Premier League 2019/2020

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
foxtrote92

Re: Premier League 2019/2020

Post autor: foxtrote92 »

Kolego Ziaja, akurat ja też się częściowo zgodzę z kolegą Mario17, że sam wyskoczyłeś z ignorancja level hard. Serio kasjerki mają reflektować się nad swoim życiem, ale wzory wszelkich cnót piłkarze nie? No tak bo wszyscy mogą być aktorami, sportowcami i muzykami i świat będzie działał. Piłkarze żyją na takim poziomie bo reszta na nich robi oglądając mecze i chłonąc reklamy które są głównym źródłem ich dobrobytu. Po za tym kim Ci piłkarze są, że mają mieć jakieś przywileje? Jaki jest ich wkład w rozwój świata? Co to za przykłady cnót? Bądźmy szczerzy jak było dobrze to hajs się przytulało, a jak źle to hajs ma zostać, ale grać to nie bardzo. Dla mnie to mocno szczurza postawa biorąc pod uwagę to jaką mają opiekę medyczną.
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.

ScoobyDoo

Post autor: ScoobyDoo »

Ziaja, a w czym taka kasjerka czy kurier sa gorsi od pikarzy? Zapewne mają nawet wieksze wykształcenie od wiekszosci piłkarzy, bo Ci tylko piłke kopią w swoim dotychczasowym krotkim zyciu. I niech teraz ktoremus z pilkarzy przytrafi se kontuzja ktora uniemozliwia mu dalsze granie. Pilkarz po podstawowce moze kurierem wlasnie zostac albo trafic na budowe.
Wiecej szacunku dla ludzi wykonujacych fizyczna prace.

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Co prawda troszkę offtop się zrobił ale możecie przestać pisać tendencyjnie?
Każdemu należy się szacunek i każdy jakąś pracę włożył by kimś być, czy to piłkarze, czy kasjerka.

Swoją drogą pisanie, że piłkarze są po podstawówce jest bardzo słabe, to już nie te czasy, teraz każdy kształci się jak może bo wiele osób jest bardziej świadomych, do tego już od dziecka w sporej ilości krajów wpajana jest nauka i nie można dostać kontraktu jeśli nie skończy się szkół, piłkarz już nie jest głupkiem niczym Maradona.
Uważałbym z ocenianiem kto i jakie ma wykształcenie, co sobą reprezentuje i kogo zawód jest ważny czy ważniejszy bo nie da się tego obiektywnie "ocenić", każdy człowiek jest w jakiś sposób ważny.

Wyrwaliście zdanie jakiegoś człowieka (dziennikarza?) z kontekstu nie zastanawiając się czy w ogóle piłkarze coś takiego powiedzieli i czy to nie był tylko rzecznik federacji piłkarzy. Nie sądzę by nasi grajkowie nie chcieli grać i bali się czegokolwiek.
Co do strachu czy nie strachu to dentyści np. zamknęli swoje gabinety pomimo, że mogli dalej pracować - nie winię ich za to mimo, że nieźle to wszystko rozdmuchane i nie nazywam ich tchórzami bo nie chcieli pracować ryzykując zdrowie, to samo jeśli chodzi o pielęgniarki, które poszły na urlopy w czasie epidemii, lekarze (tak Ci też, nie wszyscy pracowali), przykłady można by mnożyć ale nie ma co oceniać negatywnie bo każdy ma wybór (przynajmniej powinien mieć).

Inna sprawa jest taka, że piłkarze są zatrudnieni na kontraktach więc mają swoje przywileje, kruczki, których nie znamy. Na pewno nie jest też tak, że dostają dokładnie te same pieniądze co jak grają bo jest wiele elementów w umowie, o których nie wiemy (np. ilość rozegranych meczów, treningów, strzelone bramki itd). Do tego mocno udzielają się charytatywnie nawet w niepewnych czasach co nie jest ich obowiązkiem.

