Strona/forum i wszystko z tym związane

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Mitchell

Re: Strona/forum i wszystko z tym związane

Post autor: Mitchell »

Spoiler:
Nie, nie pasuje.
Dziwi mnie zresztą to pytanie. Przecież nowe forum od zera mogliśmy mieć parę lat temu. Były takie pomysły i jakoś się nie spodobały.
Nie po to była zbiórka. To nie fair. Jeśli dobrze zrozumiałem miało być odświeżenie layoutu strony i forum. Nie niszczenie kont, postów, pracy redaktorów na sajcie. Ze stroną główną udało się bez problemu.
Już raz straciliśmy ładnych kilka lat historii. Była wielka smuta. Może to zbieg okoliczności lecz trochę ludzi odeszło. Wtedy to wypadek, może amatorszczyzna, siła wyższa.
Ale dziś? Dobrowolnie robić to samo i wyrzucać tyle lat? Czy to się będzie czymś różniło od kanonierzy.com, gdzie zaraz po napisaniu wszystko znika?

I ma dla mnie znaczenie z kim dyskutuję i kogo czytam. Zredukowanie wieloletnich userów, których po prostu lubię czytać, do poziomu "świeżaków" jest moim zdaniem szkodliwe dla idei forum i trzymania merytoryki.

Adrian, zbiórka była z rok temu. Może dalej.
Za tę kasę to już dawno powinno być ZROBIONE!
A nie sondę teraz rozpisywać i po kosztach lecieć.

Moje zdanie. Pewnie mało popularne :)
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

Szkoda i konta ale przede wszystkim wielu postów na tej stronie. Bardzo lubię od czasu do czasu poczytać sobie pierwsze strony w tematach takiego Lovrena czy Robertsona. Istna kopalnia diamentów.

Ale najbardziej byłoby mi szkoda straconego czasu. Temat forum ciągnął się od wielu wielu lat. Gdyby to tak miało się skończyć, że "ciach, przechodzimy od zera na nowe forum" no to byłbym mocno zszokowany i zawiedziony, że dlaczego nie te 4-5 lat temu? Z tego co pamiętam takie pomysły już wielokrotnie się pojawiały i raczej zawsze większość była przeciwna. To forum to historia kibiców LFC w Polsce. Źle bym się z tym czuł gdyby to wszystko miało nagle przepaść.

Kompromisem mogłoby być przeniesienie samych kont (bez ich postów) i jakieś zarchiwizowanie tego aktualnego forum, by te treści nie przepadły.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
MojNick

Post autor: MojNick »

Zdecydowanie NIE. Konto i posty to historia która powinna być zachowana, ponad 400tys postów to coś, co pokazuje wielkość tego forum i tej społeczności i na tym powinna być budowana nowa wersja forum. Także wolę czekać ale aby któregoś dnia nowa wersja pojawiła się jako kontynuacja tego co tu mamy.

A można wiedzieć w czym jest problem i na jaki silnik ma być migrowane forum? Znałem kiedyś jednego speca który był w stanie wszystko zmigrować na IP Board, natomiast nie wiem jaki ma być silnik i czy próbować szukać do niego kontaktu.
Próbowaliście ewentualnie próby pomocy na forach społeczności? Tam również można było za $$$ uzyskać pomoc która rozwiązywała większość problemów z migracjami.
adamne

Post autor: adamne »

Ja też bym wolał żeby nie kasować historii, zdarzało mi się wracać do starych tematów i postów a nawet kłócić o nie :D
Pytanie czy migracja jest trudna czy niemożliwa z jakiegoś powodu.
Jeśli trudna to trzeba znaleźć kogoś kto to potrafi.
Jeśli rzeczywiście niemożliwa (z powodów technicznych, finansowych czy innych) to trudno, trzeba iść naprzód. W takim wypadku propozycja Radbuga jest dobra, zrobić archiwum żeby nie przepadł ten kawał naszych wspólnych wspomnień.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
ManiacK

Post autor: ManiacK »

Po 1sze darowałbym podjazdy o to, że była zbiórka, że kiedy, że to czy tamto - darmowe forum i strona, pewnie tysiące godzin poświęcone temu bezinteresownie przez Aira i innych prowadzących, więc aż niegrzecznym jest wytykanie czegoś takiego Mitchell.
Po 2gie jak większość optowałbym za tym, że wolę poczekać dłużej, ale zachować "historię" tego forum. "Jako tako" kompromisem byłaby migracja samych kont i archiwizacja obecnego forum, ale to IMO dosyć słabe rozwiązanie i mam nadzieję, że ostateczne. Fakt, że powinniśmy się rozwijać, ale coś za coś, no nie bardzo. Sentyment.
azarus

Post autor: azarus »

ja wcześniej tłumaczyłem teksty na stronie (za darmo jak wszyscy raczej) i mimo że zostałem od tego nagle odsunięty i bardzo niemiło potraktowany, bo po prostu chamsko zablokowany bez słowa na fb za co mam straszny żal do Aira to nadal podtrzymuję to co wcześniej mówiłem. Mogę bez problemu pomóc z problemami informatycznym właśnie dla tej społeczności, bo jest to jednak zespół fajnych ludzi, których wypowiedzi się z ciekawością (czasami śmiechem) czyta ;) Jeśli jest jakiś problem programistyczny to mogę pomóc go rozwiązać dla tej społeczności tylko dajcie znać na priv.
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Post autor: AirCanada »

Ok Mitchell szanuję. Chciałem po prostu posłuchać opinii użytkowników. Z mojej perspektywy ogólnie temat wygląda w następujący sposób. Kompletnie nie orientuję się w sprawach technicznych forum, strony etc. Nigdy nie byłem w tym biegły w żaden sposób. Zajmowałem się jako redaktor naczelny jedynie merytorycznym poziomem strony głównej i tego co się tam odbywa. Obecnie kompletnie nie mam już czasu na zabawy z forum, siedzi w tym temacie n_t, generalnie nie nadzoruje tego w żaden sposób.

