Strona/forum i wszystko z tym związane

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

HappyBlancik

Re: Strona/forum i wszystko z tym związane

Post autor: HappyBlancik »

Wy to chyba sobie właśnie podpisaliście wyrok na totalną ciszę na tym forum przez wakacyjny okres. Zapewne czasem ktoś wrzuci plotkę, która zostanie usunięta albo pozostanie bez komentarza, bo nie wolno o tym dyskutować.

Sytuacja przypomina piaskownice, gdzie Sebek dostał swoje zabawki i obraził się na Miłka, bo ten pobrudził mu koparkę, która
de facto służyła do kopania piasku w piaskownicy.

PS A post o tym, kim interesuje się GERRARD w Rangersach nadal wisi XD
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

paink

Post autor: paink »

Panie Juluz, powiem Ci tak, że już dawno nie było bardziej wkurwiającej osoby z szeroko pojętej "kadry zarządzającej" :lol:
"Nie będziemy z Wami dyskutować"? Co to jest za tekst w ogóle? To jakiś Twój prywatny folwark, czy jak? Nie pomyślałeś, że ludzie mają w dupie cały ten discord do którego to namawiasz gdzie możesz? Prościej powiedzieć, że są zbyt leniwi, niż przyznać, że pomysł się nie przyjął. Daj żyć chłopie i wyjmij kij z du.. tyłka. Za 9 dni gramy finał CL, forum żyje, kibice rozmawiają. Wyluzuj trochę i przestań zrzędzić, bo nikt tam kur... nie rzuca, ani nic z tych rzeczy, żebyś musiał pisać pouczające wypracowania na pół strony i nawoływał do opamiętania. Bez odbioru.
Obrazek

Flymf

Post autor: Flymf »

Z jednej strony odwalacie sporo dobrej pracy. Z drugiej od dawna stoicie w miejscu. Z tego serwisu robi się powoli kopia elektrody. Czasy wszechwladnych moderatorów dawno minęły, już mało która osoba akceptuje taki sposób prowadzenia serwisu.

BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

Koledzy... nie wiem jak Wy, ale posty moderatorów i ludzi odpowiedzialnych, zrozumiałem inaczej niż Wy. Nikt Wam przecież nie zakazuje dyskusji. Wręcz przeciwnie, im więcej - tym lepiej. Lecz trzeba to robić w odpowiednich tematach.

Blancik i Paink wywołuje Was do tablicy, skoro już dodaliscie posta odnośnie dzisiejszej sytuacji na forum.

Wyobraźcie sobie, że na stronie głównej widzicie, że jest jakiś nowy post. Temat - Real vs Liverpool. Wchodzisz, a tam zonk. Okazuje się, że dodany post dotyczył tylko tego, co kto jadł na śniadanie.

Lepiej wszystko by się czytało, gdyby luźne rozmowy były w odpowiednich tematach, kto jaki widziałby skład na przyszły sezon, też w odpowiednim dziale.
A jeżeli kogoś interesowałyby plotki/informacje na temat przyszłych transferów ? Proste. Wchodzi w spekulacje i ma czego chce.

Jeżeli widzę post, że ktoś chciałby tego, czy tamtego w Liverpoolu, to naprawdę chętnie to czytam. Można wtedy dowiedzieć się o mocnych i słabych stronach zawodnika, czy zobaczyć jakie ma statystyki. Ale można to wszystko robić w odpowiednich miejscach.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, o 22:38 przez BadBoy1920h, łącznie zmieniany 1 raz.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

leonlevinsky

Post autor: leonlevinsky »

Ja akurat lubię ten chaos myśli ;) coś jak na stronie kanonierów - z tym, że tam dyskusje mają miejsce pod postami. Forum, które jest ciche przypomina trochę Bydgoszcz w piątkowy wieczór. Niby jest weekend, ale nikomu nie chce się wyjść na miasto bo nic się nie dzieje.

Puchii

Post autor: Puchii »

Mnie osobiście irytuje fakt, że człowiek wchodząc w temat spekulacje transferowe widząc w tym temacie spam oczekuje, że coś ruszyło w kwestii transferów. Niestety czyta tam trzy strony komentarzy typu "Mam nadzieję, że klub patrzy w stronę tego zawodnika" albo "moim marzeniem jest ten zawodnik". Oczywiście to tylko moja opinia i każdy ma prawo myśleć inaczej.?