ps: ScoobyDoo: piłkarze też wykonują fizyczną pracę ;)

edit: everlast - nic nie usunę, dentyści byli równie narażeni co piłkarze grając ze sobą, kontakt fizyczny, krew, naskórek, ślina. Akurat dentyści zawsze byli dobrze zabezpieczeni i tak jak pisałem - nie winię ich za to, że zamknęli swoje gabinety bo nie chcieli ryzykować zdrowia, zawód ważny jak każdy inny i jestem pełny zrozumienia - sam mam ortodontkę, która zamknęła gabinet do 4 maja więc nie jestem z tą sprawą niepowiązany :)

everlast

Post autor: everlast »

Szpieg1 pisze:
Co do strachu czy nie strachu to dentyści np. zamknęli swoje gabinety pomimo, że mogli dalej pracować - nie winię ich za to mimo, że nieźle to wszystko rozdmuchane i nie nazywam ich tchórzami bo nie chcieli pracować ryzykując zdrowie, ]

kolega jednak troche poplynal teraz. Dentysci zamkneli sie, bo wszedzie krazyly badania, ze w gabinecie dentystycznym jest najwieksze ryzyko przeniesienia wirusa. Prawnicy mowili, ze jak pacjent zglosi,ze zarazil sie w gabinecie to ubezpieczenie tego nawet nie obejmuje, nie mowiac juz , ze sprawe tez mogly zglosic asystentki, ze zarazily sie.
Dentysci zamkneli sie w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania sie wirusa. Wlasnie po to, zeby liczba zachorowan byla jak najmniejsza, a nie roznosilo sie w populacji.
Kolejna sprawa to dostepnosc srodkow,dopiero w polowie kwietnia mozna bylo dostac maski,kombinezony,fartuchy i srodki do dezynfekcji.
Takze uwierz mi,ze dentysci by chetnie pracowali - ale po pierwsze bylo to w celu ograniczenia epidemii, a po drugie nie bylo dostepu do srodkow ochrony (albo zamawiane z Chin byly blokowane na cle).

P.S. sorki za offtop, ale jak usuniesz ze swojego posta fragment o dentystach to usun tez moj post :)

ziaja

Post autor: ziaja »

ScoobyDoo pisze:Ziaja, a w czym taka kasjerka czy kurier sa gorsi od pikarzy? Zapewne mają nawet wieksze wykształcenie od wiekszosci piłkarzy, bo Ci tylko piłke kopią w swoim dotychczasowym krotkim zyciu. I niech teraz ktoremus z pilkarzy przytrafi se kontuzja ktora uniemozliwia mu dalsze granie. Pilkarz po podstawowce moze kurierem wlasnie zostac albo trafic na budowe.
Wiecej szacunku dla ludzi wykonujacych fizyczna prace.
W czym są gorsi? W niczym. Z tym że piłkarze nie muszą tego robić. Bo są zabezpieczeni i całe życie pracowali na ten status ucząc się "kopać" w piłkę. Więc jeśli nie czują potrzeby i ochoty powrotu nie mamy prawa od nich tego oczekiwać. Podobnie jak od karierek i kurierów jeśli nie chcą pracować. Tylko ta różnica, że piłkarze mogą sobie na to pozwolić. No i fajnie że zdajesz sobie sprawę, że po podstawówce może zostać kurierem i właśnie to jest ten argument dlaczego niektórzy boją się wrócić. Bo nie znamy efektów wirusa na ciało. Mam bardzo dużo szacunku dla ludzi pracujących. Lecz każdy jest kowalem własnego losu i odpowiada za siebie. Dlatego nie wymagajmy od piłkarzy by pracowali bo nie jesteśmy do tego kompetentni. Tak samo jak nie wymagajmy od kurierów czy kasjerek. Problem w tym, że wszyscy to rozumieją, że nie każdy człowiek jest równy jeśli chodzi o możliwości i dyktowanie warunków.

No i wykształceniem piłkarza jest umiejętność gry w piłkę gdzie oni się uczą od małego. Jak z każdym innym zawodem. Z tym, że nie każdy zawód jest sobie równy.
Obrazek

Footballpurist84

Post autor: Footballpurist84 »

Ziaja napisał..

" Więc jeśli nie czują potrzeby i ochoty powrotu nie mamy prawa od nich tego oczekiwać."

