Liga Mistrzów 2012/2013

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
matmieczLFC

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: matmieczLFC »

Zupełnie się nie zgadzam.

Taki mecz jak Real-MU trafia się bardzo rzadko i co by nie patrzeć na poziom jaki te drużyny obecnie prezentują będzie to zdecydowanie najbardziej elektryzujący pojedynek ze wszystkich meczów 1/8 CL. Dla mnie żałosne jest, że przykładowo zamiast spotkań Real-MC lub Real-MU puszczają Borussię z jakims europejskim sredniakiem.
Są to moim zdaniem decyzje żenujące i jest to jeden z głównych powodów dlaczego BD jest jedną z najbardziej nielubianych przeze mnie drużyn. Pozdrawiam

Edit:
W tym problem, że jakosć w internecie jest dużo gorsza i każdy o tym doskonale wie. Poza tym, tak jak napisałem, nie jest to pojedyńczy przypadek. Czy to oznacza, że dopóki nasi "gwiazdorzy" będą grać w Borussi nie obejrzę w TV meczu CL bez udziału tej drużyny? So sick... :(
Ostatnio zmieniony 3 sty 2013, o 19:37 przez matmieczLFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Ja nie wiem w czym problem, macie internet, więc możecie sobie wybrać taki mecz jaki was interesuje, a jako, że na n-ce lecą z polskim komentarzem, to na dodatek Szpakowskiego nie trzeba słuchać ;)

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

Ja nie wierzę, co za kpina. Już widzę ten podjar Lewandowskim, Piszczkiem czy Błaszczykowskim < o ile wejdzie chociaż na 5 min > gdy tylko dotkną piłki. LEWY - CIESZ SIĘ, BĘDĄ MOKRE MAJTY W TVP. Tak, jak w Polsacie pokazywali ciągle Barcelonę, tak teraz w TVP pokazują BVB. Dla mnie to jest śmiech na sali a reakcja Mourinho idealnie podsumowuje ową decyzję TVP. BRAWO, BRAWO, BRAWO.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Awatar użytkownika
bytoviacy

Post autor: bytoviacy »

TVP to jest polska telewizja. Nie dziwię się, że chcą pokazywać zmagania polskich piłkarzy w LM - tym bardziej, że nasi rodacy występujący w fazie pucharowej LM to nie jest jakieś częste zjawisko.

Kolego.... Oglądałeś może ostatnio jakieś mecze Borussi? Co ty gadasz w ogóle?! Błaszczykowski z Lewym grają w tym sezonie pierwsze skrzypce, a Piszczu również jest ważną częścią zespołu.

Co do samego meczu. Ja uważam starcie Borussi z Shachtarem za jedno z ciekawszych spotkań tej rundy LM, więc mnie samego bardzo cieszy, że TVP będzie transmitować właśnie ten mecz.
Obrazek
"Jest wielkim piłkarzem na prawej stronie pomocy, dobrym na lewej i efektywnym na każdej innej pozycji. W środku jest jednak najlepszy i to cała różnica." Ian Rush o Stevenie Gerrardzie

hulus
Redaktor
Kontakt:

Post autor: hulus »

HappyBlancik pisze:Ja nie wierzę, co za kpina. Już widzę ten podjar Lewandowskim, Piszczkiem czy Błaszczykowskim < o ile wejdzie chociaż na 5 min > gdy tylko dotkną piłki. LEWY - CIESZ SIĘ, BĘDĄ MOKRE MAJTY W TVP. Tak, jak w Polsacie pokazywali ciągle Barcelonę, tak teraz w TVP pokazują BVB. Dla mnie to jest śmiech na sali a reakcja Mourinho idealnie podsumowuje ową decyzję TVP. BRAWO, BRAWO, BRAWO.
Oczywiście lepiej spuszczać się z podniety na widok Holendra czy Portugalczyka, bo przecież to takie trudne docenić własnego rodaka. Jaka szkoda, że tym trzem kanaliom kariery się tak dobrze potoczyły. Powinni już dawno wrócić do kraju pełni wstydu, żeby można z nich było się pośmiać.

Tylko dodam, że jako kibicowi Liverpoolu dużo przyjemności dało oglądanie ostatnio Southampton z Arsenalem, bo grało dwóch polskich bramkarzy. Nawet jeśli to była największa kopanina ostatnich lat na Wyspach.

A Mourinho będzie miał farta jak doczeka tego spotkania jako trener Realu :P

Kurdt

Post autor: Kurdt »

Oj Hulus, jak często się zgadzamy, tak tutaj przytaknąć nie mogę.

