Projekt "Super Liga"

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mitchell

Re: Projekt "Super Liga"

Post autor: Mitchell »

Jak miło widzieć pięknie, zgodnie i jednym chórem wszystkie dziewczyny rzucające się by wydrapać mi oczy. A jeszcze przed chwilą tak ślicznie kąpały się wspólnie w szambie.
Zostanę naczelnym wrogiem na tym forum 🤣

Spoiler:
Jeżeli już jesteśmy przy materiałoznawstwie...
Robiąc wylewkę czekasz kilka dni aż cement, piasek i woda się zwiążą. Czasami dłużej. Zależy od paru czynników. Po tym czasie przyjmujesz, że materiał osiągnął zakładaną twardość i kontynuujesz prace.
A wiesz że beton tak naprawdę twardnieje 10 lat?
Akurat jestem po zbliżonym kierunku. Pewnie stąd ten mój betonowy, zakuty łeb :)

Po co ta dygresja?
Ano po to, iż dla większości bez różnicy czy beton osiągnął po tygodniu 98% twardości czy 100%. Stawiają ściany, stemple, budują dom.
I dla mnie zamurowanie tego układu nastąpiło prawie 30 lat temu. To co teraz się odbywa niewiele zmienia. Wręcz nic.
Tak, będą jeszcze większe dysproporcje. W czarnym scenariuszu nie wykluczam, iż za 5 lat kluby z Superligi będą miały po dwa składy. 30 zawodników na europejskim poziomie. Ale i przy obecnym układzie to by nastąpiło. Tyle że za lat powiedzmy piętnaście. Do tego to dąży od roku 1993.
Dla Ciebie to koniec świata lecz dla tych którzy przyjdą po Tobie, będzie to rzecz naturalna jak oddychanie. Od Ciebie zależy czy wsiądziesz do tego pociągu i zabierzesz na wycieczkę czy się obrazisz i zostaniesz na peronie. Pragmatyzm. Przynajmniej ja sobie tak to racjonalizuję.
Bo pociąg wyruszył 28 lat temu. Wtedy był czas na protesty i bojkoty. Teraz maszyna jest rozpędzona. Za wiele osób na niej się wiezie, by dało się to zatrzymać.
Więc podsumowując: tak, zabetonuje to scenę jeszcze bardziej. Lecz z perspektywy pucharów i trofeów nic się nie zmieni. Nadal będą wygrywać najmożniejsi. A raz na 20 lat aspirujący jak Ajax czy Porto. Przecież i dziś to mamy.
A wiesz kto w ogóle puścił ten pociąg w ruch ćwierć wieku temu???
Chichot historii :) - UEFA.

Ja myślę że trzeba dać temu projektowi szansę. Sam fakt oderwania od koryta UEFA powoduje, iż patrzę bardziej entuzjastycznie. Wystarczająco długo rządzili jak książęta wbrew etyce i zdrowemu rozsądkowi. Zostaną z ręką w nocniku. Stracą władzę niepodzielną ale jeśli nie pójdą na wojnę, to zachowają część wpływów w Europie. Taki scenariusz obstawiam. Jak swego czasu FA na wyspach. Dogadali się, bo do stracenia były wielkie pieniądze.

A z racji dużego oporu społecznego widzę szansę na spory kompromis. Wyciągnięcie porządnej corocznej dotacji dla mniejszych lig, może znaczącego podniesienia ekwiwalentu za wyszkolenie, promocję piłki kobiecej (poważnej promocji!) czy innych fajnych pomysłów. Każdy pewnie coś ciekawego by dorzucił.
Może nawet dałoby się zrobić w pełni otwartą tę Superligę po jakimś czasie. Choć to pewnie byłoby trudne do ugrania. Z tego założyciele pewnie nie zrezygnują.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

