Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
ControL

Re: Football Manager

Post autor: ControL »

U mnie koleś występował pod imieniem Andile chyba. Wyciągałem go za jakieś 250 tyś. Gra w Orlando Pirates.
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

Ramseya z Arsenalu wyciągniesz za małe pieniądze, podobnie Adama z Liverpoolu. Z innych to może Milan Badelij lub Sisi? Powiedz potem co wymyśliłes :)
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

Post autor: Alter »

Jak tak zapytujesz to trochę napiszę.
Ogółem w Sociedad jak to w średnich klubach - kilku bardzo dobrych graczy i masa średniaków. Z ofensywy byłem zadowolony, ale na obronę ściągnąłem Rafaela Tolói (3.3 mln euro), Ivana Bandalowskiego z Sofii (45 tys.) i Zdenka Grygerę na prawą stronę za free. Pozbyłem się Ansotegiego i Carlosa Martineza (obaj do Atletico) oraz Daniego Estrady, w pomocy zastąpiłem Markela polecanym mi wcześniej Karą (starałem się też o Andilego, ale przegrałem walkę), niestety zapłaciłem za niego 3.3 mln, ale to pewnie wina uaktualnienia. Do tego sprzedałem Elustondo do Racingu i wypożyczyłem Agirretxe.
Sumując, wydałem 6.25 milionów euro i zarobiłem 9.25, z około pięcioma milionami budżetu na starcie.
W lidze pięć zwycięstw i jeden remis (z Realem), w sumie to zasługa łatwego terminarza. Z taktyką jednak, nie powiem, trafiłem. Gram 4-5-1, z wysuniętym rozgrywającym na lewym skrzydle, na prawej flance skrzydłowy z ustawieniem "move into channels", dwóch defensywnie usposobionych środkowych pomocników, przed nimi ofensywny pomocnik i wysunięty napastnik. Strategia wyjściowa standardowa, zmieniam na "kontrolę" gdy gram ze słabszymi przeciwnikami. Krótkie podania, intensywny pressing, łagodny odbiór, filozofia gry płynna, ale swoboda taktyczna piłkarzy ograniczona. Tempo wolne, szerokość mała, w dodatku ustawiłem sobie najmniejsze wymiary murawy z możliwych - 92x55m. Liczę co najmniej na LE.

Awatar użytkownika
jaskol95

Post autor: jaskol95 »

Cześć, mam dość denerwujący problem.
Od kilku dni zacząłem grać w fm'a 12, jednak nie mogę ustawić dwóch różnych taktyk (chodzi o rezerwową). Za każdym razem, kiedy ustawiam taktykę rezerwową, piłkarze dziwnie zamieniają się pozycjami, tzn Skrtel ląduje na, powiedzmy, lewej obronie, Lucas na skrzydle a na ataku stoi nasz Osama. A kiedy wstawiam ich na ich nominalne pozycje, to wtedy w podstawowej taktyce Skrtel idzie na lewą, Lucas na skrzydło o Osama do ataku. Nie mogę z tym nic zrobić, nie mam pojecia czy to błąd w grze czy co... I mógłbym zmieniać przed każdym meczem ich pozycje, jednak wtedy zmieniają się ustawienia rzutów rożnych, wolnych itp., przez co czasami to Lucas wykonuje róg, a do piłki skacze Allen, przez co tracę wiele punktów...
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
NiePodpiszeSie pisze:
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.

Awatar użytkownika
Pestka

Post autor: Pestka »

usuń ich z placu gry i na nowo ustaw.

Wietor

Post autor: Wietor »

jaskol95 pisze:Cześć, mam dość denerwujący problem.
Od kilku dni zacząłem grać w fm'a 12, jednak nie mogę ustawić dwóch różnych taktyk (chodzi o rezerwową). Za każdym (...)
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
Chodzi chyba o to, że ustawiasz graczy w taktyce rezerwowej, ale masz wciąż jako domyślą (wyjściową) ustawioną taktykę inną. W tym celu musisz kliknąć na symbol takiego trójkąta (znaczek podobny do 'play') przy taktyce (z lewej strony, przy nazwie ustawienia) którą chcesz ustawić jako wyjściową na mecz.

Parę razy się pomyliłem również i gracze grali na innych pozycjach niż zamierzałem.

Awatar użytkownika
Adaminho1

Post autor: Adaminho1 »

Mam do was pytanie, jak u was rozwinął się u was Flanagan?
Właśnie zauważyłem że Flanagan u mnie rozwinął się na dobrego defensywnego pomocnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Średnio. Grałem Liverpoolem dwa razy, za pierwszym był bardzo dobrym prawym obrońcą, mógł grać również na lewej więc był bardzo pożyteczny. W drugim regularnie zawodził i sprzedałem do do Leeds a tam wyrósł na poziom Johnsona. Także najkorzystniejsze dla niego jest chyba wypożyczenie i regularna gra.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Awatar użytkownika
Jamie
Kontakt:

Post autor: Jamie »

Ja Flanagana wypożyczałem przez 3 sezony, ale nic ciekawego z niego nie wyrosło. Zdecydowanie lepiej zostawic sobie na początku gry Martina Kelly jako zmiennika Johnsona. Pogra więcej niż na wypożyczeniu a przy dobrym treningu rozwija się bardzo dobrze.

zoltoczerwony52

Post autor: zoltoczerwony52 »

