Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

zoltoczerwony52

Re: Football Manager

Post autor: zoltoczerwony52 »

Danny07 pisze:Chciałem was zapytać o kilka spraw odnośnie Fm'a.

1. Jak u was rozgrywają się: Sterling, Suso, oraz Coates i Wilson? Ile dajecie im pograć? Nadają się?

2. W pierwszym sezonie wiadomo, że budżet strasznie ograniczony, ale macie kogoś taniego, kto wniesie nową jakość do mojego ataku(moi piłkarze są strasznie nieskuteczni).

3. Co zrobić, by do szkółki przychodziły diamenty?

4. Młodych zdolnych lepiej trzymać w U - 18, czy w Rezerwach?

5. ostatnie ;) Jak tam z waszym skautingiem? Zatrudniłem kilku dobrych skautów, tylko, jak ich umiejętnie wykorzystać?

Z góry dziękuję za podpowiedzi, dla laika FM'a ;)
1. Sterling chyba mógłby wyrosnąć na dobrego gracza ale u mnie ciągle łapie kontuzje i to znacznie zatrzymało jego rozwój. Może być w przyszłości dobrym rezerwowym- nic więcej.
Suso podobnie, złapał kontuzje na 4 miesiące, ale rozwijał się całkiem ładnie, niestety z czasem zaczęło brakować dla niego miejsca i dostawał trochę mniej szans, a tak to rozwijał się całkiem ładnie
Coates, absolutnie najlepszy mój obrońca, średnia nota 7,7 w lidze, świetny w odbiorze, w meczach z Barcą zatrzymał Messiego i ustaw rzuty rożne pod niego, u mnie miał 12 goli i 7 asyst w sezonie :D
Wilson rozwija się bardzo dobrze i jest pewnym rezerwowym, nie muszę się obawiać o kontuzje podstawowych środkowych obrońców, Wilson świetnie się rozwinął i gra bardzo dobrze
2. W pierwszym sezonie miałem podobny problem ale jakoś ten sezon przeżyłem, dużo goli strzelałem ze stałych fragmentów i takich różnych. Po sezonie możesz sobie kupić dobrego napastnika, ja mam Doumbie i jestem w 100% zadowolony, kosztował 18,75 mln ale mało zarabia- ok 45 tys. tygodniowo
3. Wejdź w Liverpool->Siedziba zarządu->Prośba do zarządu. Masz tam 3 prośby do złożenia. Najpierw w pierwszym oknie, o zwiększenie nakładu w szkolenie młodzieży, potem w zakładce "Kontakty" o poszerzenie siatki wyszukiwania juniorów, następnie w zakładce "obiekty" o rozbudowę szkółki młodzieżowej. Oczywiście zarząd nie zawsze się zgodzi, postaraj się ich przekonać, jak w niektórych sytuacjach się nie zgodzą, to poczekaj miesiąc i zacznij ich męczyć od nowa :D Do tego zatrudnij dobrych trenerów juniorów
4. W U-18, bo wtedy mogą grać zarówno w U-18 jak i w rezerwach, czyli więcej meczy, a to zdecydowanie lepiej dla nich. I oczywiście dawaj im szansę w mniej istotnych/łatwiejszych meczach
5. Wejdź w dział skautingu, wchodź w profil skautów. Skautowi z najlepszym atrybutem "wiedza taktyczna" ustaw zadanie "obserwuj następnego przeciwnika". U pozostałych skautów patrz w prawym dolnym jaką mają wiedzę skautów w danych regionach i wysyłaj ich do tych regionów gdzie ich wiedza jest największa.

Post autor: Alter »

Meh.
3. Wejdź w Liverpool->Siedziba zarządu->Prośba do zarządu. Masz tam 3 prośby do złożenia. Najpierw w pierwszym oknie, o zwiększenie nakładu w szkolenie młodzieży, potem w zakładce "Kontakty" o poszerzenie siatki wyszukiwania juniorów, następnie w zakładce "obiekty" o rozbudowę szkółki młodzieżowej. Oczywiście zarząd nie zawsze się zgodzi, postaraj się ich przekonać, jak w niektórych sytuacjach się nie zgodzą, to poczekaj miesiąc i zacznij ich męczyć od nowa :D Do tego zatrudnij dobrych trenerów juniorów
Kolega pytał o diamenty w szkółce, rozbudowa obiektów młodzieżowych nic tu nie pomoże, nie wiem jak z junior coachingiem, ale najlepszą opcją jest poszerzenie siatki wyszukiwania juniorów.
Co do trenerów juniorów - fuck no, nie podam ci teraz dowodów, ale to jest zupełnie nieprzydatne, chyba że masz taką sytuację, że masz paru dobrych trenerów pierwszego zespołu i musisz załatać luki w coachingu u młodych. Poza tym trenerzy juniorów nie dają nic a nic, lepiej mieć dobry sztab seniorski, który wszystko ogarnia.

