Liga Mistrzów 2013/2014

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Muszka
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: Muszka »

PanPierdolka pisze:
Muszka pisze:
PatrykOwenFan pisze:Dodaje bardziej jako podejrzano - humorową ciekawostkę

https://twitter.com/uefacorruption
Napisali wczoraj kilkadziesiąt tweetów ze wszystkimi możliwymi parami a dziś po losowaniu usunęli te nieprawdziwe pary. I tak oto powstają teorie spiskowe :wink:
Nie chce mi się główkować, ale tak na oko to kilkadziesiąt tysięcy kombinacji było możliwych...
Tiaaa, kilkadziesiąt tysięcy, a dokładnie to 48 ;)
Obrazek

NieByleJaki

Post autor: NieByleJaki »

Nie wiem czy ktoś już o tym mówił, jeśli tak to skasujcie ;)
Osoby które nie posiadają nc+ i nie chcą się męczyć w oglądaniu LM na streamach beznadziejnej jakości mogą sobie kupić browar (dokładniej to Heineken) i obejrzeć mecz na ich stronie, wpisując kod spod kapsla :D 1 piwo = 1 mecz :)
myślę że jest to ciekawa opcja, zamiast płacić 5zł za mecz w dobrej jakości to można zapłacić za piwko i do tego mieć meczyk :)

Przemko

Post autor: Przemko »

Muszka pisze:
PanPierdolka pisze:
Muszka pisze:
Napisali wczoraj kilkadziesiąt tweetów ze wszystkimi możliwymi parami a dziś po losowaniu usunęli te nieprawdziwe pary. I tak oto powstają teorie spiskowe :wink:
Nie chce mi się główkować, ale tak na oko to kilkadziesiąt tysięcy kombinacji było możliwych...
Tiaaa, kilkadziesiąt tysięcy, a dokładnie to 48 ;)
Obrazek

Taa, na moje oko możliwych zestawień jest dokładnie 30 240 :) To trochę więcej niż 48 ^^

Łopatę odbiorę potem ;)

// EDIT: Chyba, że tak, nie zaglądałem do linku. W ten sposób rzeczywiście ułatwili sobie bardzo zadanie, no ale tak czy siak możliwych kombinacji losowań biorąc pod uwagę, że kluby z tego samego kraju nie mogą trafić na siebie było tyle co napisałem ;)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, o 16:37 przez Przemko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Post autor: Alter »

Przecież oni tam nie wypisali wszystkich kombinacji ośmiu par, tylko w każdym tweecie podawali jedną parę. Ludzie ej.

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Przemko pisze:

Taa, na moje oko możliwych zestawień jest dokładnie 30 240 :) To trochę więcej niż 48 ^^

Łopatę odbiorę potem ;)
Jak 30240, skoro dla kogoś z 1szego miejsca brano kogoś z 2giego i zabierano możliwość wylosowania drużyny z tego samego kraju. Chyba trochę Wam te obliczenia nie idą, a dokładniej dobranie poprawnych wartości.

Przemko

ManiacK pisze:
Przemko pisze:

Łopatę odbiorę potem ;)
Jak 30240, skoro dla kogoś z 1szego miejsca brano kogoś z 2giego i zabierano możliwość wylosowania drużyny z tego samego kraju. Chyba trochę Wam te obliczenia nie idą, a dokładniej dobranie poprawnych wartości.

Wszystkie rzeczy o których piszesz zostały uwzględnione, zobacz, możliwości mamy takie:

Arsenal: Barca, Bayern, Real, Atletico, PSG, Borussia - 6 możliwości
Milan: Barca, Bayern, Chelsea, Real, United, Atletico, PSG, Drotmund - 8 możliwości
Schalke: Barca, Chelsea, Real, United, Atletico, PSG - 6 możliwości
Zenit: Barca, Bayern, Chelsea, Real, United, Atletico, PSG, Dortmund - 8 możliwości
City: Barca, Bayern, Real, Atletico, PSG, Dortmund - 6 możliwości
Olympiacos: Barca, Bayern, Chelsea, Real, United, Atletico, PSG, Dortmund - 8 możliwości
Galatasaray: Barca, Bayern, Chelsea, Real, United, Atletico, PSG, Dortmund - 8 możliwości
Leverkusen: Barca, Chelsea, Real, United, Atletico, PSG - 6 możliwości

Więc: 6 * 7 * 6 * 5 * 4 * 3 * 2 * 1 = 30 240

Co poszło nie tak? Obliczenia, wszystkie założenia i dobrane wartości są poprawne. W tej edycji Ligi Mistrzów wylosować pary w fazie pucharowej można było na 30 240 sposobów.

