Polityka - temat zbiorczy

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Koszmar
Kontakt:

Polityka - temat zbiorczy

Post autor: Koszmar »

PiS czyli Prawo i Sprawiedliwoœc czy moze porownanie spoleczenstwo=Pragnienie i Sprite=kaczynscy??(wiem zeto straszny temat ale kots musial go zalozyc..a chyba taki nei powstal;))
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.

Awatar użytkownika
tilburg

Post autor: tilburg »

polityka to bardzo zawila, i czesto brudna sprawa. tak to juz w naszym kraju jest...
jak dla mnie, to jest to nasza cecha narodowa; jak powiedzial Norwid:
"Polacy sa narodem wielkim, ale spoleczenstwem zadnym"
jak trzeba to i na koniach mozemy czolgi szarzowac, ale jak by sie wypadalo dogadac w czsach pokoju, to sprawa nie wyglada juz tak kolorowo...

PiS jak dla mnie zawodzi na calej linii...nie tego sie spodziawali ludzie co na nich glosowali.
Nie, ja nie bylem jednym z nich...ja popieram PO i dalej bede!

PiS i ich girki sa zalosne... milosc do Radia Maryja, koalicja z Lepperem (temu winna jest oczywiscie PO) ,
szuje typu Kurski, gazociag Wassermana.... no tak, wladza sie nie wywyzsza, nie naduzywa immunitetu... nic a nic...
Pis marzy o panstwie policyjnym, o pelnej wladzy... ojjj, to na teraz tyle...zobaczy jak sie dalej rozwinie temacik
THIS IS ANFIELD

licznerek

Post autor: licznerek »

Ta bardzo klotliwy temat. Kazdy ma inne pogl¹dy i czuje, ze moze tutaj z tego wynikn¹c jakaœ sprzeczka. Co ostatnio wyrabiaj¹ Ci politycy wszystko to jest cyrk i ja juz sie tym znudzilem i sie nie interesuje.

Awatar użytkownika
vielinka
Kontakt:

Post autor: vielinka »

Jeœli chodzi o nasz "Teatrzyk na Wiejskiej" , to az zal na to patrzec, a co dopiero to komentowac. Myœle, ze politycy juz sami sie pogubili w tym co nam obiecali, a czego nie, co maj¹ zrobic a czego nie, powoli to wszystko, to cale zamieszanie z wczeœniejszymi wyborami, koalicjami i sama nie wiem z czym jeszcze-robia sie powoli nudne i coraz bardziej popl¹tane. Z polityk¹ to jest tak jak w piosence Kazika "Komandor Tarkin"(Polityka to tarzanie sie w blocie i kazdy sie musi ubrudzic...) i w piosence Akurat'u "Wiej-ska".[/i][/b]
"Tak naprawdę ważna jest tylko chwila,ta chwila czasem to błąd(...)" PP
http://www.lastfm.pl/user/vielinka

dede
Kontakt:

Post autor: dede »

vielinka pisze: Z politykš to jest tak jak w piosence Kazika "Komandor Tarkin"(Polityka to tarzanie sie w blocie i kazdy sie musi ubrudzic...) i w piosence Akurat'u "Wiej-ska".[/i][/b]
No w naszym kraju to tak jest, ale niekoniecznie w polityce tak ogolnej :P ja nie jestem na biezaca ale jedno jest dla mnie pewne: Nie nawidze Leppera, nie wiem jak on sie dostal tam gdzie jest, jak on moze byc dopuszczany do wladzy, przeciez to bandyta i cham. :D Niech sobie robia koalicje z kim chca, ja sie tylko ciesze ze na razie mnie to wcale nie dotyczy i nie ma na mnie zadnego wplywu. :)
Obrazek

Koszmar
Kontakt:

"polityka polityka tu wojenna gra muzyka" jak spiewal T-Love i ma racje..hehe..ale Polska polityka jest prawie jak koreanska ale bez bojek:P:D...a PiS probuje dojsc od wladzy absolutnej...bo my jestesmy Pragnieniem a PiS Sprite..:D
Obrazek.