Śmieszne.
Każdy powinien robić swoje. Zarządzający niemiecką piłką robili wszystko aby wrócić do gry i się udało. Nikt nie pyta piłkarzy czy powinno się wracać, jakie będą skutki bo oni są od grania, nie mają wiedzy o epidemii i wszystkich aspektach związanych z problemem.

Jeśli idziesz do dentysty to mówisz mu w trakcie co powinien robić? Nie bo to on przez lata się kształcił aby leczyć żeby a nie Ty.

A wciąż powtarzasz, że to piłkarze powinni zdecydować czy futbol powinien wrócić, nie kukam tego.

Myślisz, że jeśli USA chce zaatakować jakiś kraj to pytają o to obywateli? Nie!!! Są od tego wyspecjalizowani ludzie z konkretną wiedzą w danym temacie!!!

Piłkarze powinni czekać na komunikat od ludzi kompetentnych a nie słuchać ludzi bez wiedzy w temacie takich jak Aguero, Rose czy Sterling!!!

Reasumując, Futbol w Anglii wróci jeśli rząd na to pozwoli a włodarzy Premier League stworzą plan bezpiecznego powrotu ligi do gry.

Nie będzie o tym decydował przygłup Aguero!!!

A jeszcze jedno. Zastanów się co się wydarzy jeśli zrobimy jak Ty piszesz. Co będzie jeśli większość piłkarzy stwierdzi że wracają dopiero gdy będzie szczepionka!!!??? A np pojawi się ona pod koniec 2021 roku?!!?

Koniec z pieprzonym futbolem w Anglii, bankructwa, setki tysięcy ludzi bez pracy...

Budżet kraju także przez to skurczy się o ogromną kwotę.

Dziwię się że dorośli ludzie nie myślą o konsekwencjach wypowiadanych słów lub pisanych bzdur na forum...

Wirus spowodował że niektórzy się zesrali ze strachu i myślą sercem a nie rozumem...

ziaja

Post autor: ziaja »

Footballpurist84 pisze:Ziaja napisał..

" Więc jeśli nie czują potrzeby i ochoty powrotu nie mamy prawa od nich tego oczekiwać."

Śmieszne.
Każdy powinien robić swoje. Zarządzający niemiecką piłką robili wszystko aby wrócić do gry i się udało. Nikt nie pyta piłkarzy czy powinno się wracać, jakie będą skutki bo oni są od grania, nie mają wiedzy o epidemii i wszystkich aspektach związanych z problemem.

Jeśli idziesz do dentysty to mówisz mu w trakcie co powinien robić? Nie bo to on przez lata się kształcił aby leczyć żeby a nie Ty.

A wciąż powtarzasz, że to piłkarze powinni zdecydować czy futbol powinien wrócić, nie kukam tego.

Myślisz, że jeśli USA chce zaatakować jakiś kraj to pytają o to obywateli? Nie!!! Są od tego wyspecjalizowani ludzie z konkretną wiedzą w danym temacie!!!

Piłkarze powinni czekać na komunikat od ludzi kompetentnych a nie słuchać ludzi bez wiedzy w temacie takich jak Aguero, Rose czy Sterling!!!

Reasumując, Futbol w Anglii wróci jeśli rząd na to pozwoli a włodarzy Premier League stworzą plan bezpiecznego powrotu ligi do gry.

Nie będzie o tym decydował przygłup Aguero!!!

A jeszcze jedno. Zastanów się co się wydarzy jeśli zrobimy jak Ty piszesz. Co będzie jeśli większość piłkarzy stwierdzi że wracają dopiero gdy będzie szczepionka!!!??? A np pojawi się ona pod koniec 2021 roku?!!?

Koniec z pieprzonym futbolem w Anglii, bankructwa, setki tysięcy ludzi bez pracy...

Budżet kraju także przez to skurczy się o ogromną kwotę.

Dziwię się że dorośli ludzie nie myślą o konsekwencjach wypowiadanych słów lub pisanych bzdur na forum...

Wirus spowodował że niektórzy się zesrali ze strachu i myślą sercem a nie rozumem...

