Zjednoczenie polskich fanów Liverpoolu

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Sochal

Zjednoczenie polskich fanów Liverpoolu

Post autor: Sochal »

Chcialbym, zebysmy w tym temacie po kilku latach podjeli powazna i merytoryczna dyskusje. Mam nadzieje, ze temat nie wyleci do kosza ani nie zostanie zablokowany.

Zacznijmy od samych podstaw. W porownaniu z polskimi kibicami Manchesteru United czy Realu Madryt jest nas garstka. Mimo to ponad polowa z nas nie nalezy do fanklubu, ktory moze pomoc czy nawet umozliwic wyjazd na Anfield. Dyskutujemy podzieleni na dwa fora i jezdzimy na dwa rozne zloty.
A teraz niech kazdy ze zlotowiczow zastanowi sie, czy nie wolalby jezdzic co roku na spotkanie organizowane przez oba sajty. Niech kazdy zastanowi sie, czy nie wolalby, gdyby LFC.pl i fcliverpool.pl kierowalo nas na jedno, wspolne forum. Dlaczego nie? Kazdy z nas fanem jest takim samym. Jeden ma czasem gorsze chwile i zjedzie takiego Dossene, drugi wylaczy mecz w polowie, a trzeci bedzie dalej kibicowal. Mimo to, generalnie, wszyscy jestesmy tacy sami. Dlaczego wiec nie mozemy dyskutowac na jednym forum?

Wiele razy mowilo sie otwarcie o konflikcie pomiedzy LFC.pl a fcliverpool.pl. W takim razie niech kazdy zastanowi sie, co ma przeciwko ludziom z drugiej strony. Aah, no wlasnie, praktycznie ich nie znasz... A mowi sie, ze jestesmy skloceni. Otoz nie jestesmy skloceni.

Jakis czas temu poruszalismy na forum te sprawe i przypominam sobie, ze Wievior bardzo chetnie zapatrywal sie na wspolny zlot, poparcie Duszka i Damiana tez bylo wyrazne. Praktycznie cale kierownictwo LFC.pl poparlo idee, ale nic od tego czasu sie nie zmienilo.

I przechodzimy do meritum. Adrian, powiedzmy sobie szczerze, ze przede wszystkim (a moze nawet jedynie?) Twoja osoba nie popiera zjednoczenia polskich kibicow Liverpoolu. I tak, masz racje - nie musisz lubic kazdego kibica klubu, to Twoje swiete prawo i nie probuje go podwazac. Ale sam pomysl, nie jestes w stanie zapomniec o blahostce, ktora kilka lat temu zadecydowala o Twoim odejsciu z fcliverpool.pl?

Nikt nie kaze Ci pogodzic sie z osobami z fcliverpool.pl, ale czy dla dobra publicznego, dla wszystkich uzytkownikow Twojej strony (a jak sam mowisz, statystyki sa imponujace) nie bylbys w stanie informowac o Stowarzyszeniu, zgodzic sie na wspolny zlot i wspolne forum? Nic na tym nie stracisz. W fanklubie mozesz objac wladze, jesli wygrasz coroczne wybory. Na wspolnym forum mozesz zachowac swoja funkcje, a na wspolnym zlocie spotkasz znacznie wiecej niz stu fanow Liverpoolu, o ktorej to liczbie przeciez marzysz. Zrobiles mnostwo dobrego dla popularyzacji tego klubu w Polsce, ale mozesz malym nakladem sil zrobic jeszcze wiecej. Wystarczy dac sie przekonac.

Mam nadzieje, ze nie tylko ja bede probowal Cie przekonac.
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

Awatar użytkownika
veV_
Kontakt:

Post autor: veV_ »

