Liga Mistrzów 2017/18

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Kirkbyboy

Re: Liga Mistrzów 2017/18

Post autor: Kirkbyboy »

repcaK pisze:Aaa, czyli czy byliby w grupie D czy H, to i tak taka sama sytuacja jeśli chodzi o transmisje. Ok, dzięki za wyjaśnienie ;)
No nie do końca.....
Skoro MU i CFC trafiły do grup grających we wtorek a City do grup grających w środę i my byliśmy losowani w następnej kolejności to komputer uznał ze możemy trafić jedynie do grup grających w środę... ostatni był losowany totek i komp wiedząc że 2 grają we wtorek i 2 w środę uznał ze mogą trafić w każdo miejsce

FootballClub

Post autor: FootballClub »

Taka Roma była losowana przed Napoli, a i tak miała możliwość gry w ten sam dzień co Juventus. Według Twojej teorii powinna być losowana do grup od E-H, a była również do C, więc co stało na przeszkodzie LFC żeby zagrać w tej grupie D?

Kirkbyboy

Oj chyba nie oglądałeś losowania.... Roma była losowania praktycznie na samym końcu. Wcześniej było juve i Napoli.

FootballClub

Post autor: FootballClub »

https://www.youtube.com/watch?v=cDJzxxbHHpw
od 44:00 polecam
Roma mogła tafić do Chelsea albo City, a pozniej było losowane Napoli
I po losowaniu Romy nazwijmy to tak, że było 2-0 dla wtorkowych meczów i Napoli mogło grać tylko w środę.
Gdyby nas wylosowano do D to sytuacja byłaby wręcz identyczna, tylko, że Anglia ma 5 drużyn a Włochy 3.

Kirkbyboy

No faktycznie..... a jeszcze bym sobie odciąć coś dał ze Napoli było wcześniej.
Ale i tak tylko takie wytłumaczenie dla LFC znajduje - mecze w tv ;)

wycu270302

Post autor: wycu270302 »

Moim zdaniem najtrudniej będzie w Moskwie, U siebie nie powinniśmy nic przegrać, z Mariborem dwa pewne zwycięstwa i fajny mecz w Hiszpanii. I odnośnie Tottenhamu nie skazujcie ich na 3 miejsce z Borussią mogą spokojnie powalczyć :D

paink

Post autor: paink »

Losowanie idealne. Czułem Spartak, Porto, Maribor, ale może to i lepiej, bo weźmiemy rewanż za finał LE na Sevilli. W takiej grupie awans to obowiązek? Obowiązek to zdecydowane wygranie grupy. Z każdym idziemy jak po swoje, jesteśmy Liverpoolem! i to nas się mają bać, a nie na odwrót. U siebie typuję 3x win, w Hiszpanii i może w Rosji możemy zremisować. 14pkt w takiej grupie spokojnie i pewny awans :wink: W dawnych czasach zawsze mówiono, że LFC jest drużyną pucharową, jestem pewien, że tak będzie w tym sezonie. W lidze czeka nas trochę rozczarowań, ale w Europie długa piękna podróż co najmniej do kwietnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

Szczerze mówiąc to wolałbym jednak ze dwie silniejsze ekipy. Dobrze nam się gra z mocnymi drużynami, z tymi słabszymi niestety przeważnie przechodzimy męki. Choć z drugiej strony dwumecz z Hoffenheim pokazał co innego. Ciężko stwierdzić które oblicze Liverpoolu jest bardziej aktualne. Mam nadzieję że nie będzie większych problemów z wyjściem z grupy.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

No nie wiem czy taki Hoffenheim to słaby zespół :p. Oglądając losowanie nie mogłem przeżyć słabej grupy United. Jak się później okazało my też mieliśmy spore szczęście. Obysmy tylko umieli je wykorzystać :)
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Zicku pisze:No nie wiem czy taki Hoffenheim to słaby zespół :p. Oglądając losowanie nie mogłem przeżyć słabej grupy United. Jak się później okazało my też mieliśmy spore szczęście. Obysmy tylko umieli je wykorzystać :)
Ja rozumiem, że byli losowani przeważnie z 1. koszyka, ale to już przegięcie:

Obrazek

SteveG8

Post autor: SteveG8 »

Muszka o co chodzi z tym przegięciem ?

filuuuu
Kontakt:

Post autor: filuuuu »

SteveG8 pisze:Muszka o co chodzi z tym przegięciem ?
Pozwolisz, że szybko odpowiem..
Muszka przytoczył wszystkie wyniki losowań grupowych United w LM na przestrzeni 2006-2017 :)

Once red always red! Kibic od 05.2005!
--------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Barilla

Post autor: Barilla »

Tak prawdę powiedziawszy to my też nigdy nie mieliśmy jakiejś ciężkiej grupy. Ostatnio trafiliśmy na Real i w sezonie 5-6 na Chelsea, a tak to raczej podobne kluby co United.

