FA Cup

Dawka Pucharu Anglii i Pucharu ligi angielskiej.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Mufi

Re: FA Cup

Post autor: Mufi »

City spuchło. Mam tylko nadzieję, że nie zrobią z siebie frajerów tego sezonu i dociągną mistrzostwo do końca. W LM nie daje im dużych szans z PSG, tym bardziej, że KdB zszedł z kontuzją dzisiaj i nie wiadomo czy zagra. A Chelsea może postraszyć Real i imo nie są na straconej pozycji, Hiszpanie pokazali na Anfield, że są do ukąszenia i to lekko.

CFC zmienia trenera w połowie sezonu, kończy sezon poza TOP4 (to jest możliwe, w lidze mają ciężki terminarz), eliminuję hiszpańskiego giganta w 1/2 i wygrywa LM ? Coś mi to przypomina, mhm 2012 ? + gdyby w finale zagrali z PSG i ewentualnie wygrali, to Tuchel mógłby się śmiać szejkom z Paryża prosto w twarz.
adamne

Post autor: adamne »

Wygrana CFC to raczej dobra wiadomość dla nas, zawsze to jeden mecz więcej w ich i tak już trudnym terminarzu do końca sezonu. Chociaż z drugiej strony może im to podnieść morale, zobaczymy. Zresztą w końcu i tak wszystko będzie zależeć od naszej postawy.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
Mufi

adamne pisze: 17 kwie 2021, o 20:46 Wygrana CFC to raczej dobra wiadomość dla nas, zawsze to jeden mecz więcej w ich i tak już trudnym terminarzu do końca sezonu. Chociaż z drugiej strony może im to podnieść morale, zobaczymy. Zresztą w końcu i tak wszystko będzie zależeć od naszej postawy.
Nie do końca wszystko. A ten jeden mecz to zbytnio różnicy nie zrobi. Ogólnie można już gratulować Tuchelowi pierwszego trofeum w Londynie, finału z Lisami czy Soton raczej nie wtopi.
Mufi

Leicester z pucharem Anglii !

ale wałki niezłe, szczególnie przy bramie Lisów.

Jeszcze niech CFC wyleci z TOP4 i przegra finał LM i Tuchel do wywalenia xd.
dzemek

Post autor: dzemek »

A miało być tak prosto, łatwo i przyjemnie dla Chelsea, skład nie odbiegał jakoś szczególnie od zwyczajowej 11, brawa dla Leicester, na pewno nie można ich skreślać z walki o bycie w top4 i LM.
Gdyby im się nie udało z LM, jako zwycięzca Pucharu Anglii mają zapewniony udział w Lidze Europy czy Lidze Konferencji?
Mufi

dzemek pisze: 15 maja 2021, o 20:44 A miało być tak prosto, łatwo i przyjemnie dla Chelsea, skład nie odbiegał jakoś szczególnie od zwyczajowej 11, brawa dla Leicester, na pewno nie można ich skreślać z walki o bycie w top4 i LM.
Gdyby im się nie udało z LM, jako zwycięzca Pucharu Anglii mają zapewniony udział w Lidze Europy czy Lidze Konferencji?
Zwycięstwo w FA Cup daje udział w fazie grupowej LE albo ostatnią rundę kwalifikacyjną do LE, ale chyba to pierwsze, bo Arsenal rok temu zajął w lidze 8 miejsce, a wygrał własnie FA Cup i grał od razu w grupie LE. Zresztą nawet jak Lisy wypadną z TOP4, to ciężko im będzie zająć miejsce, który im nie da LE :).
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Leicester jako zwycięzca FA Cup ma zagwarantowany udział w fazie grupowej LE.
Gdyby weszli do LM to ich miejsce przechodzi na 5 lokatę w lidze.
No chyba,że takowe zajmie Chelsea wygrywając LM to wtedy na 6 pozycję.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
Mufi

ynwa19 pisze: 15 maja 2021, o 21:34 Leicester jako zwycięzca FA Cup ma zagwarantowany udział w fazie grupowej LE.
Gdyby weszli do LM to ich miejsce przechodzi na 5 lokatę w lidze.
No chyba,że takowe zajmie Chelsea wygrywając LM to wtedy na 6 pozycję.
5 miejsce daje gwarant LE tak czy siak, zresztą 6 też. Jeśli Lisy wejdą do LM to ich miejsce przejdzie na 7 drużynę ligi i dla tej drużyny będą to kwalifikację (a dokładnie ich ostatnia runda), w dodatku w tym sezonie dochodzi ta śmieszna Conference League, do której awans daje obecnie 7 miejsce w PL, więc w przypadku kwalifikacji Lisów do LM i to miejsce się przesunie o jedno niżej czyli na 8.

