Zjednoczenie polskich fanów Liverpoolu

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Masacra

Post autor: Masacra »

To ja moze dokonkretyzuje, tak zebys Piotrus zadnych watpliwosci co do mojego stanowiska w tej kwestii nie mial:

Zjednoczenie jest jak najbardziej wskazane pod warunkiem, ze nie bedzie narzucane odgornie. Perspektywa wspolnych
zlotow jest poki co malo realna i bardzo odlegla, zaczac nalezy od wspolnego ogladania meczow i spojrzenia na siebie
nawzajem w bardziej zyczliwy sposob. Podzial byc moze i narodzil sie z powodu blahostki, ale ugruntowal sie i istnieje
w sposob naturalny. Zjednoczenie rowniez musi byc efektem naturalnej potrzeby wiekszosci, nie zas odgornych ustalen
i narzucania czegokolwiek niemal na sile. To nie jest tak, ze ktos komus cokolwiek utrudnia. Wspomniany przeze mnie
wczoraj moj znajomy z fcliverpool.pl Buska czesto zapodawal nam tu na forum info na temat spotkan meczowych na Slasku. Nikt mu tu nie robil z tym zadnych trudnosci, a wiec swobodny przeplyw informacji istnieje i teoria o masowym banowaniu ludzi z konkurencji jest jedna wielka bujda.

Poza tym dazenie do zjednoczenia musi byc celem samym w sobie a nie narzedziem do skompromitowania kogokolwiek
bo mam wrazenie, ze pod plaszczykiem zjednoczeniowych staran czai sie chec zaspokojenia osobistych ambicji przez ludzi
cierpiacych na nieuleczalna chorobe nazywana wladza. I chec obejrzenia linczu dokonanego na czlowieku, ktorego stara
sie tu obarczyc wina za istniejacy stan rzeczy. A chyba nie tedy droga.

Levy - Musze przyznac, ze zaskoczyles mnie wczorajszym najsciem i prosba o poparcie dla rozpoczetej przez ciebie kampanii. Powinienem byl przewidziec co chcesz uzyskac i jak zamierzasz to wykorzystac. W imie naszej starej znajomosci
rozmawialem z toba nie dosc stanowczo. Zamiast niezdecydowanego dukania powinienem byl chwycic cie za kolnierz, odprowadzic do drzwi i zrzucic ze schodow. Nie zrobilem tego, no nic, mowi sie trudno...

Ja oczywiscie nigdy nie posune sie do cytowania prywatnych rozmow na forum publicznym ani z toba, ani z nikim innym.
To nie w moim stylu, mozesz byc spokojny. Wiedz tylko, ze nigdy wiecej juz nie porozmawiamy.

I to jak dotychczas jedyny owoc twoich zjednoczeniowych staran. Gratuluje.
paulinqa

Post autor: paulinqa »

piszecie jakies pierdy zamiast uswiadomic sobie to co najwazniejsze!
jeden klub LFC
nic innego nas nie laczy i bardzo dobrze jestem wdzieczna wszechmogacemu za to.
ale przeciez nikt nie zabrania nam spotykac sie razem?
ludzie spotykaja sie w szczecinie i rzeszowie, my robilismy spotkania w katowicach i nagle co? jedno wielkie nic, ale to z powodu liverpoolfc.pl (zostane zbanowana?). zalosne, bo bylo fajnie i nikt temu nie zaprzeczy. a nagle nic, zero odzewu....

tak jak mowilam nasz blad z tym, ze nie byliscie zalozycielami fan klubu, ale macie zamiar wciaz pokutowac?
macie szanse go tworzyc, a wy wciaz nic. przykre...

edit; (slowa suonika, pewnie nikt go nie zna, ale co tam)

