Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: polik »

TheKrzychu pisze:Zaczynam sobie nową karierę Doncaster Rovers w FM 12 (Championship, mała baza danych). Celem jest utrzymanie w lidze więc akurat w sam raz dla mnie :)

Poszukuję wzmocnień na 3 pozycje:
• obrońca środkowy - do pierwszej jedenastki. Najlepiej na wypożyczenie.
• pomocnik środkowy - na ławkę rezerwowych. Mile widziane atrybuty: Podania, wytrzymałość, waleczność i gra bez piłki.
• lewy ofensywny skrzydłowy - na ławkę rezerwowych. Mile widziane atrybuty: Prawonożny, podania, decyzje, błyskotliwość.

Najlepiej poniżej 30 rż i mało zarabiali :) Pomożecie? :roll:
Na ŚO u mnie kapitalnie grali Wisdom i Sama, ale niestety tylko do pewnego momentu. Obaj są dostępni do wypożyczenia za darmo przy okazji to Liverpool płaciłby im pełne wynagrodzenie ( które i tak nie jest wysokie ). Mohamed Chakouri bez klubu bardzo solidny gość.
ŚP to idealny jest Spearing! Liverpool go nie chce, interesują się nim kluby pokroju Accrington i ... Doncaster :) Ale w gre wchodzi tylko też wypożyczenie. Z innych to Regis Etari bez klubu, Francuz. Hugo Leonardo także bez klubu Brazylijczyk.
Na ofensywnego lewego pomocnika polecam Łukasza Wrońskiego ( Polak ) z GKS Bełchatów. Można go bardzo łatwo wyciągnąć. Niezły jest też Damian Drezewski z Wisły Płock.
Jak nie znajdujesz to pytaj podam więcej:)
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
Awatar użytkownika
TheKrzychu

Post autor: TheKrzychu »

polik pisze:Na ŚO u mnie kapitalnie grali Wisdom i Sama, ale niestety tylko do pewnego momentu. Obaj są dostępni do wypożyczenia za darmo przy okazji to Liverpool płaciłby im pełne wynagrodzenie ( które i tak nie jest wysokie ). Mohamed Chakouri bez klubu bardzo solidny gość.
ŚP to idealny jest Spearing! Liverpool go nie chce, interesują się nim kluby pokroju Accrington i ... Doncaster :) Ale w gre wchodzi tylko też wypożyczenie. Z innych to Regis Etari bez klubu, Francuz. Hugo Leonardo także bez klubu Brazylijczyk.
Na ofensywnego lewego pomocnika polecam Łukasza Wrońskiego ( Polak ) z GKS Bełchatów. Można go bardzo łatwo wyciągnąć. Niezły jest też Damian Drezewski z Wisły Płock.
Jak nie znajdujesz to pytaj podam więcej:)
LFC za Wisdoma, Samę czy Spearinga chce pokrycia 100% wynagrodzenia w przypadku wypożyczenia, ale mój zarząd jest skłonny dać tylko 50 % więc nici z tego. A na kupno mnie nie stać :x
Tamtych nie znalazłem, ale to zapewne, że gram tylko na małej bazie danych i ustawioną mam tylko Anglię.

Ściągnąłem sobie Kyle Ebecilio z Arsenalu (wypożyczenie), Micheala Woodsa (bez klubu), Jacka Collbacka z Sunderlandu (wypożyczenie). Jestem też bliski pozyskania Alassane N'Diaye (bez klubu), Chris Riggotta (bez klubu) oraz Darnela Situ (Swansea). Będę rotować składem, mam nadzieję, że uniknę kontuzji :) Także myślę, że będzie okej :)
Obrazek
HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

czy nie bawił się ktoś może w edytorze fma11?

mnie zaraz kur... strzeli na wyczekiwanie tej aktualizacji, a chciałbym pograć już... < ma byc po wakacjach podobno ;s >
sam się bawiłem, ale nici z tego. raz było ok, ale sie cos zje... i nie wszystkich zawodników mogłem transferować.
jeżeli się ktoś bawił, chociaż te najważniejsze transfery, byłbym mega wdzięczny jakby podrzucił. ; >
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
Awatar użytkownika
cryptic

Post autor: cryptic »

To zdecydowanie mój rekord po pierwszej połowie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2bb ... 643c5.html

A tak skończył się ten mecz:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac1 ... 0c5eb.html
Awatar użytkownika
Edwinho

Post autor: Edwinho »