W dodatku jeśli Chelsea wyleci z TOP4, a wygra LM, to nie będzie żadnego dodatkowe miejsca do LE, nie wiem skąd to wziąłeś.
bugi

Post autor: bugi »

Czy Brendan z przegrywa stał się dziś wygrywem?
Obrazek
Awatar użytkownika
ynwa19

Przecież ja nie pisałem o dodatkowym miejscu w LE tylko o przesunięciu uczestnika z 5 na 6 miejsce.
Chyba mnie nie zrozumiałeś :D
Mufi

ynwa19 pisze: 15 maja 2021, o 22:29 Przecież ja nie pisałem o dodatkowym miejscu w LE tylko o przesunięciu uczestnika z 5 na 6 miejsce.
Chyba mnie nie zrozumiałeś :D
"Gdyby weszli do LM to ich miejsce przechodzi na 5 lokatę w lidze.
No chyba,że takowe zajmie Chelsea wygrywając LM to wtedy na 6 pozycję."

yyyyy, nawet gdyby to była prawda, a już wyjaśniłem, że nie. To i tak to miejsce by się nie przesunęło, o to mi chodzi...
Awatar użytkownika
ynwa19

Źle mnie interpetujesz dalej :D
Więc raz jeszcze: chodzi o to,że jeżeli Leicester zostanie w top 4 kosztem Chelsea a ta będzie 5 w PL i wygra LM to wtedy "pierwszą" drużyną z ligi angielskiej,która zagra w LE będzie ta z 6 pozycji-i to jest to przesunięcie!

To powoduje,że ekipa zajmująca 7 lokatę też zagra w LE-obie bez eliminacji w fazie grupowej.

I wtedy zespół z pozycji 8! zagra w ostatniej rundzie kwalifikacji (tzw play-off) do Ligi Konferencji.

Chyba teraz w końcu się dogadaliśmy🖐😎

A tak na marginesie:brawo Leicester!

https://twitter.com/ELEVENSPORTSPL/stat ... 26342?s=20
Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

bugi pisze: 15 maja 2021, o 22:27 Czy Brendan z przegrywa stał się dziś wygrywem?
Jeszcze ma szansę wylecieć z TOP4. Ale jeśli wygra kolejny mecz z Chelsea, to będzie można trochę inaczej patrzeć na jego możliwości trenerskie.
Obrazek
FootballClub

Post autor: FootballClub »

Swoja drogą to trochę żałosne, że w pucharach co roku gra 8 drużyn, prawie połowa ligi...
Mufi

ynwa19 pisze: wczoraj, o 10:17 Źle mnie interpetujesz dalej :D
Więc raz jeszcze: chodzi o to,że jeżeli Leicester zostanie w top 4 kosztem Chelsea a ta będzie 5 w PL i wygra LM to wtedy "pierwszą" drużyną z ligi angielskiej,która zagra w LE będzie ta z 6 pozycji-i to jest to przesunięcie!

To powoduje,że ekipa zajmująca 7 lokatę też zagra w LE-obie bez eliminacji w fazie grupowej.

I wtedy zespół z pozycji 8! zagra w ostatniej rundzie kwalifikacji (tzw play-off) do Ligi Konferencji.

Chyba teraz w końcu się dogadaliśmy🖐😎
No dalej nie masz racji, jeśli CFC wyleci z top4, a wygra LM, to nie ma żadnego przesunięcia, ponieważ 6 miejsce TAK CZY SIAK daje LE. Daje je 5 i 6 miejsce z ligi (niezależnie kto co wygra). Widzę, że nie za bardzo wiesz, które miejsce w lidze co daję i piszesz bzdury.
ODPOWIEDZ