Sochal, BRAWO!
Wreszcie ktos poruszyl ten temat. "Konflikt" miedzy obiema stronami ciagle rzuca sie w oczy. Spiewamy "You'll Never Walk Alone".. niby powinnismy byc jednoscia, a tu co? Maly klops, bo najbardziej zagorzali kibice tegoz klubu w Polsce nie moga sie zjednoczyc ze wzgledu na jeden maly szczegol, osobe wrecz, ale nie zamierzam sie wypowiadac szerzej na ten temat.
Kilka razy nawet rozmawialam z osobami z LFC.pl na temat takiego zjednoczenia i... rozczarowalam sie bardzo. Uslyszalam, ze po co sie jednoczyc z kims, kogo sie nie zna, ze "oni" sa 'be' i w ogole. Dla mnie to niepojete.
Juz nie wspominajac o ciszy obejmujacej wspomniany przez Sochala branch, a mimo, ze to w koncu OGOLNOPOLSKIE stowarzyszenie, wiekszosc czlonkow jest ze strony fcliverpool.pl, czemu? Bo tu sie o tym nie mowi. Nie chcialabym, zeby moja wypowiedz zostala zle zinterpretowala, ktos moze to odebrac jako rodzaj ataku - ale absolutnie nie mialam/nie mam takiego zamiaru.

Chodzi o to, ze fajnie byloby sie zjechac raz do roku jak jedna wielka czerwona polska rodzina... Jeden megazlot to byloby cos...

Ibiz
Kontakt:

Post autor: Ibiz »

Hmm. No to dolales Sochal oliwy do ognia. :P A tak juz zupelnie powaznie mowiac. Pomysl wspolnego forum moim zdaniem nie jest zly. Oczywiscie zakladajac, ze obydwie strony pozostana w pozostalych aspektach, ze sie tak wyraze - w pelni autonomiczne. Oczywistym jest fakt, ze na forum fcliverpool.pl jest spore grono ciekawych osobowosci, ktore moglyby wniesc duzo "swiezosci" do dyskusji. Ale z drugiej strony patrzac - wydaje mi sie , ze osobiste ambicje, jakies wzajemne "problemy sprzed lat" o ktorych Sochal napisales moglyby prowadzic do nieustajacych konfliktow i klotni, ktore moglyby wplywac na forum wrecz destrukcyjnie. I one zapewne dotyczylyby osob , ze sie tak wyraze najwazniejszych i najbardziej zasluzonych. Trzeba zadac sobie pytanie cz warto ryzykowac? Bo taka "operacja" moze okazac sie strzalem w dziesiatke, ale moze rowniez zadzialac odwrotnie. I cos, co jest wspaniale i jest swoista enklawa dla wielu z nas moze utracic to "cos".

Co do wspolnego Zlotu - w tej sprawie ja osobiscie jestem na "NIE". Powiem wiecej - mnie juz przeraza zlot 100 - osobowy. W tym roku bylem pierwszy raz i bylem pod wrazeniem. Ale mialem wrazenie, ze nad tak duza grupa ciezko jest zapanowac. Boje sie, ze na wspolnym Zlocie podzialy bylyby bardzo duze i generalnie to mija sie z celem....
"W naszych czasach bardziej liczy się to, co czujesz, niż to, co robisz"

Awatar użytkownika
Brewka
Kontakt:

Post autor: Brewka »

Temat poruszany juz byl poruszany. Jednak albo byl skutecznie zniwelowany albo.. niewazne.

Piotrek opisal nam jak to wyglada doskonale. Niby wszyscy kibicujemy Liverpoolowi, ale sa sytuacje gdzie zachowujemy sie jakbysmy...kibicowali poszczegolnym stronom.

Nie wiem dokladnie, dlaczego jest jak jest. Nie interesuje mnie to w tej chwili. Trzeba zaczac dzialac, by zmienic cala sytuacje.

Stowarzyszenie LFC Polska , wyglada w obecnej chwili jak Stowarzyszenie ale liverpoolfc.pl . Adrian pisal, ze cale 'zamieszanie' odnosnie Stowarzyszenia dzialo sie w kregach liverpoolfc.pl . Tak czy siak wydaje mi sie, ze sprawe mozna bylo poruszyc i na LFC.pl, a i ktos od nas znalazl by sie w zarzadzie.

Z calym szacunkiem Air, bo lubie Cie i szanuje, ale jak Piotrek napisal - to chyba Ty glownie blokujesz porozumienie w tej ( i nie tylko ) sprawie.

