Premier League 2020/21

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

adamne

Re: Premier League 2020/21

Post autor: adamne »

Właśnie pisałem to samo, praktycznie w każdym kraju jest grany superpuchar więc czemu w Anglii miałoby go nie być?
A zmniejszenie ligi miałoby pewnie na celu zwiększenie szans dla klubów bez bogatych sponsorów, mniejsza liczba meczów to możliwość utrzymywania węższej kadry i więcej sił w Lidze Mistrzów.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Jak dla mnie bezsensowne pomysly!
-Tarcza to odpowiednik Superpucharu rozgrywanego w kazdym szanujacym sie pilkarsko kraju.
-20 zespolowa liga to jak na tak duze panstwo jak Anglia idealne rozwiazanie.
-Obecny system kwalifakacji do PL,a wiec baraze miedzy klubami ktore zajely miejsca od 3 do 6,uwazam za bardzo dobry poniewaz podnosi atrakcyjnosc tej 24 zespolowej II ligi.
-PLA to tradycja jak dla mnie i mozliwosc ogrywania mlodych,rezerwowych,powracajacych po kontuzjach czyli jestem za utrzymaniem.

I na koniec ironicznie ale z zalem:od czasu powstania LM z bolem obserwuje jak bogaci coraz bardziej zamykaja sie w kregu wzajemnej adoracji i wykluczaja tzw maluczkich.
To moze pojdzmy w PL krok dalej i stworzmy lige...8 zespolowa z obecnym "big six"+jakis Everton,Wolves czy inny WHU.
Wtedy bedziemy mieli "milion" spotkan przeciwko MU i spolce!
Tyle,ze po 2-3 latach nikt nie bedzie rozroznial kiedy z kim gralismy bo wszystko zleje sie w pamieci w jedna papke.

Osobiscie jestem wiec absolutnie na nie lecz to naturalnie tylko moja opinia.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2020, o 11:10 przez ynwa19, łącznie zmieniany 1 raz.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

sc0user

Post autor: sc0user »

część pomysłów jest ok, pytanie tylko co z tym hajsem, który będzie trafiał do drużyn, czy to nie rozpierdzieli statusu quo całej zawodowej piłki w Anglii.

o ile ktoś podejdzie zdroworozsądkowo i faktycznie będzie ten hajs inwestował w rozwój, w młodzież to to będzie z korzyścią dla klubu, dla kraju, ale już kilka lat po tej planecie chodze i wiem, że pierwiastek cebulaka nie tylko w polsce istnieje, mam przekonanie graniczące z pewnością, że gros właścicieli jakiś klubików większość hajsu z tych 25% do podziału, zabierze do kieszeni.

nie żyjemy w utopijnym świecie. pomysł jest zbyt cukierkowy, bo w idealnie zarządzanym świecie ta kasa zaowocowałaby tym, że po kilku latach piłkarze woleliby grać w 3 lidze niż Serie A z uwagi na poziom piłkarski i finansowy. tak nie będzie, to może być degrengolada angielskiego futbolu.

niestety finansowy aspekt to jedynie "plasterek" na ranę szarpaną jaką TOP 6 chce wyrządzić angielskiej piłce. pomysł ze zwolnieniem z "przykrego obowiązku" grania w CC drużyn grających w europie to potwarz dla reszty ekip, splunięcie w twarz, bo tu miłościwi grają w europie, na salonach.

jeśli tu rzeczywiście największym problemem jest natłok spotkań to rozwiązanie jest bardzo proste i od lat funkcjonuje w niemczech. przerwa między rundami. oni tam rozgrywają 34 kolejki, więc to wychodzi tylko kolejki więcej na rundę (w przypadku PL), a w pucharze niemiec każdy zaczyna od pierwszej rundy, gdzie to też już taka tradycja, że po pierwszej kolejce, jest taki spacerek z drużyną z 3 ligi albo niżej. u nich ta przerwa świetnie działa tylko w anglii nikt nie pójdzie na wolne święta, bo to tradycja. największym problemem jest właśnie przełom roku. grudzień i styczeń, gdzie tam co 2-3 dni grasz mecz i to trwa dwa miesiące, a po takim wyczerpującym okresie masz właśnie w lutym LM.

niestety, ale mam obawy, że pomysł wejdzie, bo każdemu zaświecą się oczy. polaków kupili za 500 zł, to czy angoli nie kupią za miliony funtów? śmiem wątpić

Awatar użytkownika
SzyszkaLFC

Post autor: SzyszkaLFC »

"W Anglii robi się gorąco! Guardian informuje, że kluby Big Six zagroziły, że opuszczą Premier League, jeśli ich sugestie zmian funkcjonowania ligi nie wejdą w życie.
Gazeta jako źródło takich rewelacji podaje... szefa FA, Grega Clarke'a."

