Strona/forum i wszystko z tym związane

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

OWeN
Kontakt:

Re: Strona/forum i wszystko z tym związane

Post autor: OWeN »

#MuremZaSzostie
#FreeSzostie
#UnBanForSzostie
Obrazek

Awatar użytkownika
Gall
Kontakt:

Post autor: Gall »

raf pisze:Kurde, ta strona to niezły kawałek mojego życia - nie tylko redaktorskiego, ale i fanowskiego. Trochę żałuję, że zawsze wolałem pójść nawet z randomowymi ziomkami do pubu niż na jakiś zlot czy wspólny mecz. Kilka lat mi zajęło też podjęcie decyzji o założeniu konta. Z mojej perspektywy - nie będę pisał o braku publicystyki, bo sam się do tego przyczyniam, ale brakuje mi najbardziej hulusa na forum i w felietonach (chyba najbardziej naturalny talent dziennikarski na tej stronie), Damiana („same newsy” o plotkach to już nie to samo, co rozległe wpisy na forum), jetzu (naturalny następca Damiana, który jednak przepadł) i paradoksalnie szostiego, bo nie przeszkadzała mi konwencja jego postów, a dało się z tego coś wartościowego wyciągnąć. Air odwala kawał dobrej roboty i ciągnie ten wózek, ale trochę się „zestarzeliśmy” i trochę szkoda, że felietoniści (w tym ja) popadli w założenie: „piszę tylko oceny”. Może uda się poprawić.
Mam wrażenie, że poza tym, że trochę nas zjadł typowy "brak czasu", chociaż to typowa wymówka, bo zawsze się znalazło tą godzinkę na napisanie tekstu, ale wolało się nie robić nic lub coś innego niż brać się za pisanie.

Problemem kolejnym było chyba właśnie to, że użytkownicy przestali komentować, przestali dyskutować w komentarzach to i nikomu się nie chciało pisać dłuższych tekstów. Nie raz miałem takie poczucie, że niepotrzebnie się zajmuje analizą meczów, bo i tak mało kto to czyta a roboty przy tym na dwa dni lekko. Nie mówiąc o jakiś bardziej sensownych tekstach, które wymagały jakiegoś researchu, statystyk, porównań, odniesień czy innych bzdurek. Zero komentarzy i człowiekowi jakoś się odechciewało starać. No chyba, że rzeczywiście trzeba było nabrać dystansu i pisać z założenia dla pisania, a komentarze czy będą czy nie to drugorzędna sprawa.

Raf myślałeś nad powrotem? :D
http://brudnymecz.blog.pl/
Mój blog o piłce nożnej.
https://www.facebook.com/sborawskiblog <- mój fanpage.

n_t
Webmaster
Kontakt:

Post autor: n_t »

Teraz to się dopiero zrobi sentymentalnie :D

Mnie z kolei zastanawia, czy forum jest odwiedzane przez starą gwardię tworzącą nieistniejącą już niestety stronę i forum dawnej konkurencji - fcliverpool.pl. Mam na myśli m.in. yodę, balona, karasia, FatBanthę, kasię, smyka, i wielu innych zacnych użytkowników których nicki wyleciały mi niestety z głowy. Czy ktoś prócz mnie pamięta jeszcze legendarnego użytkownika o nicku liddell?
Obrazek

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Gall pisze:Mam wrażenie, że poza tym, że trochę nas zjadł typowy "brak czasu", chociaż to typowa wymówka, bo zawsze się znalazło tą godzinkę na napisanie tekstu, ale wolało się nie robić nic lub coś innego niż brać się za pisanie.

Problemem kolejnym było chyba właśnie to, że użytkownicy przestali komentować, przestali dyskutować w komentarzach to i nikomu się nie chciało pisać dłuższych tekstów. Nie raz miałem takie poczucie, że niepotrzebnie się zajmuje analizą meczów, bo i tak mało kto to czyta a roboty przy tym na dwa dni lekko. Nie mówiąc o jakiś bardziej sensownych tekstach, które wymagały jakiegoś researchu, statystyk, porównań, odniesień czy innych bzdurek. Zero komentarzy i człowiekowi jakoś się odechciewało starać. No chyba, że rzeczywiście trzeba było nabrać dystansu i pisać z założenia dla pisania, a komentarze czy będą czy nie to drugorzędna sprawa.

