Liga Mistrzów 2012/2013

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

dannydt

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: dannydt »

Po rewanżowym meczu Bayernu z Arsenalem myślałem, że nie są oni potęgą nr.1 ale widać to ich czegoś nauczyło. Ładnie odprawili Juventus a teraz rozłożyli na łopatki Barcelone.
Obrazek

Robiąc byle co, stajesz się byle kim !

Sebu

Post autor: Sebu »

Ktoś tam się śmiał z tego co pisałem o najlepszym klubie na świecie? No to pozdrawiam ;)

Khazim

Post autor: Khazim »

Zwycięstwo Niemców nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Z kolei sam wynik już w jakimś stopniu tak. Tego, że Bayern wygra byłem wręcz pewien, gdyby dziś zwycięsko boisko opuszczała Barcelona to bym chyba nie spał całą noc tylko przewracając się z boku na bok, zadawał sobie pytanie jak to się stało. Bayern prezentuje aktualnie jeden z najwyższych jak nie najwyższy poziom piłkarski w Europie. Jak dla mnie to jest ich sezon i raczej nikt im nie stanie na drodze. Byli blisko z Chelsea to teraz już LM nie odpuszczą. Sam osobiście wolałbym, żeby zwycięzcą LM był jednak Real, w końcu gdyby w finale zwyciężył Bayern czy Barcelona to wyrównaliby oni nasz rekord w rankingu. Niestety jak na razie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na triumf Bawarczyków.

Co do samego spotkania to tak jak napisałem, zaskoczeniem z pewnością był sam wynik. Chyba nikt nie stawiał na taki pogrom. Niemcy całkowicie zdominowali Wielką Barcelone, która swoją drogą nic nie grała. Hiszpanie w ogóle nie mieli żadnego pomysłu, nawet kiedy posiadali piłki to ich akcje były jakieś "niemrawe". Nawet kunszt Messiego nie pomógł im powalczyć dzisiaj. Z resztą sam Argentyńczyk jak dla mnie jednym z najgorszych na boisku, głównie jeśli weźmie się pod uwagę jego potencjał. Warto również wspomnieć o kolejnych błędach sędziowskich, których tutaj nie brakowało. Kontrowersyjne sytuacje przy dwóch bramkach, no i dwa nieodgwizdane rzuty karne, to chyba najistotniejsze pomyłki arbitra jak dla mnie. Niestety jest to dla UEFY prawie, że temat Tabu i szkoda już na to klikania..
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek

Ludwik

Post autor: Ludwik »

Dzis nastala ta chwila, w ktorej sezonowcy zaczynaja migrowac. Powolnie (bo jeszcze w szoku po laniu od Bayernu) wszystkie "sezonowe" stworzenia beda stawac sie "wiernymi kibicami Bayernu".

xabi

Post autor: xabi »

C'mon, to Bayern Monachium, naprawdę myślisz że ktokolwiek poza mieszkańcami Bawarii będzie się łapał na ich bandwagon?

Wietor

Post autor: Wietor »

xabi93 pisze:C'mon, to Bayern Monachium, naprawdę myślisz że ktokolwiek poza mieszkańcami Bawarii będzie się łapał na ich bandwagon?
Wiadomo, Liverpoolowi kibicują wyłącznie scouserzy, a w Polsce nie ma fanów Bayernu ani krzty.

PiotrekLFC8Gerro

Post autor: PiotrekLFC8Gerro »

Aż dziwne że nie słychać po tym meczu klasycznych wypowiedzi graczy Barcelony po porażkach typu "Bayern postawił autobus, tylko my próbowaliśmy grać w piłke" ;P

A na poważnie - wygrana Bayernu była oczywistością, już przed losowaniem półfinałów było jasne kto z tej czwórki jest głównym faworytem do wygrania LM. 4 lata - 3 finały, czy ktoś przed nimi tego dokonał? Ciekawe czy w końcu ten finał wygrają, bo do tej pory byli lepsi w obu i oba spieprzyli na własne życzenie.
Ja osobiście obstawiałem słynną manitę, liczyłem na 5:0 dla Bayernu i bardzo się zawiodłem. Choć 4:0 też jakoś przełknę :) Bayern gra piłkę z kosmosu, praktycznie nie traci goli w tym sezonie, a swój najgorszy w obronie mecz zagrali niedawno gdy wygrali... 9:2. O czym tu rozmawiać? Tylko kataklizm może odebrać im finał, tylko kataklizm może sprawić że Bayern przegra. Rok temu Real był w kapitalnej formie, dużo lepszej niż teraz, a Bayern był w słabszej dyspozycji. Mimo tego wtedy wygrali Bawarczycy. Real może zostać równie upokorzony jak Barca więc ich fani powinni się modlić zeby w ogóle przeszli Borussie. Mam wrażenie że BVB to jedyna drużyna która jest w stanie powalczyć z Bayernem z bardzo prozaicznego powodu - znają ich na wylot. A już 4 maja dowiemy się czy BVB faktycznie jest w stanie postawić się tej maszynie (starcie w lidze).

