Liga Mistrzów 2020/21

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
kicband

Re: Liga Mistrzów 2020/21

Post autor: kicband »

PyrkaLFC pisze: 16 kwie 2021, o 12:46
firo9 pisze: 16 kwie 2021, o 12:27
PyrkaLFC pisze: 16 kwie 2021, o 10:41

Też tak uważam. Siniaki goją się po tygodniu, a krzywdy wyrządzone obrazą słowną, mogą ciągnąć się latami. Czasami lepiej strzelić kogoś w japę, niż rozsiewać obrzydliwą nienawiść.

Tak tak wiem, zaraz mi napiszesz, że jak pobije się 6 naćpanych drechów, to możesz być inwalidą do końca życia, nie mniej na boisku takie rzeczy się nie zdarzają, więc bez przeciągania w jakieś ekstremalne scenariusze proszę jbc
No tak, nazwanie murzyna murzynem musi być dla niego traumą do końca życia. Nieźle Cię wyprali.
A co, tak bardzo nie możesz się obejść w życiu bez nazywania murzyna murzynem?

Dobra to bardziej łopatologicznie, żeby każdy zrozumiał. Mam prostą zasade w życiu - jeśli ktoś prosi mnie żeby nie nazywać go w określony sposób to tego nie robię. Jesli moja koleżanka, dajmy na to Magda, nie chce, żeby zwracać się do niej "Madzia", tylko "Magda" to mówię "Magda". Nadąrzacie? Ok. Jeśli jakiś czarny, prosi, żeby nie nazywać go murzynem, to nie nazywam go murzynem (Ja pie*dole no naprawdę mózg wyprany, polityczna poprawność i w ogóle złe nowoczesne lewackie czary). "Małpą", "Asfaltem", "Smoluchem", czy "Pie*dolonym czar*chem" również nie (wiem wiem, ta poprawność polityczna, ech...)

A co do UEFY, UEFA tez ma prostą zasadę - 0 wzmianek o kolorach. Koniec. To prywatne rozgrywki, jak się wam nie podoba, to oglądajcie inne, zorganizujcie własne, cokolwiek, bo UEFA będzie rozdawać bany coraz dłuższe, za to, cokolwieki uznają za rasizm.
Nadążamy :)
Nazwał go niezbyt elegancko to fakt(choć chyba piłkarz Slavi do tej pory się nie przyznał więc pewności nie ma) jednak problemem jest niewspółmierność kary tym bardziej w porównaniu do sytuacji, która to wszystko sprowokowała.
Przecież to jest chora sytuacja, że obraza zawodnika jest karana bardziej niż fizyczny atak na zdrowie wyrządzający realny uszczerbek. Powinno się skończyć na żółtej kartce, zbiciu piątki i graniu dalej, no ludzie kochani to są dorośli faceci i robienie afery z tego, że jeden obraził drugiego jest nie normalne.

A jako klient UEFY mam prawo krytykować to co robią dowoli, wcale nie muszę przestać ich oglądać ani zakładać własnych rozgrywek.
qba3

Post autor: qba3 »

Spoiler:
Piękne szybkie przejście od słowa murzyn do małpa, asfalt itd, prawie nie nadążyłem. Słowo murzyn jest używane w Polsce jako określenie osoby czarnoskórej i jest w pełni normalne, nikogo nie obraża, co więcej jest to określenie OGÓLNE więc twój wywód, co do znajomych jest moim zdaniem nietrafiony, ale wiadomo jak jakiś czarnoskóry znajomy powie Ci, że nie chce być tak nazywany to będziesz go nazywał jak chcesz. Inna sprawa, że pewnie byś do niego się zwracał po imieniu bo to indywidualna osoba a nie ogół.
Walczmy z rasizmem, ale tym prawdziwym i określeniami jakie wymieniłeś dalej czyli asfalt, czarnuch itd bo to prawdziwy problem, a nie czepianie się normalnych słów. Poza tym tak jak napisał któryś kolega wyżej, teraz każde słówko jest brane pod lupę nawet nieobraźliwe jak ta sytuacja z meczu Valencii z Cadizem. Kary powinne być współmierne do wykroczeń i w tym przypadku piłkarz, który zszedł bez powodu też powinien być ukarany, ale nie tak jak za groźny faul, który może skończyć karierę, piłkarze muszą mieć silną psychikę i groźny faul wywołuje o wiele więcej szkody niż jakiekolwiek zwyzywanie.
Swoją drogą jakby koledzy, czy przeciwnicy z boiska z którymi grałem na różnych turniejach by brali na serio wyzywanie w trakcie meczu, różnymi epitetami to znajomość by się skończyła, a po meczach byłyby same bójki albo schodzenie z boiska ;)
Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

