Liga Europy 19/20

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Lookout

Re: Liga Europy 19/20

Post autor: Lookout »

Świetny mecz na Ibrox zakończony happy'endem. Rangersi mimo, że przegrywali 0:2 to zdołali odrobić straty i wygrać 3:2 z Bragą. Jeżeli ktoś jest znudzony angielską piłką ze sztucznym zaangażowaniem i sielanką na trybunach to polecam oglądać mecze Rangersów, szczególnie w Europie. Wiadomo to nie ten sam poziom, chociaż gdyby przyjechał do nich taki Manchester United czy Arsenal to żadnego wyniku nie brałbym za pewniaczka, ale te emocje, walka o każdą piłkę, szybka gra bez klepania 10000 podań od obrońcy do obrońcy, doping na trybunach to wszystko sprawia, że dużo lepiej ogląda się Szkotów aniżeli większość meczy Premier League, ot moje zdanie, kto oglądał choć raz Rangersów ten się ze mną zgodzi.

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Ciekawe rzeczy dzieja sie w LE ale po kolei:

Zaskakujaco wysoka porazka Salzburga we Franfurcie przy fatalnej grze obronnej ale tez widocznym oslabieniu zespolu po odejsciu Minamino oraz Hallanda.
Az 3 przy 4 spotkaniach porazki druzyn portugalskich chociaz kazda z nich ma jeszcze duze szanse na awans.
Znakomita postawa przedstawicieli Buli,ktorzy lacznie z LM w 5 grach zanotowali 5 wygranych ale nikt z nich nie moze byc pewny przejscia do nastepnej rundy choc Eintracht ma na tyle pokazna zaliczke,ze powinien dac sobie rade w Austrii.

Dalsza bardzo dobra gra Rangersow i Celticu.Liga szkocka w ciagu zaledwie 2 sezonow awansowala w Rankingu UEFA z pozycji numer 26 na 14! uzyskujac w nich odpowiednio 6,750 oraz aktualnie 9,250 pkt a przeciez ciagle jeszcze w rozgrywkach uczestnicza i maja realne szanse na wystepy w kolejnych rundach.
Tutaj dygresja:"kopacze" wraz z dzialaczami z tzw "Ekstraklasy" uczcie sie od Szkotow!

I na koniec nasza ukochana PL :D
"menczyster" wymeczyl(nomen omen :P ) remisik u Mingsa a Kanonierzy z trudem wygrali w Grecji choc moim zdaniem w ich przypadku mozna powoli zauwazyc efekty pracy Artety(mecz ogladalem).
Za to Wolves urastaja w moim przekonaniu do miana faworyta(oprocz paru innych zespolow naturalnie) tych rozgrywek i zycze im aby zaszli jak najdalej.

Uwazam,ze tegoroczna edycja LE jest warta ogladania,a wiec nie tylko we wtorki oraz srody lecz tez i czwartki mozna,w miare posiadania wolnego czasu,zasiasc przed TV.

PS tak na marginesie:5 lat w Rankingu UEFA i liczba zdobytych pkt przez "kopaczy" polskich
5,500;3,875;2,875;2,250;2,125 czyli z roku na rok coraz gorzej.
Po prostu wstyd na cala Europe dla tak duzego kraju!
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

A Steven Gerrard wraz ze swoim zespołem melduję się w 1/8 Ligi Europy ;) Nie powiem, ale zwracam uwagę na ich wyniki odkąd trenerem jest nasz kapitan bo prędzej czy później to będzie nasz trener więc super że zbiera doświadczenie również i w Europie. O ile sprawa mistrzostwa jest już raczej przesądzona, tak jeżeli mają jakieś szansę w Europie zaistnieć to niech grają jak najdłużej. Steven dla Rangersów jest jak Klopp dla Liverpoolu, główny priorytet to mistrzostwo, nam się już uda i mam nadzieję że Steven również osiągnie to w Glasgow ;)

Nevermore1969

Post autor: Nevermore1969 »

Steven dla Rangersów jest jak Klopp dla Liverpoolu, główny priorytet to mistrzostwo, nam się już uda i mam nadzieję że Steven również osiągnie to w Glasgow
hmmm, dobrze życzę Stevenowi, ale kibicuję Celticowi :) zatem nie da się pogodzić obu kwestii :)

a w lidze szkockiej Rangersi zawalili w ostatnim czasie, grając (osiągając wyniki) mocno w kratkę

CRX2

Post autor: CRX2 »

Ciekawy mecz w Instambule! 3:1, bramka w dogrywce i awans. Bramka Skrtela, a do tego w obronie Sportingu... Illori i Coates. Do tego inne akcenty Premier League w osobach: Ba, Clichy i Białasie.

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Arsenal jaki wstyd przyniosl. Grecki mistrz ogral Kanonierow...

