Liga Mistrzów 2020/21

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ynwa19

Re: Liga Mistrzów 2020/21

Post autor: ynwa19 »

I jak zwykle moje malenkie podsumowanko pierwszych cwiercfinalowych starc 8)

W Monachium dalo sie odczuc brak nie tylko Lewego ale i Gnabryego bo obronca tytulu wykazal sie fatalna skutecznoscia ale i Navas pokazal swoja klase.PSG bylo za to do bolu wlasnie skuteczne i praktycznie strzelilo 3 gole z 4 bramkowych sytuacji.
Rewanz zapowiada sie niezwykle ciekawie bo Niemcy broni nie zloza lecz jesli Mbappe dalej bedzie ogrywal ich obroncow jak dzieci to "skorzane gacie" odpadna z rozgrywek,czego im serdecznie zycze! :D

W parze Porto-Chelsea moim zdaniem sprawa awansu jest juz wyjasniona co chyba nie stanowi dla nikogo wielkiego zaskoczenia.Tuchel mimo ostatniej wpadki swojej druzyny w lidze dobrze wykonuje swoja prace co oczywiscie martwi w kontekscie naszej walki o top4.

City wraz z Pepem i ich "kompleks" LM!.W dalszym ciagu sa faworytem tego dwumeczu ale juz nie tak oczywistym.BVB pokazalo swoja druga twarz,ta jasniejsza,po fatalnej postawie w ligowym boju z Eintrachtem.Anglicy beda musieli sie porzadnie "spocic" aby w koncu po raz pierwszy za Guardioli dotrzec do polfinalu.

I wreszcie na koniec nasza konfrontacja.Tyle juz napisano(ja tez cos tam dodalem od siebie) wiec pozostaje mi juz tylko powielic wyswiechtany tekst,ze wszystko jeszcze jest mozliwe i We are Liverpool-wierze w nasz awans :)

W mojej opinii wiec tylko w jednej parze praktycznie znany jest uczestnik 1/2(Chelsea) a w pozostalych czekaja nas niezwykle frapujace,pelne dramaturgii potyczki.

PS co do nazwisk i wymowy:Żozua Kimmiś z "ś" na koncu albo w niektorych regionach Niemiec jednak Kimmich z "h" na koncu.
Liroj Zane.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
Mufi

Post autor: Mufi »

The last time Chelsea won the Champions League in 2012:

✅ Young manager fired after poor run of results (Frank)
✅ Finished 6th in the Premier League (mogą)
✅ Two English scorers in the same UCL game (Mount i Chilwell)
✅ Beat Portuguese opposition in Quarter Final (Porto)
✅ Played Spanish giants in Semi Final (będą grać z Realem)
✅ Lost to West Brom (gotowe)

:D
LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Mufi nie pasujesz do tej społeczności. A wiesz czemu? Bo skreślasz "swoich". Prawdziwy kibic nie posunąłby się do tego, nawet realista byłby jedynie sceptykiem, lecz nie byłby pewny przejścia naszych rywali. Dobrze, że takich kibiców jest mniejszość bo z taką "motywacją" zabiliby w drużynie jakiekolwiek chęci do zmiany wyniku...
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

LiverpoolIsRed pisze: 9 kwie 2021, o 14:29 Mufi nie pasujesz do tej społeczności. A wiesz czemu? Bo skreślasz "swoich". Prawdziwy kibic nie posunąłby się do tego, nawet realista byłby jedynie sceptykiem, lecz nie byłby pewny przejścia naszych rywali. Dobrze, że takich kibiców jest mniejszość bo z taką "motywacją" zabiliby w drużynie jakiekolwiek chęci do zmiany wyniku...
Nie odnoszę się bezpośrednio do sytuacji z Mufim a do ludzi pewnych naszego odpadnięcia z CL.
Wyobraźmy sobie ze zawodnicy maja takie podejście, czy jest sens wychodzić na boisko, czy jest sens być piłkarzem?
Czy jest sens być fanem jakiej kolwiek drużyny nie wierząc w jej sukces, awans czy zwycięstwo?
Ja sobie nie wyobrażam takiego podejścia, nie ma ze się nie da, podając przykład, ja nawet kiedy przegrywamy w 80 minucie 0:2 przypuśćmy, nadal tle iskierkę nadziei w sercu ze ugramy trzy punkty czy zwycięstwo w pucharach.
Jak nie my to kto podniesie na duchu i zmotywuje nasz zespół, z tego od zawsze byliśmy i jesteśmy nadal znani, z wiary bez względu na położenie, ten klub to kibice którzy są zawsze podstawą sukcesu, a w Liverpoolu szczególnie!
YNWA!
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Awatar użytkownika
ynwa19

Dzień przed wielkim meczem!
I w związku z tym parę moich przemyśleń.