ynwa19 pisze: 16 kwie 2021, o 13:56
Spoiler:
Nie chce mi się fantazjować, czy gdybać na ten temat, póki coś takiego się nie wydarzy, takie rozważania nie mają zupełnie sensu
qba3 pisze: 16 kwie 2021, o 14:41
Piękne szybkie przejście od słowa murzyn do małpa, asfalt itd, prawie nie nadążyłem. Słowo murzyn jest używane w Polsce jako określenie osoby czarnoskórej i jest w pełni normalne, nikogo nie obraża, co więcej jest to określenie OGÓLNE więc twój wywód, co do znajomych jest moim zdaniem nietrafiony, ale wiadomo jak jakiś czarnoskóry znajomy powie Ci, że nie chce być tak nazywany to będziesz go nazywał jak chcesz. Inna sprawa, że pewnie
Nie do końca ;):
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/122734/ ... ra-gangowa
"W książce tej piszemy Czarny (Black) a nie Murzyn (Negro), gdyż ten ostatni termin, uznany przez czarną społeczność za obraźliwy i rasistowski, pod jej presją wyszedł z użycia w USA w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, czego polskie mass-media uparcie nie chcą przyjąć do wiadomości. W przeciwieństwie do biały piszemy Czarny z dużej litery, gdyż oznacza to przynależność do czarnego narodu, żyjącego w USA, a nazywanego również afroamerykańskim (Afro-American) afrykańsko-amerykańskim (African American) i nowoafrykańskim (New African). "

W skrócie:
Czarna społeczność: "Termin murzyn nas obraża"
Biała społeczność: "Nie, termin murzyn was nie obraża"
¯\_(ツ)_/¯

PS
Tak mam świadomość tego, że rasizm ze strony czarnych istnieje i jest dość powszechny. Nie, nie uważam, że biali powinni iść na jakieś ustępstwa wobecz czarnych, czy odwrotnie od tak. Tak mam już powyżej uszu akcji "BLM", której działanie jest dokładnie odwrotne od zamierzonego. Po prostu tematyka rasowa, to tematyka, która bardzo szybko eskaluje (podobnie jak religja czy polityka - zresztą dział polityka na forum doprowadził do takiej gównoburzy, że został zlikwidowany) i najmniejsze przyzwolenie na rozmowy o kolorach zawsze prowadzi do bałaganu. Ludzi nie zauważają tej granicy, kiedy żart o jedzeniu arbuza i pieczonego kurczaka, zamienia się w rzucanie bananami, bo przecież "to tylko żarty". Ja ogólnie uważam chamstwo w każdej formie za coś odrażającego, natomiast chamstwo na tle rasowym to wyjątkowo urodzajna gleba dla rozmaitych konfliktów. To zawsze niemal od razu wymyka się spod kontroli. Dlatego np. jedną z najtrudniejszych rzeczy jest humor na tle rasowym, to wymaga bycia bardzo subtelnym i posiadania ogromnego wyczucia i poczucia smaku (choć np. meksykański komik Freddy Soto pokazał, że da się). Stąd moim zdaniem decyzje UEFY o gaszeniu każdej takiej akcji, już w zarodku - nawet jeśli dochodzi do takich sytuacji, że ziomki z jednego zespołu dostają bana za jakiś twitterowy żart.

@Down
Spoiler:
Dzięki, chętnie przeczytam. Czy nie na temat? Szeroko pojęty rasizm w piłce istnieje, czy będziemy o tym rozmawiać, czy nie. Niby spam, ale chyba lepsze to niż jednozdaniowe wrzuty w stylu "Fawelarz znowu kopie się po czole", czy "FSG żydostwo". Najwyżej moderacja to uprzątnie, jak uzna, że przegieliśmy, albo dostaniemy po banie i tyle (chociaż jak SEB piszący do kogoś, że "może mu obciągniąć" nie dostał, to my chyba tez nie dostaniemy ;) ) . Szkoda tylko, że @bugi się zmył gdy tylko merytoryka wkroczyła do akcji, bo myślałem, że poprze swoje tezy jakimiś konkretami.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2021, o 16:59 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 1 raz.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
qba3

