Strona/forum i wszystko z tym związane

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
n_t
Webmaster

Re: Strona/forum i wszystko z tym związane

Post autor: n_t »

Maytman pisze: 10 kwie 2021, o 13:20 Cześć! Czy jest jakiś sposób na to, żeby przeglądać teksty na stronie filtrując je na bazie źródła? Dla przykładu, chciałbym przejrzeć tłumaczenia tekstów z "The Athletic".
Cześć. Obecnie nie, ale postaram się w najbliższej przyszłości dodać taką możliwość w Archiwum.
Obrazek
Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Jestem ostatnią osobą do prowokowania, wszczynania awantur itp. Mam nadzieję, że nie zostanie ten post źle odebrany. Będę się starał pisać tak, by właśnie nie był.
Czekamy na nowe forum bardzo długo. To zastępcze działa wolno, wizualnie jest kiepskie i, co najgorsze, wylogowuje użytkownika. Nie raz pisałem post kilkanaście minut i go utraciłem. Od miesięcy przed dodaniem czegokolwiek kopiuję tekst. Zaloguję się 2-3 razy i w końcu uda się go umieścić po wklejeniu. Słabo.
Jestem osobą wyrozumiałą. Coś czasem musi długo trwać - OK. Nawet w sytuacji, gdzie na nowe forum czekamy baaardzo długo, bo prawie rok - akceptuję ten fakt. Czekam cierpliwie. Ale nie dostajemy żadnego info o postępach. Ktoś raz się zapytał tutaj na jesieni i dostał odpowiedź, że nowe forum będzie gotowe na grudzień lub styczeń 2021. Jako że premierę odciągało się długo, pomyślałem sobie: aha, czyli luty. Okazuje się, że moje pesymistyczne i nieco cyniczne myślenie okazało się bardzo optymistyczne, bo mamy kwiecień, tu dalej nic. Pewnie nawet delikatne przeprosiny w jednym zdaniu byłyby mile widziane w oczach użytkowników. Nie chodzi mi też o cotygodniowy raport jak idą postępy. Ale raz na 2 miesiące może jakaś krótka informacja. Nawet dla samego faktu, że się o tym pamięta. Bo skoro przez prawie rok żadne info się nie pojawia to może i nowe forum się nie pojawi. Jeśli pożyczysz koledze pieniądze to lepiej się czujesz jak ci co jakiś czas wspomni, że pamięta, że wisi, odda itd. niż nic nie mówi i myślisz, że możesz się z kasą pożegnać.
Wczoraj kompletnie forum padło. W dniu tak ważnego meczu. Nie wiedziałem czy u mnie jest takiś problem czy wszyscy to mają. Też jakiś news na stronie głównej mógł się pojawić, że coś jest nie tak.
Jest tu też narzekanie, że poziom wypowiedzi spadł, że mniej osób się udziela. Wątek meczowy jest zakładany na 2 h przed spotkaniem, kiedy parę lat temu kilka dni przed dyskutowało się na ten temat. Wiadomo, dużo starszych użytkowników przeniosło się na pisanie na social media itp., ale zapewne forum działające w takiej formie zniechęca też innych, którzy chcieliby się odzywać się tu częściej.
Nie pytam kiedy nowe forum, bo to bez sensu. Nie interesują mnie daty. Ale czy ono się pojawi?
I na koniec to co w pierwszym akapicie - to żaden atak, wylewanie złości, szukanie kłótni. Tylko reflekcje i ewentualne zaproszenie do dyskusji.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
n_t
Webmaster

Spoiler:
Za wczorajszą awarię jestem odpowiedzialny ja, ponieważ zapomniałem usunąć kopie zapasowe baz danych, przez co na serwerze skończyło się miejsce. Chciałbym za to niedopatrzenie przeprosić.
W 100% zgadzam się z Twoimi obserwacjami odnośnie działania i problemów z forum. Zapewniam, że nowe forum się pojawi. Tak właściwie, to jest ono dostępne, tylko jego adres nie jest publicznie znany. Gdyby rozpoczęcie wszystkiego od zera nie stanowiło problemu, to za kilka dni, po dopracowaniu detali, mielibyśmy nowe, nowoczesne forum. Problemem jest w dalszym ciągu migracja, czyli przeniesienie możliwie największej ilości danych z tego forum, na nowe. Jest to skomplikowany, wielokrokowy, czasochłonny proces, który obecnie nie jest w pełni wspierany przez nowe forum. Pomimo tego istnieją pewne teoretyczne szanse, że migracja się powiedzie, ale póki co nie udało mi się przebrnąć przez błędy, które podczas migracji występują. Poinformowałem o nich twórców, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Sytuacja jest więc trochę patowa, ale nie porzuciłem jeszcze nadziei. :)
Obrazek
Mufi

Post autor: Mufi »

n_t pisze: 15 kwie 2021, o 20:40 Gdyby rozpoczęcie wszystkiego od zera nie stanowiło problemu, to za kilka dni, po dopracowaniu detali, mielibyśmy nowe, nowoczesne forum.
A dlaczego stanowi ?
kicband

