Liga Mistrzów 2020/21

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Django

Re: Liga Mistrzów 2020/21

Post autor: Django »

ynwa19 pisze: 3 mar 2021, o 10:54 Mnie nie zdziwi fakt,ze wkrotce na stadiony beda mogli wejsc tylko ci,ktorzy juz przy zakupie biletu okaza zaswiadczenie o zaszczepieniu na COVID-19.
Nie jestem co prawda prawnikiem i pewnie ktorys z Kolegow bedzie moja wypowiedz mogl sprostowac ale chyba takie cos moze przejsc.
Na zasadzie wejscia do dyskoteteki "kolega ma ubrane buty sportowe..to nie wpuszczamy" czyli brak szczepienia rowna sie zakazowi wstepu.

Sam mam jeszcze bilety z tamtego roku na zuzel na Narodowym i jestem ciekaw jak to sie wszystko potoczy.
Ale ta selekcja szczepionkowa była oczywista jak tylko pojawiły się informacje o szczepionkach. I to nie tylko na stadionach. Popatrz, co się dzieje w Izraelu! Ale tam pobierali nauki od najlepszych w dziedzinie selekcji ludzi na ludzi i podludzi - a żydzi to bardzo pojętni uczniowie i zrobią wszystko byle tylko hajs się zgadzał. Szczepionka jest nieobowiązkowa - owszem, zawsze możesz całe życie spędzić w domu, a co bardziej bojaźliwi zejść do piwnicy i założyć wiadro na głowę (oczywiście w świetle tak zwanego "prawa"). Czasami się cieszę, że Polska to taki zacofany kraj. Szczepienia u nas idą jak u kobiety co miesiąc i minie jeszcze z 4-5 lat zanim cała populacja Polski będzie zaszczepiona tylko na kowid19. A tu za rogiem kolejne pandemie - wszak koncerny farmaceutyczne naturalnym odruchem człowieka szybko przyzwyczajają się do dobrego czyli do błyskawicznego ogromnego zarobku i tak szybko z niego nie zrezygnują :D

Przepraszam za OT, ale proszę nie usuwać tego postu, ew przenieść do odpowiedniego tematu.
Obrazek
Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

ynwa19 pisze: 3 mar 2021, o 10:54 Mnie nie zdziwi fakt,ze wkrotce na stadiony beda mogli wejsc tylko ci,ktorzy juz przy zakupie biletu okaza zaswiadczenie o zaszczepieniu
chyba takie cos moze przejsc.
Kolego to jest pewne jak w banku, że tylko zaszczepieni będą mogli wejść na stadion, przecież w Anglii klęczą dla bandyty, to czego się spodziewać?

Co do tego czy może przejść. Skoro wydmuchana pandemia, bezprawne lockdowny i inne rzeczy mogą przejść to możliwość wchodzenia na mecze tylko dla zaszczepionych to pryszcz
Django

firo9 pisze: 3 mar 2021, o 14:42
ynwa19 pisze: 3 mar 2021, o 10:54 Mnie nie zdziwi fakt,ze wkrotce na stadiony beda mogli wejsc tylko ci,ktorzy juz przy zakupie biletu okaza zaswiadczenie o zaszczepieniu
Kolego to jest pewne jak w banku, że tylko zaszczepieni będą mogli wejść na stadion, przecież w Anglii klęczą dla bandyty, to czego się spodziewać?

Co do tego czy może przejść. Skoro wydmuchana pandemia, bezprawne lockdowny i inne rzeczy mogą przejść to możliwość wchodzenia na mecze tylko dla zaszczepionych to pryszcz
A co z tymi, którzy przeszli infekcję?
Obrazek
Awatar użytkownika
firo9

Django pisze: 3 mar 2021, o 22:50

Wyobraźnia władzy jest nieograniczona :D Na stronie polskiego ministerstwa zdrowia było pisane, że nie powinni nosić maseczek. Po paru miesiącach już musieli i oni nosić. Zobaczymy :)
Django

firo9 pisze: 4 mar 2021, o 00:19
Django pisze: 3 mar 2021, o 22:50

Wyobraźnia władzy jest nieograniczona :D Na stronie polskiego ministerstwa zdrowia było pisane, że nie powinni nosić maseczek. Po paru miesiącach już musieli i oni nosić. Zobaczymy :)
No tak, ale branie przykładu z MZ i w ogóle słuchanie ich komunikatów świadczy o... ;)