A co do czerwonej solidarnosci - szkoda, ze zycie weryfikuje wielki hymn LFC, szkoda, ze niektorzy go nie doczytali i skoncentrowali sie na drugiej linijce. Pozostaje jedynie miec nadzieje, ze po burzy rzeczywiscie pokaze sie tecza...
Ostatnio zmieniony 8 gru 2008, o 18:05 przez paulinqa, łącznie zmieniany 1 raz.
red is not a colour, red is the way of life

at the end of my days take my ashes to Old Trafford and spread them around,
and they won't win a match while I'm haunting the ground.
Ibiz

Post autor: Ibiz »

Moi drodzy dajcie juz sobie spokoj. Musze przyznac, ze ta dyskusja zaczyna mnie przerazac. To schodzi na niebezpieczne tory. Dochodzi do nieporozumien (Masacra, Levy) i mi osobiscie jest przykro, chociaz ten konflikt mnie nie dotyczy osobiscie. Ale obaj jestescie bardzo waznymi osobowosciami na forum i wielka szkoda, ze cos sie zaczyna psuc w Waszych relacjach.
To nikomu nie wyjdzie na dobre....
"W naszych czasach bardziej liczy się to, co czujesz, niż to, co robisz"
Awatar użytkownika
icerox

Post autor: icerox »

o za burdel..

Ja tu widze jedno.. jedni maja racje i drudzy maja racje. Zmiany byc moga ale powoli i bez pospiechu.. infoservis o miejscach spotkan na poczatek by wystarczyl. Jakby dalo efekty moznaby mowic o innych rzeczach.. zlotach itd.
Sochal - wpierw sie pertraktuje a potem sie robi revolke.. wsparcia niemasz, nie podyskutowales z grupa a zmian bys chcial.. nie tak to sie robi, oj nie tak.
Teraz Jacek zly, mi sie chce rzygac jak widze te klutnie a sa i tacy ktorym sie juz nawet tego tametau otwierac niechce..

Boje sie co to bedzie.
Obrazek
Wieviór

Post autor: Wieviór »

Nie wypowiem sie w tym miejscu na calosc tematu, nie widze pisac jakiegos wielkiego posta, w ktorym powiem co inni juz przekazali.

Od siebie mowie tylko tyle: jedna strona - wiadomo, ze to bezsensu; wspolne forum - nie do zgrania wedlug mnie, powinny pozostac dwa.

Wymiana informacji na temat spotkan na mecze - tu jestem za, pytanie czy do tego tworzyc trzecie forum, czy moze np. ustalac to bardziej na jednym i informowac druga strone/forum? Ciezko stwierdzic jak mogloby to wygladac. Inna sprawa, ze taka organizacja wypadow na dwa fora wedlug mnie nie jest trudnym przedsiewzieciem. Powiedzmy, ze bylbym osoba "odpowiedzialna za organizacje" spotkan w Trojmiescie, czy problemem byloby dla mnie pisanie na dwoch forach? Raczej nie.

Jesli chodzi o spotkania jakas wieksza ekipa, na jakies wazniejsze mecze. Tez tu nie widze problemu, i tak jest zawsze jedna, ew. dwie osoby zajmujace sie czyms takim, wiec w czym problem, zeby notke o tym pisac na jednym i drugim forum? LFC.pl zbiera sie powiedzmy w Krakowie na Arsenal. Dlaczego byloby problemem, zeby ludzie z fcliverpool.pl o tym wiedzieli i tez sie zebrali na ten mecz w Krakowie i dolaczyli do tego samego pubu?

Sprawa jednak, do ktorej chce sie odniesc, w poscie Sochala (przepraszam za wyrwanie z kontekstu, ale w tym wypadku nie ma to znaczenia raczej):
Sochal pisze:[...] Jesli chodzi o organizacje takiego zjazdu, jest to jak najbardziej do wykonania. [...]
  • Na ostatnim naszym zlocie bylo ponad 60 osob, na zlocie fcliverpool.pl kolo 50 chyba (nie wiem, zliczylem z jednego zdjecia z galerii, przepraszam jesli cos myle). Zlot na okolo 130-140 osob?