Spoiler:

Nie ma sensu chyba dalej o tym dyskutować mamy inne zdanie i ani ja nie przekonam Ciebie, ani ty mnie. Trzeba dusić rasizm, ale takie kary i szum wokół np afery z rumuńskim sędzią, w meczu Valencii czy wspomnianej przez Ciebie sytuacji z żartem, która była u Diabełków jeśli się nie mylę są dla mnie pójściem w kierunku skrajności. Poza tym USA to nie cały świat, żeby wszystkich czarnoskórych traktować tak samo, może np we Francji wolą określenie "murzyn" a nie "czarny". Wrzucę jeszcze tylko artykuł od językoznawcy, który nie ukrywam znalazłem na szybko ale jest to niejako wywód o znaczeniu tych słów w Polsce. Zaznaczam językoznawcy w Polsce, a nie w USA i tak wiem ile ludzi tyle opinii. Jeśli jeszcze miałbyś ochotę podyskutować zapraszam na pv, bo i tak nieźle forum zapchaliśmy nie na temat ;)
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/2008198 ... nawcy.html
mkb22

Post autor: mkb22 »

The Athletic I Daily Mail podają że Henry ma być jednym z wiceprezesów Superligi która ma wkrótce zastąpić rozgrywki ligi mistrzów
navyblue

Post autor: navyblue »

:happy:
mkb22 pisze: 18 kwie 2021, o 17:31 The Athletic I Daily Mail podają że Henry ma być jednym z wiceprezesów Superligi która ma wkrótce zastąpić rozgrywki ligi mistrzów
Ponoć dziś o 21:30 ma być ogłoszenie Super Ligi. W tej chwili kluby które wyraziły zgodę na podpisanie listu intencyjnego: Liverpool, City, Chelsea, United, Arsenal, Spurs, Real, Atleti, Barca, Juventus, Milan, Inter. Ponoć na tą chwilę przeciwko są PSG i Bayern.

UEFA już wydała oświadczenie grożące klubom, które miałyby brać udział w SL, że wykluczą ich piłkarzy z rozgrywek Reprezentacyjnych pod egidą UEFA i Fifa. Chcą też nałożyć karę finansową na te kluby w miliardach euro. W UEFA zwołano na szybko posiedzenie kryzysowe.
mazi

Post autor: mazi »

Tutaj świeży artykuł z New York Times,
https://www.nytimes.com/2021/04/18/spor ... adrid.html ogólnie wygląda na to, że głownie to idea Juvetusu, ale z dogadaniem sie z angllikami i hiszpanami.
Dla mnie szok i wstyd. Kompletnie stawia nas to w opini publicznej aktualnie jako tych chciwych bogaczy, wyzyskiwaczy biednych.
Jeśli dojdzie to do skutku, przestaje to oglądać, ale moim zdaniem uefa ma za dużo narzędzi blokady, żeby to przeszło
TAK
Awatar użytkownika
Negrys

Post autor: Negrys »

Najlepsze dla mnie jest oświadczenie UEFA, ze wykluczy kluby i ich zawodników ze swoich rozgrywek, MS i ME. Wiec z calym szacynkiem , ale slogany no to racism itd, ni jak maja sie do wolnosci słowa i wyboru dla innych klubów. Dlaczego ma byc monopol 1 federacji??!! Jak ktos inny ma pomysl sprzedać sie lepiej to inny mowi ze to złe? :D

Chca rozszerzyc LM do 36 zespolow jakies reguły szwajcarskie, ogolnie z roku na rok coraz wiecej spotkan i ja sie nie dziwi ze robia cos za plecami . Bo kiedyś jak zawodnik w TOPowym klubie grał 40-50 spotkan to było cos mega nierealnego, a teraz polowa zespołów musi zagrac 50 spotkań + bo tyle jest tych rozgrywek. Minimalne przerwy miedzy sezonami itdl ME. Gra praktycznie non stop. Dlatego mamy tyle kontuzji mi zerwań więzadeł w kolanach.

