Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Alex
Kontakt:

Football Manager

Post autor: Alex »

Dokladnie o pó³nocy w nocy z niedzieli na poniedzia³ek zosta³o opublikowane demo wyczekiwanego (jak co roku) managera w nowej wersji - Football Manager 2007.

Nie by³bym sob± gdym go nie zassa³ :) tak te¿ zrobi³em i po paru dniach mogê ¶mia³o stwierdziæ ¿e FM znowu zarz±dzi! Do¶æ powiedzieæ ¿e juz wywali³em z dysku FM 06 :)

miêdzy 07 a 06 jest zdecydowanie wiêcej ró¿nic ni¿ miêdzy 06 a 05. Po pierwsze - od razu rzuca siê w oczy o wiele ³adniejszy wygl±d. Ju¿ nie bije z ekranu tak± ascez± ale dalej jest czytelnie i wygodnie. Tu¿ nad najni¿sz± belk±, tam gdzie zawsze jest np. europe/england/premier league/liverpool/steven gerrard :) s± skróty do okna ze sk³adem, taktyk±, finansami itp.

Bardziej rozbudowanie interakcje z zawodnikami. To ju¿ nie tylko praise/criticise ale np. mo¿na graczy pytaæ siê kogo by polecili jako wzmocnienie sk³adu (Carra wskaza³ Owena a Stevie G. Paula Robinsona - ot ciekawostka :) ). Mo¿emy te¿ w ró¿ny sposób komplementowaæ zawodników innych dru¿yn.

Scouting - zupe³nie inna bajka. Mo¿na okre¶liæ jak d³ugo chcemy obserwowaæ danego gracza, dziêki temu mo¿emy dostaæ mniej lu bardziej szczegó³owy raport. A sam raport to teraz jakie¶ 8-10 kategorii. Inaczej te¿ wygl±da wysy³anie scoutów w poszukiwaniu nowych talentów. Ka¿dy scout (jak i równie¿ cz³onek sztabu trenerskiego czy nawet sam manager, czyli my :) ) ma okre¶lony stopieñ znajomo¶ci danego kraju, co przek³ada siê oczywi¶cie na efektywno¶æ scoutingu.

Co do generalnego gameplaya - na pierwszy rzut oka jest trudniej. Sprawdzone w FM 06 taktyki ju¿ nie dzia³aj± tak dobrze, trzeba kombinowaæ :) W Liverpoolu Fowler zaczyna... w rezerwach. Kuyt wymiata, w jednym z pierwszych meczów strzeli³ hat-tricka :) Ogólnie to widaæ jak krótk± ³awk± rezerwowych dysponujemy.

To tak na gor±co pare uwaga. Zachêcam do ¶ci±gania dema i podzielania siê uwagami. Premiera pe³nej wersji w ci±gu kilku najbli¿szych tygodni!

Wieviór

Post autor: Wieviór »

Gra³em w FM 2005, ale by³ jako¶ dla mnie za ³atwy i szybko mi siê ta zabawa skoñczy³a. Gdy tylko wysz³o demko, kolega podes³a³ mi link i od razu zainstalowa³em, by sprawdziæ co tam w tej grze nowego siedzi.

Zainstalowa³em w poniedzia³ek, oko³o godziny 20:00 i odpali³em by zobaczyc co tam zmienili... Skoñczy³em o 23:30 :lol:

Gra jest zdecydowanie trudniejsza, szybciej dzia³a ni¿ FM 05 i FM 06, jest te¿ nieco milsza dla oka. Narazie idzie mi s³abiej, ale muszê po prostu znale¼æ dobry sk³ad. Kuyt rzeczywi¶cie jest najlepszym atakuj±cym w Liverpoolu, Fowler w rezerwach by³ tylko na wej¶ciu bo u mnie to ju¿ ³aweczka.

Próbujê Liverpool ustawieniem 4-3-3 z Xabim, Stevenem i Momo w ¶rodku, Crouchem na szpicy i Kuytem i Bellamym na bokach, ale chyba zdecydujê siê na 4-4-2 z ofensywnym Gerrardem i defensywnym Sissoko. Na pocz±tku Finnan dozna³ kontuzji i musia³em a¿ z Under-18 wyci±gn±æ m³odziutkiego Darbiego. Ch³opak sobie radzi nie gorzej ni¿ do¶wiadczony Irlandczyk.