Przede wszystkim nie wolno nam "przespać" pierwszej połowy czyli atak od samego początku a optymalnie byłoby szybko zdobyć gola.
Następny bardzo ważny czynnik to obecność prawdziwego kapitana na boisku a takim jest w tej chwili tylko Milli.
Eksperyment w postaci Giniego to nieporozumienie bo nasz Holender to "ciepłe kluchy" a nie przywódca.
A nam w jutrzejszym starciu potrzebny jest wojownik,który zachęci resztę drużyny do walki,opier.....kiedy trzeba,doskoczy do arbitra aby zadbać o nasze,wjedzie wślizgiem w rywala aby pokazać kto rządzi na murawie.
I co może okazać się decydujące to odpowiedni czas reakcji na wydarzenia boiskowe przez Jürgena czyli zmiany-nie czekać z drugą np do 85 minuty i wtedy dopiero wpuszczać Shaqa.

Więc biorąc powyższe pod uwagę zaproponuję taką XI:
Ali,Trent,Nat,Ozan,Andy i tu nie ma alternatywy.
Druga linia to "tartak" czyli Fab,Gini,Milli z dwóch powodów:bo taki zestaw(Hendo za Jamesa) dawał często pozytywny efekt oraz aby zabetonować środek pola by wyłączyć z gry Krossa,Modricia i Casemiro w celu odcięcia ich od atakujących Realu.
Wiem,że wtedy w jakimś sensie ucierpi nasza kreatywność ale lepsze to niż pozwolenie na taką grę ich pomocników jak w Madrycie.
I w ataku jak dla mnie oczywista trójka:Diogo,Bobby,Mo a Sadio nie byłby nawet pierwszym rezerwowym(ze względu na dramatyczne,fatalne ostatnie występy)tylko nasz Szwajcar.

Wierzę,że damy w środę tyle na ile nas aktualnie stać a nawet więcej i oby przyniosło to upragniony awans :D

Come on LFC!
Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Ja bym zaryzykował ustawieniem Thiago - Milner - Fab. Potrzebny jest ktoś kto poda do przodu, zamiast przytrzymać i oddać do obrońcy. Musimy strzelać bramki, stwarzać sytuacje, a Thiago na chwilę obecną najlepiej się nadaje (Curtis chyba kontuzja, Keita kiepska forma). Do tego potrzebujemy geniuszu Firmino, magiczne podanie, jakiś niesygnalizowany strzał, potrafi nam pomóc jeśli potrzeba. Jota fajnie by było jakby wrócił do formy strzeleckiej z początku przygody w Liverpoolu. Mamy argumenty, trzeba się postawić, wyjść agresywnie i cisnąć od początku. Wierzę w awans.

PS. Bayern odpada bez większej walki, więcej sytuacji miało PSG, ale dzisiaj nie byli skuteczni (Neymar). Ale brawa dla nich za wyeliminowanie mistrzów.

PS2. Co zrobią ci w studiu bez Roberta i Bayernu ? Mecz przegrany, Lewy nie grał, a oni liżą mu jajka jaki to jest super, nawet kiedy nie gra. Zamiast skupić się na meczu całościowo, to tylko brak Lewego. Do porzygania. Komentatorzy to samo.
MasterItaliano

Post autor: MasterItaliano »

ynwa19 pisze: 13 kwie 2021, o 12:23 Dzień przed wielkim meczem!
I w związku z tym parę moich przemyśleń.

Przede wszystkim nie wolno nam "przespać" pierwszej połowy czyli atak od samego początku a optymalnie byłoby szybko zdobyć gola.
Następny bardzo ważny czynnik to obecność prawdziwego kapitana na boisku a takim jest w tej chwili tylko Milli.
Eksperyment w postaci Giniego to nieporozumienie bo nasz Holender to "ciepłe kluchy" a nie przywódca.
A nam w jutrzejszym starciu potrzebny jest wojownik,który zachęci resztę drużyny do walki,opier.....kiedy trzeba,doskoczy do arbitra aby zadbać o nasze,wjedzie wślizgiem w rywala aby pokazać kto rządzi na murawie.
I co może okazać się decydujące to odpowiedni czas reakcji na wydarzenia boiskowe przez Jürgena czyli zmiany-nie czekać z drugą np do 85 minuty i wtedy dopiero wpuszczać Shaqa.

