Strona/forum i wszystko z tym związane

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

navyblue

Re: Strona/forum i wszystko z tym związane

Post autor: navyblue »

n_t pisze: 6 wrz 2021, o 12:37
Szpieg1 pisze: 6 wrz 2021, o 06:07
Spoiler:
Czy będzie zrobione archiwum jak sugerowano w dyskusji niegdyś?
Większość osób nie chce tracić historii forum natomiast dziwię się, że przed zbiórką pieniędzy
nie sprawdzono czy da się przenieść forum.
Jeśli chodzi o pieniądze, o których tu ktoś pisał to w sumie realia są i mi znane
ale przypominam, że kwota docelowa ustalana była przez kogoś kto się zna po konsultacjach zdaje się? (nie wiem kogo nie chcę wskazywać palcem)
i podobno miała ona wystarczyć na to by stworzyć nową stronę o takiej objętości ;)
myślę, że skoro było wiadome, że 10k mogłoby nie starczyć to można było ustawić wyższą kwotę docelową.
Tak, stare forum zostanie zamknięte, ale nie usunięte.
Możliwość migracji została sprawdzona, ale trzeba mieć na uwadze, że wersje oprogramowania się zmieniają. Do tego autorzy skryptów migracyjnych twierdzą jedno, a praktyka pokazuje coś odwrotnego. Oczywiście można było przeprowadzić testową migrację zanim zapowiedziało się migrację do nowego forum, ale musicie mi uwierzyć, to skomplikowany proces; poza tym w tamtym czasie priorytetem była strona. Można też było pójść na łatwiznę i wykonać migrację do nowszej wersji obecnego forum, ale chcieliśmy podejść do tematu ambitnie.
Obecne rozwiązanie, tak jak pisałem, umożliwi połączenie kont forumowych z tymi na stronie.
Kwota 4 tys. zł to nie była kwota rynkowa, 10 tys. zresztą również nie. Air ustalił, patrząc z perspektywy czasu, niską kwotę, ale w tamtym czasie nie liczyliśmy, że nawet ona zostanie uzbierana.

Offsite pisze: 6 wrz 2021, o 11:44
Spoiler:
Ale to Wy ustalaliście wielkość zbiórki. Jeśli oszacowane zostało, że nowa strona może powstać za 4k, to pretensje możecie mieć tylko do siebie.
Zebraliście ponad 2x więcej i my odbiorcy oraz darczyńcy nie widzimy, żeby cokolwiek sensownego się z nimi podziało.

Nie zobaczyliśmy żadnego podsumowania, żadnych faktur, czy uzgodnień. Nic co by świadczyło o tym, że kasa została uczciwie rozdysponowana. Rozpłynęło się i tyle. Chyba nic dziwnego, że pytamy? Przecież sami tę kasę wpłacaliśmy.
1. Nikt nie ma pretensji o to, ile dostał za wykonaną pracę. Przed rozpoczęciem zbiórki umówiliśmy się na wynagrodzenie, wykonaliśmy pracę, otrzymaliśmy pieniądze. Nie widzę by ktokolwiek uważał, że został oszukany. To, że twierdzę, że strona została wykonana praktycznie za darmo, to fakt, a nie narzekanie; poza tym każdy darczyńca powinien być z tego faktu zadowolony.
2. Twierdzenie, że nie widzisz, by pieniądze zostały sensownie wydane, jest absurdalne - przecież strona powstała za ułamek rynkowej kwoty. Ale ok, pieniądze się rozpłynęły. :lol:
Wszystko fajnie. Ale dalej nie ma terminu kiedy to nowe forum się pojawi. Kiedy te stare wątki i historię zarchiwizujecie i bez migracji uruchomicie nowe forum. Nie chodzi mi o dokładną datę ani nawet miesiąc, napiszcie w jakim półroczu się ono pojawi. Czy jest szansa, że jeszcze w tym roku, czy bardziej w pierwszym półroczu 2022, a może w drugim półroczu 2022? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. 😀
n_t
Webmaster

Post autor: n_t »

navyblue pisze: 6 wrz 2021, o 21:38
Spoiler:
Wszystko fajnie. Ale dalej nie ma terminu kiedy to nowe forum się pojawi. Kiedy te stare wątki i historię zarchiwizujecie i bez migracji uruchomicie nowe forum. Nie chodzi mi o dokładną datę ani nawet miesiąc, napiszcie w jakim półroczu się ono pojawi. Czy jest szansa, że jeszcze w tym roku, czy bardziej w pierwszym półroczu 2022, a może w drugim półroczu 2022? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. 😀
Nowe forum działa od dawna; konta są połączone; trzeba "tylko" je skonfigurować, zmodyfikować nieco wygląd i potworzyć działy itp. Obecnie nie mam na to czasu, nie wiem jak inni. Ale na pewno ten rok :)
Obrazek
BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

