SkyBet Championship

Dawka Pucharu Anglii i Pucharu ligi angielskiej.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

LiverpoolIsRed

Re: SkyBet Championship

Post autor: LiverpoolIsRed »

Licze na Swansea i Brewstera :)

LiverpoolIsRed

Swansea po pierwszym meczu blizej kolejnej rundy barazowej. Ogladalem kawalek meczu i musze przyznac, ze Brewster jest tam kluczowa postacia w ofensywie - kazdy z zawodnikow szuka go przy wykonczeniu i wielokrotnie stwarzal zagrozenie. W sumie Rhian mial prawie bramke, bo niewiele brakowalo ale chyba wjechal w bramkarza i odgwizdano faul. Licze na to ze wejda do PL bo to jest ogromna szansa dla Brewstera zeby sie pokazac z mozliwie jal najlepszej steony - zaaklimatyzowal sie, trener go zna, zawodnicy tez, na pewno byloby mu latwiej juz kontynuowac swoj rozwoj w Swansea niz w innym klubie. Widac tez ze system gry tez mu odpowiada. Trzymam kciuki.

consigliere

Post autor: consigliere »

ależ cudowną bramkę strzelił przed chwilą Josh Onomah w barazu o Premier League (https://twitter.com/FeuilleX/status/1287839600627646464). pamiętam że jako junior robił na mnie spore wrażenie, byłem zdziwiony że Pochettino nie wykrzesał z niego więcej. może jeszcze nie wszystko stracone..
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Za chwilę rewanż w meczu o Wembley.
Większość trzyma kciuki za Swansea. Ja za Brentford. To najciekawszy projekt jaki śledzę od dekady. Budowany systematycznie już ze 20 lat. Jeden z najlepiej zarządzanych klubów w Anglii. Wróżę im podobną karierę co Wolverhampton. Jednak nie poszli na skróty wzorem "portugalczyków". Nie mają bogactw. Mają cierpliwość.
Taki trzecioligowy Liverpool dla ubogich. :)
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

LiverpoolIsRed

Czyli przez Ayewa Swansea odpadła. Zemścił się ten karny.

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Nie, przygoda Benhama z Pszczółkami zaczęła się prawie 20 lat temu w III lidze.

No i popłynęły Łabędzie. Na osłodę Brewster z bramką honorową. Mało widoczny w meczu. Jak cała Swansea. To nie był ich dzień.
Ciekawe jak pójdzie Brentford na Wembley?
Niby mają patent na Fulham - wygrali dwukrotnie - lecz to były wyrównane pojedynki. To będzie taka mała święta wojna. Podlondyńskie derby. Z racji ligowego doświadczenia nieco więcej szans daję niedawnym spadkowiczom z Premier.
Ale najpierw muszą jutro przyklepać Cardiff.
Zapraszam

consigliere

. Re: SkyBet Championship

Post autor: consigliere »

Też będę trzymał kciuki za Brentford. Już w sezonie regularnym robili na mnie najlepsze (obok Leeds) wrażenie. Podoba mi się to porównanie do Wolves, bo rzeczywiście niewiele jest małych angielskich klubów budowanych w tak cierpliwy i mądry sposób. Oglądajac ofensywę Brentford a w szczegolnosci wychowanych we Francji skrzydłowych, przypomina mi się Leicester City, które parę lat temu z impetem awansowalo do Premier League a na ich flankach brylowali wówczas szerzej /nieznani Anthony Knockaert i Riyad Mahrez.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Dziś rewanzyk Fulham - Cardiff. Oj byłoby ekstra, gdyby w finale zagrało z Brentford Cardiff, niestety 2 bramki w plecy w pierwszym meczu nie napawają optymizmem.. W każdym razie też liczę na Brentford. Byłoby coś nowego

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Przerwa w meczu o bilet do finansowego raju. Bezbramkowy remis.
Widać duże zaangażowanie i determinację. Nikt nie odpuszcza.