Nasze zloty zawsze sa w jakies centralnej czesci naszego kraju; zloty fcliverpool.pl sa rozlozone, w kazdym roku w inne miejsce. Oba systemy sa dobre, ciekawe - teraz jaki wybrac jesli mialby byc jeden?

Forma zlotu - fcliverpool.pl bardziej skupia sie na rzeczach typu quizy, jakies rozgrywki, zorganizowane dla wszystkich jedzenie. Nasze zloty operuja raczej na
    wolnosci dzialania i czystym spedzaniu czasu razem. Jedni nazwa ta brakiem organizacji, ja natomiast wole usiasc w trakcie dnia zlotu i pogadac z fanami, niz uczestniczyc w quizie. Kwestia wyboru. Same sposoby spedzania czasu na zlocie sa inne, a kompromis pomiedzy nimi jest ciezki do osiagniecia mysle.

Jeszcze inna sprawa jest cena - ze wzgledu na to w jaki sposob wyglada zlot, cena jest rozna, i to sporo w sumie. Pogodzisz to?
Wedlug mnie polaczenie zlotow jest raczej niemozliwe. Sam tez jestem temu przeciwny, podoba mi sie forma zlotu jaka my mamy (ciezko zeby bylo inaczej :P ) i chcialbym by taka pozostala. Z gory mowie, ze ja nie probowalbym sie podejmowac organizacji takiego spotkania. Zeby mi ktos potem nie wklad slow do ust - nie mowie definitywnie nie dla wspolnego zlotu.

Pozdrawiam
Obrazek
paulinqa

nikt nie chce laczyc zlotow poki co... (wnioskuje z postow)
mecz redakcja - reszta swiata to nie dla nas (liverpoolfc.pl).... prawda?

chodzi o spotkania z okazji meczow i tylko o to.
chore podzialy nic nie zmienia, a trzecie forum? jak trzecie forum?
to mialo byc cos ponad podzialami. za trudne do wykonania widze....
oficjalny fan klub w calym tego slowa znaczeniu to widac dla was za malo!
ja nie mam wiecej pytan.

Banan

Post autor: Banan »

Czy Wy ludzie nie rozumiecie, ze ten podzial jest narzucony odgornie :?: :!: A co za tym idzie i zjednoczenie musi byc narzucone :!:

Kazda ze stron kieruje sie psychologia autorytetu. W wypadku ludzi na liverpoolfc.pl jest to przejaw checi zjednoczenia, a w wypadku ludzi na lfc.pl tej checi brak. Dlaczego? Poniewaz mamy takich liderow a nie innych. Smyku jest za zjednoczeniem i jako autorytet jest wysluchiwany i popierany, czesto nawet dla samej checi wlezienia w tylek. Adrian jest przeciwny takim forma i tu jest genialne pole do manewru dla psychologow. Ludzie traktuja go jako autorytet, a co za tym idzie sluchaja w wielu sprawach, poniewaz sa przeswiadczeni, ze jako taki ma racje. Gowno prawda. Chowacie sie za nim i boicie wyjsc przed szereg. Zawsze mozna powiedziec "No bo Adrian tak uwazal, bo tak kazal, bla bla bla". I nie mowcie mi, ze tak nie jest. Adrian moze nie zdawac sobie z tego sprawy, chociaz jako taka szych powinien, ale nie wiem czy tak jest. Wiec nie obwiniam go za ten stan rzeczy.

Obwiniam Was :!:

Chowacie sie za jego plecami i dostosowujecie fakty do sytuacji. Bo zawsze mozna zrzucic cos na czlowieka, ktory stoi na czele i ma takie poglady a nie inne i to sa wylacznie jego poglady. Nie mowcie mi, ze taki stan rzeczy nie istnieje, poniewaz istnieje, chociaz mozecie nie zdawac sobie z tego sprawy.