Ja Flanagana przez 3 sezony wypożyczałem z przerwami na czas kiedy nikt go nie chciał wypożyczyć i wtedy starałem się dawać mu jakieś szansę na grę, ale nic ciekawego z niego nie wyrosło. Po trzech sezonach sprzedany do Reading za 3 mln. Na prawej mam Walkera, który nie jest taki dobry jak mógłby być bo miał prawie rok kontuzje i Kelly-ego który dobrze się rozwija, jest pewnym zmiennikiem i nie obawiam się go wystawić w żadnym meczu. I zapamiętajcie sobie- dla tych co grają Liverpoolem- dawajcie multum szans Robinsonowi. Nie dość, że warto bo gra od początku całkiem dobrze(można mu dawać szansę w łatwym meczach, pucharach itp) to potem rozwija się na najlepszego lewego obrońcę w grze- i jest wychowanek. Trochę gorzej u mnie wypadli Suso i Shelvey. Henderson się dobrze rozwinął, a Kuyt miał 34 lata i dalej mu atrybuty skakały ;D

Awatar użytkownika
lidzbarszczanin
Kontakt:

Post autor: lidzbarszczanin »

Ja mam troszkę dziwny problem , otóż kupiłem Gaitana w styczniowym okienku do LFC , a mam w grze już 23 lipiec i on dalej nie dostał pozwolenia na pracę :? . Co mogę z tym zrobić ?

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

lidzbarszczanin pisze:Ja mam troszkę dziwny problem , otóż kupiłem Gaitana w styczniowym okienku do LFC , a mam w grze już 23 lipiec i on dalej nie dostał pozwolenia na pracę :? . Co mogę z tym zrobić ?
On może wcale nie dostać pozwolenia na prace. Nie wiem jak tam jest dokładnie u Ciebie, ale z tego co piszesz to chyba jedyną możliwością jest przeniesienie go do klubu filialnego na 3 lata. To smutne, ale niestety prawdziwe.

lidzbarszczanin pisze:Ja mam troszkę dziwny problem , otóż kupiłem Gaitana w styczniowym okienku do LFC , a mam w grze już 23 lipiec i on dalej nie dostał pozwolenia na pracę :? . Co mogę z tym zrobić ?

Nie dostał pozwolenia, bo się nie ubiegałeś.
Zaoferuj mu nowy kontrakt, u mnie często było tak, że po podpisaniu zawodnik miał pozwolenie bez składania wniosku and so on.

Awatar użytkownika
Danny07

Post autor: Danny07 »

Chciałem was zapytać o kilka spraw odnośnie Fm'a.

1. Jak u was rozgrywają się: Sterling, Suso, oraz Coates i Wilson? Ile dajecie im pograć? Nadają się?

2. W pierwszym sezonie wiadomo, że budżet strasznie ograniczony, ale macie kogoś taniego, kto wniesie nową jakość do mojego ataku(moi piłkarze są strasznie nieskuteczni).

3. Co zrobić, by do szkółki przychodziły diamenty?

4. Młodych zdolnych lepiej trzymać w U - 18, czy w Rezerwach?

5. ostatnie ;) Jak tam z waszym skautingiem? Zatrudniłem kilku dobrych skautów, tylko, jak ich umiejętnie wykorzystać?

Z góry dziękuję za podpowiedzi, dla laika FM'a ;)

Dzięki wielkie koledzy ;)
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, o 21:17 przez Danny07, łącznie zmieniany 1 raz.
Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

Danny07 pisze:Chciałem was zapytać o kilka spraw odnośnie Fm'a.

1. Jak u was rozgrywają się: Sterling, Suso, oraz Coates i Wilson? Ile dajecie im pograć? Nadają się?

2. W pierwszym sezonie wiadomo, że budżet strasznie ograniczony, ale macie kogoś taniego, kto wniesie nową jakość do mojego ataku(moi piłkarze są strasznie nieskuteczni).

3. Co zrobić, by do szkółki przychodziły diamenty?

4. Młodych zdolnych lepiej trzymać w U - 18, czy w Rezerwach?

5. ostatnie ;) Jak tam z waszym skautingiem? Zatrudniłem kilku dobrych skautów, tylko, jak ich umiejętnie wykorzystać?

Z góry dziękuję za podpowiedzi, dla laika FM'a ;)
Sterling kozak, Suso zawsze dostawał mało szans ode mnie z powodu konkurencji/ustawienia, więc się nie wypowiem, Coates zawsze od pierwszego sezonu gra u mnie w pierwszym składzie, po dwóch latach zrównuje się skillami z Aggerem, potem często jest kapitanem mojego zespołu; Wilsona sprzedaj jak najszybciej.
Z dwójką ci nie pomogę, trójka - możesz prosić o zwiększenie nakładów na youth recruitment, podpisywać umowy partnerskie z mniejszymi klubami, ale najlepiej jest po prostu czekać; czwórka - U18, jak są dobrzy to w rezerwach będą grać i tak, a duża ilość spotkań to dla młodego gracza błogosławieństwo; co do piątki to możesz np. wysłać po jednym skaucie do Skandynawii, Europy Środkowej, Ameryki Południowej etc. i ustawić im w filtrze wyszukiwanie graczy do np. 19 r. ż. (zakładam że skoro grasz Liverpoolem to interesują cię tylko młodzi), plus okresowe sprawdzanie młodzieżówek mocniejszych reprezentacji albo raporty na temat poszczególnych klubów (skandynawskich, brazylijskich czy jakichś tam).

Also fajnie by było, gdybyś dodał sobie ligę belgijską, z racji na partnerstwo z Genk. Jeśli będziesz tam kogoś wypożyczał, to będą się lepiej rozwijać, gdy liga jest grywalna/na podglądzie.

gl

ODPOWIEDZ