Sezonowcy Barcelony mają teraz banalną drogę - powiedzą że są wielkimi fanami Guardioli i za nim idą w ogień, więc teraz kibicują Bayernowi. Choć ciężko mi oprzeć się wrażeniu że Polacy są tak nastawieni przeciwko Niemcom że u nas ten ruch sezonowców nie będzie aż tak odczuwalny.

@DonMateok: Bayern za Dantego zapłacił 3,5mln euro, a nie 5 ;)

Nie rozumiem jak można być zszokowanym tym wynikiem... Czy naprawdę nikt nie ogląda meczy Barcelony i Bayernu w tym sezonie? Katalończycy męczą się niemiłosiernie z pokonaniem bezbarwnego Levante a w tym samym czasie Bawarczycy niszczą całkiem fajnie zorganizowany w ofensywie (gorzej z ich obroną :P) zespół Hannoveru 1:6... Bayern w tym sezonie bije każdy możliwy rekord Bundesligi, fajna sprawa, bo przynajmniej Guardiola nie ma szans pokazać że jest dobrym trenerem, znowu idzie na łatwiznę, najpierw objął po Rijkardzie Barcę, która już była potężna i uporządkowana, teraz przejmie Bayern na szczycie :)

Awatar użytkownika
dominic
Kontakt:

Post autor: dominic »

Wietor pisze:
xabi93 pisze:C'mon, to Bayern Monachium, naprawdę myślisz że ktokolwiek poza mieszkańcami Bawarii będzie się łapał na ich bandwagon?
Wiadomo, Liverpoolowi kibicują wyłącznie scouserzy, a w Polsce nie ma fanów Bayernu ani krzty.
To zapraszam na Śląsk. Ja znam conajmniej kilku zagorzałych fanów Bayernu.
Oczywiście część z nich to ukryta opcja niemiecka. :wink:
!!!

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

PiotrekLFC8Gerro pisze:Aż dziwne że nie słychać po tym meczu klasycznych wypowiedzi graczy Barcelony po porażkach typu "Bayern postawił autobus, tylko my próbowaliśmy grać w piłke" ;P

A na poważnie - wygrana Bayernu była oczywistością, już przed losowaniem półfinałów było jasne kto z tej czwórki jest głównym faworytem do wygrania LM. 4 lata - 3 finały, czy ktoś przed nimi tego dokonał? Ciekawe czy w końcu ten finał wygrają, bo do tej pory byli lepsi w obu i oba spieprzyli na własne życzenie.
Ja osobiście obstawiałem słynną manitę, liczyłem na 5:0 dla Bayernu i bardzo się zawiodłem. Choć 4:0 też jakoś przełknę :) Bayern gra piłkę z kosmosu, praktycznie nie traci goli w tym sezonie, a swój najgorszy w obronie mecz zagrali niedawno gdy wygrali... 9:2. O czym tu rozmawiać? Tylko kataklizm może odebrać im finał, tylko kataklizm może sprawić że Bayern przegra. Rok temu Real był w kapitalnej formie, dużo lepszej niż teraz, a Bayern był w słabszej dyspozycji. Mimo tego wtedy wygrali Bawarczycy. Real może zostać równie upokorzony jak Barca więc ich fani powinni się modlić zeby w ogóle przeszli Borussie. Mam wrażenie że BVB to jedyna drużyna która jest w stanie powalczyć z Bayernem z bardzo prozaicznego powodu - znają ich na wylot. A już 4 maja dowiemy się czy BVB faktycznie jest w stanie postawić się tej maszynie (starcie w lidze).

Sezonowcy Barcelony mają teraz banalną drogę - powiedzą że są wielkimi fanami Guardioli i za nim idą w ogień, więc teraz kibicują Bayernowi. Choć ciężko mi oprzeć się wrażeniu że Polacy są tak nastawieni przeciwko Niemcom że u nas ten ruch sezonowców nie będzie aż tak odczuwalny.