Wrona

Post autor: Wrona »

LiverpoolIsRed pisze:Arsenal jaki wstyd przyniosl. Grecki mistrz ogral Kanonierow...
i te pudło w samej końcówce rany boskie

Awatar użytkownika
ynwa19

Dzialo sie w rewanzach ale po kolei:

Katastrofalny wystep Portugalczkow,ktorzy mieli 4 zespoly w stawce i wszystkie one odpadly!
Najbardziej rozczarowal mnie osobiscie Sporting z ktorym od dawna sympatyzuje.
Rowniez Holendrzy(trzymam sie starej nazwy)zawiedli odpadajac w komplecie a Ajax to juz niestety wspomnienie zeszlorocznej druzyny.

Bardzo dobrze Niemcy,ktorzy maja jako caloksztalt juz teraz wysmienity sezon a przeciez Eintracht jest w znakomitej sytuacji po pierwszym meczu i powinien takze przejsc dalej.
Swoje zrobili Hiszpanie,ba! nawet moim zdaniem ponad stan poniewaz nie sadzilem,ze Getafe ogra Amsterdam a odpadniecie Espanyolu nie jest zaskoczeniem.
Takze Wlosi pozostali w rozgrywkach spelniajac po prostu nalezna powinnosc.

Szkoda Celticu,ktory mial dobra pozycje wyjsciowa.Za to "zolnierze" Stevena trzymaja sie dobrze a Szkoci dalej punktuja(9,750) i sa pod tym wzgledem 6! nacja w Rankingu UEFA za ten sezon-przed taka Francja np
Fajnie,ze mamy w gronie 16 druzyn w kolejnej rundzie juz teraz przedstawiciela Austrii co jeszcze raz udowadnia....."Ekstraklasie" ze mozna.

I na koncu o ukochanej PL :D
Wilki rotowaly skladem a i tak przegraly dopiero w koncowce lecz awans byl nie zagrozony.
"menczyster" wykorzystal gre 11 na 10 i pokonal wysoko Belgow ale to co zrobil ARSENAL mozna okreslic tylko jednym slowem BLAMAZ!
A ta niewykorzystana sytuacja w ostatniej minucie dogrywki bedzie najprawdopodobniej przesladowac Aube przez lata w koszmarach.

Czekam na dzisiejsze losowanie bo zestaw klubow zapowiada kolejne emocje w tej wysoce interesujacej edycji Ligi Europy :)

Nevermore1969

Post autor: Nevermore1969 »

zerknąłem dziś rano na wyniki i mocno przecierałem oczy ze zdumienia! Porto, Benfica, Celtic za burtą??? Szkotów szczerze mi żal, klubom z Portugalii jakoś nigdy nie kibicowałem (pomimo tego, że Józiu Młynarczyk osiągnął tam wielki sukces), a o Arsenalu i ich wtopie nawet nie wspomnę!!!! Trzymam kciuki za Wilki!

danio442
Kontakt:

Post autor: danio442 »

Od dziś do 12 marca do godz. 14 można aplikować o bilety na finał w Gdańsku (ceny to 40,65,90,120 euro).

Awatar użytkownika
ynwa19

Wczoraj tak co nieco obejrzalem spotkanie Wolves-Sevilla choc bardziej skupialem sie na pojedynku snookerowym Ronnie kontra Mark-fajnie,ze wygral ten pierwszy choc i Walijczyka darze sympatia.
I niestety przedstawiciel PL przegral i to moim zdaniem zasluzenie.A mialem nadzieje,ze moze druzyna Santo wygra nawet cale te rozgrywki po drodze eliminujac "menczyster".
Tak sie jednak nie stalo a sposob w jaki gracz Wilkow wykonal rzut karny wola o pomste do nieba.

Trzeba bedzie wiec w polfinale trzymac kciuki za Hiszpanow bo awans ekipy Ole bardzo by mi sie nie spodobal.
W drugiej parze Inter wydaje sie faworytem ale ja nie lekcewazylbym Szachtara.

Summa summarum z klubow,ktore pozostaly na placu boju,koncowego sukcesu zycze Wlochom-a niech sie kibice nielubianego przeze mnie Milanu wsciekaja :P

dzemek

Post autor: dzemek »

Optymalny dla mnie finał to Inter-Sevilla, chociaż na Szachtar także bym się nie obraził. Byleby tylko nie Manchester.

Awatar użytkownika
ynwa19

Wieczór świetnie rozpoczęty dzięki Ronniemu w snookera,więc mam nadzieję na kontynuację w wykonaniu Sevilli.
"menczyster" do domu!

E: jak arbiter karnego nie podyktuje
to "menczyster" gola(drugiego) nie uzyskuje :P
Piiiiiiknie!
Każdy sezon bez trofeów MU jest po prostu udanym.
Perfekcyjny wieczór :D

paranormalnY

Post autor: paranormalnY »

Wieczór świetnie zakończony, kto by pomyślał, że ekipy z Manchesteru w ciągu 24h tyle radości sprawią
love the game hate the business
Obrazek

kijuss

Post autor: kijuss »

Szkoda tylko ze udało im się do Ligi mistrzów sie zakwalifikować po przez ligę , ale myśle ze nie zagrożą za mocno w następnym sezonie.

ODPOWIEDZ