Ale w tej chwili generalizujesz. Kto powiedział że wszyscy piłkarze mają mieć takie same podejście? Piłkarze to nie zabawki by robili co ludzie chcą. To są też ludzie którzy mają prawo odmówić pracy w takich warunkach. A ty sprowadziłeś wszystko do całej grupy. Jeśli 3-5 piłkarzy nie chce grać to niech nie grają. Nie dostają pensji itd. Jeśli reszta uważa, że chcą grać niech grają. O to wszystko się rozchodzi.
Dlaczego np. nikt nie atakuje Lamparda który jest wyraźnie przeciwny powrotowi do gry obecnie? Dodatkowo postawmy się z perspektywy piłkarzy grających w Anglii. Tam nie ma żadnego planu. Brak konkretów, terminów, prognoz. Nie dziwę, że wielu piłkarzy się zwyczajnie boi.
Obrazek

Footballpurist84

Post autor: Footballpurist84 »

"Piłkarze to nie zabawki by robili co ludzie chcą."

Bez obrazy ale widać że bardzo emocjonalnie podchodzisz do tematu. Rozumiem Twój niepokój w wyjątkowych czasach ale trzeba wciąż racjonalnie myśleć.

"To są też ludzie którzy mają prawo odmówić pracy w takich warunkach"

W jakich warunkach? Piłkarze będą siedzieć w domach, na trening jazda autem bez kontaktu ze społeczeństwem. Trening z innymi młodymi zdrowymi organizmami, regularne testy czyli wiadomo będzie, że nikt się nie zarazi a jeśli już znajdzie się taki przypadek izolacja i opieka Premier League która jest na najwyższym światowym poziomie.

"Jeśli 3-5 piłkarzy nie chce grać to niech nie grają."

A co jeśli nie będzie 5 a 20w każdej drużynie???!!! Nie rozpoczynamy sezonu czekamy na szczepionkę. A co jeśli pojawi się za ponad rok? Albo nigdy? Ci wtedy? Xh*j z Futbolem? Bankructwa ponad 100 letnich klubów? Bezrobocie kilkuset tysięcy osób?

Słyszałeś od Aguero, Sterling czy Rose'a ze oni nie chcą grać i rezygnują z wynagrodzenia???!!! Nie!!! I nigdy tego nie usłyszysz!!!

Zacytuj Lampadra to z chęcią odniosę się do tego.

Awatar użytkownika
Robert1966

Post autor: Robert1966 »

Ludzie..mieszkam w Rybniku ..Takim teraz polskim Wuhan II.Tu jest tragedia ale nie ma paniki nawet dzieciaki na orlikach po kilku trenują.Wkurza mnie takie cackanie się z piłkarzami. Maja taka opiekę medyczna że szkoda słów.
Ja wiem że to idole, nawet legendy klubów.Ale nie czarujmy się czasy Billa minęły bezpowrotnie.. Bill kiedyś powiedział ,,Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza.,,
Piłka teraz nie jest najważniejsza ..Najważniejsi są lekarze, medycy...Tak więc myślę że warto brać przykład z Niemiec.
Jeżeli nam zabraknie sił zostaną jeszcze morze i wiatr .. nadejdzie nasz .

sarumanisthari

Post autor: sarumanisthari »

Piłkarze powinni wrócić na boisko,a kto nie chce niech rezygnuje z wynagrodzenia. Pracuję na kopalni i to dokładnie na tej,która przoduje w statystykach zachorowań. Czy ktoś się pyta czy sie boisz i czy chcesz pracować? Nie chcesz to się zwolnij i siedź w domu. Policjanci,pielęgniarki,ekspedientki,kurierzy,taksówkarze może też się boją i pracują bo tak trzeba. A piłkarze zarabiający setki tysięcy funtów tygodniowo i mający organizmy młodych koni,a do tego będą mieli najwyższe standardy ochrony.Powinni grać z samego szacunku sla klubu i ludzi w nim zatrudnionych by kluby miały im z czego płacić. Swoją drogą u nas jest 800 osób zarażonych,a tylko kilkunastu jakoś przechodzi to ciężej,a i tak nie ciężko! Grać i nie ma o co kruszyć kopii!