Najwyzsza pora by zaczac dzialac razem. Najprosciej zacznijmy moze od... wspolnych spotkan na mecze. Z czasem dolozymy do tego wszelakie zloty, zlociki.
Obrazek

Kuba
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Nie mam wybitnego talentu do pisania ladnych postow, ale swoja opinie tu sprobuje wyrazic...

Na poczatek wielkie brawa i podziekowania dla Sochala. Bardzo fajnie, ze ktos poruszyl temat, bo mam nadzieje, ze w koncu raz na zawsze wyjasnimy tutaj ta sprawe. Wiadomo nie od dawna, ze oba sajty nie palaja do siebie przyjaznia, uwielbieniem, czy tez oczywiscie miloscia. Jednakze tak naprawde niewielu z nas wie, dlaczego tak naprawde jest i w tym gronie jestem takze ja. Sochal wspomnial co prawda o odejsciu Aira z redakcji fcliverpool.pl z powodu 'blahostki'. Nie wiem o co chodzi i nie mam ochoty zaglebiac sie w szczegoly, ale bynajmniej wywnioskowalem, ze z tego powodu trwa 'wojna' pomiedzy LFC.pl a fcliverpool.pl. Bylbym nawet sklonny do zalozenia jednego forum, poznalibysmy wiele nowych osobistosci i okazji do wymiany zdan lub dyskusji. Co wiecej, idea jednego zlotu jest niezwykle kuszaca. Moglibysmy zakopac wojenny topor, porozmawiac o wszystkich sprawach i wtedy juz nikt w srodowisku pilkarskich serwisow internetowych nie powinien postrzegac obu stron jako konkurencyjnych. Chociaz z drugiej strony, na zlocie pojawiloby sie wtedy NAPRAWDE duzo osob i to utrudnialo by poznanie sie/komunikacje, wiec w sumie tutaj zdania wlasnego nie mam. Licze, ze wiekszosc z was wymieni tu swoje opinie, bo dzieki temu raz na zawsze mozemy zakonczyc te jakze dreczaca sprawe.
Obrazek
Who the fuck is Michael Owen?

Awatar użytkownika
sensej
Kontakt:

Post autor: sensej »

sami sie zaglebiamy w tym. Przeciez, gdy ktos chce razem obejrzec mecz, razem jako kibic z kibicem to nie potrzebuje tutaj podzialu na lfc.pl czy fcliverpool.pl i nie musi 'sztucznie' przepraszac i bratac sie, przeciez wieksza chyba czesc nie zna konfliktu dobrze ale z zasady chyba widza podzial. Skoro dyskusja ma byc otwarta i powazna czyz nie lepiej jest takie rzeczy zalatwiac poprzez zwyczajne rozmowy miedzy kibicami, czy wspolne spotkania? Krok po kroku o takich konfliktach sie zapomina. Ja sam staram/jestem z boku tego wszystkiego i mam gdzies jakies konflikty itp. Na jednym z portali poznalem jednego z kibicow LFC okazalo sie, ze jest jedna z wazniejszych osob na forum fcliverpool.pl i mi w zadnej chwili nie przeszkadzalo jakies poroznienia, milo pogadalismy przez internet i mam ta osobe poinformowac jezeli bede w jego miescie (stosunkowo mala odleglosc nas dzieli) i pogadac przy piwie o dupie Maryni...

Jezeli chodzi o ogolnopolski zlot to hmm... Trudna sprawa... Ciezko i jak wspomnial Ibiz mija sie z celem taki tlum. Na ostatnim zlocie jezeli z kazdym zamienilem slowo to poznac blizej jest trudno. Druga sprawa, nie wiem jak stoi na drugiej stronie LFC temat o zlotach ale jak dobrze pamietam tam chyba bedzie VI zlot i jaki bylby kolejny? I Zrzeszeniowy Zlot Fanow Liverpool'u czy wskoczymy do nich i bo IV bedziemy na VI? Nastepnie bedzie niezwykle trudno kierowac taka ekipa. Niby znaczna wiekszosc jest pelnoletnia ale potrzebny jest w takich sytuacjach ktos 'wyzej'-kolejna klotnia ma sie wytwarzac? Na ostatnim zlocie byly grupki a teraz?