Co z problemami, które ma kolega Kamson i ja ? Bardzo zniechęca mnie to do pisania na forum czegokolwiek. Tym bardziej jak człowiek nawinie coś długiego. A potem dupa zbita.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?
n_t
Webmaster

Post autor: n_t »

BadBoy1920h pisze: 7 wrz 2021, o 00:06 Co z problemami, które ma kolega Kamson i ja ? Bardzo zniechęca mnie to do pisania na forum czegokolwiek. Tym bardziej jak człowiek nawinie coś długiego. A potem dupa zbita.
Wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale na nowym forum ten problem nie będzie występować. Nie mam już sił walczyć z obecnym forum. Tymczasowo, przed wysłaniem posta, kopiuj jego treść do schowka. W razie wylogowania nie będziesz musiał pisać od nowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Spoiler:
Moderatorzy nie decydują o "zatrudnianiu" moderatorów :)
Co do kwot to myślę, że zostało wyjaśnione. Został popełniony błąd w założeniach zbiórki, jak na te czasy to prawda, że to nie są wysokie kwoty
na porządny serwis - zobaczcie ile pieniędzy zbierało CD-ACTION na nową stronę/forum i ile czasu trwa "produkcja".
raf
Redaktor

Post autor: raf »

Przepraszam, ale nie rozumiem tej ciągłej potrzeby w Polsce rozliczania wszystkich za wszystko. Redaktorzy i moderatorzy wszystko tu robią za darmo. Koszt stworzenia strony to już jednak inna skala problemu. Jest nowa, przemyślana i nowoczesna strona? Jest. Czy będzie nowe forum? Będzie. Sorry, ale jak ktoś miałby tu zamiar uciekać z kasą ze zbiórki do Meksyku, to zabrakłoby mu na bilet w jedną stronę.
Ps. nie jestem już od roku redaktorem 🤪
Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Pisanie postów jest co raz bardziej irytujące, wylogowania, pisanie na nowo. Ciekawe czy w tym roku się coś zmieni.
Mufi

Post autor: Mufi »

Ja tak nie mam, serio. Piszę np. zapowiedź meczu na dość dużą liczbę słów i mnie nie wylogowuje. Chyba, że mowa o telefonie, ale moim zdaniem zaznaczenie opcji "Zapamiętaj mnie" rozwiązuje problem.
Kamson

Post autor: Kamson »

Wrubel84 pisze: 13 wrz 2021, o 18:29 Pisanie postów jest co raz bardziej irytujące, wylogowania, pisanie na nowo. Ciekawe czy w tym roku się coś zmieni.
To już trwa od dawna, szczerze mówiąc się przyzwyczaiłem. Za każdym razem kopiuje dla bezpieczeństwa, ale pamietam początki, zjadło się nie raz sporo nerwów
„Jeśli nie wspierasz nas, kiedy przegrywamy lub remisujemy to nie wspieraj nas, kiedy wygrywamy!”

Bill Shankly 🔴
Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Czy tylko mi się nie otwiera pierwsza strona tematu meczowego z Brentford, podczas gdy druga strona i pozostałe wątki otwierają się bez zarzutu?

E: Tak. Działa. Wielkie dzięki. I za pozytywne wieści odnośnie nowego forum również ;)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, o 16:42 przez Egalot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Post autor: AirCanada »

Już powinno być okey Kolego. W trakcie najbliższej przerwy reprezentacyjnej na nowe forum będziemy przechodzić.
Awatar użytkownika
lidzbarszczanin
Kontakt:

Post autor: lidzbarszczanin »

Mam pytanie odnośnie relacji live. Kiedyś były one prowadzone, ale widzę że już od dłuższego czasu zostały one zaprzestane. Jaka jest tego przyczyna? Przyznaję, że bardzo lubiłem je czytać nawet oglądając mecz w TV :D
Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Wystarczy otworzyć wątek meczowy lub czytać komentarze w artykule ze składem, a w drugiej połowie w artykule o wyniku do przerwy i masz relację live ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
josif

Post autor: josif »

lidzbarszczanin pisze: 30 wrz 2021, o 11:06 Mam pytanie odnośnie relacji live. Kiedyś były one prowadzone, ale widzę że już od dłuższego czasu zostały one zaprzestane. Jaka jest tego przyczyna? Przyznaję, że bardzo lubiłem je czytać nawet oglądając mecz w TV :D
Bo nie ma komu. Większość redaktorów jest już dawno afk.
War. War never changes
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Post autor: AirCanada »

lidzbarszczanin przyczyna tego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Relacje live w dobie dzisiejszych możliwości oglądania Liverpoolu w TV, na platformach streemingowych etc cieszyła się po prostu bardzo małą popularnością na stronie. Robienie jej dla 20-30 osób nie miało najzwyczajniej w świecie sensu.
Zablokowany