Premier League 2019/2020

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
firo9

Re: Premier League 2019/2020

Post autor: firo9 »

MasterItaliano pisze:Mam kilka przemyśleń odnośnie koronawirusa i sportu, w tym PL

1. esport, sport elektroniczny, wyprze sport klasyczny, profesjonalny, każdy... przykład wczorajszy finał w Fifę, w którym Trent przegrał, przyciągnął tysiące przed ekrany komputerów...

2. przez następne dwa lata nie spotkamy się na pełnym publiczności stadionie, hali, korcie itd...

3. pozostaje nam sport tylko w tv, ewentualnie amatorskie aktywności

4. mecze piłkarskie bez publiczności nie mają sensu, kibice są integralną cześcią widowiska piłkarskiego...

5. sport amatorski, np. 6 osób na hali sportowej, czyli mecz w kosza, siatkę 3na3...

6. amatorskie bieganie, ćwiczenie w maskach na świeżym powietrzu to bzdura, jest niezdrowe dla organizmu!

7. życie bez sportu zawodowego na dużym ekranie i na żywo jest ciężkie, weekendy się dłużą, w tv powtarzają te same filmy, polityka i temat koronawirusa grzeją wszystko i wszystkich....

8. będziemy mówić o życiu przed koronawirusem i po koronawirusie...

9. kryzys gospodarczy, który się za chwilę rozpocznie, będzie trwał latami, zniszczy turystykę, gastronomię, usługi, itd...

10. obyśmy zdobyli tytuł mistrza w tym sezonie!

YNWA
Kolego, nie wiedziałem jak na to zareagować, no ale stwierdziłem że odpisze. Po 1 sport typu "e" nie wyprze normalnego sportu, bo najważniejsi są kibice. Być może za 200 lat ludzie już nie będą uprawiać sporty i będą jedynie "grać w gry", ale póki co to się nie wydarzy. W zasadzie tutaj praktycznie sam sobie zaprzeczasz w punkcie 4.
Odnosząc się do punktu 2 to skąd masz takie informacje? Z moich źródeł wynika, że śmiertelność korony to 0,5%, a przecież nie wszyscy się zarażą. Zaczynają też przynajmniej zagranica coraz powszechniej stosować leki na wirusa, które przynoszą efekt.
W pełni zgadzam się z punktami: 6,8,10, ponadto medycy mówią,że zakładanie maseczek 2 miesiące po wybuchu epidemii jest jak zakładanie prezerwatywy w dniu porodu.
Co do punktu 9 - to zależy kiedy zaczniemy wracać do normalności. Moim zdaniem powinno się to dziać już, ale Polska gra na zwłokę bo mamy tak zacofaną służbę zdrowia, że trochę się nie dziwię.
No i na deserek 7. Kolego to powinno Ci dać do myślenia, że jeśli tylko brakuje piłki nożnej na ekranie to nie masz co że sobą zrobić. Możesz to wykorzystać na dwa sposoby: płakać, że nie ma pilki lub wziąć się za siebie, przemyśleć swoje życie, zająć się swoimi pasjami, albo znaleźć jakieś. Może to pora odnaleźć książki, które pomogą Ci się rozwinąć, poznać fajna dziewczynę, zbudować wartościową dietę, formę, rozpocząć medytacje, zagłębić się w psychologii czy co tam Cię zafascynuje! Bo to, że nie masz co że sobą zrobić niestety świadczy o Tobie w tym momencie i nie chce Cię tutaj obrazić w żaden sposób, jedynie otworzyć oczy.
P.S. Mistrz jest tylko jeden! Bez względu na decyzję, z 25 pkt przewagą i tak dla wszystkich jesteśmy mistrzami, a przede wszystkim dla nas samych :D

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

firo9 pisze:
MasterItaliano pisze:(...)
(...) poznać fajna dziewczynę (...)
Z tym to teraz trzeba ostroznie, wszystkie w maskach chodza, mozna sie niezle naciac na jakas el chupacabre :D

Django

Post autor: Django »

MasterItaliano pisze:
7. życie bez sportu zawodowego na dużym ekranie i na żywo jest ciężkie, weekendy się dłużą, w tv powtarzają te same filmy, polityka i temat koronawirusa grzeją wszystko i wszystkich....