Moge sie mylic ale w tej chwili to tak to widze. Piszcie dalej sugestie moze inaczej to zobacze...
"Od chwili tej, aż do końca świata w ludzkiej będziem pamięci. My, wybrani. Kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi bratem."

adilfc

Post autor: adilfc »

Dobrym pomyslem byloby stworzenie nowego forum na ktore wchodziloby sie z obu stron. na pewno Admini jednego i drugiego forum/strony sa osobami racjonalnymi, ktore moglyby sie podzielic "wladza" na forum. Jedyny minus tego to strata wielu tysiecy postow... Stworzenie jednego wspolnego forum na pewno nie wyszloby nam na zle. Wiecej osob do rozmow, wiecej teorii oraz przemyslen, a chyba o to chodzi w forach ?

Ja zawsze przechodzilem obok tego konfliktu. Czasem odwiedzam jedna strone, czasem druga, chociaz tutaj zadomowilem sie bardziej.

W KONCU JESTESMY JEDNA CZERWONA RODZINA

MaG

Post autor: MaG »

Nie bede teraz podejmowal, jak to okresliles, powaznej i merytorycznej dyskusji,
bo to jest bardzo serio temat i potrzebuje wiecej czasu, zeby to dokladnie przemyslec i nie zajmuje teraz zadnego stanowiska.

Chcialem tak na szybko to co mi sie rzucilo w oczy po twoim poscie:
Sochal pisze:W porownaniu z polskimi kibicami Manchesteru United czy Realu Madryt jest nas garstka.
no okej - jest nas mniej
ale tylko za bardzo nie rozumiem co z tego...
-oni maja wiecej stron; o manchetserze jest mnostwo
co z tego wynika widzielismy jakis czas temu, jak ktos zapodal fotki z ich zlotu w Sulejowie. ile ich bylo? 10 osob?

generalnie o co mi chodzi, to to czy to aby na pewno zle, ze nas jest mniej?
jest nas tyle, zeby stworzyc dwie mocne strony. gdyby bylo nas 5razy wiecej, mielibysmy 10 stron
i wtedy, wydaje mi sie, ze nikt nie myslalby o jeden wspolnej stronie - z jednego prostego powodu: to byloby nie do ogarniecia na forum,
a nawet jakby sie ogarnelo to trzeba poswiecic caly dzien na przeczytanie wszystkich nowych postow, a to co sie napisze znikneloby gdzies w lawinie nowych wiadomosci.

ta chec stworzenia czegos wspolnego wynika chyba glownie z tego, ze z dwoch stron latwiej jest to przeprowadzic, wiec taki pomysl sie pojawil.

tylko boje sie jednej rzeczy: ze jak zostanie stworzona nowa strona/forum aby jednoczyc, to zejda sie tam osoby, ktore rzeczywiscie sa tym zainteresowane,
natomiast, te ktore nie sa - zostana w swoich obozach. i tym sposobem zamiast dwoch stron, bedziemy mieli trzy.
Boje sie, zeby ta chec zjednoczenia nie doprowadzila do podzielenia.

Ola
Kontakt:

Post autor: Ola »

Sama inicjatywa bardzo dobra, podejrzewam, ze wieksza czesc z nas bedzie tutaj na "tak", pozostaje zatem dowiedziec sie, co o tym mysli ta druga strona. Nawet jesli byl jakis 'konflikt', to musialo byc to ladnych kilka lat temu, mowi sie, ze czas leczy rany, wiec moze dobrze byloby puscic ewentualne nieporozumienia zwyczajnie w niepamiec. MaG, jesli istnialoby tylko jedno, wspolne forum, to sila rzeczy nikt nie pozostalby w 'starym obozie', bo takowego by nie bylo, a nieudzielanie sie na nowo powstalym byloby rownoznaczne z odcieciem sie od naszej swoistej, liverpoolskiej spolecznosci. Skoro mowicie, ze nie jest nas az tak duzo jak kibicow innych druzyn, to moim zdaniem przy dobrej wspolpracy wszystko byloby to ogarniecia i okielznania. A co idei wspolnych zlotow... Boicie sie, ze nad ponad 100-osobowa grupa bedzie trudno zapanowac i mowicie, ze juz na tym zlocie tworzyly sie grupki... Przy takiej ilosci osob jest to zjawisko calkowicie naturalne, a przeciez nie ograniczymy ilosci uczestnikow, poniewaz byloby to zwyczajnie niesprawiedliwe w stosunku do co rusz dolaczajacych do nas nowych ludzi. Uwazam jednak, ze porzadne przygotowanie takiego ogromnego zlotu od strony organizacyjnej na pewno nie wyeliminuje podzialu na 'grupy', lecz powinno przynajmniej w pewnym stopniu je ograniczyc i zredukowac, a to zawsze cos. A zatem probujmy, bo co nam szkodzi... :)
Obrazek

