Strona/forum i wszystko z tym związane

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

lingo1

Re: Strona/forum i wszystko z tym związane

Post autor: lingo1 »

Cha3ek pisze:
AirCanada pisze:Konta nie będą połączone.
Bardzo duży smuteczek
Dla mnie to rozczarowanie i pójście po kosztach i nie przemyślanie sprawy. W ogóle to było trzeba zrobić tylko wersję na mobilke + polączyć konta i to by w zupełności wystarczyło.
Obrazek

n_t
Webmaster
Kontakt:

Post autor: n_t »

Ponieważ jestem odpowiedzialny za nową odsłonę serwisu od strony technicznej, to śpieszę z wyjaśnieniami.

Nie chcieliśmy wprowadzać nowego forum równocześnie ze stroną, by użytkownicy sprawnie mogli zaraportować wszelkie błędy oraz sugestie. Nowe forum będzie większą rewolucją niż nowa strona, więc wydaje się to rozsądne rozwiązanie. Silnik bazy danych tegoż forum będzie również inny niż ten, który wykorzystuje strona, co sprawia, że dane fizycznie będą rozdzielone. Można to obejść przynajmniej na dwa sposoby - zmienić silnik bazy danych strony, bądź stworzyć jakiś interfejs pomiędzy bazami. Oba rozwiązania wymagałyby czasu, a ponieważ istnieje możliwość, że rewolucyjne forum się nie przyjmie, to uznaliśmy, że lepiej będzie przeprowadzić premierę, następnie przeprowadzić migrację forum, i jeśli okaże się, że forum się nie podoba, to wrócimy do starego; w przeciwnym wypadku też wrócimy, ale tym razem do dyskusji o łączeniu kont :shock:
Obrazek

filuuuu
Kontakt:

Post autor: filuuuu »

n_t pisze:Ponieważ jestem odpowiedzialny za nową odsłonę serwisu od strony technicznej, to śpieszę z wyjaśnieniami.

Nie chcieliśmy wprowadzać nowego forum równocześnie ze stroną, by użytkownicy sprawnie mogli zaraportować wszelkie błędy oraz sugestie. Nowe forum będzie większą rewolucją niż nowa strona, więc wydaje się to rozsądne rozwiązanie. Silnik bazy danych tegoż forum będzie również inny niż ten, który wykorzystuje strona, co sprawia, że dane fizycznie będą rozdzielone. Można to obejść przynajmniej na dwa sposoby - zmienić silnik bazy danych strony, bądź stworzyć jakiś interfejs pomiędzy bazami. Oba rozwiązania wymagałyby czasu, a ponieważ istnieje możliwość, że rewolucyjne forum się nie przyjmie, to uznaliśmy, że lepiej będzie przeprowadzić premierę, następnie przeprowadzić migrację forum, i jeśli okaże się, że forum się nie podoba, to wrócimy do starego; w przeciwnym wypadku też wrócimy, ale tym razem do dyskusji o łączeniu kont :shock:
Prawidłowo! Bardzo dobry wybór. Teoretycznie (prawie) wszystkim łączenie kont wydaje się jako proste i łatwe rozwiązanie, ale tylko praktyk zweryfikuje wszystkie za i przeciw. Przynajmniej tu obejdziemy temat "przepraszamy za usterki, wrócimy niebawem" ;)

Once red always red! Kibic od 05.2005!
--------------------------------------------------------------

NavyBlue

Post autor: NavyBlue »

To ja nie do końca rozumiem.
Chodzi o to, że teraz dostaniemy nową stronę i nowe forum ale oddzielne?
Czy dostaniemy teraz tylko nową stronę a nowe forum w późniejszym terminie?
Mógłby ktoś wytłumaczyć? :-)

baczulaha

Post autor: baczulaha »

NavyBlue pisze:To ja nie do końca rozumiem.
Najpierw będzie nowy wygląd strony, a forum pozostanie stare tak aby łatwiej było zgłaszać ewentualne uwagi :)
Zmiany forum przewidują w późniejszym terminie
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

NavyBlue

baczulaha pisze:
NavyBlue pisze:To ja nie do końca rozumiem.
Najpierw będzie nowy wygląd strony, a forum pozostanie stare tak aby łatwiej było zgłaszać ewentualne uwagi :)
Zmiany forum przewidują w późniejszym terminie
A wiadomo kiedy mniej więcej będzie ten "późniejszy termin". Czy od razu po otrzymaniu ewentualnych uwag ruszą z pracami czy jednak chodzi o jakiś bardziej odległy termin?

n_t
Webmaster
Kontakt:

Nowe forum jest generalnie zainstalowane na nowym serwerze, ale nikt z redakcji nie potrafi go jeszcze biegle używać :D
Sam proces migracji, jeśli wierzyć jego twórcom, dla forum rozmiarów naszego forum, może zająć kilkanaście godzin (nie pytajcie dlaczego - nie wiem). Jak tylko przestaną spływać uwagi dotyczące nowej strony, to przeprowadzimy migrację. A następnie, jak wspominałem, omówimy problem łączenia kont.
Obrazek