@DonMateok: Bayern za Dantego zapłacił 3,5mln euro, a nie 5 ;)

Nie rozumiem jak można być zszokowanym tym wynikiem... Czy naprawdę nikt nie ogląda meczy Barcelony i Bayernu w tym sezonie? Katalończycy męczą się niemiłosiernie z pokonaniem bezbarwnego Levante a w tym samym czasie Bawarczycy niszczą całkiem fajnie zorganizowany w ofensywie (gorzej z ich obroną :P) zespół Hannoveru 1:6... Bayern w tym sezonie bije każdy możliwy rekord Bundesligi, fajna sprawa, bo przynajmniej Guardiola nie ma szans pokazać że jest dobrym trenerem, znowu idzie na łatwiznę, najpierw objął po Rijkardzie Barcę, która już była potężna i uporządkowana, teraz przejmie Bayern na szczycie :)

Tak , Real - 5 lat - 3 finały i każdy wygrany. Milan, 3 lata , 3 finały i 1 wygrany , Juventus 3 lata ,3 finały i 1 wygrany.
Więc jak na razie te drużyny też tego dokonały patrząc na statystyki.

Zupełnie jednak nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że Barcelona ze swoimi podaniami to antagonistyczna wizja Bayernu bo to nieprawda. Monachijczycy też grają dużą ilością podań ale mają zawsze pomysł na nieco inne rozegranie wtedy kiedy trzeba - albo cudowną kontrę - albo dobry przerzut.
Liczę, że dokładnie podobny styl wdroży Rodgers - zresztą już widać tego podwaliny i mam nadzieję, że za 3-4 lat i my będziemy liczyć się w tej stawce LM.

Edit: Tak czy inaczej Bayern mi imponuje - przecież w Niemczech są solidne drużyny ,a oni jak walec przetaczają się po nich. No i mają szansę (bo jeszcze nie są w finale) dokonać rzeczywiście czegoś historycznego ,a później poszerzać w następnych latach swoją hegemonię.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2013, o 08:47 przez Szpieg1, łącznie zmieniany 1 raz.

PiotrekLFC8Gerro

5 lat to nie 4 ;) więc Real tego nie dokonał, choć dokonał czegoś więcej - akurat era Los Galacticos to właśnie wygrywanie LM co 2 lata :) faktycznie nie zwróciłem uwagi na to ze makarony na samym starcie LM miały takie serie, ale mimo to wyczyn Bayernu jest nieprawdopodobny. Przy okazji po drodze do finału zdemolowali sobie taki Juventus (który jest dość świeżo po serii 49 spotkań bez porażki) ;)

mecze Bayernu przypominają "wojnę błyskawiczną". W Bundeslidze wszystko opiera się na wbiciu rywalowi szybkich 2-3 bramek i mecz skończony, potem tylko się z nimi bawią czekając na ostatni gwizdek :) To jest futbol totalny :D
My jesteśmy fenomenem w LM, bo nawet jak nam słabo szło w lidze to w walce o Ligę Mistrzów dochodziliśmy daleko :) Brakuje tych europejskich wieczorów na Anfield... ale w końcu wrócą! :)

Awatar użytkownika
Elvis
Kontakt:

Post autor: Elvis »

A mi się chce śmiać, jak już dzisiaj Marca próbuje usprawiedliwiać porażkę tym, że trzy z czterech goli były nieprawidłowe :D Przy drugim Gomeza jeszcze jestem skłonny się zgodzić, aczkolwiek nie widziałem żadnej powtórki, która by w 100% rozwiała wątpliwości, ale pierwszy i trzeci gol (na te powoływały się media) jak dla mnie całkowicie prawidłowe. No i oczywiście nikt nie śmiał wspomnieć o dwóch ewidentnych karnych dla Bayernu. Także Barcelona jak zawsze pokrzywdzona przez świat, a przeciwnik jak zwykle grając antyfutbol wygrał z wirtuozami futbolu :D

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

Elvis pisze:A mi się chce śmiać, jak już dzisiaj Marca próbuje usprawiedliwiać porażkę tym, że trzy z czterech goli były nieprawidłowe :D Przy drugim Gomeza jeszcze jestem skłonny się zgodzić, aczkolwiek nie widziałem żadnej powtórki, która by w 100% rozwiała wątpliwości, ale pierwszy i trzeci gol (na te powoływały się media) jak dla mnie całkowicie prawidłowe. No i oczywiście nikt nie śmiał wspomnieć o dwóch ewidentnych karnych dla Bayernu. Także Barcelona jak zawsze pokrzywdzona przez świat, a przeciwnik jak zwykle grając antyfutbol wygrał z wirtuozami futbolu :D
Zapomnieli także wspomnieć o tym iż murawa była zdecydowanie zbyt mokra i gracze Barcelony nie mieli odpowiednich warunków do gry :lol:
Dzisiaj Real pewnie nieco poprawi napięte nastroje w Hiszpanii.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

