Premier League 2019/2020

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

navyblue

Re: Premier League 2019/2020

Post autor: navyblue »

CRX2 pisze:
25 lip 2020, o 22:40
diablinadali pisze:
25 lip 2020, o 20:41
Kwestią są kryteria wyboru najlepszego piłkarza Premier League. Dużo osób za argument podaje liczbę goli i asyst de Bruyne. W tym miejscu przypomnę tylko, że dwukrotnie nagrodę tę zdobywał Kante, który nie wykręcał kosmicznych statystyk. Wpływ zawodnika na grę drużyny? W tym wypadku Henderson jest niewiele gorszy od Belga, o ile w ogóle można mówić o byciu gorszym w tym aspekcie.
Nie zdziwiłby mnie wybór Hendo, patrząc przez pryzmat Kante + zawodnik aktualnego mistrza Anglii.
Kante zdobył tę nagrodę raz.
A zawodnik aktualnego mistrza Anglii chyba ma tu niewielkie znaczenie, skoro 2 ostatnie sezony wygrywało City (zdobywają przy tym odpowiednio podwójną i, pierwszą w historii, krajową potrójną koronę), a nagrody, jak słusznie wspomniał Guardiola, dostali zawodnicy LFC (Salah, Van Dijk).
Według mnie, mimo wszystko, de Bruyne powinien dostać nagrodę.
A jeśli chodzi o wpływ na drużynę, to np. Pope miał ogromny wpływ na to, gdzie jest Burnley, ale nadal jest to ligowy średniak, a poza tym bramkarz raczej nieprędko dostanie nagrodę zawodnika sezonu.
Mylisz się.
Tą nagrodę co dostał Henderson czyli FWA gdzie najlepszego wybierają dziennikarze w tamtym sezonie zgarnął Sterling (w tej nagrodzie oprócz super formy na boisku dziennikarze biorą pod uwagę aspekty pozaboiskowe, dlatego np. 3 jest Rashford).

Główna nagroda na piłkarza sezonu to PFA i ją wybierają piłkarze. W tamtym roku wygrał Van Dijk i w tym na 99% wygra De Bruyne.

Obydwie nagrody otrzymuje jeden piłkarz zazwyczaj w sytuacji kiedy "zamiata" całą ligę. I tak było z Ronaldo 2008, Bale 2013, Suarez 2014, Salah 2018.

Django

Post autor: Django »

NavyBlue pisze:
25 lip 2020, o 23:22

Obydwie nagrody otrzymuje jeden piłkarz zazwyczaj w sytuacji kiedy "zamiata" całą ligę. I tak było z Ronaldo 2008, Bale 2013, Suarez 2014, Salah 2018.
I w ciągu dwóch lat zdobędzie ją TAA! Róbcie screeny!!
Obrazek

CRX2

Post autor: CRX2 »

NavyBlue pisze:
Mylisz się.
Tą nagrodę co dostał Henderson czyli FWA gdzie najlepszego wybierają dziennikarze w tamtym sezonie zgarnął Sterling (w tej nagrodzie oprócz super formy na boisku dziennikarze biorą pod uwagę aspekty pozaboiskowe, dlatego np. 3 jest Rashford).

Główna nagroda na piłkarza sezonu to PFA i ją wybierają piłkarze. W tamtym roku wygrał Van Dijk i w tym na 99% wygra De Bruyne.

Nie mylę się - odnosiłem się właśnie do PFA, a nie FWA, gdzie City było najlepsze na "domowym podwórku" w obu sezonach, a nagrodę zgarnęli zawodnicy LFC.
W poprzednich postach jest pytanie kto zostanie zawodnikiem sezonu czyli odnosimy się do PFA, które jeszcze nie zostało ogłoszone.

consigliere

Post autor: consigliere »

