Strona/forum i wszystko z tym związane

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Re: Strona/forum i wszystko z tym związane

Post autor: Szpieg1 »

lingo1 pisze:Dla mnie strona ma swój unikalny styl retro i wszystko powinno zostać jak jest. Uważam ze jakby zrobić głosowanie, jakąś ankietę to ona by to tylko potwierdziła.
Nie wiem jak ankieta ale... https://zrzutka.pl/urm7r3

AirCanada
Ojciec Chrzestny
Kontakt:

Post autor: AirCanada »

lingo1 wybacz Kolego, ale zabrnęliśmy tutaj już za daleko :) Grafika nowego serwisu jest przygotowana, trwa proces wdrażania niektórych rozwiązań i testowania działania nowego serwisu. Myślę, że kwiecień to miesiąc, który ma bardzo dużą szansę premiery. W sumie może nawet i dobrze, że mamy teraz okres 'ogórkowy', to będzie można na żywym organizmie drobne zabiegi nawet urządzać :P z większą dawką komfortu.

Także jeszcze trochę cierpliwości Moi Drodzy, jesteśmy praktycznie na ostatniej prostej i do mety coraz bliżej.

Pozdrowienia i dużo zdrowia dla wszystkich :)
Obrazek

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Szpieg1 pisze:Martwię się po prostu tym, że to wykończy całkiem forum (jak będzie trzeba zakładać 2 konta to raczej ludzie będą pisać tylko na stronie ewentualnie na FB niestety) Wspólne konto na stronie i forum jest spełnieniem marzeń wielu ludzi funkcjonujących w naszej społeczności i w sumie szkoda, że to tak trudna sprawa bo to doprowadzi do tej sytuacji co opisałem powyżej...
To jest must-have. Sam o tym pisałem swego czasu. Konieczność posiadania dwóch osobnych kont dobija zarazem i stronę i forum. Pamiętam, że ktoś kiedyś wspominał, że przestał pisać dłuższe artykuły, bo... nie było komentarzy. Sam bym skomentował, ale nie będę używał dwóch kont. Z drugiej strony w komentarzach przewijają się nicki osób, których nigdy nie widziałem na forum. Jeżeli forum i strona mają żyć pełnią to połączenie jest bezwzględnie konieczne.

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Dlatego jeśli nie będzie połączonych kont to forum szybko umrze. Na początku będzie fajnie bo nowe itd. i za parę miesięcy nikt nie będzie pisał bo łatwiej na stronie - uciekną przez to świetne komentarze (zresztą już uciekły) szeregu bardzo merytorycznych postaci, te mini-felietony i analizy czytało się z przyjemnością - zostaną głównie te ze strony o ile będzie chciał ktoś pisać.

Cha3ek

Post autor: Cha3ek »

Ja tak samo się podłączam. Jedno konto, bardzo ważna sprawa.

AirCanada
Ojciec Chrzestny
Kontakt:

Post autor: AirCanada »

Wojtek słyszałeś? Nie mamy wyjścia, trzeba połączyć konta ze strony i forum jakoś, żeby lud się cieszył :wink:
Obrazek

n_t
Webmaster
Kontakt:

Post autor: n_t »

Proszę jeszcze raz o objaśnienie w jaki sposób posiadanie jednego konta pomoże forum - jeśli już coś miałoby pomóc, to usunięcie komentarzy spod newsów 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Już objaśniam:
Zniknie bariera związana z zakładaniem konta, oczekiwaniem, weryfikacją.
Będzie łatwiej przenieść tę patologię z komentarzy na szersze wody, dające większe pole do popisu.
Moderatorzy będą mogli się wykazać, społeczność ożyje, kliki podskoczą.
Sytuacja win-win.
A jeśli, daj Boże, przegramy kiedyś jakiś mecz to wreszcie porządnie rozkręcimy tę karuzelę.

Na forum jest czasami tak nudno...
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

MojNick

Post autor: MojNick »

To może jeszcze jedna zaleta (przynajmniej dla mnie) jednego wspólnego konta, z którą już kiedyś miałem do czynienia na innej stronie. System komentarzy pod artykułami jak najbardziej aktywny, ale opierający się na silniku forum - każdy utworzony na stronie artykuł automatycznie miał zakładany temat na forum linkujący do artykułu, każdy komentarz dodany na stronie był od razu komentarzem na forum - nie ważne gdzie (czy na stronie, czy na forum) dodało się komentarz, od razu było on widoczny i tu i tu - ot taki jeden wielki połączony organizm. Na wspomnianym przeze mnie portalu powiadomienia z tego działu (jak i liczenie postów) było w tym dziale wyłączone, czyli osoba wchodząca wyłącznie na forum dostawała jak tutaj powiadomienia o nowych postach, ale z wyłączeniem działu newsów. Dla mnie było to świetne rozwiązanie, gdyż tak trafiłem wtedy na forum portalu i zostałem tam na długie lata, a gdyby nie to to nigdy pewnie by to tego nie doszło.

