Chat

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

otid

Chat

Post autor: otid »

Kilka lat temu chat na lfc.pl tętnił życiem - zwłaszcza w trakcie meczów. Potem nastąpiła zmiana oprogramowania chatu i popularność spadła, jednak wciąż chat gromadził kilkanaście osób w godzinach rozgrywania meczów przez nasz klub. W ostatnich miesiącach chat opustoszał i obecnie trudno tam znaleźć kogokolwiek.
Może by przywrócić tradycję spotkań chatowych podczas meczów?

Awatar użytkownika
Daniel
Honorowy Moderator
Kontakt:

Re: Chat (spotkania podczas meczów)

Post autor: Daniel »

To były czasy... :roll: Jakoś tak samoistnie, drogą ewolucji chat podupadł i teraz zostały po nim tylko ruiny. Sam zbytnio nie mam teraz czasu na przesiadywanie, ale pamiętam doskonale okres, gdy w sporej grupie stukało się w klawiaturę do 1-2 w nocy... :roll: Warto pomyśleć nad jakąś promocją, zawsze jest to lepsze miejsce do wyładowania emocji niż forum czy komentarze.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish

Awatar użytkownika
icerox
Kontakt:

Post autor: icerox »

Podziele sie z wami moimi wnioskami bo kilka razy probowalem wbijac sie na chat i pogadac z wami.

1. Nasz chat jest brzydki, zbyt prosty i nudny.. cala jego oprawa nie zacheca a wrecz odrzuca.. mysle ze sa lepsze programy do pogadania jak ten co mamy :) Moze kiedys chlopaki jak beda mieli chwile wolna to cos zrobia.

2. Brak jakiegokolwiek moda na naszym chacie powoduje to, ze wchodza jakies chore dzieci ze szpitala ze stron Man U albo Chelsea i zaczynaja powokowac. Na co nasi drodzy nerwowi koledzy zaczynaja odpowiadac i zaczyna sie robic taaaaki syf.. ze reka sama ciagnie do krzyzyka i niechce sie juz wiecej tam zagladac.

3. Bledem jest pomysl zeby chat byl jedynie miejscem do gadania podczas meczow. To fajne miejsce do pogadania nawet poza meczami. Tyle ludzi odwiedza nasza strone codziennie ze moznaby tam stworzyc naprawede fajne czerwone gniazdko. Moze nigdy nie dorowna forum ( bo to mamy najlepsze na swiecie ) ale napewno na stronie sie przyda.

Sam chetnie bym sie zaja chatem jednak nie znam sie na tym od strony technicznej w ogole. Mysle ze nie tylko ja moglby w tym pomoc. Jesli wiecej osob poprze ta idee to moznaby wrocic do starych czasow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sochal

Post autor: Sochal »

Fajnie kiedyś było, ale sporo rzeczy uległo zmianie i zaraz napiszę, dlaczego w trakcie meczu na czacie nie będzie tylu użytkowników co kiedyś:
- nie wszyscy mają wypasione łącza i żeby obejrzeć mecz na sopcaście wyłączają wszystko, co je żre
- dziesiątki z nas spotkania oglądają w zorganizowanych grupach w pubach
- ...albo przed tv, bo coraz więcej osób ma c+, a c+ pokazuje coraz więcej meczów Liverpoolu

i tyle :)
Może w trakcie spotkań czat stanie się popularny, ale raczej dla "torresomaniaków94" i "ynwa95". Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Wiem icerox, każdy miał kiedyś 13, po prostu sugeruję, że moim zdaniem nic ciekawego na czacie nie będzie się działo ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, o 19:19 przez Sochal, łącznie zmieniany 1 raz.
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

Awatar użytkownika
Asieńka
Kontakt:

Post autor: Asieńka »

zgadzam się z Sochalem - w tym momencie wiekszosc z nas poprostu nie siedzi przy kompie tylko ogląda mecz w pubie. Więcej ludzi znajdzie się też na czacie przy meczach, których w innych miejscach niż internet nie transmitują. Poza tym są rzeczy, które powoli samoistnie podupadają i niekiedy trzeba się z tym pogodzić..

tyle ode mnie

Awatar użytkownika
icerox
Kontakt:

No po czesci sie zgadzam.
Chociaz mysle ze duzo wiecej ludzi sie loguje na strone w trakcie meczu niz tych co siedza w pubie i sobie pija browarek.
Trzeba myslec tez o tych co ogladaja w domu. Sprobowac zawsze mozna.. YNWA95 to tez fan.. tez miales 13 :> I ja nawet pamietam kiedy..
Asieńka pisze: wiekszosc z nas poprostu nie siedzi przy kompie tylko ogląda mecz w pubie
Hmm.. a nigdy w zyciu. Przeczyta ktos kto ma dostep do statow to mam nadzieje pokaze ile ludzi odwiedza strone dziennie a szczegolnie w trakcie meczu, przed i tuz po.. dziesiatki razy wiecej i dam sobie za to uciac reke.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, o 19:20 przez icerox, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
bizzy

Post autor: bizzy »

A niektórzy wolą się zwyczajnie skupić na oglądaniu meczu, niż komentowaniu.
Pamiętam, że parę miesięcy temu byliśmy na takiej "konferencji" wtedy nie było żadnej transmisji...
Obrazek
I don't know what I want, but I know what I don't!
http://www.lastfm.pl/user/bizzydpl/

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

icerox pisze:No po czesci sie zgadzam.
Chociaz mysle ze duzo wiecej ludzi sie loguje na strone w trakcie meczu niz tych co siedza w pubie i sobie pija browarek.
Trzeba myslec tez o tych co ogladaja w domu. Sprobowac zawsze mozna.. YNWA95 to tez fan.. tez miales 13 :> I ja nawet pamietam kiedy..
Tak samo jak np. Aldor_zadupie_dolne tez fan...i pubu w okolicy nie ma :)
Tylko, ze spotkania podczas meczow sa dziwna opcją. Ja jak ogladam mecz to zawsze jestem wlepiony w monitor i chyba nie mialbym czasu zeby jeszcze na chacie pisac :)
Z drugiej strony, w przerwie meczu...Tylko, ze wtedy mozna cos na forum skrobnac.

peace :D

saw

Post autor: saw »

Możemy spróbować dziś, np. Na Canal + naszego meczu nie pokazują, więc przed komputerami trochę osób się powinno zgromadzić. Ja czasów świetności czata niestety nie pamiętam, a dotychczas byłem na czacie jedynie podczas meczu z Tottenhamem w Pucharze Ligi. Rozmowy były dość ciekawe, a z tego co pamiętam głównym tematem podczas meczu było starcie Degena i Gomesa ;)

Żeby tylko ktoś miał kontrolę nad wszystkim i w razie czego mógł wybrać niepożądany login, a następnie skorzystał z komendy "kick".
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton

Awatar użytkownika
rados999

Post autor: rados999 »

Super pomysł myśle ze zamiast zaśmiecać nasz wirtualny czerwony dom mozna sie wygadac na chacie!zrobic male czerwone gg! :P ,pozdrawiam

Awatar użytkownika
sensej
Kontakt:

Post autor: sensej »

rozmawiając na chacie miałem raz przyjemność, kiedy to po powrocie z Krakowa i wspólnego oglądania meczu forum było zablokowane. Wtedy była większa akcja, gdy to kilka kilkanaście osób siedziało i dzieliło się wrażeniami....

Do podanych wytłumaczeń czego chat jest w fazie egzystencji dopisałbym szeroko rozwiniętą znajomość przez gg. Spora część forumowiczów zna się wzajemnie i najzwyczajniej w świecie mając wolną chwilę po prostu pisze między sobą często w konkretnych tematach na komunikatorze...