Pozdrawiam fanów FM, ja nie mogê siê doczekaæ pe³nej wersji :)
Obrazek

Bercik
Kontakt:

Post autor: Bercik »

hymmm...ja jako wielki mania manegarów jeszcze ne gra³em w demo fm 07....niestety nie mam jej :? Ale du¿o s³ysza³em o nowej wersji managera :) Mam nadzieje ¿e bêdzie o wiele trudniejsza ni¿ fm 2005, i po za tym liga polska nie bêdzie taka dupna... :)

pozdrawiam :D

szak

Post autor: szak »

Rowniez sciaglem demko FM-a 2007 i jestem zachwycony duzo trudniejszy od 2006 (w ktorej juz w pierwszem sezonie zdobywalem LFC tytul i LM), trzeba sie bedzie nakombinowac z taktyka i treningiem ( i o to chodzi :D )

Zarowno w tym demku jak i w demku 2006 padaja strasznie nieoczekiwane wyniki (przynajmniej ja tak mam) u mnie po 12 kolejkach w lidze prowadzi Reading przed Watford ja Liverpoolem jestem 5 ze strata 8 pkt ( moimi najlepszymi graczami sa M.Gonzales i Luis Garcia niezle gra Kuyt natomiast bardzo rozczarowuje S.Gerrard zarowno na skrzydle jak i w srodku)

Ogolnie nie moge sie doczekac pelnej wersji po polsku

Awatar użytkownika
Alex
Kontakt:

kolejne uwagi ktore przychodza mi na mysl:

- kluby satelickie - na poczatku Lpool ma m. in. Le Havre (skad przyszedl LeTallec), mozemy tez zasugerowac zarzadowi chec zdobycia kolejnych tego typu partnerow. Mamy wtedy opcje pierwokupu zawodnikow z tych klubow czy tez mozemy wysylac naszych zawodnikow na wypozyczenia

- mentoring - mlodszym zawodnikom mozemy wskazac mentora, nauczyciela od ktorego maja sie uczyc. Niby pierdola ale IMHO buduje klimat :)

- w trakcie meczu mozemy ustalac zachowania wobec poszczegolnych zawodnikow przeciwnika - czy mamy go podwajac, stosowac pressing itp.

ja na razie gram ustawieniem 4-1-2-1-2 - Gonzalez/Kewell i Gerro na skrzydlach, ofens. pomocnik Garcia, def. Alonso.

aaaaaalez sie nie moge doczekac pelnej wersji :)

Awatar użytkownika
dominic
Kontakt:

Post autor: dominic »

No ja te¿ zassa³em demko wczoraj. Szkoda, ¿e zmian jest tak ma³o, a te które s± nie wp³ywaj± jako¶ znacz±co na rozgrywke. Najwazniejsze jednak, aby gra by³a odpowiendnio trudniejsza - bo zarówno FM2005 jak i 2006 pozostawia³y wiele do zyczenia pod tym wzglêdem. Na razie niepokoj± mnie wyniki typu 7:2 albo 3:3, no ale to wersja demo. Postaram siê nie graæ za d³ugo, tak co by wyostrzyæ sobie apetyt na pe³n± wersjê... znów bêde zwala³ wszystko i siedzia³ po nocach, bo nic tak nie wci±ga jak prowadzenie ukochanej druzyny do sukcesów. Pozdro dla wszystkich fanów FM. :)
!!!

Borek

Post autor: Borek »

Ja te¿ zassa³em ale przy rozpakowywaniu wyst±pi³ b³±d i wyjeba :x A tak siê napali³em. Nie moge siê doczekaæ pe³nej. Poprostu cudowna gra. Ma ktos jakie¶ inne ¼ród³a gdzie mo¿na ¶ci±gn±æ>?
Obrazek
Oooooooh Campione
The one and only
We're Liverpool

Awatar użytkownika
sokół
Kontakt:

Post autor: sokół »

http://www.cmrev.com/newsroom/wiadomosc/2269.html
Tu mo¿na znale¼æ dwie wersje dema Waniliow±(70MB) i Truskawkow±(260MB).
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter

Awatar użytkownika
tilburg

Post autor: tilburg »

[b:b4f58d3995]Za wasza namowa, tez sobie troszke pogralem... i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony!!

