Liga Mistrzów 2020/21

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Zyska

Re: Liga Mistrzów 2020/21

Post autor: Zyska »

Zwłaszcza środkowych i troche mniej bocznych obrońców. W środku i z przodu mamy szeroką kadrę (dużo uniwersalnych zawodników), ale z zaledwie trzema nominalnymi śo i fabinho w rezerwie z tylu jest problem.

Gdyby właśnie nie wąskie tyły to ja byłbym mega zadowolony z takiego natłoku spotkań. Obejrzało by się w akcji wszystkich: AOX, Milnera, Jordana, Naby'ego, Fabsa, Thiago, Jonesa, Jote, Firmino, Salaha, Mane, Minamino, Origiego :D A kto wie, może jeszcze Grujicia, Wilsona i Shaqa :D

A i zawsze fajnie obejrzeć Liverpool w jesienne wieczorki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

A ja coś czuję, że jeszcze nieraz zobaczymy Rhysa Williamsa.
Obrazek

AlbertRiera

Post autor: AlbertRiera »

Bardzo dobra druga połowa United moim zdaniem w Paryżu. Mieli bardzo dużo sytuacji. Gdyby Fernandes miał lepiej nastawiony celownik przy strzałach i podaniach, myślę, że wygrali jeszcze pewniej.

Natomiast chodzi mi, o co innego - jak zobaczyłem przed meczem duet środkowych obrońców Tuanzebe i Lindelof, wydawało mi się, że PSG może zrobić im sieczkę. W praktyce United straciło 1 gola (po samobójczym trafieniu Martiala) i choć może De Gea musiał kilka razy się wykazać, Francuzi nie stworzyli sobie zbyt dużo okazji. Czemu o tym mówię? Skoro taki duet dał radę na wyjeździe z PSG, to może i u nas jakoś damy radę bez Van Dijka :)

Redi

Post autor: Redi »

Egalot pisze:
3 paź 2020, o 00:28
A ja coś czuję, że jeszcze nieraz zobaczymy Rhysa Williamsa.
Sylwetka się zgadza, fryzura się zgadza - regen VVD we własnej osobie.

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Pierwsze 8 spotkan za nami i bylo dosc interesujaco.
Chelsea tylko albo moze i az remis z niewygodna Sevilla ale sadze,ze z grupy wyjda.
"menczyster" zaprezentowal sie dobrze i wygral zasluzenie w Paryzu otwierajac sobie niejako droge do zajecia 1 miejsca w grupie choc nie zapominajmy o Lipsku.Moze "szejki" wyloza sie juz w tej fazie?
Nic przeciwko :P
Zaskakuje mnie nieco porazka BVB lecz nie ona sama w sobie tylko styl-w obronie slabo a z przodu jeszcze gorzej i to przy takim potencjale.W tej grupie bedzie bardzo ciekawie bo wygrana Brügge w Rosji podbuduje Belgow i uswiadomi im,ze sa w stanie powalczyc o awans do 1/8.
Wreszcie Juve czyli debiut i to udany Pirlo w roli trenera w LM.Lubie goscia i zycze mu jak najlepiej.
A Barca z Leo zgodnie z oczekiwanaimi a Argentynczyk z kolejnym rekordem-16 sezonow pod rzad z bramka jako pierwszy w historii!

Dzisiaj nasza kolej i oby mimo klopotow ten wyjazd do Amsterdamu okazal sie owocny.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

CO TAM SIĘ DZIEJE! Po pierwszej połowie Real przegrywa z rezerwami Szachtara na Santiago Bernabeu 3:0. Ciekawe czy Zidane poleci jutro, czy może po weekendowej manicie z Barceloną haha

ks77

Post autor: ks77 »

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Już tylko 2:3

Awatar użytkownika
ynwa19

I pierwsza runda za nami.
Nasze zwyciestwo minimalne ale w moim odczuciu zasluzone a Atalanta potwierdzila swoja sile w ofensywie-to beda dwa bardzo ciekawe starcia z nimi.
City zrobilo co mialo a Grecy z dobrym poczatkiem-walka o 2 miejsce bedzie prawdopodobnie do ostatniej kolejki.
Bayern tym razem bez gola Lewego a i tak zdemolowal slabiutkie tego dnia Atletico.Z kolei Salzburg nie wykorzystal swoich szans i w efekcie tylko remis z ekipa RybusoKrychowiaka.
I wreszcie Real-czy to jest sensacja?Chyba nie do konca poniewaz podopieczni Zidana forma nie grzesza a bez Ramosa na murawie obrona jest dziurawa jak dobry szwajcarski ser.Oczywiscie brawa dla Ukraincow.
Natomiast Inter potwierdzil po raz kolejny,ze oni w LM grac nie potrafia-zaledwie i to uratowany w ostatniej minucie remis u siebie to za malo.
Beda mieli problem aby wyjsc z grupy.

