Komórki, mp3 Player-y, ipod-y, Palmtop-y

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
seshdoge

Re: Komórki, mp3 Player-y, ipod-y, Palmtop-y

Post autor: seshdoge »

Witam,
Zamówiłem sobie właśnie smartfona LG Google Nexus 5. I teraz pytanie, czy normalnie będzie działać LTE (gdzieś wyczytałem, że nie ale chcę się upewnić) i czy ogólnie polecacie telefon? Jakieś wady/zalety? Pozdrawiam. :D
You'll Never Walk Alone!

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Chłopaki możecie mi polecić jakiś wytrzymały telefon? cena gdzies do 300zł bo wątpię aby wytrzymał więcej niż kilka miesięcy, a kasy szkoda. Używany, może być dotykowy lub zwykły, najlepiej z IP67(?) takie moje wymagania, pomyślałem o Samsungu Solid, spodobał mi się jak zobaczyłem przejeżdżanie po nim samochodem ;).

Ibiz
Kontakt:

Post autor: Ibiz »

Używa może ktoś smartfona Huawei P8? Jeżeli tak to będę wdzięczny za parę słów jak się ten tel sprawuje. Nie mam wielkich wymagań. Głównie przeglądarka + od czasu do czasu jakieś zdjęcie i muzyczka przez słuchawki.
"W naszych czasach bardziej liczy się to, co czujesz, niż to, co robisz"

Awatar użytkownika
Player
Kontakt:

Post autor: Player »

Witam
Aktualnie używam Samsunga Galaxy Young GT-S6310, poszukuję teraz telefonu, który będzie pewnym ulepszeniem obecnego.
Jeśli chodzi o parametry/wymagania: również Samsung, system Android, wyświetlacz powyżej 3.5", minimum 1gb ramu, dwurdzeniowy proces, w miarę możliwości przyzwoita bateria i aparat. Konkretnie dobry stosunek cena-jakość. Ogólnie jestem zadowolony z posiadanego telefonu, po prostu obecne aplikacje nieco przewyższają jego możliwości techniczne. Budżet maksymalnie 500-600 zł. Jestem otwarty na propozycję, również na ciekawe strony/fora mogące przydać się przy wyborze.

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

Player pisze:Witam
Aktualnie używam Samsunga Galaxy Young GT-S6310, poszukuję teraz telefonu, który będzie pewnym ulepszeniem obecnego.
Jeśli chodzi o parametry/wymagania: również Samsung, system Android, wyświetlacz powyżej 3.5", minimum 1gb ramu, dwurdzeniowy proces, w miarę możliwości przyzwoita bateria i aparat. Konkretnie dobry stosunek cena-jakość. Ogólnie jestem zadowolony z posiadanego telefonu, po prostu obecne aplikacje nieco przewyższają jego możliwości techniczne. Budżet maksymalnie 500-600 zł. Jestem otwarty na propozycję, również na ciekawe strony/fora mogące przydać się przy wyborze.
W tej cenie, z Samsungów, to moim zdaniem tylko i wyłącznie Samsung Galaxy S4.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Stodi

Post autor: Stodi »

Nie wiem czemu tak się uparłeś na Samsunga, polecam rozważyć też inne opcje, od października posiadam Xiaomi Redmi Note 2 w wersji TD 16GB, zakupiony przez aliexpress za ~550zł. Brałem pod uwagę taki sam budżet 500-600zł i nic lepszego jeśli chodzi o cena/jakość nie znalazłem. Do tej pory jeśli chodzi o dotykowe telefony to posiadałem HTC Hero, Sony Xperia Neo V, Samsung Galaxy S3 i szczerze Redmi Note 2 je po prostu deklasuje (cena/jakość). Mama kręciła głową, babcia, dziadek, że jak to kupuję z Chin, że albo kupię jakiś bubel albo mnie oszukają i dostanę cegłówkę (mój akurat szedł z Estonii, tam miał magazyn sprzedawca od którego kupowałem, no ale sprzęt, strona oraz sprzedawca chiński). 4G w Play śmiga ładnie, system płynnie, częste aktualizacje od MIUI Polska, polski język. Co tu dużo mówić, polecam obejrzeć recenzję ludzi zajmujących się tym profesjonalnie :

https://www.youtube.com/watch?v=ZtoxpwK_cD8
http://www.tabletowo.pl/2015/10/10/rece ... mi-note-2/

Jedyne minusy jeśli chodzi o zakup telefonu z Chin to to, że masz jakieś 33% szans na zapłacenie VAT (22% od ceny zakupu), cło jest 0% na telefony. Mi się udało bez VAT-u :) Drugi minus to, że jak Ci się zepsuje to gorzej z gwarancją (odsyłanie sprzętu itd).