“A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are.”

xabi

Post autor: xabi »

Ja jestem stosunkowo nowym uzytkownikiem na tym forum i caly ten konflikt znam tylko dlatego, ze lubie sobie czasem poczytac stare tematy, ot z ciekawosci. Oczywiscie nie oddano tam calej istoty problemu i nie napisano wszystkiego, poza tym czytanie postow po kilkunastu miesiacach od ich napisania znacznie sie rozni od zastanawiania sie nad nimi "na swiezo". Ale z tego co zrozumialem i co Sochal napisal na poczatku podzial nie tyczy sie calych stron, tylko poszczegolnych ludzi, ktorzy w przeszlosci mieli ze soba jakies... no wlasnie co? konflikty? zatargi? klotnie? Czy jakies niesnaski sprzed lat powinny Nas tak dzielic?(Mowie tu o calych sajtach) Ja oczywiscie jestem ostatnia osoba, ktora moze kogokolwiek pouczac czy mowic im co maja robic jednakze tez bylbym za utworzeniem jednego, wspolnego forum przy pozostawieniu dwoch odmiennych adresow do newsow i informacji.

Ale zanim by to sie stalo najpierw trzeba wyeliminowac wszelakie podsmiechujki i ironiczne nawiazania w stosunku do konkurencji. Nie sa one moze u nas zbyt czeste, ale jednak zdarzaja sie. Forum liverpoolfc.pl nie przegladam, ale jestem prawie pewny, ze u nich tez cos niecos sie znajdzie.Dla przykladu -wystarczy sobie przypomniec dyskusje, ktora miala miejsce pare tygodni temu gdy Smyku pojawil sie na lfc.pl by cos tam skomentowac. Moze nikt go nie atakowal doslownie, ale jednak dalo sie odczuc, ze jest "od nich". Mysle, ze pierwszym krokiem do wspolnego forum musialaby byc rejestracja jednych na forum drugich. Trzeba by bylo zobaczyc reakcje, konflikty i ogolnie wzajemny stosunek do niedawnej konkurencji. I potem ewentualnie podjac decyzje o wspolnym adresie. Zeby przypadkiem proba zjednoczenia nie rozpierdolila wszystkiego.

Natomiast sprawa zlotu jest juz mocno dyskusyjna jak dla mnie. Mnie nie bylo jeszcze na zadnym, choc mam nadzieje, ze w tym roku sie zjawie ale jestem jednak przeciwny wspolnemu zlotowi. Przede wszystkim ze wzgledu na zbyt duza ilosc ludzi do "ogarniecia" Wyobrazmy sobie, ze przyjezdza 150 osob. Niemozliwoscia jest by nie potworzyly sie grupki. A jestem ciekawy jak te grupki by wygladaly. Bo jakos nie chce mi sie wierzyc, ze niedawni "przeciwnicy" siedzieliby przy piwie dyskutujac na dowolne tematy. Do tego dochodza sprawy czysto techniczne, jak np. znalezienie miejsca na zlot dla tylu osob, ilosc ludzi, ktora chcialaby grac w meczu i tym podobne. Z drugiej strony dwa zloty dalej beda kultywowac podzialy...

Spotkania na mecze moim zdaniem powinny byc wspolne i tu nie mam zadnych wiekszych watpliwosci. W poszczegolnych miastach jest zawsze mniej osob, takze takie spotkania nie przekroczylyby liczby kilkudziesieciu osob. A w koncu nic tak nie zbliza jak wspolne emocje i wspolne wspieranie ukochanej druzyny;)

Chyba ktos z drugiej strony barykady powinien sie tu wypowiedziec... Smyku?

