FA Cup

Dawka Pucharu Anglii i Pucharu ligi angielskiej.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Liverpoolczyk

Re: FA Cup

Post autor: Liverpoolczyk »

Co do postu Mitchella...
Pięknie pokazane jak często City podejmuje ekipy z Championship lub niżej, a jeśli ktoś trafia się z Premier League to nie są to drużyny z topu. Umówmy się, to nie są dla nich wymagający rywale. Jedynie dopiero półfinał lub finał siłą rzeczy muszą toczyć z kimś mocnym.

Więc dla porównania zróbmy Liverpool w podobny sposób. Pierwszy akapit Carabao Cup, drugi FA Cup.
2017/18
Leicester
Everton, WBA
2018/19
Chelsea
Wolves
2019/20
MK Dons, Arsenal, Aston Villa
Everton, Shrewsbury, Chelsea
2020/21
Lincoln City, Arsenal
Aston Villa, Man Utd

Różnica aż bije po oczach.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
ScoobyDoo

Post autor: ScoobyDoo »

Manchester United - Liverpool FC 24.01.2021 godz. 18.00
Lookout

Post autor: Lookout »

City jak zwykle na farcie wymęczyli z jakimiś ogórkami, do 80 minuty przegrywali 1:0, ale oczywiście szczęście sprzyja szejkom i strzelili szybko dwie bramki po 80 minucie, oby w następnej rundzie trafili na najtrudniejszego możliwego rywala, bo już mnie szlag trafia na te ich szczęściarskie losowania.
adamne

Post autor: adamne »

W następnej rundzie mają przecież Swansea :lol:
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
dzemek

Post autor: dzemek »

Lookout pisze: 23 sty 2021, o 21:20 City jak zwykle na farcie wymęczyli z jakimiś ogórkami, do 80 minuty przegrywali 1:0, ale oczywiście szczęście sprzyja szejkom i strzelili szybko dwie bramki po 80 minucie, oby w następnej rundzie trafili na najtrudniejszego możliwego rywala, bo już mnie szlag trafia na te ich szczęściarskie losowania.
Można ich nie lubić, irytować się na losowania, złorzeczyć ale to przeciwnik kładzie się na murawie, rozstępuje na boki aby strzelali te bramki po 80 minucie? Mieli więcej sił, szczęścia, lepszych graczy, boiskowego sprytu i wygrali, pretensje może mieć klub sam do siebie, że nie utrzymał tego wyniku.
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Miny graczy "menczysteru" po 3 bramce Lisów bezcenne.
Miodzio dla każdego fana LFC :D
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ks77

Post autor: ks77 »

Świetne wyniki w FA Cup. Leicester gra dalej, i mają coś więcej niż tylko ligę. Jest szansa, że dzięki temu pogubią coś w lidze.
Mufi

Post autor: Mufi »

MU gra najlepszy sezon od SAFa i jedyne co może wygrać to LE. xD
Ostatnio zmieniony 21 mar 2021, o 21:58 przez Mufi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

Jeśli chodzi o ten sezon to mimo szczerej nienawiści wcale bym się tak nie śmiał z MU, bo w dalszym ciągu w tym sezonie ciężko będzie wyrwać z naszych rąk tytuł frajerów roku. Leicester już raczej po za zasięgiem, ale dobrze, że Chelsea dochodzi jakieś spotkanie z racji awansu do następnej rundy.
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek
Mufi

DudekLFC21 pisze: 21 mar 2021, o 21:33 w tym sezonie ciężko będzie wyrwać z naszych rąk tytuł frajerów roku.
Właściwie to przez ilość kontuzji i ilość pucharów z ostatnich lat, nie spotkałem się ze zdaniem, że LFC to "frajerzy".
Na dobrą sprawę gramy bez podstawowych stoperów i jesteśmy po dwóch dojebanych sezonach, akurat Liverpoolowi mógł się zdarzyć taki sezon, tak jak np. City rok temu, też za super nie byli (my jeszcze w dodatku mamy pecha do sześcianu momentami), gorzej będzie wyglądała sprawa jeśli w następnym sezonie dalej będzie lipa (w sensie z wynikami, bo grę można wybaczyć przy tylu kontuzjach). W co wątpię.