YNWA
Netflix, HBO Go, NC+ VOD - to są tak potężne biblioteki filmowo-serialowe (także dokumenty), że każdy znajdzie coś dla siebie. I życia CI nie starczy na oglądanie tradycyjnej beznadziejnej TV ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Najkrócej jak można:

MISTRZEM ANGLII za sezon 2019/2020 jest LFC!
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Awatar użytkownika
Negrys

Post autor: Negrys »

?

MasterItaliano

Post autor: MasterItaliano »

firo9 pisze:
MasterItaliano pisze:Mam kilka przemyśleń odnośnie koronawirusa i sportu, w tym PL

1. esport, sport elektroniczny, wyprze sport klasyczny, profesjonalny, każdy... przykład wczorajszy finał w Fifę, w którym Trent przegrał, przyciągnął tysiące przed ekrany komputerów...

2. przez następne dwa lata nie spotkamy się na pełnym publiczności stadionie, hali, korcie itd...

4. mecze piłkarskie bez publiczności nie mają sensu, kibice są integralną cześcią widowiska piłkarskiego...

5. sport amatorski, np. 6 osób na hali sportowej, czyli mecz w kosza, siatkę 3na3...

6. amatorskie bieganie, ćwiczenie w maskach na świeżym powietrzu to bzdura, jest niezdrowe dla organizmu!

9. kryzys gospodarczy, który się za chwilę rozpocznie, będzie trwał latami, zniszczy turystykę, gastronomię, usługi, itd...

YNWA
Kolego, nie wiedziałem jak na to zareagować, no ale stwierdziłem że odpisze. Po 1 sport typu "e" nie wyprze normalnego sportu, bo najważniejsi są kibice. Być może za 200 lat ludzie już nie będą uprawiać sporty i będą jedynie "grać w gry", ale póki co to się nie wydarzy. W zasadzie tutaj praktycznie sam sobie zaprzeczasz w punkcie 4.
Odnosząc się do punktu 2 to skąd masz takie informacje? Z moich źródeł wynika, że śmiertelność korony to 0,5%, a przecież nie wszyscy się zarażą. Zaczynają też przynajmniej zagranica coraz powszechniej stosować leki na wirusa, które przynoszą efekt.
W pełni zgadzam się z punktami: 6,8,10, ponadto medycy mówią,że zakładanie maseczek 2 miesiące po wybuchu epidemii jest jak zakładanie prezerwatywy w dniu porodu.
Co do punktu 9 - to zależy kiedy zaczniemy wracać do normalności. Moim zdaniem powinno się to dziać już, ale Polska gra na zwłokę bo mamy tak zacofaną służbę zdrowia, że trochę się nie dziwię.
No i na deserek 7. Kolego to powinno Ci dać do myślenia, że jeśli tylko brakuje piłki nożnej na ekranie to nie masz co że sobą zrobić. Możesz to wykorzystać na dwa sposoby: płakać, że nie ma pilki lub wziąć się za siebie, przemyśleć swoje życie, zająć się swoimi pasjami, albo znaleźć jakieś. Może to pora odnaleźć książki, które pomogą Ci się rozwinąć, poznać fajna dziewczynę, zbudować wartościową dietę, formę, rozpocząć medytacje, zagłębić się w psychologii czy co tam Cię zafascynuje! Bo to, że nie masz co że sobą zrobić niestety świadczy o Tobie w tym momencie i nie chce Cię tutaj obrazić w żaden sposób, jedynie otworzyć oczy.
P.S. Mistrz jest tylko jeden! Bez względu na decyzję, z 25 pkt przewagą i tak dla wszystkich jesteśmy mistrzami, a przede wszystkim dla nas samych :D

Ad.1. esport - ich kryzys nie dotknął i będą rozwijać się w mega tempie, sprzedaż gier i konsoli przez wirusa jest rekordowa.

Dla zawodowego sportu najważniejsi od teraz będą kibice przed telewizorami, nie zaprzeczam sobie, raczej stwierdzam fakty, mecz bez publiczności to raczej nowa rzeczywistość, a pomysłów jest wiele kina samochodowe, tekturowe podobizny itd... https://sport.tvp.pl/47512995/kibice-bo ... -Niemczech

Kolejna rzecz - mecz w pubie przy iluś osobach na m2, w maseczkach, witanie się z każdym łokciem itd...