Np ja - jestem po infekcji. Maski nie nosiłem, nie noszę i nosić nie będę. Moja małżonka - służba zdrowia - również po infekcji, zaszczepiona dwoma dawkami a w pracy i w sklepie nosi maskę. Tu nie ma składu, nie ma ładu, nie ma po nim nawet śladu. Dobra, dość OT ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
firo9

No ja mam też taka sytuację w pracy, że muszę nosić. Nie mówię o słuchaniu Ministerstwa tylko o absurdzie jaki ma miejsce. Rewanż z Lipskiem w Budapeszcie to śmiech na sali. Co to obchodzi Anglików, że w Niemczech muszą przechodzić kwarantannę po powrocie do kraju? Paranoja

Panowie, wątek maseczkowy kontynuujcie w innym temacie // Daniel
ScoobyDoo

Post autor: ScoobyDoo »

Plan na dzisiaj dokończyć dzieła i awansować do 1/4, a w nim trafmy na Porto :) kiedy z nimi gramy, później jesteśmy w finale :)
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

ScoobyDoo pisze: 10 mar 2021, o 01:13 Plan na dzisiaj dokończyć dzieła i awansować do 1/4, a w nim trafmy na Porto :) kiedy z nimi gramy, później jesteśmy w finale :)
Dokładnie, ogółem gdyby się udało awansować, a musi się udać to nie przeklnę losowania, czy było by to Porto czy BVB, wczoraj widziałem pierwszą połowę i cholernie mocny pressing, a także ciągłe naciski Hiszpanów, my potrafimy to nawet teraz w kryzysie zagrać, wiec i z Niemcami powinnismy sobie wrazie W poradzić, ale najpierw trzeba samemu awansować
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

I jak zwykle podsumowanko z mojej strony:

-we wtorek byl w sumie taki dziwny mecz w Dortmundzie.Ogladalem pierwsza polowe,w ktorej wiecej z gry miala Sevilla,ale popelnila jeden blad w obronie i "ogr" Halland zalatwil sprawe.I chociaz w ostatecznym rozrachunku bylo 2:2 to bramki Andaluzyjczykow a szczegolnie druga padla o wiele za pozno aby zagrozic Niemcom.A poniewaz po 45 minutach mialem takie odczucie,ze na Westfalenstadion nic nie odbierze awansu Borussii to przelaczylem sie na drugi pojedynek

-a w nim Porto postawilo twarde warunki Turynczykom.Po kompletnie idiotycznej drugiej zoltej kartce(wykop pilki po gwizdku arbitra) i w konsekwencji czerwonej dla nieodpowiedzialnego zawodnika druzyny gosci wydawalo sie,ze Juve musi przejsc dalej.Ale w tym sezonie Wlosi sa dalecy od wysokiej formy lecz mimo to powinni byli wykorzystac przewage liczebna.
Ok mieli troche pecha z tym strzalem w poprzeczke Cuadrado w koncowce podstawowego czasu gry ale to co zrobili przy rzucie wolnym rywala w dogrywce to byla jakas komedia pomylek.
Mur zlekcewazyl strzal z dalekiej odleglosci i nie byl w ogole murem oraz pozwole sobie skrytykowac Wojtusia- od tego jest klasowy bramkarz(inna sprawa czy Szczesny nim w ogole jest-wedlug mnie nie!) aby byc na tyle przygotowanym,ze pilka przejdzie i trzeba bedzie interweniowac a z tym w mojej opinii nasz reprezentacyjny golkiper(a ja wole Fabiana nawiasem mowiac) sie po prostu spoznil.
Poza golem na 3:2 Juve juz nie specjalnie zagrozilo bramce przeciwnika i mala niespodzianka,bo nie sensacja przy formie Wlochow,stala sie faktem.

-o naszym meczu napisze tylko tyle,ze zasluzenie awansowalismy po grze,ktora mogla wywolac usmiech na naszych twarzach.Obroncy sa w koncu obroncami,Fab z Thiago graja gdzie powinni,atak trafil(choc powinien wiecej).....jest fajnie.

