Transfery Premier League - lato 2020

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
ynwa19

Re: Transfery Premier League - lato 2020

Post autor: ynwa19 »

Ciekawa sprawa z Leo.

Po pierwsze nasuwa sie pytanie czy fizycznie poradzilby sobie w PL?Moim zdaniem intensywnosc gry w Anglii przewyzsza ta w La Liga a mam szczegolnie na mysli mecze z tzw "ogorkami".A wiemy,ze Messi robi sobie niejednokrotnie takie "przerwy" w grze,ma przestoje-nie jestem przekonany czy tak sie da na Wyspach.To nie oznacza oczywiscie,ze zakladam z gory iz gracz takiego formatu przepadnie w Pl ale musialby sie do niej dostosowac a swoje latka na karku juz ma.

Po drugie jaka role mialby odgrywac w danej druzynie.Czy byc typowym lowca bramek czy tez jak czesto ostatnimi czasy w Barcelonie spelniac niejako role ofensywnego pomocnika,ktory notuje duzo asyst choc naturalnie dalej zdobywa wiele goli.

Po trzecie jaki klub?Jak dla mnie to MU odpada,bo nawet przy ich finansach,nie sa moim zdaniem w stanie zaplacic tygodniowki na poziomie 900 tysiecy funtow.
Pozostaje szejkowe City-pieniadze nie bylyby chyba klopotem ale jak obejsc po raz kolejny atrape zwana "financial fairplay"?

I tutaj dochodze do ostatniego punktu czyli jezeli MC to jak to wplynie na...nas?Niewatpliwie przy wszystkich watpliwosciach jakie przedstawilem Messi bylby wzmocnieniem a co za tym idzie nasz glowny rywal w walce o mistrzowska korone stalby sie silniejszy.Wiec moze jednak postarac sie o Thiago?
Bedzie ciekawie w kazdym badz razie.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

july600lfc

Post autor: july600lfc »

ynwa19 pisze:
26 sie 2020, o 12:13
Ciekawa sprawa z Leo.

Po pierwsze nasuwa sie pytanie czy fizycznie poradzilby sobie w PL?Moim zdaniem intensywnosc gry w Anglii przewyzsza ta w La Liga a mam szczegolnie na mysli mecze z tzw "ogorkami".A wiemy,ze Messi robi sobie niejednokrotnie takie "przerwy" w grze,ma przestoje-nie jestem przekonany czy tak sie da na Wyspach.To nie oznacza oczywiscie,ze zakladam z gory iz gracz takiego formatu przepadnie w Pl ale musialby sie do niej dostosowac a swoje latka na karku juz ma.
Legendarna intensywność i fizyczność ligi. Coutinho, Santi Cazorla czy David Silva to też drobni zawodnicy, Cou często miał nawet problemy wydolnościowe w trakcie meczu, a nie przeszkadzało im to być absolutnymi gwiazdami ligi. Messi to piłkarz nieprawdopodobnego formatu i ktoś taki będzie robił różnice, gdzie tylko się nie pojawi. Problem z nim jest inny. Zatrudniając takiego gracza musisz poniekąd rozbić zespół. To jest taka gwiazda, pod którą wszystko układasz, włącznie z płacami. I tu należy zadać sobie pytanie czy to jest opłacalne. Oczywiście, piłkarz nieprawdopodobnie dobry, moim zdaniem najlepszy w historii, ale jednak już 33 letni. Warto ryzykować rozbicie zespołu, żeby zatrudnić kogoś na 2-3 lata? Nie wiem. Na szczęście to nie nasz problem, bo LFC nigdy nie ściągnie kogoś takiego biorąc pod uwagę naszą politykę transferową. :)
ynwa19 pisze:
Po drugie jaka role mialby odgrywac w danej druzynie.Czy byc typowym lowca bramek czy tez jak czesto ostatnimi czasy w Barcelonie spelniac niejako role ofensywnego pomocnika,ktory notuje duzo asyst choc naturalnie dalej zdobywa wiele goli.
Na pewno nie byłby typowym napastnikiem. Grającym głębiej, momentami schodzącym ze skrzydła, ale pewnie operującym głównie w środku pola, za atakiem, trochę jako wolny elektron.
Osobiście mam wrażenie, że cała ta szopka skończy się odejściem Bartomeu i zostaniem Leo na Camp Nou. Nie mniej jednak, z perspektywy kibica PL bardzo chciałbym zobaczyć Go w Anglii. Z perspektywy kibica LFC już może trochę mniej, ale tak jak mówię - Messi w nowym klubie wcale nie oznaczałby jego automatycznego sukcesu. Trzeba czekać na rozwój wydarzeń. IMO United po niego nie sięgnie, jedynie City jest w grze, głównie dlatego, że jest tam Guardiola i niewyczerpywalne zasoby finansowe. To klub z taką strukturą, że chyba nikogo by nie oburzyło przyjście gościa, który z miejsca będzie zarabiał 2x więcej niż dotychczas najlepiej opłacany zawodnik. U nas byłoby to nie do pomyślenia.

MILF

Post autor: MILF »

Everton nearing James Rodriguez deal
https://www.skysports.com/football/news ... midfielder
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

kijuss

Post autor: kijuss »

To już pewne Messi przyjdzie do Manchesteru City , kupią pewnie jeszcze Halaanda i Mbappe , bedą mieli 4 równorzędne składy , nawet na Myszka Miki Cup wystawić bedą mogli takiego Gabriela Jesusa.