Ja tam jestem zwolennikiem superligi. Powiew świeżości i wgl. coś nowego :D
mkb22

Post autor: mkb22 »

mazi pisze: 18 kwie 2021, o 17:48 Tutaj świeży artykuł z New York Times,
https://www.nytimes.com/2021/04/18/spor ... adrid.html ogólnie wygląda na to, że głownie to idea Juvetusu, ale z dogadaniem sie z angllikami i hiszpanami.
Dla mnie szok i wstyd. Kompletnie stawia nas to w opini publicznej aktualnie jako tych chciwych bogaczy, wyzyskiwaczy biednych.
Jeśli dojdzie to do skutku, przestaje to oglądać, ale moim zdaniem uefa ma za dużo narzędzi blokady, żeby to przeszło
Ale o czym ty bredzisz, kluby które nie chca płacić haraczu UEFIE to niby chciwi bogacze, wyzyskiwacze biednych? XD
qba3

Jestem przeciwnikiem superligi głównie z powodu wyznaczenia stałych bywalców, np z jakiej racji taki Arsenal ma grać w tej superlidze aktualnie? Albo Milan z poprzednich lat? Mam nadzieję, że UEFA, FIFA i wszystkie inne federacje skutecznie utrudnią stworzenie tego turnieju, już niech reformują jakoś obecną lige mistrzów, co zresztą ma się zdarzyć, gdzie przynajmniej grają kluby, które na to zasłużyły, a nie wyrobiona marka. Piłka nożna powinna być dla wszystkich, a w ten sposób różnica między klubami ze średniej półki a tymi na topie się tylko powiększy.
Trochę sytuacja jak z dzieciństwa grasz sobie na boisku elegancko ze znajomymi wszystko super, a tu nagle przychodzą starsi (a tutaj bogatsi) i zabawa tylko dla nich zostaje.
ManiacK

Post autor: ManiacK »

Negrys pisze: 18 kwie 2021, o 17:49 Najlepsze dla mnie jest oświadczenie UEFA, ze wykluczy kluby i ich zawodników ze swoich rozgrywek, MS i ME. Wiec z calym szacynkiem , ale slogany no to racism itd, ni jak maja sie do wolnosci słowa i wyboru dla innych klubów. Dlaczego ma byc monopol 1 federacji??!! Jak ktos inny ma pomysl sprzedać sie lepiej to inny mowi ze to złe? :D

Chca rozszerzyc LM do 36 zespolow jakies reguły szwajcarskie, ogolnie z roku na rok coraz wiecej spotkan i ja sie nie dziwi ze robia cos za plecami . Bo kiedyś jak zawodnik w TOPowym klubie grał 40-50 spotkan to było cos mega nierealnego, a teraz polowa zespołów musi zagrac 50 spotkań + bo tyle jest tych rozgrywek. Minimalne przerwy miedzy sezonami itdl ME. Gra praktycznie non stop. Dlatego mamy tyle kontuzji mi zerwań więzadeł w kolanach.

Ja tam jestem zwolennikiem superligi. Powiew świeżości i wgl. coś nowego :D
Wykluczy, bo to jedyna broń, by zatrzymać Superligę - zawodnicy nie będą chcieli iść do tych klubów, jeśli nie będą mogli reprezentować swoich krajów. Druga sprawa to to, że prawdopodobnie ta Superliga skończy się tym, że kluby przestaną grać w swoich krajach, więc tym bardziej nie sądzę, by ta Superliga w ogóle powstała, ale być może to będzie bodziec, by płacić więcej klubom, które dojdą dalej w Europejskich pucharach, by może też dużo bardziej wesprzeć finansowo Ligę Europejską, która na ten moment to mały, biedny kuzyn Ligi Mistrzów. Klubom po prostu się nie podoba, jaki % idzie do nich, a jaki ląduje we wszelakich federacjach. Rozumiem, że trzeba też wspierać mniejsze kluby, ale nie kosztem tych dużych, którzy generują największy zysk - czyli po prostu dzielić najuczciwiej jak można, za postawę sportową czyli końcowy wynik i też tort do dzielenia dać dużo większy.
mazi