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Flymf pisze:Z jednej strony odwalacie sporo dobrej pracy. Z drugiej od dawna stoicie w miejscu. Z tego serwisu robi się powoli kopia elektrody. Czasy wszechwladnych moderatorów dawno minęły, już mało która osoba akceptuje taki sposób prowadzenia serwisu.
Hmmm, lepiej by było jak na fejsbooku. Czasy wszechwładnych dzieciaczków nie mających za grosz szacunku do swoich rozmówców poprzez szereg różnych aktywności, które nadają się do przedszkola, a dodatkowo - dublowanie wątków, epatowanie dysortografią, wszechobecne przekleństwa (wykropkowane, to znaczy, że ok) itd.
Wybacz ale nie zgadzam się z Twoją tezą.

Co do wątku "spekulacje transferowe".
Jest określony regulamin, który był ustalany daaaawno temu. Czego ktoś nie rozumie?
W wątku tym pozwoliliśmy (opcjonalnie poza okienkiem) na aktywność ogólną (marzenia, byle jakie źródła itd) byle
były związane z Liverpoolem, natomiast ustaliliśmy, że na czas okienka (które zresztą nie trwa zbyt długo),
piszemy posty tak jak w regulaminie czyli:
1. Źródło (dobrze by było by był jakiś komentarz do niego ale nie jest to obligatoryjne).
2. Opcjonalnie komentarz do komentarza z postu/postów wyżej dotyczącego źródła - czyli dyskusję prowadzić można ale dotyczącą tych konkretnych źródeł, a nie to co przeczytaliśmy na onecie czy to co sami sobie marzymy.
Rozmawiamy o konkretnym zawodniku, a nie o takim, którego byśmy sami widzieli, od tego są inne tematy.

Ja myślę, że wyczerpałem wątek. Prosiłbym o więcej szacunku do pracy, której nie widzicie, która jest wkładana przez bardzo wąskie (kto wie ten wie) jeśli chodzi o forum.
Dotyczy to szczególnie Ciebie paink (byłbym wdzięczny za powstrzymanie się od typowo dzieciaczkowego trybu pokazania jaki to jesteś wyluzowany i cool) oraz z całym szacunkiem do Twojego bycia na forum i Twojej aktywności bo potrafisz się dostosować i pisać z sensem HappyBlancik :)

edit: leonlevinsky - rzeczywiście, strona kanonierzy to wzór do naśladowania :roll:

adilfc

Post autor: adilfc »

W takim razie po co istnieją tematy meczowe, skoro 90% komentarzy to koncert życzeń o skład, strzelców i wynik? Czy to już nie przeszkadza moderatorom? Forum jest z założenia miejscem do rozmów i wymieniana poglądów, a jeżeli ktoś szuka rzetelnych informacji odnośnie np. Transferów to powinien korzystać z odpowiednich źródeł oraz chociażby tej strony.

Na szczęście jeszcze istnieje reddit, gdzie przy jednym meczu potrafi być po kilka tysięcy postów i nikt nie robi z tego powodu rabanu.

sc0user

Post autor: sc0user »

Ja tamten post zrozumiałem tak - "JAK MACIE LINK O SENSACYJNYM POWROCIE SPEARINGA DO LFC TO NIE PISZCIE POD NIM O RZEKOMEJ WIZYCIE HAZARDA W OŚRODKU SZKOLENIOWYM"
W skrócie - nie pierdzielmy nie na temat.

Już od dawna przedkładam pomysł, zgodnie z którym "informacje transferowe" zostają oddane w ręce 2-3-4 osób, które faktycznie zawsze dają 100% proof informacje. "Spekulacje transferowe" stają się wtedy miejscem gdzie można poruszyć każdą jedną ploteczkę, pisać o najskrytszych marzeniach transferowych etc.
Chociaż zdaje sobie sprawę, że to niemożliwe w obecnym kształcie forum. Musiało by to wyglądać jak na fb:
1. Suarez na 99% w LFC
odpowiedzi....
2. Messi jednak nie dla Uni Janikowo
odpowiedzi...

Takie coś miałoby zastosowanie w tematach gdzie wielowątkowość jest zbawieniem, ale i przekleństwem. Jest o wiele bardziej przejrzyście.