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

ynwa19 pisze:
Ciekawa sprawa z Leo.

Messi w swojej historii rozegrał 34 mecze vs drużyny z TOP 6 Premier League:
Arsenal - 9 goli, 1 asysta w 6 meczach,
Chelsea - 3 gole, 3 asysty w 10 meczach,
Liverpool - 2 gole w 4 meczach,
Manchester City - 6 goli, 2 asysty w 6 meczach,
Manchester United - 4 gole w 6 meczach,
Tottenham - 2 gole w 2 meczach.

Razem 26 goli i 8 asyst w 34 meczach tylko przeciwko Top Six. Wszyscy mówią o tej mitycznej intensywności i fizyczności, a fakty są takie, że taki Silva, Cazorla, Fabregas, Coutinho czy jeszcze kilku innych to czarowali w tej lidze. Messi ma już co prawda 33 lata, ale nie był nigdy jakoś specjalnie podatny na kontuzje, więc 2-3 lata spokojnie pogra jeszcze w poważną piłkę. Tym bardziej w City, które gra podobnie do starego, dobrego barcelońskiego stylu, który bardzo dobrze zna.
Co by nie mówić, zrobi City genialny ruch pod każdym względem, jeżeli rzeczywiście do niego dojdzie.

everlast

Post autor: everlast »

a z dawnych czasow niby brutalniejszych Juninho. Albo u nas Garcia

KaylorLFC
Kontakt:

Post autor: KaylorLFC »

Ben Chilwell oficjalnie w Chelsea.
Kontrakt na 5 lat.
Cena 50mln funtów.
Obrazek

SEB

Post autor: SEB »

Thiago Silva zostanie jutro ogłoszony nowym zawodnikiem Chelsea FC.
Obrazek

kijuss

Post autor: kijuss »

keinnasenhasen pisze:
26 sie 2020, o 16:29
ynwa19 pisze:
Ciekawa sprawa z Leo.

Messi w swojej historii rozegrał 34 mecze vs drużyny z TOP 6 Premier League:
Arsenal - 9 goli, 1 asysta w 6 meczach,
Chelsea - 3 gole, 3 asysty w 10 meczach,
Liverpool - 2 gole w 4 meczach,
Manchester City - 6 goli, 2 asysty w 6 meczach,
Manchester United - 4 gole w 6 meczach,
Tottenham - 2 gole w 2 meczach.

Razem 26 goli i 8 asyst w 34 meczach tylko przeciwko Top Six. Wszyscy mówią o tej mitycznej intensywności i fizyczności, a fakty są takie, że taki Silva, Cazorla, Fabregas, Coutinho czy jeszcze kilku innych to czarowali w tej lidze. Messi ma już co prawda 33 lata, ale nie był nigdy jakoś specjalnie podatny na kontuzje, więc 2-3 lata spokojnie pogra jeszcze w poważną piłkę. Tym bardziej w City, które gra podobnie do starego, dobrego barcelońskiego stylu, który bardzo dobrze zna.
Co by nie mówić, zrobi City genialny ruch pod każdym względem, jeżeli rzeczywiście do niego dojdzie.

Masz może trochę racji ale mecze z top six były rozgrywane na zasadzie pucharów europejskich a nie premier legue a to jest różnica do tego te statystyki podsumowałeś z kilku ładnych lat kiedy Messi był jeszcze mlodszy i lepszy. Również sama aklimatyzacja zrobi znaczenie przeprowadzić się po tyly latach z pięknej Barcelony na deszczową wyspę. Wogle wyobrażacie sobie starcie Messiego z Adama Traore?? 😃😃

Nero

Post autor: Nero »

Przecież Messi to geniusz i oby nie trafił do City. Nawet w rewanżowym meczu nas robił tylko inni piłkarze zawodzili. To był najlepszy piłkarz jakiego widziałem na Anfield przez 17 lat kibicowania.

everlast

Post autor: everlast »

Ale w którym roku nas robił w rewanżu? Bo ten co wygraliśmy 4-0 to między innymi dlatego, że Messi nic nie gral

Awatar użytkownika
Eskimos

Post autor: Eskimos »

everlast pisze:
27 sie 2020, o 13:41
Ale w którym roku nas robił w rewanżu? Bo ten co wygraliśmy 4-0 to między innymi dlatego, że Messi nic nie gral
Przecież Messi był wtedy najlepszym zawodnikiem Barcelony,a to nie wina m.in że Suarez sam na sam nie potrafił skończyć.
Obrazek

mkb22

Post autor: mkb22 »

Oficjalnie: 21-letni środkowy obrońca Malanga Sarr zawodnikiem Chelsea.

SEB

Post autor: SEB »

A my? Pandemia koronawirusa spowodowała, że musimy prosić rząd o dotacje na pensje pracowników.
#FSGout - dlaczego nas musieli właśnie kupić amerykanie?
Obrazek

kuki

Post autor: kuki »

SEB pisze:
27 sie 2020, o 16:03
A my? Pandemia koronawirusa spowodowała, że musimy prosić rząd o dotacje na pensje pracowników.
#FSGout - dlaczego nas musieli właśnie kupić amerykanie?
Gościu przestań w końcu narzekać bo tego już się czytać nie chce. Najlepiej zmień forum na forum Chelsea tam będziesz mógł się cieszyć transferami.

ODPOWIEDZ