-w Paryzu wcale nie bylo tak rozowo dla...gospodarzy.Z obszernych fragmentow ktore obejrzalem wynika,ze Barca moglo juz do przerwy prowadzic z 3:1 ale fatalnie pudlowali Dembele i Messi-karny.Kto wie jak wtedy potoczylaby sie druga polowa....

I tak znamy juz 4 druzyny,ktore zameldowaly sie w cwiercfinale i moim zdaniem nie ma sie kogo bac! patrzac na 3 adwersarzy.
Nawet PSG jest do ogrania-w szczegolnosci,ze do poczatku kwietnia jeszcze szmat czasu,ktory moze pracowac na nasza korzysc.

PS a nasza wygrana wywarla na innych wrazenie."Moi" kibice Bayernu w pracy nie kwapia sie do wylosowania nas w nastepnej rundzie-jezeli to nie jest dobry zwiastun to ja nic nie wiem :D
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
bugi

Post autor: bugi »

Co do meczów, w Barcelonie sukces po remisie 1-1 jakby zdobyli właśnie puchar LM XD śmiesznie się czyta te wszystkie newsy, honor uratowany, komentarze zachwytu itp itd a przecież w dwumeczu dostali 5-2 a wczoraj tylko zremisowali z PSG, które wyszło jak na sparing bez chęci ataków, co zresztą było widać po ich kontrach, które wyhamowywali jak mogli, w ogóle im nie zależało. Doprawdy dziwi mnie wszechobecna podnieta tym remisem.
Drugi ciekawy mecz to Porto-Juve. Może umiejętnościami zawodnicy z portugalii odstają od reszty ćwierćfinalistów ale za to nadrabiają charakterem i w sumie troche szczęściem. Wcale nie będzie się grało z nimi łatwo w 1/4, ostro jadą na motywacji, gryzą trawę i walczą o każdy cm boiska. Napsują krwio nie jednej ekipie. Jestem trochę zaskoczony, że Juve odpadło.
Borussia - Sevilla z tego meczu zapamiętam dziwny karny a raczej dwa dziwne karne oraz to jak zawodnicy Sevilli gonią cieszacego się Hohlanda XD Polecam bo wygląda komicznie.
A o naszym meczu wszystko już zostało powiedziane, ważne zwycięstwo ale nie sądzę żeby było punktem zwrotnym, dziwna gra Lipska, albo serio są tacy słabi albo już nie wiem, prawdę mówiąc nie postawili wysoko poprzeczki Liverpoolowi.
Obrazek
FanatykLfc2011

Odnosząc się do podsumowania ynwa19

Zaryzykuje stwierdzenie że gdyby Barcelona strzeliła druga bramkę w pierwszej połowie, podłączyła się pod tlen to bardzo prawdopodobne że awansowała by dalej, myślę że ten nie strzelony karny był punktem zwrotnym tego spotkania, to położyło ich mentalnie.
I zgadzam się z tym że „nie taki Paryż straszny jak go w mediach malują”, drużyna do zrobienia przy poprawie naszej skuteczności, z tym że wróci zapewne na kolejna fazę rozgrywek nieobliczalny Neymar. Narazie czekamy na kolejne cztery ekipy i losowanie
Bill Shankly
FanatykLfc2011