No i w takiej sytuacji temat "Plotki transferowe" miałby rację bytu. Byłby złotym środkiem między spokojnym tematem Informacji transferowych, a mocno.. jak to Klopp mawia heavy metalowym tematem spekulacji transferowych. Wrzucane byłby tam tylko linki z naprawdę szanujących się portali i raczej możliwe transfery. Czyli żadne Dembele za 400 mln nie przechodzi (jeśli ktoś to wziął na serio to nie, nikt tak nie pisał, to wyolbrzymienie).
Dla kogo byłby taki złoty środek? Dla części forum, która wchodząc w temat chce zobaczyć info KTO, ZA ILE, KIEDY i nic poza tym.
Oczywiście temat "plotek" nie miałby racji bytu gdyby forum miało opcję odpowiedzi na konkretny post w temacie.

Może to jest metoda, by każdego zadowolić?

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Jeśli (daj Bóg) wygramy z tym Realem, to strona zanotuje pewnie spory przypływ sezonowców i wtedy w dziale "Spekulacje transferowe" znowu zrobi się śmietnik jeszcze większy niż z reguły jest. 10 postów typu "koncert życzeń", 1 z jakimś źródłem. Fajnie, że jest jakiś regulamin, który tego w jakimś stopniu oszczędzi.

Nigdy nie rozumiałem jaki problem w tym, żeby założyć sobie jakiś temat typu "Koncert życzeń" i tam się realizować, jako wymyślony trener wymyślonej drużyny - ja np. nie jestem jakąś tam złotą rybką czy inną szczęśliwą żabą i średnio mam ochotę to czytać. Nazwa tematu "Spekulacje transferowe" sugeruje, że pojawiają się w nim różnej jakości informacje związane z naszymi potencjalnymi celami transferowymi. Z punktu widzenia zarządzania treścią, jeśli dopuszcza się tam posty w stylu "Ja bym widział u nas Icardiego", to jest to zezwolenie przez moderacje, na wprowadzanie w błąd reszty użytkowników. Czyli niefajnie.

Nie ma zakazu dyskutowania o zawodnikach, odnoszenia się do informacji innych - no chyba, że jest to mniej więcej tak <link z plotką o zawodniku X>
- "Podobno interesujemy się zawodnikiem X"
- "X? przecież on jest @#$%. Wolałbym Icardiego" :P

Chodzi o pisanie na temat. Jak w wątku o VVD robi się pasta o Lovrenie to moderacja też reaguje.

Kończąc - nie trzeba od razu dzielić forum. Odrobina zarówno pokory jak i wyrozumiałości z jednej i z drugiej strony i powinno być ok.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

TenSuchar

Post autor: TenSuchar »

Regulamin regulaminem, ale chciałbym zwrócić uwagę na to, że moderator usunął w ww. temacie wszystkie posty, które się z nim nie zgadzały, a wszystkie, które się zgadzały o dziwo zostawił. To chodzi w końcu o regulamin i zachowanie porządku, czy poczucie władzy? Zapytałem po co robicie to forum, dostałem już odpowiedź od jednego pana.

Abstrahuję kompletnie od tego, kto ma rację w tym sporze, bo każda strona ma swoje sensowne argumenty, ale kasowanie spekulacji, bo nie jest z wystarczająco pewnego źródła nie jest lekką przesadą? :)

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

TenSuchar pisze:Regulamin regulaminem, ale chciałbym zwrócić uwagę na to, że moderator usunął w ww. temacie wszystkie posty, które się z nim nie zgadzały, a wszystkie, które się zgadzały o dziwo zostawił. To chodzi w końcu o regulamin i zachowanie porządku, czy poczucie władzy? Zapytałem po co robicie to forum, dostałem już odpowiedź od jednego pana.

Abstrahuję kompletnie od tego, kto ma rację w tym sporze, bo każda strona ma swoje sensowne argumenty, ale kasowanie spekulacji, bo nie jest z wystarczająco pewnego źródła nie jest lekką przesadą? :)
Nie wiem kto kasował post z jakiegoś źródła więc proszę o merytoryczną odpowiedź (zrzut ekranu, czy zostało przyznane jakieś ostrzeżenie albo co mniej więcej zostało skasowane itd bo tak to bicie piany, a modów zajmujących się spekulacjami jest tylko 3)-
ja np. nie kasuję postów, które mają nawet mniej pewne źródło ale byle PODANE było to źródło bo często gęsto jest tylko cytat i nic więcej.