Juz sie nie moge doczekac wyjscia pelnej wersji...ostatnio gralem w Managera od EA... zly nie byl, ale mial sporo bledow...i ogolnie po 3 sezonach bralo sie wszystko!

Jestem juz troszke "w sezonie" ...i latwo nie jest; u mnie nie ja az takich dziwnych wynikow jak ktos pisal wczesniej; Ruskie sa mocne, przegralem 3-0 ...maja Rio z ManUtd...no i Szewa gra lepiej niz w realu

W liverpoolu jak dla mnie najlepszy jest Kuyt, Gerro dziwnie slabo...acha, Real straaaaasznie chcial mi go podkupic, ale sie nie dalem :)

A jak juz o transferach mowa...jakie wzmocnienia zrobiliscie? Ja myslalem o Carlosie Alberto; Brazylijczyk, moze grac na srodku i na prawej pomocy, 21 lat... inna opcja to diego, gral w Porto, teraz w Werdzerze...
Liverpool ma na transfery niecale 12 milionow, czyli w sumie malo bo za van der Vaarta chcieli ode mnie 40....
Tak mysle nad waszymi opcjami jesli chodzi o zakupy bo sadze ze w pelnej grze budzety beda mocno podbne jak i teraz...

czekam na sprawdzone sugestie...
bye...[/b:b4f58d3995]

... i dziekuje ;)
THIS IS ANFIELD

Awatar użytkownika
Alex
Kontakt:

ja kupilem Micaha Richardsa, z Man City. Kosztowalo mnie to okragle 11 mln funtow (dodatkowa forse mialem ze sprzedazy Zendena i Diao, ktore to ruchy sa IMHO dosyc oczywiste, takze w tzw. realu). Typ ma 21 lat a raporty ze scoutingu mowily ze to potencjalna gwiazda ligi. W pierwszym meczu ligowym z jego udzialem zostal wybrany na gracza meczu. A ze w obronie mamy luki, bo Paletta troszku jeszcze nie daje rady, a Carra jest jedynym zmiennikiem Finnana z prawej strony, totez jest to, uwazam, calkiem niezly zakup :)

Awatar użytkownika
tilburg

Post autor: tilburg »

[b:225c11e0c6]Richards.... no jakis to pomysl jest... ale 11 baniek.... uffff..... ciezko.... to przeciez caly budzet...a mi sie wydaje ze bardziej trzeba jednak ogien wzmocnic...

a tak przy okazji, moze jeszcze ktos powiedziec jak idzie wam z Momo...bo u nie to gwaizdy z niego nie bedzie...a szkoda...[/b:225c11e0c6]
THIS IS ANFIELD

Awatar użytkownika
dominic
Kontakt:

Post autor: dominic »

Dziwne z tym Gerrardem, bo u mnie wymiata - ostatnio popisa³ siê nawet hattrickiem, a jak wszed³ z ³awki to te¿ strzeli³ bramke! Pewnie to kwestia poleceñ jakie ma wykonywaæ na boisku (co za du¿o to nie zdrowo nawet dla Steviego G) :wink:
Co do tranferów to ja nikogo nie kupi³em, sprzeda³em za to Zendena. Alvesa ani Miguela (w jego profilu pisze, ¿e LFC to jego ulubiony klub! Benek, bierz go, ch³opak jest niesamowity a ciutke tañszy od Alvesa) nie chcieli mi sprzedaæ, a kasy nie ma za du¿o wiêc trzeba czekaæ do zimowego okna. W lidze za ³atwo nie jest, no i obrona jaka¶ taka nieszczelan u mnie, mo¿e zbyt ofensywn± taktyke stosuje? Bellamy i Kuyt s± za to wymarzonym atakiem. Reszta niebawem ;]
!!!

Wieviór

Post autor: Wieviór »

Jestem po fazie grupowej Ligi Mistrzów i rozegranym prawie po³owie sezonu. Gra jest ³atwiejsza ni¿ siê z pocz±tku wydawa³o.

W LM zakwalifikowa³em siê po 5 meczach(grupa: AEK, Lyon, HSV), st±d te¿ szósty z Lyonem odpu¶ci³em i przegra³em. Ale i tak awans z drugiego miejsca za HSV. Tutaj 5 goli Kuyta i 6 assyst Bellamiego, na drugich miejscach w odpowiednich kategoriach s± panowie.