siaralfc
Kontakt:

Post autor: siaralfc »

przed wyborami byla gadka ze PiS(da) :) a teraz co ?
ale i tak nie bata na Andrzeja, Andrew jest najlepszy i jego wypowiedzi :lol: :lol:
peace... :roll:
piÂłeÂś? nie pisz!
hrhr

Awatar użytkownika
sokół
Kontakt:

Post autor: sokół »

No moj ulubiony temat- polityka.
PiS leci sobie w kulki z polakami. Wydaje mi sie, ze w Polsce wraca komuna(nie pamietam tych czasow, ale PiS sprawia wrazenie jedynej slusznej wladzy). Cenzura, ktor¹ rozbudowuj¹ mnie przeraza(Centrum Dobrych Mediow, ktore ma powstac). Pewn¹ czeœc swojego elektoratu PiS zdobyl wspolpracuj¹c z Radio Maryja i o. Rydzykiem. To chyba najgorsze co mogli zrobic zaslaniaj¹c sie Bogiem w swojej polityce pro rodzinnej. I na koniec, po raz kolejny mieliœmy przyklad wielkiego gadanie podczas kampanii przedwyborczej jak to PiS naprawi Polske.

PS. Moja rodzina i ja mimo braku prawa do glosowania zawsze popieraliœmy PO
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter

Awatar użytkownika
tilburg

Post autor: tilburg »

hmmm.... wszystko milo i pieknie.... polityka to tez moj lubiany temat ;)

juz sie wypowiadalem wiec teraz tylko cos dorzuce...
jedno co mnie dziwi, to dlaczego PO nie ma 80% poparcia w PL???
bo ja nie wiem jak wy, ale ja mam wrazenie ze z kim nie gadam, z kim sie nie spotkam, to jezdzi po Pisie i opowiada sie za PO

a jak przychodzi do sondarzy, to sa kwiatki ala Andrew i Roman

wiem ze jest wies, ludzie ktorzy zyje na skarju biedy, i czesto z nimi nie rozmawiam...ale ....
demokracja nie jest najlepszym ustrojem, ale na chwile obecna nie ma lepszego;
bo oczywiste jest ze profesor z uniwersytetu powinien miec wiecej do powiedzienia na temat wladzy w panstwie niz pijaczyna z rowu pod Bychawka ....

cos w tym jest ze wsrod osob z wyzszym wyksztalceniem PO bije innych na glowe!!

no i PIS na tym jedzie... haslo madrych/bogatych trzeba bic i wykorzystywac dobrze brzmi w kampaniach...
ojj, mam 22 lata... i mam nadzieje ze doczekam wyborow kiedy moj faworyt (partia,prezydent) wygra... bo jeszcze sie tak nie stalo...
THIS IS ANFIELD

Koszmar
Kontakt:

PiS wygral poprzez mohery i ojca prowadzacego...no i glupote ludzka...niestety..gdyby chociaz PO wygralo w wyborach na prezydenta a tu lipa...kaczory chca wladzy absolutnej i tyle moim zdaniem..
Obrazek.

Awatar użytkownika
Maytman
Znaczy się Mateusz

Post autor: Maytman »

bo oczywiste jest ze profesor z uniwersytetu powinien miec wiecej do powiedzienia na temat wladzy w panstwie niz pijaczyna z rowu pod Bychawka ....
tyle ze ludzie inteligentni w Polsce zmienili swoje podejœcie do polityki - uwazaj¹ j¹ za coœ gorszego...
a szkoda - bo nauki polityczne sš z czlowiekiem od poczštkow jego istnienia.
Przez lata komunizmu straciliœmy w Polsce elity polityczne i inteligenckie - wiekszoœc zostal¹ wywieziona lub wymordowana, inni sami uciekli - ale wrocilo z powrotem tylko jakieœ 15%.
I tak wytworzyly sie pseudoelity z ktorych prawie kazda ma zwišzki postkomunistyczne.. - no bo przeciez innych by sie nie dal.
Ci ludzie sš wychowani na starym systemi - uczš sie dopiero demokracji - to nie jest zly system - to tylko my nie umiemy z niego korzystac.
Polska od zawsze dzielila sie na liberalnš i konserwatywnš. Wschod i poludnie - konserwatywnie wychowywani, zwišzki z tradycjš, historiš i patriotyzmem. Natomiast na plnocy i zachodzie Polski jest znacznie wiecej ludzi liberalnie nastawionych, bardziej przedsiebiorczych i podchodzšcych z dystansem do wielu spraw.