Awatar użytkownika
Mateusz95LFC

Post autor: Mateusz95LFC »

Prawda jest taka, że teoretycznie nie mamy prawa narzekać na losowanie. Sevilla gra raczej "radosną" piłkę, więc nie będzie obawy, że zamurują się i wyprowadzą kontry, Maribor to teoretycznie najsłabszy rywal i każde inne rozstrzygnięcie niż 6 punktów z nimi w obu meczach należy traktować jako wpadkę. Najbardziej obawiam się wyjazdu do Rosji. Jestem zdecydowanym optymistą po tym losowaniu i liczę na pierwsze miejsce w grupie.
Moim zdaniem awansuje: Liverpool i Sevilla.

Co do reszty angielskich zespołów, United jest w podobnej sytuacji jak my, każdy inny rezultat niż zwycięstwo w tej grupie będzie blamażem. Należy jednak pamiętać, że zarówno Basel jak i Benfica to ekipy ograne w Europie i z pewnością nie dadzą się łatwo pokonać. Zakładam, że United chociaż na jednym z tych wyjazdów punkty straci.
Moim zdaniem awansuje: United i Benfica

Na swoje losowanie mają prawo narzekać ekipy Chelsea i Spurs. W przypadku Mistrzów Anglii, na dwa miejsca premiowane awansem chętne są trzy zespoły, Zakładam jednak, że to Chelsea i Atletico awansują dalej, a Roma będzie musiała zadowolić się Ligą Europy. Istotne będzie to, kto się potknie z Qarabagem, bo te 2-3 punkty mogą być kluczowe.

W podobnej sytuacji jest Spurs. Real jest oczywistym faworytem tej grupy, natomiast o drugie miejsce rywalizować będzie ekipa BVB i Tottenhamu. Ciężko ocenić jak będzie radzić sobie 3 zespół Bundesligi, natomiast wydaje mi się, że mimo wszystko w końcowym rozrachunku to Spursi zagrają w Lidze Europy. Mam jednak nadzieję, że powalczą.

Co do City, zapewne awansują razem z Napoli.

Podsumowując, wyszło mi z tego wywodu, że na 5 ekip angielskich w fazie play-off zobaczymy 4. Wrócę sobie do tego postu po 6 kolejce i zobaczę o ile się pomyliłem. :D :D
Obrazek

sc0user

Post autor: sc0user »

MU wcale nie mają łatwej grupy. "Bazyle" mają patent na brytyjskie drużyny. Chyba dalej pamiętacie jak wyglądał dwumecz z nimi za ostatnim razem. Też mieliśmy mieć łatwe wyjście z grupy. Benficka też potrafi napsuć krwi.

Tak patrząc na te grupy, to Liverpool ma zdecydowanie najłatwiej. Spartak i Sevilla, nie są światowej klasy klubami, w naszym zasięgu jak najbardziej, więc nie jesteśmy na straconej pozycji. A Maribor, no patrząc po tym, co ostatnio działo się z Ludogorcem.. Chociaż wtedy byliśmy strasznie pod formą. Ale nawet inny, bardziej polski przykład - Legia. Też napsuła krwi Realowi i Borussi. Mam nadzieje, że my takich problemów nie będziemy mieli. Cieszę się, że mamy dość łatwą grupę, bo jest szansa wyjść z grupy i to z pierwszego miejsca. Musimy być jak nadłużej w LM i pokazać się z dobrej stronie europie, by zaczęli myśleć o nas, jako o realnej sile na arenie międzynarodowej, a nie średniakowi.
Też chciałbym potyczek z Realem czy Barcą, ale wole żeby wyszli z grupy i takich spotkali jak najpóźniej.

ODPOWIEDZ