Co do kasowania spekulacji z mniej lub bardziej pewnych źródeł to zażalenia proszę składać do TWÓRCY regulaminu czyli Ojca Chrzestnego strony lfc.pl Adriana - a dokładniej to propozycje np. zwiększenia ilości źródeł itd. a nie insynuowanie, że mod zarządza wszystkim na tym forum bo regulaminu nie tworzyliśmy tylko działamy w jego obrębie często go naginając jak np. poza okienkiem transferowym byście mogli popuścić wodze fantazji.
Tyle razy AirCanada prosi Was użytkowników o pomoc i jeśli macie jakieś uwagi ale merytoryczne i np. chęć zmian w obrębie wątków forum czy innych rzeczy to możecie śmiało pisać konkretnie w tym wątku. Na pewno nie pozostaną one bez odzewu.

Żaden moderator sam z siebie nie wymyślił co to mają być za źródła. Dawno temu podał większość pewnych źródeł (które i tak są często spekulacjami) Jetzu i tego się trzymaliśmy zwykle ale osobiście nigdy nie kasuję źródeł chyba, że są z ONETu lub the S*** itp. z wiadomych powodów.

EDIT: TenSuchar - nie pomyślałeś czasem, że nie miał czasu przenosić kasować? Sam bym to dopiero teraz zrobił i samemu mi kilka rzeczy czasem umknie.
W tym temacie natomiast (związanej z forum) nie został usunięty żaden post.

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

sc0user pisze: Może to jest metoda, by każdego zadowolić?
Przeciez od dawna funkcjonuje system taki, gdzie spekulacje transferowe to luzny temat ze wszystkimi smieciami, a "informacje transferowe" to temat z powaznymi informacjami. Ta sama dyskusja na tym forum od 10 lat. I zawsze tak bedzie bo temat z "powaznymi informacjami" przez 80% czasu (jak nie lepiej) i tak jest martwy tak jak teraz wlasnie informacje transferowe. Teraz sobie otworzcie temat z "plotkami" to tam odbywac sie bedzie 80% dyskusji i po miesiacu pojawia sie glosy, ze "a co to za glupoty tutaj co to za wybujale fantazje ja nie po to wchodze na forum zeby czytac te wasze wypociny jak dajecie informacje to tylko ze sprawdzonych zrodel!" i ta sama dyskusja zacznie sie na nowo.

sc0user

Post autor: sc0user »

Aldor pisze:
sc0user pisze: Może to jest metoda, by każdego zadowolić?
Przeciez od dawna funkcjonuje system taki, gdzie spekulacje transferowe to luzny temat ze wszystkimi smieciami, a "informacje transferowe" to temat z powaznymi informacjami. Ta sama dyskusja na tym forum od 10 lat. I zawsze tak bedzie bo temat z "powaznymi informacjami" przez 80% czasu (jak nie lepiej) i tak jest martwy tak jak teraz wlasnie informacje transferowe. Teraz sobie otworzcie temat z "plotkami" to tam odbywac sie bedzie 80% dyskusji i po miesiacu pojawia sie glosy, ze "a co to za glupoty tutaj co to za wybujale fantazje ja nie po to wchodze na forum zeby czytac te wasze wypociny jak dajecie informacje to tylko ze sprawdzonych zrodel!" i ta sama dyskusja zacznie sie na nowo.
Informacje transferowe zawierają 100% pewne informacje typu - Klavan w Barcelonie! , Messi odrzuca kontrakt Bałtyku Gdynia! wszystko podparte faktami.

Spekulacje zawierają PLOTKI z mniej lub bardziej rzetelnych źródeł i są komentowane przez społeczność.

To są skrajnie dwie różne rzeczy. A przez to, że forum ma kształt jaki ma, jak każdy napisze coś od siebie i w między czasie ktoś wciśnie inny link i inną plotkę powstaje istny armagedon gdzie później faktycznie ciężko znaleźć cokolwiek potrzebnego. Nie każdego obchodzi jakich piłkarzy widziałbym w Liverpoolu, bardziej interesuje wszystkich kogo widzi Klopp.