Wszystko to jest skutkiem naszej - hm... trudnej historii - a cišgnie sie to juz od popierdolonych przywilejow szlacheckich, przez powstania, zabory, obie wojny i okres PRLu.
Polacy kochajš polityke ale gdy juz dochodzš do wladzy zapominajš mniej lub bardziej po co sš

cos w tym jest ze wsrod osob z wyzszym wyksztalceniem PO bije innych na glowe!!
jest taka anegdotka...
student z magistrem pokazujšc swoj dyplom mowi swemu profesorowi ze jest juz inteligentnym i kulturalnym czlowiekiem.
A on na to - ze jeden dyplom to stanowczo za malo.
A ze student byl ambitny - wiec zrobil doktorat. Wtedy poszedl do swego profesora i okazal mu swoj dyplom.
profesro na to "zebym powiedzial ze jesteœ inteligentym i kulturalnym czlowiekiem musisz mi pokazac trzy dyplomy"
Student po wielu latach dorobil sie profesoratu i znow spotkal sie jak rowny z rownym ze swoim nauczycielem.
"Nie ma pan wyjœcia - musi pan powiedziec ze jestem kulturalnym, inteligentym czlowiekiem"
"Bo widzisz - to wcale nie chodzilo o te trzy dyplomy - abym mogl stwierdzic ze jseteœ inteligentym i kulturalnym musisz mi pokazac trzy dyplomy - swoj, swojego ojca i swojego dziadka"

I na tym powinna polegac nasza rola - musimy odnawiac elity inteligenckie w naszym kraju, poznawac na czym polega demokracja i przede wszystkiem sie uczyc - nadrabiamy ogromne straty i idzie nam œwietnie - ale to naprawde wymaga czasu.

Awatar użytkownika
Sochal

Post autor: Sochal »

tilburg pisze:milosc do Radia Maryja

A to przestepstwo?

tillburg pisze:koalicja z Lepperem (temu winna jest oczywiscie PO)

A z kim maj¹ robic koalicje? PO stawia niemozliwe warunki, wyborow rz¹d nie chce, no to co? PiS ma rz¹dzic bez wiekszoœci? Lepper to zlo ostateczne, ale tak widocznie musi byc.

tillburg pisze:Pis marzy o panstwie policyjnym, o pelnej wladzy...

Panstwie policyjnym? A dlaczego tak sšdzisz? "Pelnej wladzy" - zgadzam sie. Ale co w tym zlego? Wygrali wybory prezydenckie i rzšdowe, to chcš rzšdzic. Naprawde nie wiem co w tym zlego.

sokol2 pisze:Cenzura, ktorš rozbudowujš mnie przeraza(Centrum Dobrych Mediow, ktore ma powstac).

Cenzura:
kontrola, zwlaszcza panstwowa, publikacji, widowisk teatralnych, filmow, audycji radiowych itp. pod wzgledem politycznym, obyczajowym; takze: urzšd sprawujšcy te kontrole