Post autor: kicband »

n_t pisze: 15 kwie 2021, o 20:40 Za wczorajszą awarię jestem odpowiedzialny ja, ponieważ zapomniałem usunąć kopie zapasowe baz danych, przez co na serwerze skończyło się miejsce. Chciałbym za to niedopatrzenie przeprosić.
W 100% zgadzam się z Twoimi obserwacjami odnośnie działania i problemów z forum. Zapewniam, że nowe forum się pojawi. Tak właściwie, to jest ono dostępne, tylko jego adres nie jest publicznie znany. Gdyby rozpoczęcie wszystkiego od zera nie stanowiło problemu, to za kilka dni, po dopracowaniu detali, mielibyśmy nowe, nowoczesne forum. Problemem jest w dalszym ciągu migracja, czyli przeniesienie możliwie największej ilości danych z tego forum, na nowe. Jest to skomplikowany, wielokrokowy, czasochłonny proces, który obecnie nie jest w pełni wspierany przez nowe forum. Pomimo tego istnieją pewne teoretyczne szanse, że migracja się powiedzie, ale póki co nie udało mi się przebrnąć przez błędy, które podczas migracji występują. Poinformowałem o nich twórców, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Sytuacja jest więc trochę patowa, ale nie porzuciłem jeszcze nadziei. :)
Jeśli to tylko jeden konkretny problem przy migracji to może warto się nim tutaj podzielić, a znajdzie się dodatkowo jakiś admin/programista, który w wolnym czasie będzie miał ochotę pomóc? Nie ma problemów nie do rozwiązania :)
A może ktoś już wcześniej w pracy spotkał się z tym samym i ma gotowe rozwiązanie lub po prostu będzie wiedział o co chodzi.
everlast

Post autor: everlast »

n_t pisze: 15 kwie 2021, o 20:40
. Jest to skomplikowany, wielokrokowy, czasochłonny proces, który obecnie nie jest w pełni wspierany przez nowe forum.. Poinformowałem o nich twórców, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Sytuacja jest więc trochę patowa, ale nie porzuciłem jeszcze nadziei. :)
moze dlatego?
n_t
Webmaster

Mufi pisze: 15 kwie 2021, o 20:58
n_t pisze: 15 kwie 2021, o 20:40 Gdyby rozpoczęcie wszystkiego od zera nie stanowiło problemu, to za kilka dni, po dopracowaniu detali, mielibyśmy nowe, nowoczesne forum.
A dlaczego stanowi ?
Z nikim o tym nie rozmawiałem, ale posty i konta mają swoją wartość.
kicband pisze: 15 kwie 2021, o 21:31
n_t pisze: 15 kwie 2021, o 20:40 Za wczorajszą awarię jestem odpowiedzialny ja, ponieważ zapomniałem usunąć kopie zapasowe baz danych, przez co na serwerze skończyło się miejsce. Chciałbym za to niedopatrzenie przeprosić.
Jeśli to tylko jeden konkretny problem przy migracji to może warto się nim tutaj podzielić, a znajdzie się dodatkowo jakiś admin/programista, który w wolnym czasie będzie miał ochotę pomóc? Nie ma problemów nie do rozwiązania :)
A może ktoś już wcześniej w pracy spotkał się z tym samym i ma gotowe rozwiązanie lub po prostu będzie wiedział o co chodzi.
Chętnie przyjmę pomoc, najlepiej kogoś z mocnym komputerem, dobrą znajomością systemów *nix, i anielską cierpliwością :)
Pod Windowsem próbowałem, i proces w pewnym momencie wyrzuca tonę błędów. Na zainstalowanie jakiegoś Linuxa nie mam na kompie miejsca.
Obrazek
qba3

Post autor: qba3 »

Chciałbym, na prośbę kolegi poprosić moderatorów o przejrzenie osób, które są chętne do dołączenia na nasze forum. Kolega o którym piszę założył konto jakoś na początku kwietnia i niecierpliwie czeka na zaakceptowanie ;)
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

firo9 pisze: wczoraj, o 12:39 (...) No i tak czy siak mogę się założyć z kasdym, że wygra niestety Real.
Twoją wiadomość przeczytałem. Zakład stoi.
Niestety moje PM nie dochodzą, dlatego odpisuję tutaj.
Już ze dwa lata jak mam problem z prywatnymi wiadomościami. Do jednych trafiają do innych podwisają w outboxie latami. Nadal mam 10 wiszących odpowiedzi prywatnych z zeszłego roku, które nie doszły jeszcze do adresata :)
Ty zostałeś jakimś tajemniczym algorytmem zakwalifikowany do tej drugiej, pechowej grupy.

Trochę tu już jestem. Dorzucę coś co piszę raz na jakiś czas. Ostatnio pół roku temu.
Mitchell pisze: 5 gru 2020, o 14:50 Przestań człowieku. W Świętego Mikołaja też wierzysz?
To tak nie działa tutaj.
Najpierw sprawa musi nabrać mocy urzędowej. Posiedzieć rok czy dwa w szufladzie.
Potem pod naciskami i coraz większymi żalami zacznie się o tym rozmawiać.
Pogada się rok i coś ruszy. Porusza się kilka miesięcy, będą ciągłe przesuwania daty i obietnice że tu już za chwilkę, już za momencik.
A wreszcie gdy nadejdzie efekt końcowy i lizanie się po fiutach to okaże się iż nie bardzo jest ten nowy layout potrzebny, bo ludziska się dawno wyniosły na insta czy twittery.

Forum, forum never changes 🤣
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Spoko, odczytałem wszystko. Zakładzik stoi. ;)
ODPOWIEDZ