MU to zdecydowanie frajer roku. Tak jak pisałem - graja najlepszy sezon od SAFa i.. zdążyli odpaść w grupie LM (bo notabene przegrali z jakimiś Turasami), odpadli w Pucharze Ligi , odpadli w FA Cup z osłabionym Leicester, ligę przegrali, bo nie potrafią wygrać z nikim z topu. Ostatnia nadzieja Liga Europy też wcale pewnie nie jest xd. MU to taki Liverpool sprzed lat - pojedyncze dobre sezony, 1 dobry transfer na 10, zmiany trenerów, niezrozumiałe decyzje, ciągły marazm i huśtawka wyników. I z tym trenerem się to nie zmieni, bo ten Ole na kole to daremny jest, bądźmy szczerzy- jeden czy dwóch gości mu trzyma wynik, taktycznie praktycznie 0, niech się cieszy, że ta liga taka sama jak on w tym sezonie.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

DudekLFC21 pisze: 21 mar 2021, o 21:33 Jeśli chodzi o ten sezon to mimo szczerej nienawiści wcale bym się tak nie śmiał z MU, bo w dalszym ciągu w tym sezonie ciężko będzie wyrwać z naszych rąk tytuł frajerów roku. Leicester już raczej po za zasięgiem, ale dobrze, że Chelsea dochodzi jakieś spotkanie z racji awansu do następnej rundy.
A dlaczego niby „frajerów”?
Bo co, jesteśmy jak narazie po za top4, zaraz to się może zmienić, a nawet gdyby to takie sezony mają się prawo przydarzać, ile punktów ukradli sędziowie, i jak byliśmy przez większą cześć sezonu osłabieni przez kontuzje.
Narazie jesteśmy w grze w CL i w walce o top4, nie czas na podsumowywania tego sezonu, a napewno frajerami nie jesteśmy
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Awatar użytkownika
DudekLFC21

A kto po za kibicami Liverpoolu będzie pamiętał, że tyle było kontuzji, raczej wszyscy zapamiętają, że „Wielki Liverpool” się wypier****ł na ryj po zdobyciu pierwszego tytułu od 30 lat i myślę, że zwalanie winy na sędziów i wszystko inne ten tytuł jeszcze bardziej spotęguje w oczach kibiców innych drużyn. No ale u Nas kontuzje, sezon covidowy, krótki okres przygotowawczy, nieprzychylni sędziowie a w United przecież czyste frajerstwo. Po za tym chciałbym żeby nam się zdarzył taki słaby sezon jak City i żebyśmy byli na koniec wicemistrzem z 81 punktami, teraz wygrywając wszystkie mecze do końca, co raczej nie jest możliwe, będziemy mieć 74. Ja w 100% rozumiem naszą sytuacje i widzę co się dzieje ale po prostu nie potrafię zrozumieć nazywania kogoś frajerami z naszej obecnej perspektywy.
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

DudekLFC21 pisze: 22 mar 2021, o 04:58 A kto po za kibicami Liverpoolu będzie pamiętał, że tyle było kontuzji, raczej wszyscy zapamiętają, że „Wielki Liverpool” się wypier****ł na ryj po zdobyciu pierwszego tytułu od 30 lat i myślę, że zwalanie winy na sędziów i wszystko inne ten tytuł jeszcze bardziej spotęguje w oczach kibiców innych drużyn. No ale u Nas kontuzje, sezon covidowy, krótki okres przygotowawczy, nieprzychylni sędziowie a w United przecież czyste frajerstwo. Po za tym chciałbym żeby nam się zdarzył taki słaby sezon jak City i żebyśmy byli na koniec wicemistrzem z 81 punktami, teraz wygrywając wszystkie mecze do końca, co raczej nie jest możliwe, będziemy mieć 74. Ja w 100% rozumiem naszą sytuacje i widzę co się dzieje ale po prostu nie potrafię zrozumieć nazywania kogoś frajerami z naszej obecnej perspektywy.
Ja bardzo dobrze rozumiem twoje podejście, nie chce żebyś odbierał moj post jako jakiś atak na twoją osobę.
Po prostu uważam ze „frajerstwo” to za duże słowa, bardziej ono pasuje do Leicester z zeszłego roku kiedy na finiszu oddali CL, lub naszego finału w Kijowie ale tam ewidentnie „frajer” był tylko jeden, No może dwóch
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Mufi

DudekLFC21 pisze: 22 mar 2021, o 04:58 A kto po za kibicami Liverpoolu będzie pamiętał, że tyle było kontuzji, raczej wszyscy zapamiętają, że „Wielki Liverpool” się wypier****ł na ryj po zdobyciu pierwszego tytułu od 30 lat i myślę, że zwalanie winy na sędziów i wszystko inne ten tytuł jeszcze bardziej spotęguje w oczach kibiców innych drużyn. No ale u Nas kontuzje, sezon covidowy, krótki okres przygotowawczy, nieprzychylni sędziowie a w United przecież czyste frajerstwo. Po za tym chciałbym żeby nam się zdarzył taki słaby sezon jak City i żebyśmy byli na koniec wicemistrzem z 81 punktami, teraz wygrywając wszystkie mecze do końca, co raczej nie jest możliwe, będziemy mieć 74. Ja w 100% rozumiem naszą sytuacje i widzę co się dzieje ale po prostu nie potrafię zrozumieć nazywania kogoś frajerami z naszej obecnej perspektywy.
A kto po za kibicami Liverpoolu będzie pamiętał, że tyle było kontuzji.
- y no chyba spora cześć kibiców PL będzie pamiętała kontuzje VVD i gra pomocnikami na obronie Liverpoolu. LOL.