Więc biorąc powyższe pod uwagę zaproponuję taką XI:
Ali,Trent,Nat,Ozan,Andy i tu nie ma alternatywy.
Druga linia to "tartak" czyli Fab,Gini,Milli z dwóch powodów:bo taki zestaw(Hendo za Jamesa) dawał często pozytywny efekt oraz aby zabetonować środek pola by wyłączyć z gry Krossa,Modricia i Casemiro w celu odcięcia ich od atakujących Realu.
Wiem,że wtedy w jakimś sensie ucierpi nasza kreatywność ale lepsze to niż pozwolenie na taką grę ich pomocników jak w Madrycie.
I w ataku jak dla mnie oczywista trójka:Diogo,Bobby,Mo a Sadio nie byłby nawet pierwszym rezerwowym(ze względu na dramatyczne,fatalne ostatnie występy)tylko nasz Szwajcar.

Wierzę,że damy w środę tyle na ile nas aktualnie stać a nawet więcej i oby przyniosło to upragniony awans :D

Come on LFC!
Zgadzam się co do Milnera.

Obawiam, się że Fab wyjdzie za Ozana w obronie....Zidane wygrał z nami doświadczeniem.

W tym wypadku pomoc Thiago, Milner, Gini.

A dalej Shaq, Firmino, Salah.

Takie ustawienie było cwiczone w końcówkach ostatnich meczów.

Będzie kim postraszyc z ławki :)

Po zwycięstwo! Do boju!
Awatar użytkownika
sebix129

Post autor: sebix129 »

Zastanawia mnie dlaczego nikt nie założył wątku na forum do wczorajszego meczu może ktoś to wyjaśnić? Pierwszy raz widzę tutaj taką sytuacje :?

Zdaje się, że przez pewien czas był problem techniczny z forum, stąd też zapewne brak tematu meczowego. // Daniel
bugi

Post autor: bugi »

Taka ciekawostka
Wślizg na złamanie Casemiro w Milnera - zółta kartka
Protesty Robertsona w tej sprawie - żółta kartka
Z LE
Obraza słowna piłkarza Rangersów - 10 meczów zawieszenia
Atak fizyczny na zawodnika Slavii - 3 mecze zawieszenia

Według UEFA lepiej kogoś pobić niż obrazić słownie
Obrazek
Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

bugi pisze: 16 kwie 2021, o 09:44 Taka ciekawostka
Z LE

Też tak uważam. Siniaki goją się po tygodniu, a krzywdy wyrządzone obrazą słowną, mogą ciągnąć się latami. Czasami lepiej strzelić kogoś w japę, niż rozsiewać obrzydliwą nienawiść.

Tak tak wiem, zaraz mi napiszesz, że jak pobije się 6 naćpanych drechów, to możesz być inwalidą do końca życia, nie mniej na boisku takie rzeczy się nie zdarzają, więc bez przeciągania w jakieś ekstremalne scenariusze proszę jbc
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

PyrkaLFC pisze: 16 kwie 2021, o 10:41
Z LE

Też tak uważam. Siniaki goją się po tygodniu, a krzywdy wyrządzone obrazą słowną, mogą ciągnąć się latami. Czasami lepiej strzelić kogoś w japę, niż rozsiewać obrzydliwą nienawiść.

Tak tak wiem, zaraz mi napiszesz, że jak pobije się 6 naćpanych drechów, to możesz być inwalidą do końca życia, nie mniej na boisku takie rzeczy się nie zdarzają, więc bez przeciągania w jakieś ekstremalne scenariusze proszę jbc
No tak, nazwanie murzyna murzynem musi być dla niego traumą do końca życia. Nieźle Cię wyprali.
kicband

Post autor: kicband »