O czym była by taka rozmowa na chacie? O du*** Maryni? O meczu? Forum starzeje się, starzeje się z dnia na dzień i ogromna ilość userów to studenci, maturzyści, dorośli aktywni zawodowo i osoby nie mające czasu by siąść na pogaduszkach... A tu trzeba by kilka osób w tym samym czasie, znalazło chwilę i klepało w chacie...
"Od chwili tej, aż do końca świata w ludzkiej będziem pamięci. My, wybrani. Kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi bratem."

Kurdt

Post autor: Kurdt »

Wiecie jaka jest największa przewaga forum i komentarzy nad chatem? Archiwizacja wiadomości i mniejsza potrzeba poświęcenia im uwagi.

Gdy oglądam mecz i chciałbym skomentować jakieś wydarzenie odpalam forum/newsa, piszę co chcę i nie muszę wlepiać oczu w monitor w poszukiwaniu ewentualnej odpowiedzi. Mogę spokojnie iść do kuchni, do toalety wrócić do oglądania meczu czy zrobić dowolną inną rzecz bez strachu, że ominie mnie np. ciekawa dyskusja.

Dlatego na mnie nie liczcie. :)
Groove is in the heart.

http://www.twitter.com/bartekryt

Awatar użytkownika
Arturro
Kontakt:

Post autor: Arturro »

Jak najbardziej popieram :) Chętnie wpadnę i to nie raz :) Tak więc możecie na mnie liczyć :P

Edit:W sumie macie w pewnym sensie rację, ale można by robić w innych porach i co najważniejsze właśnie, aby był jakiś moderator, bo można sobie wyobrazić co tam się będzie działo
:wink:

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, o 20:14 przez Arturro, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
"Jaką ty masz opinię o Rafie diablisynu to mi to koło runeja zwisa..." - Masacra :lol:

Awatar użytkownika
Masacra

Post autor: Masacra »

Czat podczas meczu nie ma większego sensu. Dlaczego? A to to już Sochal ładnie wytłumaczył i nie pozostaje nic innego jak tylko przyznać mu rację. Ja osobiście oglądając mecz nie jestem zdolny do jakiegoś sensownego wyrażania myśli a to co się z moich ust wydobywa - poza różnego typu ochami i achami - przeważnie nie nadaje się do publicznego wyrażania z powodów... nazwijmy to obyczajowych.
Inną sprawą natomiast jest możliwość codziennego czatowania, co uważam za doskonały pomysł. Fajnie byłoby coś takiego wprowadzić w życie, o ile oczywiście jest to możliwe od strony technicznej. Może dzięki temu posty na forum byłyby w końcu postami a komentarze pod newsami - komentarzami.
Możliwość szybkiego dogadywania szczegółów dotyczących na przykład spotkań fanów - i to w większym gronie - to byłoby coś.

Awatar użytkownika
icerox
Kontakt:

Fajnie ze Jacek dostrzegl jedna wazna rzecz o ktorej wspomnialem a reszta olala, gadanie poza meczami. Ale rowniez chce zauwazyc drodzy koledzy ze jestescie dosyc zamknieci w patrzeniu na siebie i tylko na grono forum. Mlodzi beda wchodzic na strone i beda chcieli istniec w gronie fanow LFC nawet jak ty sensej bedziesz juz prawnikiem czy tam Bog wie czym. Niektorzy z was moze nie widza sensu w chacie ale spora liczba dzieciakow moze i by widziala.
Kto niechce to nie siedzi, kto skupiony jest w ekran jak zahipnotyzowany to super.. kazdy ma swoje. Ale sa i tacy ktorzy na bierzaca lubia dzielic sie doznaniami i nie zawsze maja z kim.
Mysle poprostu ze moznaby sprobowac, a jak upadnie to jak kiedys to coz.. trudno.. przynajmniej sprobowalismy.
Obrazek

ODPOWIEDZ