"myślę, że zwalanie winy na sędziów i wszystko inne ten tytuł jeszcze bardziej spotęguje w oczach kibiców innych drużyn. "
-Nikt nie zwala na nich winny, ale powiedz sam - ile już nam zabrali pkt ? Pewnie z 8-10, a do TOP4 nam 5 brakuje. Wymowne chyba i irytujące.

"No ale u Nas kontuzje, sezon covidowy, krótki okres przygotowawczy, nieprzychylni sędziowie a w United przecież czyste frajerstwo."
- jaki krótki okres przyg. ? Mieliśmy najdłuższy z ligi. A United to czyste frajerstwo i jak wtopi LE, to frajerzy do kwadratu. Goście grają najlepszy sezon od 8 lat i w prawie każdych rozgrywkach pograne, w dodatku sposoby odpadnięcia czy straty do lidera są żenująco śmieszne (porażka z Turkami W LM, out z osłabionymi Lisami, porażki z Sheff czy brak zwycięstw w meczach z topem itd.). Frajernia jednym słowem.

"chciałbym żeby nam się zdarzył taki słaby sezon jak City i żebyśmy byli na koniec wicemistrzem z 81 punktami, teraz wygrywając wszystkie mecze do końca, co raczej nie jest możliwe, będziemy mieć 74."
- No tak, bo City rok temu pół składu miało kontuzjowane w najbardziej krytycznym momencie sezonu, zapomniałem, zwracam honor ..........
Nie widzisz różnicy między nami, a City z poprzedniego sezonu ? Jest ich dużo, pomijając już takie fakty jak kadra obu zespołów, głownie chodzi o ławkę.

"Ja w 100% rozumiem naszą sytuacje i widzę co się dzieje ale po prostu nie potrafię zrozumieć nazywania kogoś frajerami z naszej obecnej perspektywy."
- A ja rozumiem, MU w poważnej piłce nie istnieje od 8 lat, a my jesteśmy jeszcze panującym mistrzem kraju. Dwukrotnym finalistą LM z 3 ostatnich lat, jej zwycięzcą sprzed 2. Jesteśmy dwie ligi wyżej niż Oni i nie zmieni tego sezon okupiony kontuzjami, pechem i załamanie formy pojedynczych graczy.
Wyobraź sobie w United taka ilość kontuzji ? Wiesz gdzie Oni by wtedy byli ? Na 13 miejscu.
W sumie tam wystarczą 2-3.

Ty piszesz o tych kontuzjach jakby to był niuans,a to jest kluczowe, bo my nie tylko straciliśmy trzech podstawowych stoperów, straciliśmy też TOP3 DM na świecie na koszt obrony. Przed kluczowym momentem walki o mistrza straciliśmy najlepszego zawodnika (Jota), w styczniu mieliśmy 11 kontuzji, z czego 6 to podstawowi zawodnicy.

Wyobraź sobie inne zespoły w takiej sytuacji, a potem pisz o nas frajerzy, OK ?
Awatar użytkownika
DudekLFC21

Już dobrze Mufi, nie bulwersuj się tak, nie kibicuje Liverpoolowi od wczoraj i wiem co się dzieje, po prostu mierzi mnie nazywanie „frajerami” na prawo i lewo z takiej pozycji nawet jeśli to United, bo to takie na zasadzie „przyganiał kocioł garnkowi”. Powiedz mi, czy ktoś pamięta schyłek Wengera w Arsenalu gdzie był podobny szpital ze 2 lata z rzędu, czy może nadal Arsenal miał za te sezony łatkę „4rsenalu”? Po prostu nie lubię komentowania w taki sposób sytuacji innych klubów jeśli na własnym podwórku nie jest za kolorowo. W United zresztą też były sezony z masą kontuzji oraz maktominajami na obronie, tego też nie pamiętasz i inni też nie a ludzie mieliby pamiętać o naszym szpitalu po latach? Jestem zwolennikiem skupiania się na sobie zamiast spoglądania na innych, jak byliśmy w dołku to było oglądanie się na reszte i śmiech przez łzy bo ktoś zaliczył wpadkę a sami byliśmy kilka miejsc w tabeli niżej od wyśmiewanego, teraz wygląda to podobnie.
ODPOWIEDZ