Liga Europy 2009/2010

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

raniLFC

Re: Liga Europy 2009/2010

Post autor: raniLFC »

Ja mimo wszystko nie odbierałbym drużynie Hodgsona szans na finał. Rewanż odbędzie się w Londynie a wiadomo że Fulham jest drużyna własnego stadionu (my zresztą też w tym sezonie :dry: )
Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.

Awatar użytkownika
piotrolka
Kontakt:

Post autor: piotrolka »

Myślę, że w finale spotkają się drużyny z Anglii. Może Fulham nie jest faworytem w dwumeczu z Hamburgiem, ale pokazali już, że potrafią grać z teoretycznie silniejszymi drużynami. W meczu z Niemcami, na pewno będę kibicował Londyńczykom
"Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy" - SG

Awatar użytkownika
Kaminho

Post autor: Kaminho »

Że honoru brytyjskiej piłki w europejskich rozgrywkach będzie broniło Fulham, to chyba nikt się nie spodziewał. Rewanż mają u siebie więc absolutnie wszystko możliwe. Jak potrafią tam ograć trzema bramkami różnicy takie drużyny jak Juventus i MU, to w żadnym wypadku Niemcy nie będą tam jechać na spokojnie. I z uwagi na moją małą sympatię do klubu z Craven Cottage mam nadzieję, że im się to uda. Oby tylko londyńczycy wytrzymali tę końcówkę sezonu, bo meczów rozegrali chyba więcej niż my. Z drugiej strony ciekawy byłby również finał z HSV na ich stadionie. Coś jak z Romą w '84 :)

Poziom całych rozgrywek chyba jest wyższy niż przed rokiem. Również niestety dzięki naszemu udziałowi. Ale z ćwierćfinałowej ósemki 6 zespołów mogłoby spokojnie grać w fazie pucharowej LM - chyba tylko Standard i wspomniane Fulham są gośćmi z tej teoretycznie niższej półki. Mam nadzieję, że nie przyjdzie nam na dłużej zagościć w europejskiej drugiej lidze, chociaż niewiele nam teraz do tego brakuje. A Benfica będzie grać sobie w LM...

karciia

Post autor: karciia »

nie ma mozliwosci ze po wygraniu le uefa jakos wcisnie nas do eliminacji lm ?

Awatar użytkownika
BarLiv

Post autor: BarLiv »

karciia pisze:nie ma mozliwosci ze po wygraniu le uefa jakos wcisnie nas do eliminacji lm ?
Chyba żartujesz :lol:

BizonerLFC

Post autor: BizonerLFC »

koornel pisze:Ja myślę ,że finał będzie Liverpool Bodajże 2 lata temu w finale Pucharu Uefa Zenit - Rangers , mecz rozgrywany był na stadionie Glasgow i rosjanie wygrali 2-0 .
Że się tak wtrące, Rangersi z Zenitem grali w Manchesterze na stadionie City. Finał w Glasgow grała Sevilla z bodajże Boro ;)
Ale również wolałbym finał (o ile wejdziemy) z HSV, dlatego w meczu z Fulham kibicuje Niemcom :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Blady3Miasto
Kontakt:

Post autor: Blady3Miasto »

karciia pisze:nie ma mozliwosci ze po wygraniu le uefa jakos wcisnie nas do eliminacji lm ?
może kiedyś, jak przepisy zmienią 8)
Obrazek
Obrazek
Braci się nie traci ARKA &CRACOVIA

Awatar użytkownika
lfc
Kontakt:

Post autor: lfc »

Jaka LM o czym Wy rozmawiacie w ogóle...?Może na mś w rpa jeszcze zagramy bo Nas "wcisną"?
Jak nie wygramy LE to w ogóle nie będzie europejskich pucharów za rok na Anfield...Nawet intertoto rozwiązali...
Obrazek

BizonerLFC

Post autor: BizonerLFC »

Nasz przeciwnik przegrał u siebie z ostatnim w tabeli Xerez 2-1 :roll:
Chyba że Atletico odpuści ligę i szykuje się na nas, a o awans do LE powalczy w pucharze z Sevillą...
Obrazek

fanx
Kontakt:

Post autor: fanx »

Jeśli Sevilla do końca sezonu nie straci czteropunktowej przewagi nad 7. w tabeli Getafe, to Atletico zagra w przyszłym sezonie w LE niezależnie od wyniku finału Copa del Rey. A patrząc na wczorajszy wynik z Xerez można przypuszczać, że Rojiblancos mocno wierzą w Sevillę :lol:

Już zupełnie serio - Atletico ewidentnie odpuściło rozgrywki ligowe, w zasadzie słusznie bo szanse na zajęcie miejsc 5-6. mają nikłe, a w perspektywie dwumecz z Liverpoolem i rzeczony finał CdR. Czyli priorytety określone dość wyraźnie.