Raf myślałeś nad powrotem? :D
Na to akurat jest bardzo proste wytłumaczenie - brak sprzężenia pomiędzy forum na stroną i wymóg posiadania dwóch kont. Ktoś powie, że jestem wygodny, ale tak niestety jest. X lat temu sporo komentowałem i komentarze serio szły w strony. Jednak pewnego dnia wylogowałem się, by już nigdy więcej się nie logować, bo i po co, skoro jest forum na którym można pisać? A skoro można pisać na forum, po co trzymać drugie, osobne konto na stronie? Siłą rzeczy nastąpiła migracja na forum. Inaczej sytuacja wyglądałaby, gdyby konta na stronie i forum były ze sobą powiązane ;)

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

n_t pisze:Teraz to się dopiero zrobi sentymentalnie :D

Mnie z kolei zastanawia, czy forum jest odwiedzane przez starą gwardię tworzącą nieistniejącą już niestety stronę i forum dawnej konkurencji - fcliverpool.pl. Mam na myśli m.in. yodę, balona, karasia, FatBanthę, kasię, smyka, i wielu innych zacnych użytkowników których nicki wyleciały mi niestety z głowy. Czy ktoś prócz mnie pamięta jeszcze legendarnego użytkownika o nicku liddell?
Wiekszosc raczej chyba nieszczegolnie lubila sie z niektorymi osobami stad wiec watpie by siedzieli na forum.
Strone pewnie tak, raczej w ramach posprawdzania newsow.

Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

Macie racje, forum straciło swoje walory przez coraz to krótsze i szybsze formy przekazu, ma to niby jakieś plusy i czasem nawet na fb idzie poprowadzić jakąś w miarę merytoryczną dyskusje, jednak to nie to samo. Mimo mojego znikomego udzielania się na forum od dawna z wielką przyjemnością śledziłem posty i dyskusje wyżej wymienionych użytkowników i tych, których nicki wypadły z głowy a również potrafili naskrobać coś ciekawego. Teraz często o sile kontrargumentu decyduje ilość „xD” w komentarzu a nie wartość merytoryczna, a szkoda bo nie zaszkodziło by jej widywać więcej. W każdym razie fajnie jest zobaczyć znajome „twarze” z przeglądanie forum, dzięki za niezliczoną ilość postów czy felietonów wartych przeczytania ;)
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek

n_t
Webmaster
Kontakt:

Post autor: n_t »

Aldor pisze:
n_t pisze:Teraz to się dopiero zrobi sentymentalnie :D

Wiekszosc raczej chyba nieszczegolnie lubila sie z niektorymi osobami stad wiec watpie by siedzieli na forum.
Strone pewnie tak, raczej w ramach posprawdzania newsow.
Redakcje za sobą nie przepadały, ale minęlo 10+ lat od tego czasu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrek
Redaktor

Post autor: Piotrek »

Niestety, prawda jest taka, że z każdym sukcesem LFC, a także rozwojem internetu i jego dostępnością, poziom forum ciągle szedł w dół. Z tego co pamiętam ostatni wysoki poziom był 10 lat temu, przy walce o mistrza w sezonie 08/09. Przybyło wtedy dużo nowego, młodego narybku, który obniżył poziom. Później przyszły chude lata gry, a forum nie odżywało. Przy kolejnych sukcesach, podczas sezonu 13/14, poziom już kompletnie upadł.

Kiedyś to forum było naprawdę elitą, temat już raczej nie do przywrócenia. Gdyby któryś z szanowanych użytkowników napisał coś mądrego, zaraz wyskoczyłby jakiś świeżak z tekstem "co ty pier..." - kiedyś coś takiego nie do pomyślenia. Dyskusje były długie i naprawdę wartościowe. Po prostu forum stało się zbyt dostępne, a do tego trafiło tu sporo osób, które nigdy nie powinny się tu znaleźć. Smutne, ale prawdziwe.

Jednak fajnie, że powstała ta rozmowa, akurat przy okazji przerwy na reprezentacje. Dobrze powspominać :roll:

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

Myślę, że sukcesywne zniżanie się poziomu to nie tylko przypadłość forum, ale społeczeństwa ogółem. Zauważcie jak mocno w ostatnich latach dzięki dostępności internetu właśnie, rozkwita internetowy hejt i źle rozumiana wolność słowa. Każdy może każdemu naubliżać z byle powodu, będąc niemal pewnym, że nic mu za to nie grozi. Kolejna sprawa, rozkwit patosteamingu. Co my oglądaliśmy na yt jak byliśmy brzdącami? (to oczywiście kieruje do roczników z okolic 90 roku). Pamiętam że internetowe anomalie jak Bonus BGC czy Tiger Bonzo były prze zemnie postrzegane jako coś wstydliwego. Dziś tacy ludzie zarabiają na tym poważne pieniądze. Są swoistymi gwiazdami i idolami generacji Z.
The world is yours

Awatar użytkownika
dzondzo

Post autor: dzondzo »

Tak Panowie, kiedyś to były czasy... teraz już nie ma czasów. Odkąd pamiętam (a śledzę forum nieco dłużej niż mam konto) byli tu na forum ludzie zaniżający poziom dyskusji np. osobistymi wycieczkami. Ludzie mają natomiast tendencję do pamiętania tych dobrych rzeczy, dlatego "kiedyś to było...". A co do idiotów, którzy zarabiają kasę swoim prostactwem, takich nigdy nie brakowało - patrz reality show "Bar" czy "Big brother", tylko dostęp do tego był znacznie trudniejszy niż dziś w dobie internetu.
Nie oszukujmy się zresztą, w dobie facebooka fakt, że to forum w ogóle jakkolwiek funkcjonuje należy uznać za sukces.