Niech niektorzy otworza oczy i zobacza co sami wyrabiaja. Mowicie, ze zjednoczenie nie moze byc narzucone odgornie. A jak to kurcze ma sie stac, skoro tak na prawde nikt tego nie chce. A dlaczego nikt tego nie chce? Bo Adrian tego nie chce (przynajmniej tak wynika).

Nie, nie Adrian tego nie chce, sami tego nie chcecie.

I jestem pewien, ze jesli nikt nie podejmie konkretnych krokow i nie rozpocznie juz teraz tworzenia polaczenia chociazby w wersji trzeciego forum, to bedzie dupa zbita i dwie wrogie linie. Nie Air - Smyku, ale "ludzie livfc - ludzie lfc".
Obrazek
Ciemność wzywała, ale akurat mnie nie było przy telefonie, oddzwoniłem, trafiłem na sekretarkę, ciemność odbierz telefon! – krzyczałem, a ta nic, olała mnie, widać nie chciało jej się ze mną gadać...
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

Niech mi ktos madry wyjasni jedna kwestie.

U nas popierane opcje rozkladaja sie w przyblizeniu 50/50.
A na fcliv nikt (sic !!!) nie jest przeciw.

Dlaczego ??? :shock:

--------------------
Czesciowo wyjsnia. Choc ja mam swoje teorie.
Poki jednak tli sie nadzieja nie bede wzorem Ordona reduty wysadzal.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2008, o 19:23 przez Mitchell, łącznie zmieniany 2 razy.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Banan

Rafale, czy moj powyzszy post nie wyjasnia tego zjawiska chociaz w pewnym stopniu :?:

Bo ja nie wiem, moze napisalem za bardzo chaotycznie :?:
Obrazek
Ciemność wzywała, ale akurat mnie nie było przy telefonie, oddzwoniłem, trafiłem na sekretarkę, ciemność odbierz telefon! – krzyczałem, a ta nic, olała mnie, widać nie chciało jej się ze mną gadać...
Wieviór

Post autor: Wieviór »

paulinqa pisze:nikt nie chce laczyc zlotow poki co... (wnioskuje z postow)
mecz redakcja - reszta swiata to nie dla nas (liverpoolfc.pl).... prawda?

chodzi o spotkania z okazji meczow i tylko o to.
chore podzialy nic nie zmienia, a trzecie forum? jak trzecie forum?
to mialo byc cos ponad podzialami. za trudne do wykonania widze....
oficjalny fan klub w calym tego slowa znaczeniu to widac dla was za malo!
ja nie mam wiecej pytan.
Jak inaczej sobie to wyobrazasz (chodzi mi tu o trzecie forum)? Podalem rozwiazanie jakie widze w tej kwestii. Nadal utrzymuje, ze jedno forum dla obu stron nie wyjdzie, dlatego umawiac na spotkania mozna by sie na jakims jeszcze innym tworze. Chocby na forum Fan Klub Liverpool FC Polska. Bo dlaczego by nie tam? Zakladam, ze na tym forum moga sie wypowiadac ludzie nie bedacy czlonkami fanklubu, tak?

Przepraszam, ze powiem - ale pokrzyczec i pouzywac stwierdzen typu "ponad podzialy" to kazdy moze, a wnosi to mniej wiecej tyle do dyskusji co Benayoun do naszego skladu (pozdro dla tilburga).
Obrazek
Awatar użytkownika
Sumo

Post autor: Sumo »

Czyli nalezy zrobic tak jak to okreslil smyku- postawic ludzi przed faktem dokonanym.
Zamknac w pi* obydwa fora, otworzyc jedno i niech sie ludzie z tym pogodza jakos....

Co do wspolnego zlotu to nie moge sie zbyt szeroko wypowiadac, ale chcialbym zauwazyc, ze Wievior podal konkretne argumenty. Nie zadne socjologiczne brednie, ani wywody o "chceniu i niechceniu". Konkretne argumenty. Nie widze, aby ktos mu odpowiedzial.