Protip: renegocjuj kontrakty z co zdolniejszymi trenerami juniorów, czasem jest tak że jako youth coach zarabia 1.500 euro, a jako coach chce sześć razy tyle, wtedy lepiej jest podpisać go jako trenera pierwszego zespołu i znaleźć jakiegoś młodego Anglika z niską reputacją i niezłymi skillami na youth coacha.
Ja przyznam się trochę, że młodych olewam, nie pod względem hajsu, który na nich wydaję, ale czasu, w którym się nimi zajmuję. Treningi domyślne, a i tak się rozwijają :) I tak w FMie kształtowanie gwiazdy polega przede wszystkim na pracy z nim po 17 roku życia.

Awatar użytkownika
mich4q

Post autor: mich4q »

Danny07 napisał(a):Chciałem was zapytać o kilka spraw odnośnie Fm'a.

1. Jak u was rozgrywają się: Sterling, Suso, oraz Coates i Wilson? Ile dajecie im pograć? Nadają się?

2. W pierwszym sezonie wiadomo, że budżet strasznie ograniczony, ale macie kogoś taniego, kto wniesie nową jakość do mojego ataku(moi piłkarze są strasznie nieskuteczni).

3. Co zrobić, by do szkółki przychodziły diamenty?

4. Młodych zdolnych lepiej trzymać w U - 18, czy w Rezerwach?

5. ostatnie ;) Jak tam z waszym skautingiem? Zatrudniłem kilku dobrych skautów, tylko, jak ich umiejętnie wykorzystać?

Z góry dziękuję za podpowiedzi, dla laika FM'a ;)
1.W pierwszym sezonie zawsze ogrywam młodych to w pucharach angielskich albo w LE!A w następnym śmiało grają juz w meczach BPL.Sterling wymiata u mnie na skrzydle gra jako schodzący napastnik i naprawde fajnie windują mu noty do góry!
Suso gra troszke mniej ze względu na dużą konkurencję w środku pola ,ale bd z niego ludzie i średnio wrzuca 5 bramek na sezon,co na ilość meczy jest niezłym wynikiem.Wilsona nie lubie,dostaje głupie kartki i faule...staram się go zawsze szybko sprzedać. Coatesa ogrywam w LE i ze słabszymi w BPL a w drugim zesonie,jeśli wpada dbra oferta za Skrtela to jest podstawowym graczem!
2.Ja za 5-10 mlnŁ kupuje Belhand'e na skrzydło i ustawiam jak Sterlinga na schodzącego napastnika-rewelacja,dużo asystuje i strzela!
3.hmmm Jesli chodzi o newgeny to niewiem.Ja staram się pozyskiwać młode talenty z całego świata za pomacą skautów,zatrudniam kilku(7,każdy z specjalizacja w innym regionie) i nadaje konkretne kryteria co do poszukiwań,bardzo polecam precyzowanie poszukiwań!
4.Osobiście wole rezerwy!
5.patrz ad3. :)

Awatar użytkownika
Danny07

Post autor: Danny07 »

A jak u was rozwija się Jack Robinson? Sprzedać w pierwszym sezonie, czy może szkolić?

E: Dzięki, tak właśnie myślałem ;)
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, o 20:27 przez Danny07, łącznie zmieniany 1 raz.
Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

Awatar użytkownika
RosolakLFC

Post autor: RosolakLFC »

Danny07 pisze:A jak u was rozwija się Jack Robinson? Sprzedać w pierwszym sezonie, czy może szkolić?

SZKOLIĆ !!!