// EDIT: @Muszka, rzeczywiście.. W takim razie 5 * 6 * 5 * 4 * 3 * 2 * 1 * 1 = 3600, lawinowo pomniejszyła się liczba kombinacji, ale ciągle to są tysiące. Teraz to już chyba wszystko zostało uwzględnione :D
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, o 18:16 przez Przemko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Chyba ktoś tu zapominał, że drużyny co grały w grupie nie mogą na siebie trafić ;)

Awatar użytkownika
mich4q

Post autor: mich4q »

@Przemko nie wziąłeś pod uwagę reguły o której wspomniał @Muszka, pozatym w tym prypaku obliczć ilość możliwości jest o wiele trudniej niż podajesz!
Drużyny z tych samych państw nie mogą się spotkać, także musi zostać wzięte pod uwagę to, że Chelsea,Mu,Bayern i Borussia nie mogą zostać rozlosowywane jako ostatnie gdyby w koszyku zostały już tylko drużyny z tych państw(bawiąc się rachunkiem prawdopodobieństwa otrzymalem wynik 8640). Dodatkowo ilość możliwości ogranicza to iż zespoły które razem grały w fazie grupowej nie mogą na siebie trafić w fazie pucharowej(postaram się to jeszcze uwzględnić w obliczeniach).

Przemko

mich4q, w moich obliczeniach uwzględniłem to, że drużyny z tych samych państw nie mogą trafić na siebie i poprawiłem to o czym napisał Muszka - że kluby z tej samej grupy nie mogą zagrać ze sobą. Jeszcze jeden ogranicznik przyszedł mi teraz do głowy - kolejność losowania w tym przypadku jest nieistotna, więc wynik 3600 trzeba jeszcze odpowiednio podzielić, natomiast to o czym piszesz - Chelsea, MU, Bayern i Borussia nie mogą zostać wylosowane na końcu jest już uwzględnione w warunku, że kluby z tego samego państwa nie mogą trafić na siebie, 2 razy nie można ograniczać. Pozostaje odpowiednio podzielić 3600 i chyba w końcu dojdziemy do prawidłowego wyniku, z ciekawości zrobię to za parę godzin jak wrócę do domu, bo właśnie wyruszyłem w 4-godzinną podróż :)
Obrazek

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

City 0-0 Barca.

City kompletnie nie istnieje. Ciekaw jestem posiadania piłki, ale myślę, że minimum jest to 65% na korzyść Barcelony.
Kibice City cieszą się za każdym razem, gdy sędzia odgwiżdże na korzyść ich drużyny - czy to na aut, czy rzut wolny 60 m od bramki Valdesa, tak jak by dał im karnego :happy:

Zadyszka zarówno City, Chelsea jak i Arsenalu, a to dopiero początek trudnych meczów :badhappy:
Obrazek

LiveFan

Post autor: LiveFan »

City nie istnieje? Chyba inny mecz oglądamy...

Awatar użytkownika
xMariuszx
Kontakt:

Post autor: xMariuszx »

No Barcelona dzisiaj szaleje, milion podan i 0 okazji. Barcelona gra za wolno i City musialoby popelnic jakis koszmarny blad zeby Messi i reszta cos strzelili.

wykrakalem chyba...
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, o 23:11 przez xMariuszx, łącznie zmieniany 1 raz.

walek666
Kontakt:

Post autor: walek666 »

Posiadanie 62 % do 38 . Ma ktoś gif drugiej bramki Zlatana? Kolejny piękny gol Szweda
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Mogę zapewnić, że jest o wiele, wiele ważniejsza." (Bill Shankly)

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

walek666 pisze:Posiadanie 62 % do 38 . Ma ktoś gif drugiej bramki Zlatana? Kolejny piękny gol Szweda
http://imgur.com/MqbBMDh
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

dymos

Post autor: dymos »

Nudy niesamowite. Sedzia gwizdze wszystko. Ogladam z kibicami Barcelony i oni nie widza zadnych nieprawidlowosci. Takie pierdniecia nie powinny byc gwizdane w meskim sporcie:p

ODPOWIEDZ