Bakan pisze:
25 lip 2020, o 08:43
Kto dla was piłkarzem sezonu? Moim zdaniem jeśli nagrodę dostanie Hendo to będzie to mimo wszystko absurd. To był po prostu bardzo dobry sezon tego solidnego piłkarza ale nic ponadto. Najlepszy był bezwględnie De Bruyne. Mam natomiast problem z miejscem numer dwa i trzy. Obie lokaty powinny zostać obstawione przez piłkarzy LFC tylko nie wiem przez których. Ja postawiłbym chyba na TAA i VVD, Mane do rozważenia.
na mnie duże wrażenie robi w tym sezonie Martial. no i nie widzę też powodu aby w czołówce plebiscytu nie znalazł się Danny Ings, który właściwie w pojedynkę utrzymał Soton w ekstraklasie. najlepszy bezapelacyjnie de Bruyne.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

navyblue

Post autor: navyblue »

CRX2 pisze:
26 lip 2020, o 09:17
NavyBlue pisze:
Mylisz się.

Nie mylę się - odnosiłem się właśnie do PFA, a nie FWA, gdzie City było najlepsze na "domowym podwórku" w obu sezonach, a nagrodę zgarnęli zawodnicy LFC.
W poprzednich postach jest pytanie kto zostanie zawodnikiem sezonu czyli odnosimy się do PFA, które jeszcze nie zostało ogłoszone.
Akurat dziwne, żeby Salah nie wygrał tej nagrody w 2018 kiedy zniszczył ligę. 32 gole i 12 asyst to była miazga. To tak jak w 2014, City wygrali ligę ale to Suarez zgarnął nagrodę. I te wybory nie były choć trochę kontrowersyjne. W 2019 City i w 2020 Live wygrywały Ligę przede wszystkim kolektywem i ciężko wybrać tylko tego jednego który był najlepszy z tych drużyn, za to w 2019 w Live i 2020 w City da się takie osoby wytypować i są nimi Van Dijk (2019) i De Bruyne (2020). I tak jak mówię, na 99,9% nagrodę PFA za sezon 19/20 wygra Kevin De Bruyne.

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

CRX2 pisze:
25 lip 2020, o 22:40
Spoiler:
Kante zdobył tę nagrodę raz.
A zawodnik aktualnego mistrza Anglii chyba ma tu niewielkie znaczenie, skoro 2 ostatnie sezony wygrywało City (zdobywają przy tym odpowiednio podwójną i, pierwszą w historii, krajową potrójną koronę), a nagrody, jak słusznie wspomniał Guardiola, dostali zawodnicy LFC (Salah, Van Dijk).
Według mnie, mimo wszystko, de Bruyne powinien dostać nagrodę.
A jeśli chodzi o wpływ na drużynę, to np. Pope miał ogromny wpływ na to, gdzie jest Burnley, ale nadal jest to ligowy średniak, a poza tym bramkarz raczej nieprędko dostanie nagrodę zawodnika sezonu.
I tu masz kolego rację, dzięki za czujność. Byłem przekonany, że Kante zdobywał PFA rok po roku, mając w pamięci, że zanim zgarnął ją w Chelsea, sezon wcześniej otrzymał ją zawodnik Lisów. A to jednak był Mahrez.

Z ciekawostek: w ostatnich 10 sezonach tylko 3 razy nagrodę PFA otrzymywał zawodnik koronowanego właśnie mistrza Anglii i były to 3 lata z rzędu w sezonach 14/15, 15/16 i 16/17 (Hazard, Mahrez, Kante).

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

A dla mnie to "skandalem" było wybranie Sterlinga w poprzednim sezonie na zawodnika roku w wersji FWA.
Gracz,który notorycznie oszukuje na boisku ma być kimś kogo mają dzieciaki naśladować?
A co gorsza dziennikarze tego nie zauważają albo nie chcą widzieć!?

Brawo dla Hendo choć osobiście traktuję jego wygraną w kategorii nagrody za całokształt :D

Co do zawodnika sezonu,patrząc tylko przez pryzmat umiejętności czysto piłkarskich,to też skłaniałbym się ku KdB.
Był w moim odczuciu tak samo najlepszy,ba wręcz wybitny!jak Virgil kampanię wstecz.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Brendan to jest dopiero trenerski przegryw. Znowu swietnie jego druzyna grala przez 2/3 sezonu zeby na sama koncowke spieprzyc to o co walczyli. Znowu. Jak ja sie ciesze, ze u nas nie zagrzal dlugo.