NavyBlue

n_t pisze:Nowe forum jest generalnie zainstalowane na nowym serwerze, ale nikt z redakcji nie potrafi go jeszcze biegle używać :D
Sam proces migracji, jeśli wierzyć jego twórcom, dla forum rozmiarów naszego forum, może zająć kilkanaście godzin (nie pytajcie dlaczego - nie wiem). Jak tylko przestaną spływać uwagi dotyczące nowej strony, to przeprowadzimy migrację. A następnie, jak wspominałem, omówimy problem łączenia kont.
To super. Myślałem, że to jakiś dłuższy proces będzie. Już nie mogę się doczekać. Jaram się jak przed finałem na Wanda. A nowa strona już wiadomo kiedy zadebiutuje, czy to jest kwestia tygodnia? :-D

O i pytanie. Czy na stronie pojawi się miejsce na czat, coś w stylu LaRambla czy Cafe Bernabeu?

n_t
Webmaster
Kontakt:

Silnik strony jest w większości gotowy i przetestowany. Obecnie większym problemem są prace redaktorskie - migracja bazy danych i korekta postów, artykułów, działów, a także dodawanie i formatowanie obrazków. Te czynności zajmują mnóstwo czasu. Gdyby kilka osób siedziało nad tym po kilka h dziennie, to byłbym spokojny o ten termin. Gdyby świat się walił, to również. A tak to trudno powiedzieć :)

W chwili obecnej czatu nie ma i nikt z redakcji w rozmowach ze mną o nim nie wspominał. Podejrzewam, że jeśli będzie wola użytkowników, to się czat wprowadzi. Tak jak i inne działy czy funkcjonalności.
Obrazek

Grafito

Post autor: Grafito »

Mowa o czacie na stronie głównej w sumie była już sugerowana od początku pomysłu :P
Ja osobiście uważam, że fajne rozwiązanie, coś ala na stronie kibiców chelsea.
Może warto pomyśleć?
Obrazek

"I like being alone"

Awatar użytkownika
WhiteAngel

Post autor: WhiteAngel »

n_t pisze:Nowe forum jest generalnie zainstalowane na nowym serwerze, ale nikt z redakcji nie potrafi go jeszcze biegle używać :D
Mam takie pytanie związane z łączeniem kont. Co jeśli pan Ryszard ma na przykład nick na forum: Czerwony i pan Maciek ma na stronie nick Czerwony, a to dwie inne osoby, to kto dostanie ten nick?

I jeszcze jedno pytanie
Czy nowa strona ma nowoczesny bootstrapowy wygląd?
Czy nowa strona powstała, na jakimś szybkim frameworku jak react?
LiverpoolFC.pl [*][*][*][*][*] 21 czerwca 2017 Pamiętamy [*][*][*][*][*][/size][/color]

n_t
Webmaster
Kontakt:

WhiteAngel pisze:Co jeśli pan Ryszard ma na przykład nick na forum: Czerwony i pan Maciek ma na stronie nick Czerwony, a to dwie inne osoby, to kto dostanie ten nick?
Ten problem będzię trzeba rozwiązać jeśli zdecydujemy się na łączenie kont.
WhiteAngel pisze:Czy nowa strona ma nowoczesny bootstrapowy wygląd?
Nowoczesny - owszem, ale nie bootstrapowy.
WhiteAngel pisze:Czy nowa strona powstała, na jakimś szybkim frameworku jak react?
Strona nie korzysta z żadnego frameworka javascript ponieważ interfejs nie jest na tyle dynamiczny, by było to konieczne.
Natomiast jeśli mowa o frameworku po stronie serwera, to silnik strony został napisany w najszybszym i najmniej pamięciożernym frameworku PHP (Phalcon), wszystkie zapytania do bazy danych są keszowane, wykorzystany również został kesz bajtkodu PHP (OPcache). Ze wstępnych testów szybkości wynika 4-5 wzrost liczby obsługiwanych zapytań. Porównanie jest mniej więcej wiarygodne, ponieważ serwer HTTP, baza danych i parametry serwera są identyczne/bardzo zbliżone.
Obrazek

NavyBlue

Wszystko fajnie, ale jeszcze spytam się na koniec. Kiedy nastąpi ten piękny dzień kiedy wpiszemy w adres lfc.pl i pojawi się ta nowa, piękna odsłona strony?

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Grafito pisze:Mowa o czacie na stronie głównej w sumie była już sugerowana od początku pomysłu :P
Może warto pomyśleć?
Była sugerowana ale większość się nie zgadzała i przy poprzednim projekcie, który nie doszedł do skutku.
Być może będzie rozwiązanie typu ankieta, na razie poczekajmy na stronę.

kamil6

Post autor: kamil6 »

Szpieg1 pisze:
Grafito pisze:Mowa o czacie na stronie głównej w sumie była już sugerowana od początku pomysłu :P
Może warto pomyśleć?
Była sugerowana ale większość się nie zgadzała i przy poprzednim projekcie, który nie doszedł do skutku.
Być może będzie rozwiązanie typu ankieta, na razie poczekajmy na stronę.
Ja jestem bardzo za, jezeli bedzie potrzebna zrzutka na modernizację strony to ja juz gwarantuje stowke na starcie... Oczywiscie strona jest ok w formie jakiej jest ale nie mial byc nic przeciwko co do jej odswiezenia i nowelizacji. Prosze tego nie odbierac jako atak w administracje. Fajnie to zrobila strona BVB ostatnio
Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza. - Bill Shankly

ODPOWIEDZ