Dynia
Kontakt:

Post autor: Dynia »

To i ja się wypowiem :D Faktycznie kiedyś to forum żyło uwielbiałem wchodzić tu i czytać posty wszystkich którzy przede mną się wypowiedzieli, dziś to już tylko Mitchel plus mała garstka ludzi których się dobrze czyta. Natomiast stronę jak i forum przeglądam kilka razy dziennie. Pozdro dla wszystkich :)
Obrazek

Ivan88
Bułgarski historyk
Kontakt:

Post autor: Ivan88 »

Parę lat minęło:) Jeszcze na serwerze histo.pl :)
Reporter: "Rafa, would you rather win 2-0, or 4-2?"
Rafa: "4-0, for sure"

Awatar użytkownika
foxtrote92

Post autor: foxtrote92 »

To i ja się wypowiem. Na początek napiszę, że miło zobaczyć avatary, których niestety od dawna na forum zobaczyć nie można, a szkoda bo tak jak napisali przedmówcy fajnie było poczytać posty Jetzu czy Hulusa, był też bodajże taki użytkownik jak Yoshimitsu? Forum czytam regularnie od powiedzmy 2009 roku. I szczególnie na początku kiedy meczy oglądałem mniej bo i nie miałem jak i gdzie te wpisy często obrazowały mi co działo się na boisku.
A tak odnośnie wątku jak wspominamy czasy przed Klopp'em. Ja akurat zacząłem na dobre kibicować Liverpoolowi, który raczej nie był w piku. Fakt, że jak przez mgłę pamiętam przegrany finał z Milanem, ale na dobre ogarniać losy klubu zacząłem jakieś 10 lat temu. Zasadniczo przywykłem do przeciętnego Liverpoolu, więc z tym co mogę obserwować teraz jest mi, aż nieswojo. Przez te wszystkie lata mojego kibicowania jedyne trofeum które wygraliśmy to Puchar Ligi po karnych z drugoligowym Cardiff, a to już dużo mówi jak się prezentowaliśmy. Teraz co sezon walczymy w Europie, a od dwóch sezonów realnie bijemy o mistrza. Za Roya, Kennego czy Brendana - poza jednym sezonem - cudem był awans do TOP 4. Mimo wszystko jakoś dobrze to wszystko wspominam. Każdy wygrany mecz smakował wtedy jak ambrozja :D
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.

Witz

Post autor: Witz »

Czy poziom forum kiedyś był wyższy nie wiem, wiem za to, że poziom merytoryczny moich postów był, patrząc z perspektywy czasu, mocno taki sobie. Sztuczka polegała na tym, że miały często więcej niż dwa akapity, więc dobrze sprawiały wrażenie. Mam w głowie kilku użytkowników, którzy stosowali - wiednie lub bez- - ten sam knyf i ich notowania dobrze na tym wychodziły.

Nie przestaje mnie jednak zadziwiać nostalgia za użytkownikiem Johnny Szostie znanym potem pod różnymi wariacjami tego pseudonimu. Nie poznałem drugiej osoby tak bezbłędnie łączącej przeświadczenie o własnej nieomylności, skłonność do bucery i poczucie humoru pijanego wuja.

Pozdrowienia

Post autor: Alter »

Wspomniałbym jeszcze Comebackkinga, gościa który na każdą plotkę transferową miał przygotowaną kaskadę transferów rodem z FMa.
Ja poszperałbym pośród Anglików, ogólnie Brytyjczyków, którzy wypełnią zobowiązania tzw. homegrown talent rule. Szkoda, że Szkoci nie wpisują się w schemat, bo Dorrans, Wilson i James McCarthy to talenty czystej wody. Jak sądzicie, jacy Brytyjczycy nie będący Szkotami mogą nam dzielnie służyć? Oto moje typy: Joe Ledley i Joe Cole na skrzydła, obaj za darmo, Scott Parker w miejsce Lucasa, nawet ocierał się o 11 sezonu w tym roku, Bobby Zamora powinien być pierwszym transferem Roya, 21 bramek we wszystkich rozgrywkach to niemało, David James, gdyby zgodził się siedzieć na ławce zamiast Cavalieriego, który da nam zarobić, Nathaniel Clyne na prawą obronę, Lee Cattermole lub Jordan Henderson jako ewentualne uzupełnienia środka.
To tylko jeden przykład. W sumie z Hendersonem i Clynem nieźle trafił.

ODPOWIEDZ