Awatar użytkownika
tilburg

Post autor: tilburg »

Sochal przedstawil ta sprawe tak, zebysmy w sumie zaczeli przekonywac Aira...

Ja uwazam ze nie do konca tedy droga. Konkurencja jeszcze nigdy nikomu w zyciu nie zaszkodzila; ona podnosi jakosc. Dwie osobne, na wysokim poziomie strony LFC powinny byc powodem do dumy a nie problemem. Podobnie forum.

ALE...juz spotkania, czy stowarzyszenie, powinno byc wspolna inicjatywa. Dlatego uwazam, jesli redakcje i userzy wyrazili by chec do poprawy obecnej sytuacji, pierwszym krokiem powinno byc forum na ktorym mozna sie umawiac na spotkania, dyskutowac ogolne kwestie...ZLOT? czemu nie...
Kto wie, moze z czasie na to "trzecie" forum przeniosloby sie wiele spraw codziennych. Ale to wszystko byloby naturalna transformacja.
Nie mozna tutaj tego rozumiec, jako zwyciestwa jednej czy drugiej strony.
Wazne jest, aby uchronic sie przed tym, o czym wspomnial MaG...chec zjednoczenia, ktora prowadzi do...podzielenia.
THIS IS ANFIELD

Awatar użytkownika
yooz
Kontakt:

Post autor: yooz »

poki co najwazniejsze mysli, jakie przychodza mi do glowy to:
-zgodnie z tym, co pisze MaG, proba zunifikowania kibicow L'poolu moze spowodowac rozpad na 3 'frakcje' - dwie stare i unitariuszy. Chociaz to nie takie pewne - na forum drugiego fansajta tez kilka osob sie w podobnym temacie wypowiedzialo (komentujac to, co tutaj napisal Levy).
-ktos wspomnial, ze dobrze by bylo, jakby ktos od nich sie wypowiedzial - to nie takie latwe miec tutaj konto, wszystkie blokady antybotowe powoduja, ze nie mozna go zalozyc od tak, a niektorzy tamci userzy, ktorzy maja konto tutaj, dostali ostrzezenia/kicki/bany za "reklamowanie stron o podobnej tematyce" (w sumie to normalny punkt kazdego regulaminu, wiec to akurat nic dziwnego).
-jestem absolutnie pewien, ze na potencjalnym wspolnym zlocie podzialy miedzy uzytkownikami tego czy tamtego sajta bedzie sie dalo zauwazyc bez wiekszego problemu - chociaz, fakt, dwa zloty na pewno nic nie zmieniaja w kwestii tego problemu
-robienie jednej strony to absolutny bezsens - powinna byc zdrowa konkurencja. Kazdy serwis, starajac sie byc wciaz "lepszym" (specjalnie nie mowie, w jakim sensie lepszym) od drugiego, automatycznie podwyzsza swoje standardy, swoja jakosc, wiec sytuacja ze stronkami taka, jak jest teraz, z pewnoscia nie powinna ulec zmianie
-wspolne forum moze byc trudne z przyczym technicznych, ppbnie. Nie mowiac o ilosci danych, ktore serwer musialby przetwarzac, z "mojej" strony: kwestia czegos takiego jak podforum redakcji 1, redakcji 2 chyba bylaby ciezka do zrealizowania.

Ogolnie, wydaje mi sie, pomysl wielu, wielu osobom chodzil po glowie od dluzszego czasu. Ale prawda jest taka, ze odgornie prawdopodobnie niewiele sie zwojuje. Jesli chcemy faktycznie integracji z "tamtymi" kibicami, zacznijmy od wspolnych wypadow na mecz czy cos - badz co badz, proces powinien byc oddolny. Jak juz bedziemy mieli dobre ugruntowanie, moznaby pomyslec o czyms wiecej.