Z LE

Powiedzenie do kogoś pier***** małpo będzie się za nim ciągnęło latami? Jeśli ktoś jest zawodowym sportowcem to wydaje mi się, że powinien mieć na tyle wyrobioną psychikę, że takie coś powinno po nim spłynąć, ot zwykła słowna przepychanka. Niestety część piłkarzy w ostatnim czasie ma wyrobioną szczególną wrażliwość na to w jaki sposób się do nich zwraca, a czasem nawet słyszą to czego nikt nie powiedział jak w przypadku meczu Valencii z Cadiz.
Zobacz jeszcze raz sytuacje, która to wszystko sprowokowała. Te siniaki, o których piszesz wcale nie musiałyby się zagoić w tydzień, taki but na twarz mógł go zabić i to tak prawdziwie, a nie słownie.
https://www.youtube.com/watch?v=uzLun4MGJVs
bugi

Post autor: bugi »

Abstrahując od samych kar, które powinny być odwrotne jak już, UEFA argumentuje w swoim komunikacie: "takich słów miał użyć czeski piłkarz." Czy użył? Patrząc na akcję z rumuńskim sędzią, miałbym ogromne wątpliwości.

Tak jak wyżej napisał kicband, w ferworze walki/gry takie słowa często padają. Daleko szukać nie trzeba, Mbappe w meczu z Barceloną powiedział do Alby, że "na ulicy by go zabił". Czy ktoś rozpętał jakąś nagonkę na Mbappe? Jak myślicie, dlaczego UEFA nawet nie zareagowała? Warto się zastanowić czasami.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2021, o 14:36 przez bugi, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

firo9 pisze: 16 kwie 2021, o 12:27
Z LE

No tak, nazwanie murzyna murzynem musi być dla niego traumą do końca życia. Nieźle Cię wyprali.
A co, tak bardzo nie możesz się obejść w życiu bez nazywania murzyna murzynem?

Dobra to bardziej łopatologicznie, żeby każdy zrozumiał. Mam prostą zasade w życiu - jeśli ktoś prosi mnie żeby nie nazywać go w określony sposób to tego nie robię. Jesli moja koleżanka, dajmy na to Magda, nie chce, żeby zwracać się do niej "Madzia", tylko "Magda" to mówię "Magda". Nadąrzacie? Ok. Jeśli jakiś czarny, prosi, żeby nie nazywać go murzynem, to nie nazywam go murzynem (Ja pie*dole no naprawdę mózg wyprany, polityczna poprawność i w ogóle złe nowoczesne lewackie czary). "Małpą", "Asfaltem", "Smoluchem", czy "Pie*dolonym czar*chem" również nie (wiem wiem, ta poprawność polityczna, ech...)

A co do UEFY, UEFA tez ma prostą zasadę - 0 wzmianek o kolorach. Koniec. To prywatne rozgrywki, jak się wam nie podoba, to oglądajcie inne, zorganizujcie własne, cokolwiek, bo UEFA będzie rozdawać bany coraz dłuższe, za to, cokolwieki uznają za rasizm.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
Awatar użytkownika
ynwa19

Do Kolegi PyrkaLFC i nie tylko oczywiście.

Na wstępie wyraźnie muszę podkreślić,że rasizm jest dla mnie zjawiskiem absolutnie obrzydliwym i każdy jego przejaw(każdy!)należy piętnować oraz zwalczać.

Zajmijmy się jednak hipotetycznym przypadkiem,że w jakimś meczu LM zawodnik o kolorze skóry innym niż biały zwraca się do swojego sportowego rywala "ty pie******* białasie".
Te słowa są w moim pojęciu 100% rasistowskie bo podkreślają,wyróżniają,stygmatyzują wręcz danego gracza ze względu na kolor jego skóry.

I teraz pytanie:czy Kolega naprawdę wierzy,że UEFA w takiej sytuacji wymierzyłaby taką samą karę jak w przypadku zaistniałym w potyczce Rangersów ze Slavią?
Ja mam wątpliwości a jeżeli kara byłaby inna to byłby to skandal!
Nic mnie tak w życiu nie irytuje jak mierzenie tej samej rzeczy dwoma miarami.
A te wszystkie "akcje" UEFA związane z rasizmem uważam za zagrywki PR a nie prawdziwą walkę z problemem.

Żeby nie było całkowitego off-topu:z czwórki pozostałej w LM tak naprawdę to zdobycia tytułu nie życzę nikomu bo w stawce nie ma drużyny,którą darzyłbym jakąś sympatią.
Na faworyta wyrósł moim zdaniem....Real ponieważ oni potrafią jak nikt inny w te klocki.
ODPOWIEDZ