Najlepsze mecze w Lidze Mistrzów to te, gdzie walczą dwie uznane ekipy. Mecze tych wszystkich Schalke, Malag czy wyżej wymienionych drużyn są OK, ale przeciętny kibic mając wybór zdecyduje się na spotkanie Real - United, Barca - Milan czy Juve - Bayern, bo to są pojedynki wyciskające kisiel w majtach (nawet jeżeli nie zachwycą poziomem).

To tak jak na Mundialu - Chile kontra Urugwaj to fajny mecz, ale nigdy nie wywoła takich emocji jak potyczka Brazylii z Niemcami, czy Włochów z Holandią.

Ja wiem, że fajnie się na tę Borussię patrzy, i na ten Szachtar się fajnie patrzy, ale ciężko nazwać to spotkanie poruszającym. Dwa, trzy lata temu rozgrywało by się w Pucharze UEFA i wszyscy mieliby je głęboko w pompie, pomimo tego, że futbol ładny dla oka, ofensywny i przemyślany.

Historia jest już napisana i jeszcze sporo czasu minie, nim Borussia i Szachtar do niej wejdą na tyle mocno, by wywołać drżenie rąk (i tak, znam historię BVB, 1997 itp.).
Groove is in the heart.

http://www.twitter.com/bartekryt

Awatar użytkownika
kam15
Kontakt:

Post autor: kam15 »

Ja ze swojej strony powiem ze rozumie decyzje TVP....(zostala juz podjeta, nie ? - oceniam tylko po tym co tu sie pisze)
3 etatowych reprezentatow kraju + bum na BVB i maja pewnosc ze kazdy kto lubi pilke bedzie zadowolony ze zobaczy polakow w Lidze Mistrzow.
Gdyby nie weszla Borussia to pokazywaliby Arsenal ze wzgledu na Szczesnego, pozniej pewnie w kolejnosci maja jakas Barcelone czy MU, niezaleznie czy graliby z BATE czy z Realem....
Od dluzszego czasu nie ogladam juz praktycznie niczego w tv, ograniczam sie do streamow, wiec nie bede plakal z tego powodu, nawet jesli mialbym postawic naszą ekipe na miejscu innej(mam nadzieje ze za rok bedzie mozna to zrobic) to i tak nie przywiazlbym do tego uwagi. W mojej opinii nie mamy wybitnych Panow Komentujacych(mowie o stacji ktora ma prawa do tego), wiec koło runeja mi to wisi czy bedzie transmisja czy nie. Inaczej oglada mi sie mecz gdzie komentuja Anglicy a inaczej przy Polakach - ale Ameryki tym nie odkrylem przeciez, tylko kwestia gustu komu ktore sie bardziej podoba.
Z drugiej strony ciezko juz o taka atmosfere jak np dekade temu, gdzie jako maly brzdac wyczekiwalem pierwsze na wtorkowy, pozniej na srodowy mecz i znalem na pamiec wszyskie pary z danej kolejki nie patrzac na liste kursowa :P A po tym skroty w okolicach polnocy, i trzeba bylo wstac do szkoly rano...jeszcze chyba podstawowki nawet. Tam byla atmosfera tego wszystkiego, siadalo sie z rodzicami czy rodzenstwem i sie ogladalo - bo nie bylo "a....je*ac zobacze skrot na 101GG jutro rano". Wtedy Lidze Mistrzow wyznaczala co bede robil w danym dniu o danej porze, teraz brak tej magii rozgrywek....
Ale jakby nie patrzec to TVP wybralo mecz ktory im lepiej pokazac z punkut patriotycznego, bo Szachtar z BVB sa niczym w porownaniu MU i Realu chociazby, a warto dodac ze sa inne, mocne pary.

Yvette

Post autor: Yvette »

Żenada, no ludzie... dajcie spokój. Jest okazja, grają ze sobą dwa giganty europejskiej piłki(Real i ten drugi klub), a TVP wybiera mecz bvb-szachtar...
Naprawdę, nie mam już ochoty słuchać spuszczania się komentatorów nad Lewandowskim. Oglądałem ostatnio mecz borussi i bodajże Goetze strzelił gola(uderzenie próbował przecinać Lewandowski lecz nie trafił w piłkę), a szpakowski rozpacza nad tym że Lewemu nie udało się przeciąć tego podania, bo może bramka byłaby zaliczona na jego konto... brak słów. W ogóle rzygam już tym polactwem i naszymi dziennikarzami sportowymi. Co chwile wyczytuje jak pismaki piszą artykuły z tytułami tego typu:
"Polska Borussia", "Polski Messi", "Polski Ronaldo","Barca, Inter walczą się o Salomona", "Lewandowski bezlitośnie pokonał Ronaldo" . "Wielkie Europejskie kluby biją się zażarcie o Polski talent", "Messi ma dziewczynę - Polkę, czy ich dziecko zagra w naszej reprezentacji?"........ albo słyszę, że Hiszpania wygrała MŚ2010 dzięki Polsce(ponieważ pokonali nas 6:0 zyskali pewność siebie i dlatego wygrali MŚ)". To pokazuje jak jesteśmy "piłkarsko" zacofanym i niedowartościowanym krajem.