Moja subiektywna opinia jest taka, że w życiu nie kupiłbym Galaxy S4 za ~700zł, czy S5 za 1200zł, czy też Huawei P8 (@Ibiz) za 1300zł wiedząc, że taki telefon jak Redmi Note 2 dostanę za 550zł.

Awatar użytkownika
kinio25LFC
Kontakt:

Post autor: kinio25LFC »

Player pisze:Witam
Sony Xperia Z, Sony Xperia M2 lub M4Aqua. Z Samsungów S4, warto zapolować na LG G2. Może się udać w tej cenie. Pozdro.
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

Stodi pisze:Nie wiem czemu tak się uparłeś na Samsunga, polecam rozważyć też inne opcje, od października posiadam Xiaomi Redmi Note 2 w wersji TD 16GB, zakupiony przez aliexpress za ~550zł. Brałem pod uwagę taki sam budżet 500-600zł i nic lepszego jeśli chodzi o cena/jakość nie znalazłem. Do tej pory jeśli chodzi o dotykowe telefony to posiadałem HTC Hero, Sony Xperia Neo V, Samsung Galaxy S3 i szczerze Redmi Note 2 je po prostu deklasuje (cena/jakość). Mama kręciła głową, babcia, dziadek, że jak to kupuję z Chin, że albo kupię jakiś bubel albo mnie oszukają i dostanę cegłówkę (mój akurat szedł z Estonii, tam miał magazyn sprzedawca od którego kupowałem, no ale sprzęt, strona oraz sprzedawca chiński). 4G w Play śmiga ładnie, system płynnie, częste aktualizacje od MIUI Polska, polski język. Co tu dużo mówić, polecam obejrzeć recenzję ludzi zajmujących się tym profesjonalnie :

Jedyne minusy jeśli chodzi o zakup telefonu z Chin to to, że masz jakieś 33% szans na zapłacenie VAT (22% od ceny zakupu), cło jest 0% na telefony. Mi się udało bez VAT-u :) Drugi minus to, że jak Ci się zepsuje to gorzej z gwarancją (odsyłanie sprzętu itd).

Moja subiektywna opinia jest taka, że w życiu nie kupiłbym Galaxy S4 za ~700zł, czy S5 za 1200zł, czy też Huawei P8 (@Ibiz) za 1300zł wiedząc, że taki telefon jak Redmi Note 2 dostanę za 550zł.
A moim zdaniem jak najdalej od takich wynalazków. Coś Ci się w nim zjebie i masz po telefonie, proste. A jak już jakimś cudem oddasz na gwarancję, to telefon odzyskawsz po 3-4 miesiącach. Gra nie warta świeczki.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Stodi

Post autor: Stodi »

HappyBlancik pisze:
Stodi pisze:Nie wiem czemu tak się uparłeś na Samsunga, polecam rozważyć też inne opcje, od października posiadam Xiaomi Redmi Note 2 w wersji TD 16GB, zakupiony przez aliexpress za ~550zł. Brałem pod uwagę taki sam budżet 500-600zł i nic lepszego jeśli chodzi o cena/jakość nie znalazłem. Do tej pory jeśli chodzi o dotykowe telefony to posiadałem HTC Hero, Sony Xperia Neo V, Samsung Galaxy S3 i szczerze Redmi Note 2 je po prostu deklasuje (cena/jakość). Mama kręciła głową, babcia, dziadek, że jak to kupuję z Chin, że albo kupię jakiś bubel albo mnie oszukają i dostanę cegłówkę (mój akurat szedł z Estonii, tam miał magazyn sprzedawca od którego kupowałem, no ale sprzęt, strona oraz sprzedawca chiński). 4G w Play śmiga ładnie, system płynnie, częste aktualizacje od MIUI Polska, polski język. Co tu dużo mówić, polecam obejrzeć recenzję ludzi zajmujących się tym profesjonalnie :