Ale z czasem tez coraz bardziej doceniam i szanuje to czego dokonal Claudio Ranieri z Lisami. Nie wiem czy kiedykolwiek za zycia jeszcze cos takiego przezyje.

Awatar użytkownika
ynwa19

Jeżeli wygramy z Newcastle to jeszcze bardziej będzie mnie irytował ten niepotrzebny remis z Burnley.Gdybyśmy wtedy nie pokpili sprawy to mielibyśmy 101 pkt na koncie,19 wiktorii home i 33 w całym sezonie oraz 21 punktów przewagi nad drugim City.

Nie wiem jak Wy ale strasznie żałuję tych rekordów ponieważ taka kampania jak obecna zdarza się niezwykle rzadko.

E:Kurcze!że ta gała z Burnley drugi raz do ich bramki wpaść nie chciała
Ostatnio zmieniony 26 lip 2020, o 19:12 przez ynwa19, łącznie zmieniany 1 raz.

grzyb

Post autor: grzyb »

LiverpoolIsRed pisze:
26 lip 2020, o 18:34
Brendan to jest dopiero trenerski przegryw. Znowu swietnie jego druzyna grala przez 2/3 sezonu zeby na sama koncowke spieprzyc to o co walczyli. Znowu. Jak ja sie ciesze, ze u nas nie zagrzal dlugo.

Ale z czasem tez coraz bardziej doceniam i szanuje to czego dokonal Claudio Ranieri z Lisami. Nie wiem czy kiedykolwiek za zycia jeszcze cos takiego przezyje.
Bo PL to nie sprint a maraton. Myślę że KDB pokazał dziś dlaczego to on nie Henderson powinien dostać nagrodę gracza sezonu.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

Awatar użytkownika
ynwa19

I największym przegranym sezonu są Lisy,które 33 kolejki były w top4.
Drugim może być jeszcze Wolves w razie zwycięstwa Arsenalu w FA Cup bądź jeżeli sami nie odniosą końcowego sukcesu w LE.
Szkoda mi obu(na teraz) klubów.

A "menczyster" niestety w LM :(

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

ynwa19 pisze:
26 lip 2020, o 18:46

Nie wiem jak Wy ale strasznie żałuję tych rekordów ponieważ taka kampania jak obecna zdarza się niezwykle rzadko.
Jedyny rekord jakiego żałuję to The Invincibles. Szansa na coś takiego zdarza się raz na kilka pokoleń. Wiem, że przy trzech porażkach mówienie o tym, że było blisko jest lekko naciągane, ale jestem pewien, że mecze z City czy Arsenalem wyglądałby inaczej, gdyby nie ta zadyszka w okresie porażki z Watfordem.

Natomiast Brendan z perspektywy całego sezonu wykonał świetną robotę w Leicester. Ta końcówka po restarcie nie może przysłonić całej reszty. Walczył do ostatniej kolejki o podium z drużynami o dużo wyższym potencjale. Kontuzje w zespole w kluczowych meczach też nie pomogły. Mimo wszystko duży szacunek za ten sezon.

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Coś w tym jest, że żółw pierwszy dojdzie do mety. Patrząc na United w kontekście całego sezonu można ich uznać za takiego żółwia - trafiali na wiele przeszkód i nie raz byli opóźnieni podczas gdy Lisy szli jak burza. W pewnym momencie droga dla United się otworzyla - nie trafiali na trudnosci i szli przed siebie. Lis mimo ze biegl szybko - dostal ostrej zadyszki i nawet z żółwiem na koniec (przed samą metą) nie byl w stanie wygrać. Tak troche naciągane są te porównania, ale co mi tam.