Byc moze polaczenie byloby dobre, ale w sposob naturalny, a nie droga jakiejs rewolucji, ktora tu niektorzy chca na sile tworzyc. Widocznie jeszcze nie czas na to.
A cala rozmowa jak na razie nie tylko poglebia konflikty, ale tez jak widac jest przyczyna kolejnych...
paulinqa

Dyskusja sie rozwinela ladna i na lfc.pl i na liverpoolfc.pl i cieszy mnie to, bo pomalutku moze dojdziemy do porozumienia w tej kwestii. Tak sobie czytam Wasze opinie na ten temat i tak jak Mitchell, zauwazylem, ze u Was glosy dziela sie fifty-fifty. Dziwi mnie tylko jedna rzecz, ze naczelny sie jeszcze nie odewzwal w tej kwestii. Czy ten temat wydaje mu sie zbyt wrazliwy, zeby mogl sie wypowiedziec? Nie wiem, nie mnie to oceniac.

Chcialbym zwrocic uwage na jedna rzecz. Wielu z Was (m.in. Wievior, Masacra czy Alex) wspomina o pisaniu informacji na temat spotkan z okazji meczy LFC. OK, nie ma problemu, kazdy wie, gdzie sa odpowiednie tematy na poszczegolnych serwisach. Ale niektorzy nie wchodza na drugi serwis z jakichs tam powodow. Chrzanic to. Piszecie, ze mozna przeciez wrzucic info o meczu. I tu pojawia sie problem, bo jesli juz na liverpoolfc.pl to zrobie, to tutaj zostalem zbanowany za informacje o spotkaniu meczowym w kwietniu. Napisalem tylko, ze spotykamy sie i ze spotkanie jest pod patronatem Stowarzyszenia, ktore jest autonomiczne (tak, tak, to ze zalozyli je ludzie z liverpoolfc.pl to juz nie jest ich wina, skoro Wasza strona nie chciala w tym uczestniczyc). Wiec jak, do ciezkiej cholery mam pisac o spotkaniu w Rzeszowie, skoro mam bana na forum za jedno slowo: Stowarzyszenie. Probowalem to wyjasnic u samego Aira, ale niestety nie dalo sie. O pytanie, dlaczego moje konto i post zostal usuniety dostalem odpowiedz [QUOTE=Air] Na stronie LFC.pl nie mamy zamiaru w absolutnie zaden sposob pozwolic na jakakolwiek reklame Stowarzyszenia zalozonego na fcliverpool.pl. Jest to Nasza sprawa jako redakcji serwisu i nie mamy absolutnie obowiazku sie z tego nikomu tlumaczyc. Twoj post zostal usuniety, gdyz reklame takowego stowarzyszenia zawieral. Gdyby nic o tym nie zostalo tam wspomniane, nie zostalby usuniety.[/QUOTE]. Jak juz wspomniala Pauli i kasia na naszym forum, Stowarzyszenie jest Oficjalnym Branchem i zrzesza kibicow The reds w Polsce. Przy kwestionariuszu nie ma pytania: na jaka strone poswiecona Liverpoolowi wchodzisz...

Bardzo podoba mi sie post Banana, ktory trzezwo patrzy na te sytuacje i niestety, ale musze podzielic jego poglad. Wiekszosc z Was po prostu wlazi w dupe Airowi, zeby go zadowolic i sie podlizac, bo skoro on ma taki poglad to i ja tez. Brzmi brutalnie, ale tak to wyglada. Ja mimo wszystko ze swojej strony chcialbym pozdrowic kibicow uzytkujacych tej strony, bo Wasze dyskusje stoja na wysokim poziomie, a i osoby ktore znam osobisice (Owen, Kaki, Basia, Tedix czy Across) to porzadni i zapaleni kibice tak samo jak ja. Oby ta dyskusja cos pozytywnego zmienila i zebysmy w koncu dojrzeli te tecze na koncu burzy.

