Liga Europy 2012/2013

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Venom

Re: Liga Europy 2012/2013

Post autor: Venom »

Nie taka łatwa. Póki co w pucharach gramy kiepsko. Może być róznie
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."

Awatar użytkownika
Napadzior

Post autor: Napadzior »

Jak tak patrze to jesteśmy w "grupie śmierci" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kiroll

Post autor: Kiroll »

no to mamy już naszą grupę. W sumie jestem zadowolony. Można powiedzieć, że prawdziwym przeciwnikiem powinno być tylko Udinese, ale no nigdy nic nie wiadomo. Zobaczymy jak pójdzie nam z pozostałą dwójką. Mogło być lepiej ale mogło być też gorzej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

No i trafiamy do naprawdę trudnej grupy. Wyjazdy do Włoch i Rosjii na pewno nie będą łatwe. Liczyłem na troszkę łatwiejszą grupe abyśmy mogli dawać więcej szans młodym zawodnikom, ale trudno. Należy potraktować te rozgrywki poważnie już od fazy grupowej aby pewnie awansować.
Także ciekawe będą pojedynki Lyonu z Athletic oraz PSV z Napoli.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

Awatar użytkownika
Paroos

Post autor: Paroos »

Czemu przeskoczyli 4 drużyne do grupy F?

A co do naszej grupy to mi się podoba. Nie jest najłatwiejsza, ale też i nie najtrudniejsza ;)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, o 13:46 przez Paroos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz95LFC

Post autor: Mateusz95LFC »

MalyLFC pisze:Liverpool FC
Udinese
Young Boys
Anżi

Łatwa grupa tylko po co ten wyjazd na Rosje... ? ehh
Nie nazwałbym tej grupy "łatwą" w zasadzie z każdym zespołem możemy przegrać.

Udinese i Anżi wcale nie musza być łatwym przeciwnikiem, a jest także nie przewidywalna ekipa z Szwajcarii.

Myślę, jednak że uda nam się awansować do 1/16.
Obrazek

Khazim

Post autor: Khazim »

Z tego co wiem to Udinese mocno się wyprzedała, więc nie powinna stanowić takiego wielkiego problemu. Anzhi z kolei ma parę nazwisk takich jak Eto'o. Co do Young Boys to nie mogę się wypowiedzieć, bo nie znam ich sytuacji. Jedno jest pewne, że grupa wcale taka łatwa nie jest, w szczególności przy naszej dzisiejszej grze, ale grupa jest do przejścia także trzeba być dobrej myśli. Damy rade.
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek

Awatar użytkownika
miler

Post autor: miler »

Na Anfield liczę na 9 punktów, jesteśmy w stanie spokojnie pokonać każdego z trzech rywali. Na wyjeździe również mam nadzieję na zwycięstwa, ale remisy w Rosji i we Włoszech będą dobrym wynikiem. W Szwajcarii z "Młodymi Chłopcami" nie wypada nie wygrać, więc doliczam już trzy punkty.

W zasadzie ciekawa grupa, dwa trudne wyjazdy - szczególnie ten na Syberię - ale jest do wygrania. Mam tylko nadzieję, że Brendan potraktuje te rozgrywki poważnie, bo to jeden z kroków planu przywrócenia chwały na Anfield, co przecież obiecywał.
"I don't feel you've got to be 100 per cent fit to play. I've got to be 100 per cent injured not to play."
~ Jamie Carragher
IN KENNY WE TRUST

Flaszek

Post autor: Flaszek »

Grupa nie jest najgorsza - D, I, J wydają się być cięższe, niemniej jednak łatwo nie będzie. Ciekawe jakie podejście do LE będzie miał menadżer, jak i sami zawodnicy. Jak wiemy, są to średnio prestiżowe rozgrywki, a priorytetem jest BPL. Nasza kadra ostatnio zubożała i w LE będzie trzeba stawiać na młodzież.

@edit
Faktycznie, trochę namieszałem. Posypuję głowę popiołem ;)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, o 14:04 przez Flaszek, łącznie zmieniany 3 razy.

Przemko

Post autor: Przemko »

Flaszek pisze:
Mateusz95LFC pisze: Myślę, jednak że uda nam się awansować do 1/16.
Raczej do 1/24 ;).

1/24? :D coś Ci się pomyliło ;D

Co Wy tu gadacie o tym, że będzie ciężko itd? Liverpool spokojnie może zdobyc 18 punktów, ale liczę na 14, remisy we Włoszech i w Rosji mogą się zdarzyc :)

@Flaszek - mamy 24 zespoły z faz grupowych LE + 8 z 3. miejsc z grup Ligi Mistrzów co daje 32 zespoły w fazie pucharowej, a więc 1/16 finału.