Czasu wolnego niestety mam coraz mniej w życiu, robię generalnie ile się da, żeby to miało ręce i nogi. Cieszę się, że mam do dyspozycji taki, a nie inny zespół redakcyjny, który sprawia, że LFC.pl wygląda cały czas naprawdę dobrze i może być dla mnie, jako redaktora naczelnego powodem do dumy.

Forum jest mi organem totalnie obojętnym. Jeśli o mnie chodzi, mogłoby go na stronie w ogóle nie być, głównie z racji, że nie mam po prostu już czasu poczytać Waszych wpisów, nie mówiąc już o czynnym udziale.

Jest Wojtek (n_t), jeśli ktoś jest mu w stanie pomóc z migracją, niech się zgłosi i odezwie do niego. W przeciwnym wypadku znając życie, obecny stan potrwa jeszcze kilka miesięcy, jak nie kilkanaście. Ot proza życia.
Flymf

Post autor: Flymf »

Dobra, to niech ktoś konkretnie nakreśli w czym jest problem, niech tez podrzuci jakies dane testowe na których mozna bazować, najlepiej jakis dump bazy czy co tam macie. Skoro to i tak kwestia miesiecy to moze będę szybszy i napiszę apkę do migrowania.

@n_t wiem jakie były plany co do nowego forum, czy to nadal aktualne?
Awatar użytkownika
Daniel
Honorowy Moderator
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Zabrzmię jak stary piernik i zdaję sobie sprawę, że jestem jednym z niewielu "weteranów" zaglądających na forum.
Adrian, serio jest Ci totalnie obojętne 17 lat istnienia tego - jak to nazwałeś - organu? Jestem w szoku po tym co przeczytałem.

P.S. Nie jest moim zamiarem prowokowanie dyskusji, wcale nie musisz się do tego odnosić.

Mnie również nie pasuje usunięcie dotychczasowych treści na rzecz szybszego powstania nowego forum. Ale róbcie to, co uważacie za słuszne...
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Szymek
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Ja również jestem przeciwny skasowaniu postów oraz kont i zaczynania forum od nowa.
Obrazek
Django

Post autor: Django »

Możecie sobie pisać "nie, nie, nie" jeszcze wielokrotne ale jak ktoś się u góry wkurzy to zrobi jak zechce i zostaniemy po prostu postawieni przed faktem dokonanym. Jak już się raz o tym wspomina to "wiedz, że coś się dzieje".
Obrazek
n_t
Webmaster

Post autor: n_t »

Napisałem privy do obydwu chętnych pomóc przy migracji.
Jeśli migracja się mimo to nie powiedzie, to stare forum można zostawić w wersji tylko do odczytu. Największym minusem będzie brak powiązania kont na jednym i drugim forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Nie znam się na szczegółach technicznych i nie mam absolutnie nic personalnie do Ciebie n_t,
natomiast Adrian napisał, że gdyby zrezygnować z migracji w czerwcu można by coś zaprezentować,
natomiast Ty drogi n_t napisałeś, że migracja to największy problem i gdyby nie to forum można by zaprezentować
w kilka dni. Tak więc rozumiem, że gdyby nie pomysł na migrację nowe forum mogłoby być zaprezentowane jak tylko powstała
nowa strona czy coś źle rozumiem :)
Osobiście jestem przeciwny tworzenia od nowa ale to już wiedziałem przy zbiórce i po to się do tej zbiórki dołączałem
by kwota mogła pozwolić na tę migrację.
Gdyby natomiast wtedy większość zadecydowała, że nie ma sensu i trzeba tworzyć nowe forum to też bym się zgodził
ale padło, że będzie migracja i dlatego teraz jest lekki "kwas".
Mam konto 10 lat, natomiast poprzednie, które utraciłem przez problemy forum (skasowano mi konto czy coś nie wiem)
to miałoby zapewne ok 15 lat. Wtedy mi było szkoda, a teraz tym bardziej, i zapewne wielu osobom też.
n_t
Webmaster

Post autor: n_t »

Szpieg1 pisze: 7 maja 2021, o 17:14 Adrian napisał, że gdyby zrezygnować z migracji w czerwcu można by coś zaprezentować,
natomiast Ty drogi n_t napisałeś, że migracja to największy problem i gdyby nie to forum można by zaprezentować
w kilka dni. Tak więc rozumiem, że gdyby nie pomysł na migrację nowe forum mogłoby być zaprezentowane jak tylko powstała
nowa strona czy coś źle rozumiem :)
Tak, nowe forum jest zainstalowane na serwerze od wielu miesięcy, jednak nic na nim nie ma, i ma również defoltowego skina. Myślę, że w kilka dni ogarnęlibyśmy jedno i drugie.

Szpieg1 pisze: 7 maja 2021, o 17:14Mam konto 10 lat, natomiast poprzednie, które utraciłem przez problemy forum (skasowano mi konto czy coś nie wiem)
to miałoby zapewne ok 15 lat. Wtedy mi było szkoda, a teraz tym bardziej, i zapewne wielu osobom też.
Mnie również zależy na migracji danych.
Obrazek
Smuggler7

Post autor: Smuggler7 »

Udzielam się sporadycznie, więc nie wiem, czy forum działa tak na co dzień, ale wczoraj chcąc zatwierdzić posta za każdym razem miałem błąd (screenshot poniżej) na stronie po wcisnięciu 'Submit'. Dzisiaj to samo. Sprawdzałem tylko na Firefox.

Obrazek

Naprawdę uciążliwe.
ODPOWIEDZ