bugi pisze: 11 mar 2021, o 11:54 Co do meczów, w Barcelonie sukces po remisie 1-1 jakby zdobyli właśnie puchar LM XD śmiesznie się czyta te wszystkie newsy, honor uratowany, komentarze zachwytu itp itd a przecież w dwumeczu dostali 5-2 a wczoraj tylko zremisowali z PSG, które wyszło jak na sparing bez chęci ataków, co zresztą było widać po ich kontrach, które wyhamowywali jak mogli, w ogóle im nie zależało. Doprawdy dziwi mnie wszechobecna podnieta tym remisem.
Drugi ciekawy mecz to Porto-Juve. Może umiejętnościami zawodnicy z portugalii odstają od reszty ćwierćfinalistów ale za to nadrabiają charakterem i w sumie troche szczęściem. Wcale nie będzie się grało z nimi łatwo w 1/4, ostro jadą na motywacji, gryzą trawę i walczą o każdy cm boiska. Napsują krwio nie jednej ekipie. Jestem trochę zaskoczony, że Juve odpadło.
Borussia - Sevilla z tego meczu zapamiętam dziwny karny a raczej dwa dziwne karne oraz to jak zawodnicy Sevilli gonią cieszacego się Hohlanda XD Polecam bo wygląda komicznie.
A o naszym meczu wszystko już zostało powiedziane, ważne zwycięstwo ale nie sądzę żeby było punktem zwrotnym, dziwna gra Lipska, albo serio są tacy słabi albo już nie wiem, prawdę mówiąc nie postawili wysoko poprzeczki Liverpoolowi.
Albo tej poprzeczki nie pozwoliła im wysoko zawieść odpowiednia taktyka Kloppa i wysoki poziom który przy jej realizacji prezentowali nasi zawodnicy, naprawdę ciężko jest Ci czasem pochwalić drużynę której kibicujesz za naprawdę dobry mecz, nikt nie pisze że zagralismy fenomenalnie bo do naszego możliwe najwyższego poziomu jeszcze długa droga, jednak promyk nadzieji można zauważyć, bo wczoraj było widać namiastkę wielkiego Liverpoolu z ostatnich lat
Bill Shankly
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

I mamy wszystkich cwiercfinalistow.

We wtorek obeszlo sie bez niepodzianek o ktore bylo raczej trudno.
City w swoim zwyczaju zalatwilo sprawe w pierwszym kwadransie a Real im dluzszy ten sezon tym wyglada coraz lepiej i Atalanta nie miala za duzo do powiedzenia.

Wczoraj Bayern zrobil swoje za to w miare ciekawie bylo w Londynie.
Moim zdaniem sedzia mogl podyktowac rzut karny za przytrzymywanie Carasco a wtedy po ewentualnym golu mielibysmy remis 1:1 w dwumeczu.
Nawet bramka Ziyecha nie przekreslala szans Atleti ale w 2 polowie bylo juz wyraznie widac,ze ich impet w tej kampanii z kazdym tygodniem maleje.

A wiec mamy nastepujacy zestaw w 1/4:my,City,Chelsea a wiec 3 zespoly z PL :D do tego Bayern i BVB z Buli a takze rodzynki w postaci PSG,Realu oraz Porto czyli z pierwszych 6 lig w rankingu UEFA brakuje tylko przedstawiciela Wloch.
Bogaci rzadza wiec niepodzielnie w LM-troche to smutne :(

I na koniec moja gradacja,ze tak to nazwe,rywali dla naszego LFC:
-MC oraz Bayern na nich nie chcialbym abysmy trafili
-Chelsea takze nie bo niewygodny przeciwnik,Tuchel ich "ogarnal" a tak w ogole po kiego nam adwersarz z rodzimej ligi
-PSG niekoniecznie ale z drugiej strony super forma to oni ostatnio tez nie imponuja
-Real czemu nie bo bylaby okazja rewanzu za Kijow ale spacerku by nie bylo
-i na koniec BVB oraz Porto gdzie nie bede odkrywczy mowiac o nich jako o najdogodniejszych rywalach w stawce

Moje typy na losowanie w bardzo zyczeniowym mysleniu:
City-Bayern
PSG-Chelsea
BVB-Real
my-Porto
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
bugi

Post autor: bugi »

Niezłą maszynkę zrobił Tuchel z Chelsea. Bez problemu uporali się z liderem La Liga nie tracąc nawet bramki
Obrazek
FanatykLfc2011

bugi pisze: 18 mar 2021, o 09:34 Niezłą maszynkę zrobił Tuchel z Chelsea. Bez problemu uporali się z liderem La Liga nie tracąc nawet bramki
Efekt nowej miotły, nic więcej.
Zobaczymy jak zareagują na pierwszy dołek czy kryzys.
Tuchel zazwyczaj ma problem z dźwiganiem presji co odbija się czkawką w szatni, ma strasznie wybuchowy charakter, jak idzie to jest fajnie i pięknie, jak nie to wybucha piekło, a Roman ma gorącą głowę i cierpliwość nie jest jego domeną
Bill Shankly
ODPOWIEDZ