Awatar użytkownika
Jyuuken

Post autor: Jyuuken »

Z tego co pamiętam Sterling jeden z pierwszych szczękał, że pomimo pandemii nie ma zamiaru obniżać swojej pensji, a później klasycznie piłkarze odbili piłeczkę w stylu 'to nasze x % przekażcie na walkę z covid' czym sobie uratowali wizerunkowo buźkę.
Jak dla mnie jeśli piłkarz rezygnuje to powinien nie dostawać pieniędzy po prostu lub dostawać o połowę mniej (niestety nie wiem jak maja skonstruowane umowy więc można gdybać). Oni nie wchodzą w jakieś tłumy ludzi tylko będą non stop pod okiem specjalistów, którzy będą z nimi się obchodzić jak z jajkiem.
Zresztą Covid jest jedna wielka sraczką, moja mama jako pielęgniarka + kilka jej koleżanek zaraziło się Covidem mimo tego, że pracują tylko na rehabilitacyjnym. Sam się również od niej zaraziłem, ona przeszła to jako grype a ja miałem nagle skoki temperatur i trochę kaszlu przez kilka dni. Najbardziej niech się obawiają osoby starsze a nie te w wieku produkcyjnym.

mkb22

Post autor: mkb22 »

Piłkarze zarabiający setki tysięcy funtów miesięcznie boją się wyjść na boisko bo dostaną kaszelku. Przecież to jest jakiś kabaret. W międzyczasie 90% społeczeństwa musi normalnie pracować i jakoś nic im się nie dzieje. Tym którzy nie chcą grać obciąć pensje ze względu na wypełnianie warunków kontraktu i tyle, nie róbmy z dorosłych ludzi w sile wieku jakichś sierot z którymi trzeba się obchodzić jak z porcelaną.

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Przestanie już płakać i mówić jacy Ci piłkarze to pizdeczki. Zaraz jeden czy drugi się zarazi, drużyny pójdą na kwarantanne, nie bedzie w ogóle meczów i będziecie płakać że tyle zarabiają i są nieodpowiedzialni. Wydaję mi się że tutaj powinniśmy rozmawiać o lidze, o potencjalnych datach rozpoczęcia sezonu a nie tylko czytać wasz stan niezadowolenia, bo piłkarze tacy i owacy..

everlast

Post autor: everlast »

No dobrze,ale masz swiadomosc,ze klub to nie tylko pilkarze? Ze jest tez mnostwo innych pracownikow i jak klub nie bedzie zarabiac to bedzie trzeba ich zwalniac albo obcinac pensje?

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

everlast pisze:No dobrze,ale masz swiadomosc,ze klub to nie tylko pilkarze? Ze jest tez mnostwo innych pracownikow i jak klub nie bedzie zarabiac to bedzie trzeba ich zwalniac albo obcinac pensje?
Ja to myślę, że piłkarze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jak nie grają to klub nie zarabia, inni pracownicy nie zarabiają i może to się też skończyć tym, że np. kluby będą miały dół finansowy, zostaną renegocjowane kontrakty z powodu braku możliwości grania, będą zwolnienia itd.
Po prostu wszystko jest niepewne, śmiertelność wirusa, jego potencjalne zagrożenie czy wpływ na organizm
stąd pewnie niektóre wypowiedzi trenerów czy przedstawicieli piłkarzy.
Nie ma co winić kogokolwiek niezależnie od zarobków czy pozycji społecznej, niektórzy się boją, niektórzy nie. Sam nie wiem jakbym się zachował choć generalnie od początku tej szopki nie chciałem nie pracować przez 1,5 miesiąca (niestety tyle czasu nie pracowałem) no ale cóż, nie da się tego odwrócić.

Nasze pisanie na forum nic nie zmieni, Ci co będą chcieli grać i zarabiać zagrają, Ci co nie to nie, nie będą grać to nie będą zarabiać i wtedy klub zacznie się zastanawiać nad kontraktami.
Wyzywanie kogokolwiek bo ma własne zdanie czy się czegoś boi jest przykre (to nie do cytowanego Twojego posta everlast, cytowałem go tylko do mojego pierwszego akapitu).

Proszę tam wyżej się wstrzymać z wielokrotnością wykrzykników, na forum nie krzyczymy, jeden wykrzyknik na zdanie wystarczy.

ODPOWIEDZ