A moim zdaniem jak najdalej od takich wynalazków. Coś Ci się w nim zjebie i masz po telefonie, proste. A jak już jakimś cudem oddasz na gwarancję, to telefon odzyskawsz po 3-4 miesiącach. Gra nie warta świeczki.
Nie będę próbował zmieniać Twojego zdania dot. gry nie wartej świeczki, jednak nie zgadzam się to jest "wynalazek". Marka istnieje już kilka lat i bardzo dobrze sobie radzi. Xiaomi to 4ty pod względem udziałów w rynku producent telefonów komórkowych na świecie w 2 kwartale 2015, a pierwszy w Chinach. Jednak nie jest znany w Europie czy USA. Nie tak dawno niemal nikt w PL nie miał telefonów Huawei, a teraz reklamowana u nas przez Lewandowskiego marka znalazła klientów w Polsce. Nie zdziwię się jak za rok czy dwa Xiaomi wejdzie na rynek europejski z podobnym skutkiem jak Huawei. W moim przypadku, jak i ogromnej większości kilkutysięcznej rzeszy użytkowników z Polski telefony Xiaomi przypadły do gustu i sprawują się świetnie. Jeśli będę miał z nim kiedykolwiek problem, coś się zepsuje itp. to pierwszy tutaj napiszę. Ja z mojego telefonu za 550zł jestem bardzo zadowolony :) pozdrawiam serdecznie, też z Poznania

Awatar użytkownika
josif

Post autor: josif »

Zakładał ktoś szkło hartowane na telefon? Jeżeli tak to jakie opinie macie na ten temat ?
War. War never changes

Boyka

Post autor: Boyka »

Zakładaj bez zastanowienia. Dwa razy mi uratowało wyświetlacz, a różnica w użytkowaniu żadna :)

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Nieco bardziej się palcuje i odbija swiatło. To jednak subtelne różnice.

Reszta to już same zalety. Trwałość, łatwość montażu, świetna ochrona.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Stodi ma rację, te telefony wcale nie są gorsze, nie miałem doczynienia z Xiaomi jednak miałem rom Miui i wsparcie systemu to bajka, wszystko ustawiasz jakie chcesz (dialer, czcionka,status bar,sms itd. bez dodatkowych apek), aktualizacje co tydzień(?) ogólnie wszystko. Nie wiem co Cię tak rajcuje w tym Samsungu, sam miałem Overmaxa, made in PRC :) niby tani, słaba jakość, a w szkole sie z kumpli śmieję jak szukaja Xperiami zasięgu ;).

Damian

Post autor: Damian »

Czy ktoś miał styczność z telefonem Redmi Note 2? Jeśli tak, poproszę o opinię.

EDIT:
Stodi, dopiero teraz zobaczyłem Twój post. Powiedz, jak od października Ci działa? Były jakieś awarie?

I jak wygląda procedura serwisowania? Z tego, co widzę kupiłeś w Chinach i sam dziś dowiedziałem się, że jest to raczej preferowany wariant. A co myślisz o zakupie przez placówkę w UK i wtedy ewentualny serwis w UK?

Prezes

Post autor: Prezes »

@Damian
Mam od listopada i uważam że w tej cenie nie ma lepszego. Możesz się ewentualnie zastanowić nad Note 3. Wszystko chodzi bez zarzutu, świetne bebechy jak za tą cenę, Miui jest bardzo przyjemne choć ciut niedopracowane(aktualizacja co tydzień), świetny ekran, średni aparat, gps potrafi ześwirować ale w 98% bez zarzutów, bateria szału nie robi ale tak 5-6h na włączonym ekranie wytrzyma. Jeśli się zdecydujesz to osobiście radzę wziąć wariant z większą pamięcią bo na karcie nie można instalować aplikacji.

Co do serwisu to ja zamawiałem niby z chin ale sklep na Ali miał magazyn w Estonii i ewentualna gwarancja jest realizowana w Rosji lub Hiszpanii. Zakup w UK jest pewnie droższy ale jak ktoś woli mieć święty spokój to też można choć nie jeśli różnica wynosi jest duża to nie warto bo telefon idzie sprowadzić za mniej niż 500zł.

ODPOWIEDZ