Awatar użytkownika
RedPlum96

Post autor: RedPlum96 »

Yvette pisze:Naprawdę, nie mam już ochoty słuchać spuszczania się komentatorów nad Lewandowskim.
Ludzie co wam padło dzisiaj na to "spuszczanie" :? Lewandowski jest obecnie najlepszym piłkarzem, to i Szpakowski się ekscytuję, dajcie spokój :wink: Rozumiem, że zachwyt nad nim może i się przejadł, ale wolę słuchać o jego sukcesach niż wiecznych porażkach. Po za tym jesteśmy polakami, trzeba chwalić co swoje, a nie cudze.

Yvette pisze: Co chwile wyczytuje jak pismaki piszą artykuły z tytułami tego typu: "Polska Borussia", "Polski Messi", "Polski Ronaldo","Barca, Inter walczą się o Salomona", "Lewandowski bezlitośnie pokonał Ronaldo" . "Wielkie Europejskie kluby biją się zażarcie o Polski talent"
Od zawsze w Polsce było więcej ekspertów niż dobrych piłkarzy. Wybitni trenerzy, którzy polegali raz po raz. To jest gra naszych gazet. Tak samo jak rozwiewają wiele innych dyscyplin. Przed olimpiadą też była niezliczona ilość analiz szans medalowych. O czymś pisać muszą, a że chwytliwy temat przyciągnie czytelnika, to już inna sprawa.

Narzekacie na to, że transmitują Borussie, a ja się nie dziwie kibice chcą oglądać mecze gdzie grają zawodnicy z naszego kraju. Mecz wcale nie jest zły Szachtar robi furorę. Nie zawsze trzeba oglądać Barcelone, Real czy Manchester. Nie chcecie oglądać to wyłącznie TV.
Obrazek

"Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim."
Bill Shankly

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

hulus pisze:
HappyBlancik pisze:Ja nie wierzę, co za kpina. Już widzę ten podjar Lewandowskim, Piszczkiem czy Błaszczykowskim < o ile wejdzie chociaż na 5 min > gdy tylko dotkną piłki. LEWY - CIESZ SIĘ, BĘDĄ MOKRE MAJTY W TVP. Tak, jak w Polsacie pokazywali ciągle Barcelonę, tak teraz w TVP pokazują BVB. Dla mnie to jest śmiech na sali a reakcja Mourinho idealnie podsumowuje ową decyzję TVP. BRAWO, BRAWO, BRAWO.
Oczywiście lepiej spuszczać się z podniety na widok Holendra czy Portugalczyka, bo przecież to takie trudne docenić własnego rodaka. Jaka szkoda, że tym trzem kanaliom kariery się tak dobrze potoczyły. Powinni już dawno wrócić do kraju pełni wstydu, żeby można z nich było się pośmiać.

Tylko dodam, że jako kibicowi Liverpoolu dużo przyjemności dało oglądanie ostatnio Southampton z Arsenalem, bo grało dwóch polskich bramkarzy. Nawet jeśli to była największa kopanina ostatnich lat na Wyspach.

A Mourinho będzie miał farta jak doczeka tego spotkania jako trener Realu :P
Czy ja napisałem, że nie doceniam swoich rodaków? Ba, cieszę się, że istnieją jeszcze Polscy 'piłkarze' - to na nich opiera się nasza reprezentacja. Wolę słuchać spuszczania się o tym PORTUGALCZYKU czy HOLENDRZE, gdyż Ci są klasą samą w sobie a nie tylko z ust komentanorów, jak to jest w przypadku naszej trójki z Borussi. Lewandowski strzela 200% sytuację a Ci już mają na pyskach własny spust. JAK ON TO ZROBIŁ? JEDEN Z NAJLEPSZYCH NAPASTNIKÓW ŚWIATA, BLABLABLA.