I teraz mamy tylko szesc dni pauzy i beda kolejne mecze na europeskich stadionach czyli karuzela nabiera rozpedu :D

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

ks77 pisze:
21 paź 2020, o 20:17
Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Już tylko 2:3
Mogliby i wygrać 4:3 bez znaczenia, stracić u siebie 3 bramki w pierwszej połowie ze zdziesiątkowana drużyna Doniecka to dla Realu kompromitacja. A skończyło się na porażce

ks77

Post autor: ks77 »

Nie mówię, że nie, ale dyktować werdykt, zanim wszystko się zakończy, to jak zgadywanie. Nie żal mi Realu i innych hiszpańskich zespołów. Czas PL na dominację europejskiej piłki.

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Tymczasem w lidze Ajax zagrał sobie mecz na amatorze. 13:0 na wyjeździe.

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

I bardzo dobrze. Niech teraz podbudowani ograją Atalantę, która wydaje się być poważniejszym zagrożeniem. Chociaż może remis byłby lepszy...
Obrazek

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

keinnasenhasen pisze:
24 paź 2020, o 18:16
Tymczasem w lidze Ajax zagrał sobie mecz na amatorze. 13:0 na wyjeździe.
Warto dodać, że Venlo przy stanie 0:4 zostało zredukowane o jednego zawodnika. Gdyby nie to, zwycięstwo Ajaxu raczej nie byłoby tak okazałe.

Odnośnie samej LM wydaje mi się, że Atalanta jest faworytem w starciu z Ajaxem. Zwłaszcza grając na swoim terenie. I nadal mam przekonanie, że to z Atalantą Liverpool powalczy o pierwsze miejsce w grupie. Wygrana Ajaxu 13:0 z osłabionym średniakiem holenderskiej ligi niczego nie zmienia.

Awatar użytkownika
ynwa19

I kolejne podsumowanie dnia w LM.
Po wczorajszej wygranej i jednoczesnym remisie Atalanty z Ajaxem mamy bardzo dobra baze wyjsciowa aby juz po 4 spotkaniach miec zapewniony awans z grupy.Bedzie to jednak trudne poniewaz musielibysmy wygrac nastepne dwa pojedynki z Wlochami zakladajac,ze Holendrzy dwukrotnie pokonaja Dunczykow.
Jednak nawet remis na wyjezdzie a pozniej sukces na Anfield bylyby swietne w dalszej perspektywie a w ostatecznosci porazka i wygrana ale dajace lepszy bezposredni bilans.

Gladbach mial zwyciestwo praktycznie w garsci lecz wypuscil je w ostatnich minutach a Inter,ze sie powtorze,dalej nie potrafi w LM zaskoczyc.Sytuacja w grupie jest bardzo interesujaca-wszyscy graja o awans.

Bayern z niemalym trudem(choc szans mieli bez liku)wygral w Moskwie a Atleti wyszarpalo 3 punkty-brawo Felix-Austriakom.Jednak nie jestem przekonany,ze podopieczni Simeone zamelduja sie ostatecznie na drugim miejscu.Wiele zalezy teraz od ich starc z Lokomotivem.

I wreszcie wybrancy "lysego weza" :P Tutaj wszystko po staremu czyli slaba grupa to i City w cuglach zajmie 1 lokate.Za plecami oczekuje....Grecy wydaja mi sie na tyle dobrzy,ze moga pokusic sie o zdystansowanie Porto bo Marsylia raczej nie wlaczy sie do tej walki.

Awatar użytkownika
ynwa19

I druga runda spotkan za nami.

Chelsea oraz Sevilla zgodnie z planem a kolejne wystepy zapewnia im najprawdopodobniej juz po rozegraniu 4 spotkan awans do 1/8 gdyz zarowno Francuzi jak i Rosjanie w tej grupie to zbyt slabe druzyny aby im zagrozic.

W pojedynku naszych bylych bramkarzy czyli Pepe kontra Simon remis ze wskazaniem na Belgow,ktorzy byli blisko wygranej.Teraz Bruggia zmierzy sie dwa razy z Borussia i te spotkania moge wiele wyjasnic w tabeli.Moim zdaniem BVB czeka ciezka przeprawa.
Z kolei Lazio stoi przed szansa przedwczesnej kwalifikacji do fazy pucharowej pod warunkiem 2 zwyciestw z Zenitem.

Barcelona pokonujac Juve na wyjezdzie staje sie faworytem do zajecia 1 lokaty ale Wlosi tez nie powinni miec problemow z przejsciem do nastepnej rundy.Zycze natomiast bratankom aby udalo im sie zajac 3 miejsce w grupie i grac dalej na wiosne.

I na koniec "menczyster".Z tego co mialem okazje zobaczyc wynika,ze wynik meczu z Lipskiem jest nieadekwatny (za wysoka wygrana) w stosunku do przebiegu tej partii.PSG zrobilo co do nich nalezalo i batalia o prawo gry w 1/8 nadal pozostaje kwestia otwarta choc oceniam to w ten sposob,ze MU poradzi sobie a RB bedzie sie pojedynkowac z Francuzami.

Juz za tydzien kolejne starcia.

ODPOWIEDZ