Wlasnie zakonczylem swoj drugi sezon Charltonem. Po awansie z League One, mioim celem bylo zajac miejsce w gornej polowie tabeli Championship. Na transfery dostalem az 20tys. wiec moglem poszalec :D moje wzmocnienia to same wyporzyczenia, m.in. Sterling, ktory zostal mlodym graczem sezonu, i zawodnicy do wziecia za darmo. Sezon ten skonczylem na 3 miejscu. Mialem 84pkt i brakowalo mi 2pkt do drugiego Laicester. Moim najlepszym strzelcem zostal Kristian Nemeth :)
Bardzo polecam tego gracza, a na poczatku gry jest on do wziecia za free. W tym sezonie strzelil w 48 meczach 37 bramek. Dotarlem nawet do polfinalu FA Cup, gdzie odpadlem po dogrywce z Chelsea 1-2. Ostatecznie udalo mi sie awansowac po barazach do Premier League. I to zaczyna sie problem :P

Dostalem 20mln na transfery i teraz nie wiem co z ta kasa zrobic :lol: Jak juz znajde jakiegos ciekawego pilkarza z Ameryki Poludniowej to nie ma szans, zeby dostal pozwolenia na prace. Jest na to jakies sposob? A jak chce kupic zawodnika z dobrego klubu europejskiego to jego klub przyjmie moja oferte, ale on sam nie chce do mnie przejsc. No i nie wiem co mam zrobic :P Mozecie mi polecic kogokolwiek , bo praktycznie wszedzie potrzebuje wzmocnien? Najwiecej tygodniowki moge dac 19tys.
przybyl21

Post autor: przybyl21 »

Witam!
Mógłby mi ktoś doradzić kim zagrać? Chce żeby to był klub nie za dobry(liga europejska max) z dobrym budżetem. Z góry dzięki! :roll:
Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

przybyl21 pisze:Witam!
Mógłby mi ktoś doradzić kim zagrać? Chce żeby to był klub nie za dobry(liga europejska max) z dobrym budżetem. Z góry dzięki! :roll:
Anzi Machaczkalka.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Post autor: Alter »

Polecam objęcie jakiegoś klubu z Finlandii/Islandii/whatever i windowanie reputacji ligi. Pure fun
brian

Post autor: brian »

przybyl21 pisze:Witam!
Polecam przeczytać tenże artykuł: http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/pl ... riery.html

No ale jeśli wolisz iść na łatwiznę i żeby gra się szybko znudziła, proszę - Anżi Machaczkała, Malaga, Fiorentina, Fenerbahce, PSG, AS Monaco, QPR, West Ham, Wolves, Wolfsburg, Hoffenheim.
BigHunter

Post autor: BigHunter »

Dostalem 20mln na transfery i teraz nie wiem co z ta kasa zrobic Jak juz znajde jakiegos ciekawego pilkarza z Ameryki Poludniowej to nie ma szans, zeby dostal pozwolenia na prace. Jest na to jakies sposob? A jak chce kupic zawodnika z dobrego klubu europejskiego to jego klub przyjmie moja oferte, ale on sam nie chce do mnie przejsc. No i nie wiem co mam zrobic Mozecie mi polecic kogokolwiek , bo praktycznie wszedzie potrzebuje wzmocnien? Najwiecej tygodniowki moge dac 19tys.
Najpierw zorientuj się jak sytuacja ma się co do zwolnionych graczy. Zobacz kogo zwolniły lepsze kluby, często nie przedłużają kontraktów z naprawdę dobrymi zawodnikami. I zastanów się czy nie lepiej przełożyć z 10mln na pensje i proponować lepsze kontrakty, ale zawodnikom sprowadzanym za darmo. Jeżeli nikogo ciekawego nie znajdziesz to poszukaj po rezerwach w większych klubach. Zobacz jak morale u zawodników, jeżeli zawodnik jest niezadowolony (z jakiegoś tam powodu) przejdzie do Ciebie bez problemu i za nie wygórowaną kwotę.
A konkrety? ;)
No to polecam: Nathan Redmond (Birmigham), Paul Pogba (Man Utd), Marvin Sordell (Watford), Wilfierd Zaha (Crystal Palace), Nathaniel Clyne (Crystal Palace), Francesco Grandolfo (AS Bari).