W Premiership natomiast nie ma na mnie bata. Dwójka Agger i Carragher to najlepsi obroñcy ligi. 9 goli Kuyta, jednak tutaj te¿ ch³opak jest drugi. W tabeli jestem dwa punkty za Arsenalem, który jednak rozegra³ dwa mecze wiêcej, a wcze¶niej by³em pierwszy z one game in hand, jednak teraz nie gra³em i drugie miejsce. 5-1 z Evertonem u siebie, 1-0 z Man Utd na wyje¼dzie, 3-1 z Newcastle u siebie i 4-0 z Wigan na wyje¼dzie w miesi±cu Listopadzie pozwoli³o mi zdobyæ tytu³ menagera miesi±ca, Agger m³ody pi³karz, Bellamy pi³karz.

Ogólnie Bellamy z Kuytem co wyprawiaj± w napadzie to przegiêcie. Bellamy ma mnóstwo assyst i ogólnie zawsze conajmniej 8 zbiera. Kuyt z kolei jest skuteczny jak cholera, 17 goli w 22 meczach mówi samo za siebie. Gram ustawieniem 4-4-2 diament, czyli ofensywny i defensywny pomocnik. AM to Gerrard, DM to Xabi. Niestety jest sporo kontuzji, d³uga Hyypii, która pozwoli³a Aggerowi na super wystêpy. Gerrard na miesi±c (gra³em Garci± za niego), po drodze Riise czy Warnock. Na skrzyd³ach Richardson (kupiony z Man Utd, super grajek - 4 MoM ma ju¿) i Pennant, który mo¿e nie b³yszczy, ale ¼le te¿ nie gra. Dla Sissoko nie ma zbytnio miejsca i wystawiam go tylko na ciê¿sze mecze, lub wpuszczam gdy ju¿ wygrywam. Sprzeda³em tylko Zendena, ale gdybym gra³ jeszcze w styczniu to Kewell leci od razu. Gonzalez jak gra to tylko czerwone kartki dostaje.

Podsumowuj±c - gra jest zajebista! :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sumo
Kontakt:

Post autor: Sumo »

[b:5e774c1f09]Ja na razie rozegra³em kilka sparingów i szykuje siê na inauguracjê ligi. Transferów nie przeprowadza³em. Jedynie sprzeda³em Zendena.
Gram systemem 4-4-2. W obronie Finnan Carra Agger (nie jest pod ¿adnym wzglêdem gorszy od Hyypi, za to jest duuuu¿o szybszy)Riise. W pomocy z prawej strony Gerrard. Jest szybki, dobrze do¶rodkowuje. Jak na razie gra³ na 7 we wszystkich spotkaniach. Z drugiej strony Gonzalez. mój najlepszy zawodnik. W ¶rodku Sissoko i Alonso. Ten pierwszy gra prawie jak obroñca, z tym, ¿e bierze udzia³ w akcjach of. Przydaje siê w polu karnym przy atakach skrzyd³em. Drugi najlepszy pi³karz po Gonzalezie. Xabi ustawiony jako rogrywaj±cy.
Bellamy- gra ¶wietnie, ale niestety marnuje okazje... tak jak w realu... Crouch nieoceniony w powietrzu i przy kornerach, Kuyt- skuteczny, du¿o i dok³adnie podaje jak na napastnika. Jeszcze nie wiem kogo bêde wystawia³, a przecie¿ Fowler s³aby te¿ nie jest.
Zobaczymy teraz jak w meczach o pkt. wszystko siê bêdzie sprawdzaæ. Transferów raczej nie planuje, poza prawym oboñc± jakim¶ m³odym na rezerwê.[/b:5e774c1f09]

IcemanEvo
Kontakt:

Post autor: IcemanEvo »

[b:a77a65c149]Te¿ ju¿ zagra³em ,ale bardzo krótko ,poniewa¿ chcê poczekaæ do pe³nej wersji... Gra jest lepsza od poprzedniej wersji i bêdziê siê w ni± gra³o tak jak w poprzednie wersje...

O grze du¿o nie bêdê pisa³ ,bo du¿o nie gra³em ,a i tak du¿oo napisa³ Wievior.

Nie mogê siê doczekaæ pe³ne wersji..[/b:a77a65c149]
Obrazek

ODPOWIEDZ