No ale gdzie przeczytałeś, że jest to 1/32? Oczywiście, że 1/16, nie 1/32, liczba po prawej stronie ukośnika oznacza liczbę par które są w turnieju.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, o 14:06 przez Przemko, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

bugi pisze:Wg mnie grupa nie jest wcale taka łatwa... Anzi, Udinese to są w moim odczuciu całkiem mocne zespoły
dokładnie.
Eto'o z kumplami mogą namieszać, a Udinese to solidny zespół. Di Natale może coś tam nastrzelać w tej LE.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Awatar użytkownika
1010Arx

Post autor: 1010Arx »

Flaszek pisze:
Mateusz95LFC pisze: Myślę, jednak że uda nam się awansować do 1/16.
Raczej do 1/24 ;).

Grupa nie jest najgorsza - D, I, J wydają się być cięższe, niemniej jednak łatwo nie będzie. Ciekawe jakie podejście do LE będzie miał menadżer, jak i sami zawodnicy. Jak wiemy, są to średnio prestiżowe rozgrywki, a priorytetem jest BPL. Nasza kadra ostatnio zubożała i w LE będzie trzeba stawiać na młodzież.

@Przemko
Mamy 12 grup po 4 drużyny, co daje łącznie 48 drużyn w fazie grupowej. Z każdej grupy awansują 2 drużyny, więc prosty rachunek - 48:2 = 24. Do kolejnej fazy rozgrywek przystępują 24 drużyny, więc to 1/24.

Jeśli coś pokręciłem, to przepraszam.
DO 1/16... Jest 12 grup z kazdej awanuja 2 zespoly co daje nam 24 druzyny +8 z trzecich miejsc w LM i mamy 32 zespoly.
32 zespoly podzielic na 2 daje nam 16 meczy wiec 1/16 xD

Tego sie nie liczy od ilosci zespolów tylko od ilosci meczy...:)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Europ ... 2011/2012)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, o 14:05 przez 1010Arx, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

brian

Post autor: brian »

Nie bardzo chciałem, żeby wylosowano nam Anżi, no ale cóż, to tylko jeden wyjazd. Grupa dość silna, ale chyba nie grupa "śmierci". Trudniej byłoby, jakby zamienić miejscami Liverpool z Marsylią. Innymi ciekawymi grupami są D i J. Cóż, mogło być gorzej. Myślę, że 1/16 powinna być naszym obowiązkiem.

btw, na niezłe wypizdowie trafił Inter :D

Awatar użytkownika
Daniel
Honorowy Moderator
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Oglądałem eliminacyjny bój Udine z Bragą, w którym o awansie do Ligi Mistrzów decydowały karne. Włosi robili naprawdę dobre wrażenie, grali całkiem kombinacyjnie i efektownie. Ich bolączką były natomiast szybkie i przemyślane akcje rywali, czego obrona nie była w stanie ogarnąć. Wydaje mi się, że przy szybkich i dokładnych podaniach oraz dobrej skuteczności (!!!) Udinese będzie dla nas przeciwnikiem do dosyć łatwego ogrania.

Anży to dla mnie drużyna zagadka, bo nigdy nie widziałem ich gry. Nazwiska nazwiskami, ale jak okażą się to grupa piłkarzy, którzy nic ze sobą nie potrafią skleić, to nawet Eto'o im nie pomoże. Dlatego zastanawia mnie to, czy zbudowano tam drużynę, a nie zbiorowisko z przypadku.

Szwajcarzy to taki kopciuszek, który ambicją może napsuć krwi. Trzeba pilnować koncentracji i robić swoje.

Grupy nie określiłbym jako łatwej, do tego wyjazdy będą dalekie. Fajnie byłoby coś ugrać w Europie, dlatego liczę na dobrą postawę.

POZDRO.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish

lucasiu
Kontakt:

Post autor: lucasiu »

Bez wątpienia mamy ciekawą grupę. Każdy z tych zespołów jest nieobliczalny (my również - narazie). Najtrudniej będzie pokonać Udinese. Mają szczelną defensywę i są bardzo skuteczni, co pokazali choćby w pierwszym meczu z Bragą w eliminacjach CL. Anży również może sprawić problemy choć nie grają ostatnio porywająco. Jeśli chodzi o drużynę z Berna to nie będę się wypowiadał bo ich nie znam. Trzeba jednak przyznać, że będzie ciekawe. Szkoda, że to nie Liga Mistrzów...
Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim. - Bill Shankly

ODPOWIEDZ