Sportowo - United wygralo bo bylo lepsze. W LM tez lepiej wyszlo ze to nasz najwiekszy rywal zagra niz ekipa Lisow. Zwyczajnie. To lepszy zespol i rozwijajacy sie. Z Leicester i tak pewnie niejeden odejdzie, a z reszta Brendan po jednym swietnym sezonie (a wierze ze to taki porownywalny sezon dla Brendana do tego w LFC z 2013/2014) i kolejne beda juz slabsze - wiec nie widzialbym ich ekipy w LM, szczegolnie ze konkurencja coraz silniejsza. Na pewno liga angielska bardziej skorzysta z gry United w LM niz Lisow.

paranormalnY

Post autor: paranormalnY »

W sumie dobrze ułożyło się to odpadnięcie z LM. Teraz miesiąc przerwy (zakładając start PL planowo 12/09), można lekko odsapnąć, a Manchestery niech najlepiej grają do samych finałów i dopiero tam przegrywają. Ciekawe jak im pójdzie następny sezon z bardzo napiętym terminarzem (znowu zakładając start EURO 21 6/21) grając od czerwca niemal non-stop.
love the game hate the business
Obrazek

dzemek

Post autor: dzemek »

Uważam sezon za znakomity, zdobyliśmy w końcu mistrzostwo, po tylu latach czekania. Z ogromną przewagą nad pozostałymi zespołami, gdyby nie przymusowa przerwa w rozgrywkach to tak naprawdę mielibyśmy je już dawno. Gdybanie, dlaczego mamy tyle punktów ile mamy, czemu nie 100, 101, 120 - nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, rekordy są ważne, królowie strzelców, mecze bez porażki, złote rękawice itp. itd. ale jednak z perspektywy tego wszystkiego jestem mega zadowolony, że w końcu Liverpool jest ponownie Mistrzem Anglii. Jakoś koledzy którzy kibicują Manchesterowi U. ucichli i nie odzywają się do mnie, już w zeszłym roku jak zdobyliśmy LM. Mimo, że ja po każdym ich mistrzostwie gratulowałem ich kibicom.
Nawet tak wczesne odpadnięcie z LM nie boli tak bardzo, z pucharów, nie można mieć wszystkiego, moim zdaniem liga angielska to był priorytet, przynajmniej dla mnie już od wielu, wielu lat, byłem w stanie poświęcić te Puchary Anglii i inne, byle tylko zostać Mistrzem.
Co do pozostałych rozstrzygnięć - co by nie pisać, nie mówić, City oraz Chelsea zasłużenie na miejscach premiowanych grą w LM. Manchester U. - nie podoba mi się to, Lisy miały naprawdę wielką szansę, niestety ją zmarnowały. Jak to ktoś wcześniej wkleił grafikę - karne dla Manchesteru U. nie zmieniły się, sprowadzili jednego dobrego gracza, który potrafił je wykorzystywać. Jeszcze na podium, no proszę Was, bardzo niesprawiedliwie. Chelsea prezentowała się znacznie lepiej, niestety tabela tego nie oddaje, szkoda, że ostatecznie są poza podium.
To samo tyczy się Tottenhamu - moim zdaniem nie zasłużyli na grę w pucharach, bardzo słaby sezon w ich wykonaniu, patrząc na to ile wydali przed sezonem, Wilki jeszcze walczą w LE.
Co tyczy się dołu tabeli - cieszę się z pozostania West Hamu i Aston Villi, chociaż trzeba coś zrobić w tych klubach żeby nie drżały do samego końca o ligowy byt. Cieszę się z powrotu Leeds United.
Sezon mega udany, teraz czas na krótki odpoczynek, parę dni spokoju i Jurgen może na nowo kombinować co by tu zmienić, ulepszyć aby ponownie zostać Mistrzem Anglii. Zawsze mówiłem, że trener potrzebuje ok. 3 lat w klubie żeby ogarnąć, ściągnąć sobie takich zawodników, jakich chce, bardzo udany trener, z wizją, nie wygląda na wypalonego, a wręcz mówi, że jeszcze mu mało.

ODPOWIEDZ