Edit:
esswain pisze:Ja mam tylko pytanie, dlaczego wymagacie czegoś za co nie płacicie? (Uwzględniając ile ludzi płaci abonament rtv). Jeśli chcecie oglądać w dobrej jakości mecz MU - Real podpiszcie umowę z platformą n i nie lamentujcie, wtedy - płacąc możecie wymagać.
Dla mnie, siedząc w biurze TVP, prostym wyborem było by wybranie meczu, wybrałbym mecz Borussi z jednego względu - większa oglądalność = większe wpływy z reklam. (Borussia teraz w Polsce sama przyciąga większą publikę niż oba kluby w/w, mimo iż są wielkie. Mój 50 letni wujek na pewno obejrzy mecz z udziałem 3 polaków, a na mecz MU - Real pewnie by nie zerknął, teraz pomyślcie ile takich osób jest w naszym kraju.)
Tak samo można powiedzieć o kibicach Realu / ManUtd < 14latkowie itp >
E tam, jakieś Szachtary, co to w ogóle jest? JA CHCĘ REAL I MOJEGO KRIIISIA <3 ...
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

esswain

Post autor: esswain »

Ja mam tylko pytanie, dlaczego wymagacie czegoś za co nie płacicie? (Uwzględniając ile ludzi płaci abonament rtv). Jeśli chcecie oglądać w dobrej jakości mecz MU - Real podpiszcie umowę z platformą n i nie lamentujcie, wtedy - płacąc możecie wymagać.
Dla mnie, siedząc w biurze TVP, prostym wyborem było by wybranie meczu, wybrałbym mecz Borussi z jednego względu - większa oglądalność = większe wpływy z reklam. (Borussia teraz w Polsce sama przyciąga większą publikę niż oba kluby w/w, mimo iż są wielkie. Mój 50 letni wujek na pewno obejrzy mecz z udziałem 3 polaków, a na mecz MU - Real pewnie by nie zerknął, teraz pomyślcie ile takich osób jest w naszym kraju.)
https://twitter.com/adkk08_LFC
http://instagram.com/adkk08
Zapraszam do mojej ligi FPL: 44833-21832

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

esswain pisze:Ja mam tylko pytanie, dlaczego wymagacie czegoś za co nie płacicie? (Uwzględniając ile ludzi płaci abonament rtv). Jeśli chcecie oglądać w dobrej jakości mecz MU - Real podpiszcie umowę z platformą n i nie lamentujcie, wtedy - płacąc możecie wymagać.
No i tutaj jest chyba podsumowanie tej dyskusji.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

maro1512

Post autor: maro1512 »

I ten mecz i ten mecz ma swoje wady i zalety. Patrząc z perspektywy kogoś kto interesuje sie długo piłką, gra w nią, ogląda lub może zajmuję się bukmacherką, to na pewno ciekawszym meczem jest mecz Realu z Manchesterem Utd. Spotkanie najlepszego obecnie zespołu ligi angielskiej z zespołem który rok temu wygrał superpuchar ligi hiszpańskiej,lige i doszedł do pół finału Ligi Mistrzów. Obecny sezon póki co może ma lichy, ale jestem pewny, ze Mourinho na LM się zmobilizuje. Jest to jedno z ciekawszych widowisk piłkarskich, wydaję mi się, że w tej LM juz takiego nie bedzie.
Plusem za BVB są znowu Polacy i nie ukrywajmy, którzy mają świetny drugi sezon. :) Ja osobiście kibicuje im chociaż ćwierćfinału, i będzie to na pewno świetne widowisko dla naszych rodaków, a więc uszanujmy ten wybór i Ci kibice tacy jak ja- znajdą sobie meczyk na necie i zobaczą Real z Utd :)

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Match-fixing: Champions League tie played in England 'was fixed'

A Champions League tie played in England is one of 680 matches across the world investigators say was fixed.

http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/21319807

Mam nadzieję, że był to mecz Chelsea - Napoli :D

Na awans Chelsea były na pewno dobre kursy po wyniku 1-3 w pierwszym meczu, a biorąc pod uwagę ostatnie afery korupcyjne we włoskim futoblu, wcale bym się nie zdziwił, jakby gracze Napoli zostali przekonani by ten mecz odpuścić :P

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Muszka pisze:Match-fixing: Champions League tie played in England 'was fixed'

A Champions League tie played in England is one of 680 matches across the world investigators say was fixed.

http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/21319807

Mam nadzieję, że był to mecz Chelsea - Napoli :D

Na awans Chelsea były na pewno dobre kursy po wyniku 1-3 w pierwszym meczu, a biorąc pod uwagę ostatnie afery korupcyjne we włoskim futoblu, wcale bym się nie zdziwił, jakby gracze Napoli zostali przekonani by ten mecz odpuścić :P

Kilka osób pisało na twitterze dzisiaj, że może chodzić o mecz Chelsea - Liverpool z 2009 roku zakończony wynikiem 4:4

Oby nie okazało się to prawdą...

ODPOWIEDZ