Niektórzy mogą chcieć trochę większej tygodniówki, ale u mnie zarabiali ok. 15 tys/tyg (zarabiali, bo taki Redmond tak się rozwinął, że teraz ma największą tygodniówkę w klubie 52tys/tyg, ale w 110 procentach na nią zasługuje).
Awatar użytkownika
Adaminho1

Post autor: Adaminho1 »

Zahe musisz sobie kupić Atrybuty ma przeciętne ale aktualnie jest wice królem strzelców PL i 2 na świecie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Justicefor96

Post autor: Justicefor96 »

Edwinho pisze:Wlasnie zakonczylem swoj drugi sezon Charltonem. Po awansie z League One, mioim celem bylo zajac miejsce w gornej polowie tabeli Championship. Na transfery dostalem az 20tys. wiec moglem poszalec :D moje wzmocnienia to same wyporzyczenia, m.in. Sterling, ktory zostal mlodym graczem sezonu, i zawodnicy do wziecia za darmo. Sezon ten skonczylem na 3 miejscu. Mialem 84pkt i brakowalo mi 2pkt do drugiego Laicester. Moim najlepszym strzelcem zostal Kristian Nemeth :)
Bardzo polecam tego gracza, a na poczatku gry jest on do wziecia za free. W tym sezonie strzelil w 48 meczach 37 bramek. Dotarlem nawet do polfinalu FA Cup, gdzie odpadlem po dogrywce z Chelsea 1-2. Ostatecznie udalo mi sie awansowac po barazach do Premier League. I to zaczyna sie problem :P

Dostalem 20mln na transfery i teraz nie wiem co z ta kasa zrobic :lol: Jak juz znajde jakiegos ciekawego pilkarza z Ameryki Poludniowej to nie ma szans, zeby dostal pozwolenia na prace. Jest na to jakies sposob? A jak chce kupic zawodnika z dobrego klubu europejskiego to jego klub przyjmie moja oferte, ale on sam nie chce do mnie przejsc. No i nie wiem co mam zrobic :P Mozecie mi polecic kogokolwiek , bo praktycznie wszedzie potrzebuje wzmocnien? Najwiecej tygodniowki moge dac 19tys.
Craig Cathcart, Matt Phillips, Elliot Grandin. Cała trójka z Blackpool. Aktualnie w połowie trzeciego sezonu zajmuję 5 miejsce w Premier League. Są to praktycznie jedyni piłkarze których zostawiłem w drużynie od czasu jej przejęcia i od początku stanowią trzon zespołu.

Dodatkowo z tych, których kupiłem polecam napastnika Celtiku Garry'ego Hoopera, lewego obrońce Jean-Alaina Fanchone, bramkarza Middlesborough Jasona Steele, a do szerokiego składu nawet Kamila Grosickiego, który dobrze spisuje się jako Joker. Spróbuj wypożyczyć Suso. Ja robię to od 3 sezonów i się nie zawodzę na nim i monitoruj sytuację Kyle'a Walkera ze Spurs
''If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win.'' - Bill Shankly
Awatar użytkownika
Adaminho1

Właśnie zakończyłem przygotowywania do sezonu.
11 meczów wygranych
1 porażka
1 remis
po drodze wygrywając Anfield Road
http://www.cmrev.com/upload/careers/71689/196222146.png

wygrałem Tarcze Wspólnoty 2:0 ze Stoke
gole: Vossen i Isco

Pierwszy mecz w PL z Evertonem 0:0(jeszcze z nimi l`poolem nie wygrałem; 0-0, 1-1, 0-0)

Kolejny mecz w PL ze Stoke 4-1
gole: Lopez, Suarez, 2x Dei Rossi

w tym meczu bałem się że popełnię falstart na początku ligi więc postanowiłem wystawić zamiast Jamesa Rodrigueza Suarez to był strzał w 10, zresztą jak w każdym meczu w poprzednim sezonie, Suarez był gwarancją goli

Oto moje transfery letniego okienka transferowego.

http://www.cmrev.com/upload/careers/716 ... 478584.png

W LM w grupie wylosowałem Barcelonę, BVB, i Austrię Wiedeń
Obrazek
Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Adaminho- Suso taki cienki u Ciebie? Bo kiedy grałem Liverpoolem w 3 sezonie naprawdę był niezły. Ogólnie Ramirez do Sociedad za 11 mln. ostro się tam namieszało chyba :D
Shelvey za darmo? :)

Awatar użytkownika
Adaminho1

Shelveyowi kontrakt się kończył, agent nie chciał przedłużyć gra teraz w Młotach więc oszałamiający nie był
Suso psychicznie słaby
Ramirez kupiony za 5mln sprzedany za 11, chciałem zarobić bo grałby raczej mało bo skrzydłowi Suarez(przesunięty bo atak klasowy Vossen, Jovetic, Koblizek) Rodriguez, Lopez, Sarabia, aspirujący Mohamed
Obrazek
ODPOWIEDZ