Jak ktos to juz stwierdzil - fansajtow ManYoo jest ze 4, Cwelsow - co najmniej 3. A jakos nikt tam nie dazy do pelnej unifikacji - wrecz przeciwnie, jeden potencjalny fansajt zrzeszalby tylu kibicow, ze z przyczyn technicznych moglby nie wydoic. Dlatego robienie wspolnej strony nie jest idealnym pomyslem. Poza tym - chcemy sie integrowac na poziomie czlowiek-czlowiek, do tego jeden fansajt potrzebny nie jest.

edit:
jedna jeszcze rzecz. Tak naprawde ilosc osob, ktore pamieta czasy Aira w fcliverpool.pl jest bardzo niewielka. Prawie wszystkie osoby, ktore sa, czy to na tej, czy na tamtej stronie, to osoby, ktore dolaczyly do ktorejs ze stron w przeciagu ostatnich 3-4 lat. Prawie wszyscy z tych prawie wszystkich nie wiedza dokladnie jaka jest geneza 'konfliktu'. Ciezko jest walczyc z "wrogiem", o ktorym sie nic nie wie. To kolejny argument za tym, by taka akcja szla oddolnie, nie odgornie.
Ostatnio zmieniony 7 gru 2008, o 22:05 przez yooz, łącznie zmieniany 1 raz.
...and he could play!

Always proud to be a RED
----------------
Bez pół litra da się żyć!

MaG

Post autor: MaG »

Ola pisze:MaG, jesli istnialoby tylko jedno, wspolne forum, to sila rzeczy nikt nie pozostalby w 'starym obozie', bo takowego by nie bylo

Jesli tak mialoby byc - tzn zamykamy dwa fora, a powstaje jedno - to jestem na nie.
Nie wyobrazam sobie, aby tutaj te wszystkie, pasjonujace niekiedy tematy zostaly zamkniete/wykasowane.
Zbyt duzo historii tutaj jest, aby sie tego pozbywac, przykro by mi bylo.
Ponadto,
jak ktos wybitnie nie chce sie pojednac to co ? W zwiazku z tym ma sie odciac zupelnie od fanow LFC ?
Jak bedzie tylko jedno forum, to bedzie to oznaczalo przymuszenie - albo to albo wcale.
Wiec chyba jednak nie to Sochal mial na mysli...

Awatar użytkownika
wokky
Kontakt:

Post autor: wokky »

Wedlug mnie nie powinno byc polaczen serwisow. Ani stron glownych, ani forum. Po pierwsze caly wysilek Aira i redakcji poszedlby w pewnym sensie na marne. Po drugie to ciezko by bylo ustalic lidera i za pewne panowal by niemaly chaos. To jesli chodzi o strone. A Forum to druga sprawa. Wszystko chyba zostalo napisane przez moich poprzednikow. Miedzy innymi to, ze cala historia tego forum by przepadla, albo z drugiej strony, jak wspomnial MaG, powstalo by 3 forum :wink:

Za to pomysl ze zrobieniem dodatkowego forum tylko i wylacznie dotyczacego spotkan fanow Liverpoolu jest absolutnie swietne. Nie byloby zadnych nieporozumien miedzy stronami odnosnie wspolnego kibicowania, jak to mialo miejsce w przypadku Poznania na meczu z Chelsea. Na nowym forum mozna by wszystko ladnie i sprawnie zorganizowac. Na pewno obie strony nie mialy by nic przeciwko, a nawet bylyby zadowolone, bo im wiecej tym lepiej.

Takie jest moje zdanie w tej sprawie. :wink:
Ostatnio zmieniony 7 gru 2008, o 22:08 przez wokky, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli poddajesz się po pierwszym meczu półfinałowym, to nie powinieneś grać w piłkę nożną."
Steven Gerrard

Awatar użytkownika
Brewka
Kontakt:

Post autor: Brewka »

Nikt tutaj nie mowi o jednej stronie. Byloby to absurdalne. Konkurencja ( zdrowa (!) ) sprzyja rozwojowi.

TYLKO jedno forum - rowniez jestem na nie. Zbyt ciezkie do ogarniecia.
Tak jak to tilburg przedstawil - 3. forum do kwestii organizacyjnych... typu zloty, spotkania chociazby. Ale czy nei moze to byc forum Stowarzyszenia np?

Tak naprawde... nie ma co tyle gadac, a raczej brac sie za konkrety.
Obrazek

ODPOWIEDZ