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

Danny07 pisze:A jak u was rozwija się Jack Robinson? Sprzedać w pierwszym sezonie, czy może szkolić?
Szkolić, zdecydowanie szkolić. Drugi Enrique niesamowicie pewny w obronie, przeciętny w ataku. Już w pierwszym sezonie nie potrezbujesz drugiego LO. Dawaj grać właśnie jemu.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

kuba07

Post autor: kuba07 »

Powiem Ci tak. Ma potencjał,dostałem za 28 letniego Enrique (był genialny na lewej obronie) od Realu 22 mln, przyjąłem tę ofertę i to w styczniu. Powiedziałem sobie, że nie ma co szukać na cito lewego tylko poczekam do lata, dam szanse Robinsonowi który dawał dobre zmiany za Hiszpana. Na wypożyczenie ściągnąłem starego Risse by w razie kontuzji anglika mieć do czerwca alternatywę. I spisał się, nie spalał w meczach z Chelsea, Arsenalem itd. Bardzo stabilny gracz, Flanagan też nie przeciętny obrońca. Polecam wypożyczać a potem powoli wprowadzać do pierwszej jedenastki. Będą z nich ludzie. Tak samo jak z Suso. Geniusz środka pola.
„You don't choose to be Liverpool fan. You get chosen!”.

Awatar użytkownika
TheKrzychu
Kontakt:

Post autor: TheKrzychu »

Rada dla tych co zaczynają sezon klubem z Championship. Wypożyczcie Robinsona jak najszybciej i dawajcie mu jak najwięcej szans. Na zakończenie sezonu na 99% zostanie najlepszym left-backiem nie tylko w Twojej drużynie, ale i w całej lidze. Tak samo sprawa miewa się z Flanaganem, Suso oraz Adorjanem.
Obrazek

LyzwaLFC

Post autor: LyzwaLFC »

Jak ktoś gra na uaktualnieniu FM 2012 Revolution Final Update CA/PA, Wellington Nem ma klauzulę 3,5 mln, kupiłem Go do Blackpool, ma szansę stać się jednym z najlepszych środkowych ofensywnych pomocników w grze, może grac na obu skrzydłach, ogólnie mega zawodnk już od początku, nawet do Liverpoolu.

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

LyzwaLFC pisze:Jak ktoś gra na uaktualnieniu FM 2012 Revolution Final Update CA/PA, Wellington Nem ma klauzulę 3,5 mln, kupiłem Go do Blackpool, ma szansę stać się jednym z najlepszych środkowych ofensywnych pomocników w grze, może grac na obu skrzydłach, ogólnie mega zawodnk już od początku, nawet do Liverpoolu.
Sprawdziłem go od razu i potwierdzam! Koleś jest genialny. Potencjał ma lepszy niż obecne umiejętności Gerrarda!
Świetnie go Lyzwa znalazłeś! Dzięki :)
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

Awatar użytkownika
RosolakLFC

Post autor: RosolakLFC »

Ma ktoś może uaktualnienie do FM 11 na 1.09.2012 ? Bo mam taka chcice a grać nie moge ;x

Awatar użytkownika
kaziooo0804

Post autor: kaziooo0804 »

Polećcie jakiegoś trenera do taktyki ponieważ mam tlyko 3.5 gwiazdrki a reszta po 4/4.5/5 i tak tylko to mi odstaje.
Jak co gram na małej bazie danych :P Sezon 2018/19
Obrazek

"Zamiast słów, miejsce w głębi serca"

Post autor: Alter »

W 2018 roku powinieneś mieć masę trenerów-newgenów albo emerytów w stylu Carraghera ;)
Wyszukiwanie personelu -> filtr -> determinacja/dyscyplina/motywacja powyżej 15; 2 zgodne z 3 -> bierzesz tego z najwyższym atrybutem "taktyka". Lepszego wyjścia nie ma.

Awatar użytkownika
Adaminho1

Post autor: Adaminho1 »

Obrazek

Awatar użytkownika
Whizzer

Post autor: Whizzer »

Mam pytanie co zrobić aby poprawić celność?. Przed chwilą zagrałem mecz i z niedowierzaniem patrzyłem jak moi marnują sytuacje, dodatkowo Carroll 3x obijał słupki i poprzeczki -> http://oi47.tinypic.com/2wce0aw.jpg

ODPOWIEDZ