tankowanie na stacji benzynowej (albo 2 studenckie imprezy, jeśli ktoś woli).
Podbijam powyższe!. Jeszcze kilka lat i trochę takich ludzi jak Kaka13, to nie będziecie mieli czego piracić!! Stać Cie na komputer a nie stać Cię na gry?? To tak jakbyś kupił samochód do garażu, bo nie masz na paliwo... Poczekaj do stycznia, lutego - cena powinna być już niższa o jakieś 10-15 zł... Wiem, że to już pisałem, ale będę powtarzał to do znudzenia...
Obrazek

Przemko

Post autor: Przemko »

Brendon pisze:...
Ja Balotelliego sprzedałem do Arsenalu za 55 mln :P taka sama cena za Coutinho do City. W pierwszym sezonie wygrałem Ligę Mistrzów i 6 miejsce w lidze, dziś zaczynam sezon 2018/19 i do tej pory udało mi się jeszcze dorzucić puchar ligi. Najwyższe moje miejsce ligowe to 3. a w poprzednim sezonie 5. także w tym powalczę o LE.
Obrazek

Awatar użytkownika
pdg90

Post autor: pdg90 »

Wietor pisze:
Flymf pisze:

Dokładnie, 104 zł za oryginał to jedno tankowanie na stacji benzynowej (albo 2 studenckie imprezy, jeśli ktoś woli).
Ja mam oryginalną gierkę, a i tak zdarzyło mi się kilka razy, że wywaliło grę przez błąd...

PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

Haha, wielcy obrońcy moralności. Ciekawe czy macie na kompach same oryginalne programy, muzykę, filmy i gry.

ODPOWIEDZ