Dziekuje Paulince za wrzucenie tego na forum

Z pozdrowieniami, Master

Awatar użytkownika
Sochal

Post autor: Sochal »

Nie schodzmy na zla droge w tym temacie. Spojrzcie do pierwszego posta - "merytoryczna dyskusja". Cos na ksztalt posta Wieviora idealnie wpisuje sie w to okreslenie. Bez wyzwisk i oskarzen, bo to do niczego nie prowadzi.

---
Jacku. Jak mowi regulamin, "forum to nie koloseum", wiec jesli nadal czujesz sie obrazony za to, ze mnie oszukales i chcesz wyjasnic mi kilka spraw - zapraszam na PW, GG albo e-mail. Jestem gotowy na rzeczowa i powazna rozmowe. Tutaj wiecej o Twoim zachowaniu rozmawial nie bede z szacunku dla Ciebie.
---

@Pawel
Jak sam mowisz, laczenie stron jest bez sensu i nawet nie podejmujemy takiego tematu. Jesli chodzi o forum, wedlug mnie da sie to zgrac - potrzeba tylko checi, choc oczywiscie nie ma mozliwosci przerzucenia sie na jedno miejsce w trybie natychmiastowym. Zgadzam sie tutaj z Mitchellem - najpierw powinnismy sie poznac w pubach, a wtedy sami bedziemy chcieli rozmawiac w jednym miejscu i spotykac sie na wspolnym zlocie. Jednak to sa cele bardziej odlegle - skupmy sie wiec na realnym: trzecie forum przeznaczone tylko do ustalania spotkan LUB informowanie o lokalizacji spotkan w formie newsa zarowno na lfc.pl, jak i fcliverpool.pl. Oczywiscie mozna to tez robic w takiej formie jaka przedstawiasz, ale na pewno w formie newsa wszystko bedzie bardziej widoczne i dostepne. To juz sa detale, wazne, zeby takie informacje w ogole sie pojawialy i zeby byla aprobata ze strony kierownictw.

Jesli chodzi o zlot. Jak juz wspomnialem, jest to kwestia odlegla, ale mozna poruszyc temat skoro juz wywolales mnie do tablicy w sprawie konkretow. Lokalizacja - na pewno mozna to jakos pogodzic, generalnie trzeba by wybrac miedzy rozwiazaniem ekonomicznym a'la lfc.pl (tanio i ogolnodostepnie) a bardziej komfortowym a'la fcliverpool.pl (ciekawsze i drozsze lokalizacje). Nie ma sensu teraz nad tym debatowac, ale ja wierze, ze kiedys, jesli faktycznie myslelibysmy o wspolnym zlocie na 'juz', bylibysmy w stanie dojsc do porozumienia. Kwestie jak quiz sa banalne - jesli chcesz wziac udzial - bierzesz, jesli nie - nie bierzesz udzialu i gadasz z fanami.
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
Banan

Sumo, zgadzam sie z Wieviorem i jego argumentami. Ja ich nie kwestionuje. Staralem sie jedynie wyjasnic mozliwe podloze obecnego stanu rzeczy. Jednak sadze, ze ludzie tak sami od siebie, grupa niczego nie stworza i moze na prawde trzeba ich postawic przed faktem dokonanym.

Chociaz z drugiej strony ogarnely mnie pewne watpliwosci. Chodzi tu oczywiscie o rewolucje, ktora, jak pokazuje historia, niczego nie zmienia. Stan sprzed rewolucji powraca po dokonaniu tego czynu. Zmieniaja sie jedynie rzadzacy.

I prosze, nie nazywaj psychologii "socjologicznymi bredniami", poniewaz sa w stanie wyjasnic wiecej niz myslisz.
Obrazek
paulinqa

skoro ludzie sami niczego nie stworza to kto ma stworzyc? (naprawde nurtuje mnie to pytanie).
powstalo stowarzyszenie, ale widze, ze dla niektorych to za malo.
obawiam sie dalszej czesci rozmow, bo ile mozna w kolko o tym samym?

ODPOWIEDZ