Wiec czy stworzenie Centrum Dobrych Mediow od razu oznacza, ze od teraz wszyscy nie bed¹cy przychylni PiSowi bed¹ bici, wpakowywani do wiezien itd.? NIE! Czemuzby tak mialo byc? Chodzi o to, aby skonczyly sie ci¹gle naskoki na nich: gdziekolwiek nie spojrzysz, jakiegokolwiek filmiku w internecie nie obejrzysz - jest ironiczne nawi¹zanie do kaczek. Tak naprawde nie da sie pracowac. Wolnoœc slowa jest i bedzie, mozna wszystko i zawsze krytykowac: ale to nie jest krytyka, tylko proba oœmieszenia obecnej wladzy. Odrozniasz kolege, ktory mowi, ze brzydko rysujesz, i kolege, ktory œmiej¹c sie naœladuje styl Twoich rysunkow?

sokol2 pisze:I na koniec, po raz kolejny mieliœmy przyklad wielkiego gadanie podczas kampanii przedwyborczej jak to PiS naprawi Polske.

Ile PiS sprawuje do tej pory wladze? Bodaj 3 miesi¹ce z kawalkiem. Na pocz¹tku trzeba uporz¹dkowac burdel, ktory zostawilo za sob¹ SLD, a poŸniej mozna rozpocz¹c wypelnianie kolejnych punktow swojego programu. Musi byc jakaœ wiekszoœc w sejmie i warunki do pracy. A poki co tych nie ma, a jakiekolwiek proby zmienienia tego s¹ nagradzane wiernym okrzykiem niecalej polowy Polakow pt. "spierdalaj dziadu".

Pozdrawiam.
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

Koszmar
Kontakt:

Tylko mnei jako zwyklego szarego czlowieka...gowno obchodzi co jak idlaczego...jak mowili w zapowiedziach tak byc powinno..a to ze PO nie chce wyborow teraz to chyba logiczne( dluzszy rzšd-->spadek popularnosci PiSu) no...a ich milosc do Radia Maryja odbila sie podczas okresu przedwyborczego(reklama w tymze radiu) i jeszcze podpisywanie aktu stabilizacyjnego(a to chyba kazdy wie o co mi chodzi)
Obrazek.

Awatar użytkownika
Sochal

Post autor: Sochal »

Tfuj Najwiekszy koszmar pisze:Tylko mnei jako zwyklego szarego czlowieka...gowno obchodzi co jak idlaczego...jak mowili w zapowiedziach tak byc powinno..
W takim rozumowaniu: mnie gowno obchodzi czemu Carragher kuleje, gowno mnie obchodzi, ze ma kontuzje. Oczekuje od niego szybkiego sprintu, bo to jest zadanie pilkarza.
TFK pisze:a to ze PO nie chce wyborow teraz to chyba logiczne( dluzszy rzšd-->spadek popularnosci PiSu) no...a ich milosc do Radia Maryja odbila sie podczas okresu przedwyborczego(reklama w tymze radiu) i jeszcze podpisywanie aktu stabilizacyjnego(a to chyba kazdy wie o co mi chodzi)
"a to ze PO nie chce wyborow teraz to chyba logiczne( dluzszy rz¹d-->spadek popularnosci PiSu)" przepraszam, ale nie zrozumialem o co Ci chodzi. "Reklama w tymze radiu" - a tam treœci satanistyczne glosz¹ czy co? "I jeszcze podpisywanie aktu stabilizycyjnego" - i co z tego, ze tak to powiem?
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

Mona
Biochemiczny

Post autor: Mona »

Tfuj Najwiekszy koszmar pisze:jak mowili w zapowiedziach tak byc powinno..a to ze PO nie chce wyborow teraz to chyba logiczne( dluzszy rzšd-->spadek popularnosci PiSu)
PO nie powinna sobie stawiac celow, ktore majš wykonczyc PiS tylko takie, ktore majš na celu poprawienie sytuacji w naszym panstwie. To powinien byc priorytet Rokity i spolki. A nie samolubne postepowanie i czekanie na wybory w 2009 roku bo moze wtedy dostanš kilka glosow wiecej w wyborach. Przez ten czas, gdyby naprawde zalezalo im na czyms innym niz kasie, zdazyliby wprowadzic korzystne (w ich mniemaniu) dla naszego kraju zmiany.

Zablokowany