Dlatego jeśli ktoś potrzebuje zrobić koncert życzeń to właśnie w osobnym wątku, coś jak "Komentarze transferowe" nie wiem cokolwiek. Najłatwiej byłoby zmienić forum tak jak wcześniej napisałem, że można odpowiadać bezpośrednio pod konkretny post i wtedy jest elegancko czyściutko. Ale to generuje koszta, dlatego uważam że złoty środek to dorobienie jednego tematu i to będzie rozwiązanie.

Sam piszesz, że ludzie obrzucają się po czasie obelgami, bo powstaje niezły bigos w wątku, ale potem zaprzeczasz potrzebie zmian. No to w końcu ten nieład jest spoko czy niespoko?

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

sc0user pisze: Spekulacje zawierają PLOTKI z mniej lub bardziej rzetelnych źródeł i są komentowane przez społeczność.

To są skrajnie dwie różne rzeczy. A przez to, że forum ma kształt jaki ma, jak każdy napisze coś od siebie i w między czasie ktoś wciśnie inny link i inną plotkę powstaje istny armagedon gdzie później faktycznie ciężko znaleźć cokolwiek potrzebnego. Nie każdego obchodzi jakich piłkarzy widziałbym w Liverpoolu, bardziej interesuje wszystkich kogo widzi Klopp.

Dlatego jeśli ktoś potrzebuje zrobić koncert życzeń to właśnie w osobnym wątku, coś jak "Komentarze transferowe" nie wiem cokolwiek. Najłatwiej byłoby zmienić forum tak jak wcześniej napisałem, że można odpowiadać bezpośrednio pod konkretny post i wtedy jest elegancko czyściutko. Ale to generuje koszta, dlatego uważam że złoty środek to dorobienie jednego tematu i to będzie rozwiązanie.

Sam piszesz, że ludzie obrzucają się po czasie obelgami, bo powstaje niezły bigos w wątku, ale potem zaprzeczasz potrzebie zmian. No to w końcu ten nieład jest spoko czy niespoko?
Informacje transferowe powstaly z 4 lata temu w zwiazku z dyskusja viewtopic.php?f=6&t=1191&start=3030#p334549 po to by umieszczac tam informacje ze sprawdzonych zrodel, a nie 100% pewne potwierdzenia transferow.

Czyli dokladnie tym samym co odbywa sie teraz. Teraz zalozymy temat "Plotki Transferowe" lub "Koncert Zyczen" (choc ten drugi temat by umarl po 3 postach, wiadomo) i bedziemy miec "Plotki", "Spekulacje", "Informacje". Za rok (jak co roku) ktos wyskoczy "Dlaczego w plotkach sa same bzdury nie po to wchodze na forum zeby czytac wasze wypociny!!" i wtedy rozgorzeje ten sam temat, ktory jest walkowany co roku - zalozmy kolejny temat do luznych dywagacji.

Problemem jest to, ze struktura dyskusji jaka wy chcecie osiagnac przy tak rozleglym temacie jest nieosiagalna utopia. Zawsze rozmowy beda sie toczyc w najluzniejszym temacie i zawsze beda o pierdolach - bo temat spekulacji jest pierdolowaty. Jak ktos chce sprawdzonej informacji to wchodzi na lfc.pl i tam sobie sprawdza czy Griezmann juz w LFC czy dopiero Bale zostal zakontraktowany.

Zamiast dyskutowac gorliwie znowu teraz to po prostu otworzcie sobie podany przeze mnie link i poczytajcie bo to jest kalka tego co odbywa sie teraz. I to nie jest problem terazniejszosci czy ostatnich 2 lat "bo dzieciaczki opanowaly internet" jak sugeruja moderatorzy. Problem tego tematu juz na tym forum liczy pewnie z 10 lat jak nie lepiej.
sc0user pisze: Informacje transferowe zawierają 100% pewne informacje typu - Klavan w Barcelonie! , Messi odrzuca kontrakt Bałtyku Gdynia! wszystko podparte faktami. ?
Informacje transferowe maja (doeclowo mialy) zawierac tylko informacje dotyczace Liverpoolu i tylko z tych slynnych "dobrych" zrodel. :)

ODPOWIEDZ