n_t
Webmaster
Kontakt:

Post autor: n_t »

Czyli podsumowując: jedno konto, usunięcie kont na stronie, migracja kont z obecnego forum do nowego forum, specjalny dział na forum z newsami, i posty w tym dziale będące komentarzami wyświetlanymi pod newsami na stronie?
Obrazek

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Ten dział na forum z newsami to już moim zdaniem przesada i sztuczne pompowanie forum. Newsy są na stronie i tam się je komentuje, a nie na forum. Po prostu jedno wspólne konto na stronę o forum, co ożywi komentarze pod postami. Trochę smutno to wygląda gdy patrzy się na stronę główną, a tam przy newsach (1), (0), (0), (2). Widać, że strona w ogóle nie żyje. Połączenie kont temu w sporej części na pewno zapobiegnie.

MojNick

Tak, nie ma komentarzy, stąd właśnie moja sugestia - są osoby co nie komentują na stronie, są tacy co nie komentują na forum. Wpada news, ktoś skomentuje go na stronie, inna osoba korzysta tylko z forum i widzi ten komentarz również na forum, odpowiada mu i dyskusja może trwać, mimo że korzysta się z innego miejsca do komentowania niezależnie od siebie. Oczywiście ważne tu jest aby komentarze na stronie pojawiały się normalnie, bez konieczności odwiedzania forum. To oczywiście tylko sugestia dla szefa, w mojej opinii po prostu można w taki sposób zadowolić wszystkie strony nie zmieniając tego co jest teraz a jedynie łącząc konta i 2 organizmy (forum + strona) w jeden, bardziej tętniący życiem.

Awatar użytkownika
Robert1966

Post autor: Robert1966 »

Jestem tutaj króciutko ale widzę straszny zastój.
Wg mnie to dobry pomysł.
Jeżeli nam zabraknie sił zostaną jeszcze morze i wiatr .. nadejdzie nasz .

Awatar użytkownika
AustralianMagic

MojNick pisze:Tak, nie ma komentarzy, stąd właśnie moja sugestia - są osoby co nie komentują na stronie, są tacy co nie komentują na forum. Wpada news, ktoś skomentuje go na stronie, inna osoba korzysta tylko z forum i widzi ten komentarz również na forum, odpowiada mu i dyskusja może trwać, mimo że korzysta się z innego miejsca do komentowania niezależnie od siebie. Oczywiście ważne tu jest aby komentarze na stronie pojawiały się normalnie, bez konieczności odwiedzania forum. To oczywiście tylko sugestia dla szefa, w mojej opinii po prostu można w taki sposób zadowolić wszystkie strony nie zmieniając tego co jest teraz a jedynie łącząc konta i 2 organizmy (forum + strona) w jeden, bardziej tętniący życiem.
Tylko że jeżeli masz łączone konto, nie ma takiej potrzeby bo sam równie dobrze możesz skomentować na stronie ;)

MojNick

AustralianMagic pisze:
Tylko że jeżeli masz łączone konto, nie ma takiej potrzeby bo sam równie dobrze możesz skomentować na stronie ;)
Możesz, ale tak jak wspomniałem, co jeżeli masz konto i tu i tu aktualnie, a piszesz i tak wyłącznie na forum bo jest to dla Ciebie wygodniejsze? Komentarze na stronie wtedy nie pojawią się od takiego użytkownika, nawet jeżeli będzie miał jedno konto.
n_t pisze:Czyli podsumowując: jedno konto, usunięcie kont na stronie, migracja kont z obecnego forum do nowego forum, specjalny dział na forum z newsami, i posty w tym dziale będące komentarzami wyświetlanymi pod newsami na stronie?
I jeszcze odpowiadając Tobie, bo pominąłem. Tak, dokładnie tak bym to widział ja, z tym, że na stronie również możesz się logować i pisać komentarze, które są wyświetlane i na forum i na portalu, jeżeli jest to oczywiście do zrobienia po Twojej stronie w sensie kodowania.
Portal o którym ja wspominałem już nie istnieje, ale staram się skontaktować z adminem, który to tam stworzył. Dam Ci znać na priv jak mi się uda, na pewno podzieli się wiedzą jak to ogarnął.
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2020, o 19:57 przez MojNick, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