Co prawda trzymałem kciuki za Brentford ale nie jestem pewien czy potencjalny awans na pewno jest im potrzebny już teraz. Mam wrażenie, że to za szybko o rok czy dwa. Drużyna, w takim kształcie jak obecnie, nie ma prawa bytu w Premier. Kompletnie nie mają czym postraszyć. Samym bronieniem meczu wygrać się nie da. Bycie ligowym popychadłem przez następny rok, może spowodować więcej szkód tym chłopakom niż dać możliwości rozwoju. A transferowa ofensywa na kredyt jakoś nie pasuje mi do profilu klubu.

Fulham - chociaż chimeryczne - to ma większą piłkarską jakość. Widać w ich grze niedawne boje z najlepszymi o wyższą stawkę. Mam wrażenie, że spotkali się weterani wojenni którzy niejedną krew widzieli, z zastępem pełnych entuzjazmu harcerzy prosto po szkoleniu wojskowym.
Zapraszam

july600lfc

Post autor: july600lfc »

Fulham ostatnim zespołem, który zagra w Premier League w sezonie 2020/21. Dobrze będzie wrócić na Craven Cottage. :)

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Tradycyjnie półfinały lepsze niż finał. Ten mnie znów rozczarował.
Spokojnie można było w tym roku włączyć obraz dopiero na dogrywkę. Wcześniej zawodnicy bardziej myśleli jak tu nic nie stracić, niż coś z przodu wykreować.

Lepiej dla futbolu, że awansował Fulham. Brentford nawet stojąc pod ścianą, nie bardzo potrafiło przebić się przez zasieki obronne przeciwnika.
Symptomatyczne dla mnie było przy stanie 0:1, co powiedział komentator około kwadrans przed końcem, gdy Pszczółki miały obiecujący rzut wolny: Brentford need a hero. Now.
No cóż, nie mieli swojego bohatera dziś. Nie było nikogo kto mógłby udźwignąć taki mecz. A w Premier będą tylko takie spotkania.
Może to dziwnie zabrzmi ale chyba lepiej, że muszą poczekać z awansem. Z takim składem, taką piłką i pomysłem na grę zderzenie z wyższą ligą byłoby prawdopodobnie katastrofą.
Zapraszam

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Gratulacje dla Fulham za awans na wstepie.Poniewaz nie kibicowalem zadnej z druzyn wiec jest mi w sumie obojetne kto zagra w PL.
Meczu nie widzialem(przed chwila tylko fragmenty) dla tego nie podejme sie oceny czy zwyciestwo klubu z Craven Cottage bylo zasluzone czy tez nie ale......skoro to pojedynek o tak wiele w sensie zarowno sportowym jak i finansowym to dlaczego nie bylo systemu VAR?
A dlaczego o tym wspominam? poniewaz "Jas Fasola" nie podyktowal ewidentnego rzutu karnego za zagranie reka zawodnika Fulham.
Naturalnie jedenastka to jeszcze nie gol lecz gdyby padla bramka dla Brentford,a bylo to w 66 minucie,to byc moze to oni wlasnie cieszyliby sie z mozliwosci grania w PL.
Wiem tez,ze VAR-u nie ma w Championship-sezon regularny- ale w decydujacym pojedynku na Wembley,moim skromnym zdaniem,powinien absolutnie byc aby zapobiegac takim przypadkom jak wczoraj.
Czasami ciezko jest zrozumiec Anglikow :P
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

patryk28
Kontakt:

Post autor: patryk28 »

Brentford koncertowo ten awans zaprzepaściło, spokojnie mogli 2 miejsce zająć lub teraz wygrać, graty dla Fulham

Athar

Post autor: Athar »

Szkoda Brentford, naprawde fajna drużyna i dobrze się ich ogladało przez większość sezonu, no ale jak kolega wyżej napisał - zaprzepaścili szanse chyba jeszzce bardziej spektakularnie niż Leeds w poprzednim sezonie.
"It’s the club of Ronnie Rosenthal and Avi Cohen.
It’s the club of Mo Salah and Sadio Mane.
It’s the club of Parson Jackson and Bill Shankly.
It’s a club of all flags, all religions, all nations and none."
Tony Barrett

ODPOWIEDZ