PiotrekLFC8Gerro

Elvis pisze:A mi się chce śmiać, jak już dzisiaj Marca próbuje usprawiedliwiać porażkę tym, że trzy z czterech goli były nieprawidłowe :D Przy drugim Gomeza jeszcze jestem skłonny się zgodzić, aczkolwiek nie widziałem żadnej powtórki, która by w 100% rozwiała wątpliwości, ale pierwszy i trzeci gol (na te powoływały się media) jak dla mnie całkowicie prawidłowe. No i oczywiście nikt nie śmiał wspomnieć o dwóch ewidentnych karnych dla Bayernu. Także Barcelona jak zawsze pokrzywdzona przez świat, a przeciwnik jak zwykle grając antyfutbol wygrał z wirtuozami futbolu :D
drugi gol ewidentny spalony, pierwszy i trzeci wg mnie na czysto, jedyne co by Alba zrobił gdyby go Muller nie trzepnął to wykosiłby Robbena i były karny + czerwona (którą i tak powinien dostać za rzucenie Holendra piłką w twarz).
Co do karnych to też bez jaj, pierwszy był ewidentny, ale drugiego nie było, kpina. Ręka ręką, ale nie każda ręka oznacza rzut karny. W każdym razie tam spokojnie mogło się skończyć i 6-7 do jajka.
Barca bez żadnej okazji na gola (nie zgadzam się że mieli jedną setkę - gdyby to nie był Bartra tylko Xavi, Iniesta czy inny Messi to byłaby to setka, ale ogólnie piłka była ciężka do opanowania, a już na pewno dla środkowego obrońcy który grał przypadkiem)

Awatar użytkownika
Venom

Post autor: Venom »

Bayern zagrał niesamowicie. Ich styl jest genialny, bo nie kopiują klasycznej tiki-taki, a grają wielopodaniową, szybką piłkę. Nie jest przesadą, że na dzień dzisiejszy grają najlepszą piłkę na świecie. Do tego dochodzi mega szeroka kadra. Przy obecnym napiętym terminarzu, na każdą pozycję trzeba mieć 2 zmienników a nie jednego. Bayern to ma i widać efekty. Za wcześnie, aby przesądzać, ale rzeczywiscie mają wszystko aby stać się najlepszym klubem na kilka najbliśzych lat w Europie. Pieniądze są ( tu moga spokojnie rywalizować z najbogatszymi), drużyna już jest i to kompletna, parcie na sukces też mają niesamowite.
Paradoksalnie przyjście Pepa może im tylko zaszkodzić. Widać że maszynka jest idealnie nastrojona i naoliwiona, wyjęcie tak ważnego trybiku jak manager/trener może zachwiać wszystko co teraz zbudowali.
O wielkim profejsonalizmie klubu, świadczy też zagrywka z Goetze, po zmiażdzeniu głownego rywala w lidze na boisku, zadaję się upokarzający cios przez wyjęcie jednego z najlepszych grajków przeciwnika. Majstersztyk. Osobna kwestia to zachowanie piłkarza, ale zostawmy to.
Czuję że Barcelona wygra rewanż, bo to jest nadal wielki ( najwiekszy ?) zespół na naszym kontynencie. Wcale się nie zdziwie jak skonczy się nawet w dramatycznych okolicznościach 4:1. Nie przesadzałbym też z mówieniem że to stracony sezon Barcy, mistrza zdobyli, to był głowny cel . Tak to prawda, taki klub, co roku ma obowiazkek wg. swoich kibiców być minimum w finale CL, ale nie jest tam tylko i wyłacznie dlatego, że gra zbyt często podobną jedenastką. Przyszły sezon w Europie zapowiada się bardzo ciekawie, kandydatów do korony europejskiej będzie wiecej niż w tym sezonie. Szkoda, że i nam nie bedzie stanąć do boju z najlepszymi :(
Bawiąc się trochę w wróżbiarstwo to jeżeli dojdzie do finału Real-Bayern, moim zdaniem zwyciezy Bayern. Z tym, że po ciężkich męczarniach. Real nie umie, grać tak jak Barca, ciągle otwartą piłkę. Barca za to nie umie inaczej grać niż w ataku pozycyjnym. Real-Bayern to może być naprawdę wielki mecz.

Oczywiście w starciu Real-Borussia trzymam kciuki za Polonię Dortmund, ale będzie ciężko, oj ciężko !
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."

Ludwik

Post autor: Ludwik »

Lewandowski strzelil 4 gole Realowi a tu taka csza ;p Afera z Suarezem zdominowala strone i forum.

No ale ja nie o tym...

Poratujcie jakas strona, z ktorej bede mogl sciagnac w miare szybko mecz Borussi z Realem. Przez prace nie mailem szansy obejrzec meczu a chcialbym to zobaczyc. Zalezy mi na CALYM meczu, nie na skrotach.

ODPOWIEDZ