adamne pisze: 19 kwie 2021, o 17:31 Nie jestem zwolennikiem SL bo co to za rozgrywki do których nie trzeba awansować i z których nie da się spaść? Odebrali mi emocje z dzisiejszego meczu i wszystkich pozostałych do końca sezonu a tego nikt mi nie zwróci.
Ale UEFA zbiera to co zasiała, swoją samowolką i chciwością. Nie chcieli się dzielić wpływami z LM to teraz mogą zostać z niczym. A założyciele dobrze się przygotowali, fragment listu który LFC wysłał do swoich pracowników:
"The new annual tournament will provide significantly greater economic growth and support for European football via a long-term commitment to uncapped solidarity payments which will grow in line with league revenues.
These solidarity payments are expected to be roughly three times what is currently achieved from UEFA competitions. One of the core commitments of the European Super League is to vastly increase financial support for the football pyramid.".
Dla nieangielskojęzycznych w skrócie, SL będzie wspierać słabsze kluby (spoza 20) daniną solidarnościową podobnie jak to robi teraz UEFA, tylko ok. 3 x większą... To na pewno będzie argument wykorzystywany w dyskusji. Mnie zastanawia tylko gdzie właściwie idą teraz te miliardy z przychodów?
Aktualne "solidarity payment" od UEFA to są sumy rzędu 1 miliona euro. Razy trzy to 3m. Trochę słabo jak na zablokowanie jakiejkolwiek możliwości awansu do tej superligi i wybitnie chu... słabo biorąc pod uwagę zarobki "założycieli" rzędu 350 milionów za sam start. No ale trzy razy wiećej brzmi lepiej niż 3 marne miliony. Oddadzą 1% tego co zarobią za sam start. Cóż za łaskawcy! Zbytek łaski.

Teraz za sam awans do LM to dla klubu jakieś 8-10 milionów euro, nawet jak wszystko przegrają.

To jest tekst bezczelnością dorównujący: "niech jedzą ciastka".
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2021, o 17:57 przez Radbug, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
Pabloitto

Post autor: Pabloitto »

UEFA, FIFA, SUPERLIGA -żadnej z tych organizacji nie zależy na dobru piłki nożnej, liczy się tylko kapusta.

Z każdym rokiem próbują obrzydzić futbol człowiekowi, LM już teraz jest ciężkostrawna, co roku wiele meczów z tymi samymi rywalami, teraz jeszcze ma dojść gwarancja uczestnictwa czyli jeszcze więcej odgrzewanych kotletów.

Ta reforma Euro, finansowo udana, sportowo klapa, o wiele więcej słabych meczów, z mundialem też tak będzie, te chciwusy wszystko powoli spierdolą.
Serwandyzta

Post autor: Serwandyzta »

Mitchell pisze: 19 kwie 2021, o 16:08

Czy to zabetonuje układ?
Niewątpliwie TAK.
Ale czy coś się zmieni w porównaniu do dnia dzisiejszego?
Absolutnie NIE.
Spojrzałem sobie na stare rozgrywki Pucharu Europy. Lata 1956-92. Ile drużyn spoza top 5 lig (FRA, ENG, ESP, GER, ITA) grało w finale.
Sporo tego było. Nie liczyłem dokładnie. Belgowie, Holendrzy, Rumuni, Jugosłowianie, Grecy, Szkoci. Pewnie kogoś pominąłem. Sami Portugalczycy wystąpili w finale SZEŚĆ (!!!) razy.
A ile takich drużyn z europejskiej drugiej ligi wystąpiło w finale nowego formatu Ligi Mistrzów od roku 1993?
Jedna! FC Porto.
Beton już mamy. Od prawie 30 lat. Nikomu to nie przeszkadzało aż do dziś? Neville z Carragherem spali przez ostatnie ćwierć wieku? Teraz się obudzili?
Naprawdę nie jestem zwolennikiem tego pomysłu z Super Ligą ale przywoływanie argumentu o zabetonowaniu sceny futbolowej w Europie cuchnie demagogią. Albo brakiem trzeźwego osądu. Co na jedno wychodzi.
Jeszcze Ajax.

W dupie mam czy będziemy grać w CL czy SL. Ja się boję wykluczenia z PL. Dla mnie to rozgrywki ligowe są solą tego sportu.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2021, o 18:09 przez Serwandyzta, łącznie zmieniany 1 raz.
#Fsgout
qba3

Post autor: qba3 »

Spoiler:
Tak masz rację dla ludzi którzy przyjdą po mnie będzie to normalne i to mnie najbardziej martwi. Dla mnie ciągle nie do pomyślenia jest fakt stałego uczestnictwa 15 klubów, które same sobie tak postanowiły i żaden argument nie będzie w stanie tego zmienić. Kompromis to jedyne wyjście z tej sytuacji i może miałeś rację wcześniej, że to technika negocjacji zacząć z wysokiego "C" i schodzić powoli w dół (chyba Ty to pisałeś jak nie to przepraszam autora). Każde rozgrywki muszą być otwarte dla klubów, które na to zasługują. Nie wiem natomiast, czy stworzyłaby się taka dysproporcja w przychodach jaka stworzy się w momencie utworzenia superligi, jeśli tak to byłaby ona stopniowa i nastąpiła raczej później niż prędzej, a jak nie można czegoś zatrzymać to chociaż warto spowolnić.
Tak wiem uefa to wszystko zaczęła i sami się tym zachłysnęli, jak najbardziej chciałbym żeby ucierpieli. Jeśli superliga, a w zasadzie jej założyciele pójdą po rozum do głowy i odejdą od pomysłu swojego stałego udziału, tylko uzależnią grę tam od wyników sportowych nawet grając tam przez pierwsze lata z tą żelazną 15stką, a dopiero później elimacje czy coś w tym rodzaju to ja w ten peron nie tylko wchodzę, ale wskakuję z rozpędem.
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