Z Liverpoolem Materace nie mają szans, imho kto bogatszy to może już bukować bilety do Hamburga. Z Atletico jest taki problem, że ta drużyna wiecznie gra poniżej oczekiwań, kolejni trenerzy(ni) przychodzą i odchodzą, a zespół jak był nieobliczalny taki jest dalej. Obecnie obrona Atleti to jakiś niesmaczny żart, Perea z naprawdę solidnego obrońcy stał się nijakim defensorem, zupełnie zgubił gdzieś swoje największe atuty. Obecnie z bramkarzem nie mają problemu, bo ni stąd ni zowąd wyrósł im całkiem przyzwoity golkiper De Gea. Reszta defensywy to dno i 3 metry mułu. Zespół nadrabia całkiem ciekawą grą ofensywną ale tylko w przerwach pomiędzy spektaklami niewykorzystanych okazji. Na Liverpool nie ma prawa wystarczyć.

PS. Post pisany po spożyciu alkoholu więc w razie czego nie biorę porannej odpowiedzialności za jego treść* :P

*Zastrzegam sobie możliwość zmian w godz. 9:00-10:00
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho

olka
Kontakt:

Post autor: olka »

Atletico przegrało trzeci mecz z rzędu. Tym razem Rojiblancos ulegli 1-2 Villarealowi, a jedynego gola dla drużyny z Madrytu strzelił Aguero, który w czwartek nie zagra.
BizonerLFC pisze: Chyba że Atletico odpuści ligę i szykuje się na nas, a o awans do LE powalczy w pucharze z Sevillą...
Mocno sobie wzięli te słowa do serca. Rzecz w tym, że z taką formą ciężko widzieć ich jako zwycięzców CdR, a na 5-6 miejsce szans praktycznie nie mają. Grają vabank. Albo tak obawiają się dwumeczu z LFC :D
But I won't cry for yesterday, there's an ordinary world,
Somehow I have to find.
And as I try to make my way to the ordinary world,
I will learn to survive.

Ciuras
Kontakt:

Post autor: Ciuras »

Atletico, ich gra i sytuacja poniekąd jest analogiczna do Liverpoolu. Sezon nieudany - tak najkrócej można podsumować. Mieli walczyć o kolejną edycję Ligi Mistrzów, a wychodzi na to, iż nie zagrają w przyszłym sezonie w Europie :badhappy: Jedyna ich nadzieja to CdR - ale z taką grą to przepraszam bardzo...
Atletico ma jednak o co walczyć do końca, brak gry w Europie spowoduje wg. mnie stratę Aguero. Ten zaś nie zgra w pierwszym meczu w czwartek przeciwko Liverpoolowi. Oby wykurował się już Torres. Nie ma się co oszukiwać, nie ma kto strzelać goli, gdy nie gra El Nino.
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”

fanx
Kontakt:

Post autor: fanx »

Ale jaki brak gry w Europie? Żeby nie zagrać w przyszłym sezonie w pucharach, Sevilla musiałaby skończyć obecne rozgrywki na 7. miejscu. Obecnie mają 5 punktów przewagi nad siódmą drużyną na 5 kolejek przed końcem, w tym mecz u siebie z Atletico, któremu na rękę jest porażka na Sanchez Pizjuan, bo może zapewnić Materacom grę w pucharach niezależnie od wyniku finału Copa del Rey.
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho

Ciuras
Kontakt:

Post autor: Ciuras »

fanx pisze:Ale jaki brak gry w Europie? Żeby nie zagrać w przyszłym sezonie w pucharach, Sevilla musiałaby skończyć obecne rozgrywki na 7. miejscu. Obecnie mają 5 punktów przewagi nad siódmą drużyną na 5 kolejek przed końcem, w tym mecz u siebie z Atletico, któremu na rękę jest porażka na Sanchez Pizjuan, bo może zapewnić Materacom grę w pucharach niezależnie od wyniku finału Copa del Rey.
Ale ja o Atletico i myślałem, i pisałem... :)
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”

micki

Post autor: micki »

fanx tez pisal o Atletico. Jesli Sevilla miejscem w lidze zapewnie sobie udzial w pucharach, to Atletico tez zagra w Lidze Europejskiej - a moze nawet niezaleznie od Sevilli, jesli wygraja Copa del Rey.

ODPOWIEDZ