Post autor: mazi »

mkb22 pisze: 18 kwie 2021, o 17:55
Ale o czym ty bredzisz, kluby które nie chca płacić haraczu UEFIE to niby chciwi bogacze, wyzyskiwacze biednych? XD
No tak, zespoły które chcą utworzenia ligi ograniczonej tylko dla kilku najbogatszych to faktycznie działają dla dobra piłki nożnej.
Modern football wkracza na wyższy poziom.
Francuzi i Niemcy sprzeciwili się temu rozwiązaniu, angielska federacja również to potępiła.
Uefa już teraz ma niesprawiedliwe podziały, właśnie ze względu na najbogatszych (między innymi przez działania Beckenbauera), ale wszyscy uznawali to za sprawdzający się kompromis.
Bardzo wielu kibiców lubi oglądać i kibicować drużyną będącymi underdogami, nie wszystkich interesuje oglądanie ciągle tych samych marek.
Oczywiscie na czele tego musi stać nasz Henry
Tu chodzi głownie o pieniądze
Może niech zaproszzą wszystkie federacje europejskie, i dzielą po równo zyski jak w premier league, bez płacenia haraczy uefie,
TAK
Mufi

Post autor: Mufi »

mazi pisze: 18 kwie 2021, o 18:51
mkb22 pisze: 18 kwie 2021, o 17:55
No tak, zespoły które chcą utworzenia ligi ograniczonej tylko dla kilku najbogatszych to faktycznie działają dla dobra piłki nożnej.
Modern football wkracza na wyższy poziom.
Francuzi i Niemcy sprzeciwili się temu rozwiązaniu, angielska federacja również to potępiła.
Uefa już teraz ma niesprawiedliwe podziały, właśnie ze względu na najbogatszych (między innymi przez działania Beckenbauera), ale wszyscy uznawali to za sprawdzający się kompromis.
Bardzo wielu kibiców lubi oglądać i kibicować drużyną będącymi underdogami, nie wszystkich interesuje oglądanie ciągle tych samych marek.
Oczywiscie na czele tego musi stać nasz Henry
Tu chodzi głownie o pieniądze
Może niech zaproszzą wszystkie federacje europejskie, i dzielą po równo zyski jak w premier league, bez płacenia haraczy uefie,

Szczerze ? Wolę co tydzień - dwa oglądać Real - MU, Liverpool - Juve, Chelsea - Barce itd. niż jakieś mecze typu Liverpool - Lokomotiv i kasa z tego większa, bez żadnego płacenia UEFIE. Zobacz sobie "nowy projekt LM" i zastanów się co będzie mniejszym złem ...

A żadna federacja krajowa nie wykluczy tych zespołów ze swoich lig, kto będzie oglądał PL bez TOP6 czy ligę hisz. bez Realu, Barcy i Atletico ?
Mufi

Post autor: Mufi »

To ja może też po krótce przedstawie jakby ta SuperLiga miała wyglądać, bo media podają ogólniki (jak zwykle), a oficjalny dokument ma 16 stron.

Format rozgrywek:
- 15 zespołów + 5, które będą się co roku kwalifikowały (póki co nie jest opracowane w jaki sposób)
- Nie będzie to sticte system ligowy
- W zaproponowanej formule będzie podział na dwie grupy po 10 zespołów (mecze dom + wyjazd, łącznie 18 spotkań)
- Po tej "fazie grupowej" 4 pierwsze zespoły z każdej grupy wchodzą do fazy play - off, która ofc będzie grana jak obecna LM

Z rzeczy innych:
- Planowany start sezon 22/23
- Liga ma być integralną z rozgrywkami ligowymi w danych krajach
- mecze w środku tygodnia, oprócz finału, która ma być w wekend (czyli totalna konkurencja z LM, po prostu ta SuperLiga ją zabije)
- dla większości zespołów będzie to +- 10 spotkań więcej w sezonie (więc nie ma tragedii).
- nie będzie żadnego losowania (czyli gali UEFA, czyli kolejne kasy dla UEFY) tylko 1 zespół z "grupy A" gra z 4 z "grupy B" itd..

Finanse:
- I tu uwaga - za samo przystąpienie (co roku !) do SuperLigi jest gwarancja zysku na poziomie 250-350 mln euro.
- Za samo przystąpienie do ligi w momencie założenia + każdy klub, który się do niej potem zakwalifikuję (tzn. te 5 innych corocznych klubów) jednorazowo dostanie sporą sumę (jeszcze nie podano) pieniędzy na infrastrukturę klubu itd.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2021, o 20:40 przez Mufi, łącznie zmieniany 1 raz.
bugi

Post autor: bugi »

I pięknie. Niech powstanie superliga i ta złodziejska mafia uefa się rozleci w pył.
Obrazek
ODPOWIEDZ