Serwandyzta pisze: 19 kwie 2021, o 18:03
Mitchell pisze: 19 kwie 2021, o 16:08 A ile takich drużyn z europejskiej drugiej ligi wystąpiło w finale nowego formatu Ligi Mistrzów od roku 1993?
Jedna! FC Porto.
Jeszcze Ajax.

W dupie mam czy będziemy grać w CL czy SL. Ja się boję wykluczenia z PL. Dla mnie to rozgrywki ligowe są solą tego sportu.
Dzięki za poprawkę. :)
Przeoczyłem ten Ajax.
Więc wydźwięk jest nieco słabszy: Dwie! Porto i Ajax.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
roberthum

Post autor: roberthum »

W finale z takich niżej notowanych zespołów trzeba jeszcze doliczyć OM, Bayer Leverkusen, AS Monaco, Valencia (2 razy) no i Ajax tez 2 razy grał w finale
MasterItaliano

Post autor: MasterItaliano »

English Premier League (nazywana także Premiership[1]) – najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Anglii, będąca jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy), utworzona w 1992 roku i zarządzana od samego początku przez FA Premier League. Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon od sierpnia do maja) i przeznaczone są dla 20 najlepszych krajowych klubów piłkarskich. Jej triumfator zostaje Mistrzem Anglii, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do League Championship (II ligi angielskiej).

Liga została założona jako FA Premier League 20 lutego 1992 roku po tym jak zespoły Football League First Division zdecydowały stać się niezależne od The Football League powstałej w 1888 roku oraz Football Association. Czerpała ona zyski z praw telewizyjnych. Od tego czasu Premier League jest najchętniej oglądaną ligą sportową na świecie[2]. Są to także najbardziej dochodowe rozgrywki piłkarskie. W sezonie 2007/2008 obroty klubów wyniosły 1,93 miliardów funtów (3,15 miliardów dolarów)[3].

Od czasu założenia w rozgrywkach Premier League brało udział 49 klubów.

Historia zatoczyła koło!

W tej historii udział miała tv SKY :)

Także nie zapominajmy w których rozgrywkach nie zdobyliśmy mistrzostwa do czasu poprzedniego sezonu.
adamne

Post autor: adamne »

Radbug pisze: 19 kwie 2021, o 17:52
Spoiler:
Aktualne "solidarity payment" od UEFA to są sumy rzędu 1 miliona euro. Razy trzy to 3m. Trochę słabo jak na zablokowanie jakiejkolwiek możliwości awansu do tej superligi i wybitnie chu... słabo biorąc pod uwagę zarobki "założycieli" rzędu 350 milionów za sam start. No ale trzy razy wiećej brzmi lepiej niż 3 marne miliony. Oddadzą 1% tego co zarobią za sam start. Cóż za łaskawcy! Zbytek łaski.

Teraz za sam awans do LM to dla klubu jakieś 8-10 milionów euro, nawet jak wszystko przegrają.

Jesteś pewien?
https://www.uefa.com/insideuefa/news/02 ... they-work/
Wg tego sprawozdania za sezon 18/19 to było €128.69m więc trochę więcej niż napisałeś :D
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
dzemek

Post autor: dzemek »

Ciężko się na to wszystko patrzy ale tak naprawdę...nie mam zdania. Naprawdę jestem rozdarty pomiędzy LM, a nowym pomysłem Superligi. Kasa była ważna już wcześniej, teraz gadanie o chciwości i sprzedawaniu się według mnie nie mają sensu, większość klubów to jakiś zagraniczny kapitał. Każdy chciał się dostać do LM ale po co gadka o prestiżu, jak za sam udział dostawało się duże pieniądze, co w wypadku polskich klubów to potężny zastrzyk gotówki dla takiej Legii czy Lecha.
Ciekawi mnie fakt jak rozwiążą to w klubach np. Henderson oświadczy, że nie zagra w Superlidze bo chce jechać na ME czy MŚ. Co z nim wtedy zrobią? Sprzedać? Piłkarze przy kontraktach będą podpisywać lojalkę?
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

adamne pisze: 19 kwie 2021, o 20:06
Radbug pisze: 19 kwie 2021, o 17:52
Spoiler:

Jesteś pewien?
https://www.uefa.com/insideuefa/news/02 ... they-work/
Wg tego sprawozdania za sezon 18/19 to było €128.69m więc trochę więcej niż napisałeś :D
Tak jestem pewien. Ty podałeś łączną sumę, ja napisałem ile dostaje 1 klub (tak samo napisałem 350 milionów czyli tyle ile rzekoma ma dostać 1 klub w Superlidze i ile 1 klub może aktualnie zarobić za sam awans). Żaden nie dostał więcej niż milion, średnio dostawali po 400-500 tysięcy euro.

Sezon 16/17 ale wątpię, by nowsze kwoty były jakoś drastycznie większe: https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Sir Alex Ferguson:
- Mówienie o Superlidze oznacza odejście od 70 lat europejskiej piłki. W Manchesterze graliśmy cztery finały Ligi Mistrzów i zawsze były to wyjątkowe noce. Fani na całym świecie kochają rywalizację taka, jaka jest.

Ten człowiek wie co to piłka nożna, zna ją od każdej strony w każdym szczególe, on tez się pewnie myli, pewnie tez chce zle dla tego sportu i klubu który kocha
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
SEB

Post autor: SEB »

Zobaczycie ile emocji stracimy. Nikomu nie będzie zależało już na walce o TOP4. Przy dominacji City liga może stać się bardzo nudna.
Obrazek
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

SEB pisze: 19 kwie 2021, o 20:44 Zobaczycie ile emocji stracimy. Nikomu nie będzie zależało już na walce o TOP4. Przy dominacji City liga może stać się bardzo nudna.
Klopp również jest przeciew co właśnie powiedział, pewnie on, Ferguson, Carra i jeszcze wiele, wiele innych zasłużonych ludzi swiatowej piłce nożnej również się myli.
Wiecie kto się nie myli? Zadłużone śmietniki tylu Sreal i Farselona, Amerykanie którzy za pare $$$ sprzedali by własna matkę, Angelli z Juve który uwielbia korporacje w których można prac pieniążki.
Bidny Arsenal dla którego SL jest jak drugie życie bo upada na dno. Perez już zapomniał jakie cyrki odstawiał w UEFA z ustawki spotkań jak z Bayernem.
Wszystko widać gołym okiem, wystarczy pomyśleć

Nie przypadkiem Serefin powiedział dzisiaj:
Teraz już wiemy kto był wężem przy naszym boku, teraz wiemy kto jest kto.
Najwyższym organem jest UEFA i FIFA i trzeba ich prawo uznawać, kto się nie przystosowywuje ten będzie srogo karany, proste
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Aldor

Post autor: Aldor »

FanatykLfc2011 pisze: 19 kwie 2021, o 20:50
SEB pisze: 19 kwie 2021, o 20:44 Zobaczycie ile emocji stracimy. Nikomu nie będzie zależało już na walce o TOP4. Przy dominacji City liga może stać się bardzo nudna.
Klopp również jest przeciew co właśnie powiedział, pewnie on, Ferguson, Carra i jeszcze wiele, wiele innych zasłużonych ludzi swiatowej piłce nożnej również się myli.
Wiecie kto się nie myli? Zadłużone śmietniki tylu Sreal i Farselona, Amerykanie którzy za pare $$$ sprzedali by własna matkę, Angelli z Juve który uwielbia korporacje w których można prac pieniążki.
Bidny Arsenal dla którego SL jest jak drugie życie bo upada na dno. Perez już zapomniał jakie cyrki odstawiał w UEFA z ustawki spotkań jak z Bayernem.
Wszystko widać gołym okiem, wystarczy pomyśleć

Nie przypadkiem Serefin powiedział dzisiaj:
Teraz już wiemy kto był wężem przy naszym boku, teraz wiemy kto jest kto.
Najwyższym organem jest UEFA i FIFA i trzeba ich prawo uznawać, kto się nie przystosowywuje ten będzie srogo karany, proste
W 88 i 91 tez z widlami biegales bronic lesnych dziadow jak EPL sie formowala? Z ciekawosci pytam.

A co do pomyslu SL - super, całym sercem za. Popieram kazdy pomysl i sposob na oddzielenie sie od lesnego dziadostwa i pasozytow.
ODPOWIEDZ