źródło : Angielskie Espresso

No to ciekawie...

Awatar użytkownika
list3r

Post autor: list3r »

I pojda gdzie? To by musiala byc zorganizowana akcja gdzie inne topowe kluby z innych lig robia to samo i tworza lige europejska. Brednie.

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Bruno Fernandes prawdopodobnie odpada z gry na parę meczów, powód - Cristiano ma świrusa. Z jednej strony cieszy, że zaś będą się męczyć z Pogbusiem, z drugiej tylko czekać aż Salah, czy co gorsza - Van Dijk wylecą.

Redi

Post autor: Redi »

firo9 pisze:
13 paź 2020, o 23:59
Bruno Fernandes prawdopodobnie odpada z gry na parę meczów, powód - Cristiano ma świrusa. Z jednej strony cieszy, że zaś będą się męczyć z Pogbusiem, z drugiej tylko czekać aż Salah, czy co gorsza - Van Dijk wylecą.
Aż dziwie się, że do tej pory nikt tego nie skomentował.

Dobrze się czujesz?

Po pierwsze, pozostała część kadry dostała wynik negatywny a zarazem zielone światło żeby dzisiaj zagrać przeciwko Szwecji.
Po drugie, nawet jeśli jakimś cudem wynik okazałby się fałszywie ujemny, to ominie maksymalnie jeden/dwa mecze.

Chryste...

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Redi pisze:
14 paź 2020, o 14:27
firo9 pisze:
13 paź 2020, o 23:59
Aż dziwie się, że do tej pory nikt tego nie skomentował.

Dobrze się czujesz?

Po pierwsze, pozostała część kadry dostała wynik negatywny a zarazem zielone światło żeby dzisiaj zagrać przeciwko Szwecji.
Po drugie, nawet jeśli jakimś cudem wynik okazałby się fałszywie ujemny, to ominie maksymalnie jeden/dwa mecze.

Chryste...
To powiedziałem na parę meczów, w Anglii dostajesz kwarantannę za kontakt z zarażoną osobą, więc wtedy byłaby taka sytuacja. Dowiedziałem się jednak, że piłkarzy to nie dotyczy, zresztą ten post był bardziej informacyjno-ciekawostkowy, ciężko to sobie wyobrazić naprawdę, że pół drużyny Wilków byłoby na kwarantannie. Twój natomiast był informacyjno-gburowaty, Chryste..

grzyb

Post autor: grzyb »

Ależ Tottenham jest groźny w ataku, Son i Kane w dobrej formie fajnie się to ogląda.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Bawi się Son z Kane'm. Robią co chcą.

EDIT: Co za gol Lanziniego :o Ależ frajerstwo Spurs.

ks77

Post autor: ks77 »

Co za końcówka meczu! Love Premier League!

ks77

Post autor: ks77 »

Okazuje się, że AV potrafi grać nie tylko jak ktoś (Liverpool) ma slabszy dzień

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Poza Machesterami pozostałe kluby postanowiły podzielić się pkt. Co za kolejka w PL, same remisy, 1:1,2:2,3:3. Fajna sytuacja.

grzyb

Post autor: grzyb »

Myślicie że Jack Grealish może być jeszcze lepszy ? Kurde ciekawe za ile odejdzie z AV. Marzenie żeby zagrał kiedys u nas
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Brawo Leeds :)

A dlaczego Jack mialby sie juz nie rozwijac? Bedzie zapewne. Payet w wieku 27-28 lat trzasl liga angielska bedac jednym z najbardziej przebojowych rozgrywajacych. Wszystko jest mozliwe. Mysle ze Grealish bedzie mial kariere na poziomie Mahreza - bedzie gral w jakims topowym klubie ale niekoniecznie jako najwieksza gwiazda zespolu.

ODPOWIEDZ