Ad. 2. mam bilety na mecz legend - ciekawi mnie ile osób będzie mogło się na nim pojawić, a wszystkie bilety zostały sprzedane, na teraz rozwiązania - 50 osób na meczu Ekstraklasy, prawdopodobne 400 osób na meczu PL, śmiertelność raczej pomiędzy 0,5 a 5%, Polska to zielona wyspa na mapie, ktoś miał koronę, ale zmarł na zapalenie płuc, sepsę lub grypę...

Ad. 4. to stwierdzenie faktu, bo mecze bez publiczności mają klimat sparingu, ale niestety od teraz tak będzie, ciekawi mnie pomysłowość włodarzy danych dyscyplin sportu - mecz piłkarski z 10% wypełnieniem miejsc na stadionie... itd.

ad. 7. tylko odpiszę: mam żonę, dzieci, czytam książki, gazety, słucham muzyki, radia, jestem miłośnikiem kina i teatru, biegam półmaratony, gram w kosza, katuje nartorolki, kibicuje LFC, wieczorami ogarniam gry RPG... Dzięki za troskę!

Ad. 9. wrócimy do normalności jak wszystkie kraje ogarną wirusa, otworzą granice, wrócą loty, baryłka ropy będzie znowu po 100 dolców, a Ty kolego będziesz mógł jak wcześniej z 53 tyś kibiców zaśpiewać nasz hymn na Anfield!

Pozdro!

Awatar użytkownika
firo9

MasterItaliano pisze:
firo9 pisze:
MasterItaliano pisze:!

Ad.1. esport - ich kryzys nie dotknął i będą rozwijać się w mega tempie, sprzedaż gier i konsoli przez wirusa jest rekordowa.

Dla zawodowego sportu najważniejsi od teraz będą kibice przed telewizorami, nie zaprzeczam sobie, raczej stwierdzam fakty, mecz bez publiczności to raczej nowa rzeczywistość, a pomysłów jest wiele kina samochodowe, tekturowe podobizny itd... https://sport.tvp.pl/47512995/kibice-bo ... -Niemczech

Kolejna rzecz - mecz w pubie przy iluś osobach na m2, w maseczkach, witanie się z każdym łokciem itd...

Ad. 2. mam bilety na mecz legend - ciekawi mnie ile osób będzie mogło się na nim pojawić, a wszystkie bilety zostały sprzedane, na teraz rozwiązania - 50 osób na meczu Ekstraklasy, prawdopodobne 400 osób na meczu PL, śmiertelność raczej pomiędzy 0,5 a 5%, Polska to zielona wyspa na mapie, ktoś miał koronę, ale zmarł na zapalenie płuc, sepsę lub grypę...

Ad. 4. to stwierdzenie faktu, bo mecze bez publiczności mają klimat sparingu, ale niestety od teraz tak będzie, ciekawi mnie pomysłowość włodarzy danych dyscyplin sportu - mecz piłkarski z 10% wypełnieniem miejsc na stadionie... itd.

ad. 7. tylko odpiszę: mam żonę, dzieci, czytam książki, gazety, słucham muzyki, radia, jestem miłośnikiem kina i teatru, biegam półmaratony, gram w kosza, katuje nartorolki, kibicuje LFC, wieczorami ogarniam gry RPG... Dzięki za troskę!

Ad. 9. wrócimy do normalności jak wszystkie kraje ogarną wirusa, otworzą granice, wrócą loty, baryłka ropy będzie znowu po 100 dolców, a Ty kolego będziesz mógł jak wcześniej z 53 tyś kibiców zaśpiewać nasz hymn na Anfield!

Pozdro!
W takim razie trochę dziwnie to napisałeś, zobaczymy kto ma rację, moim zdaniem mina jeszcze stulecia zanim e-sport przewyższy normalny. W kwestii wirusa kompletnie się nie zgodzę, bo wszystkie śmierci o których napisałeś w wielu krajach jeżeli występują chociażby drobne symptomy wirusa to przyczyna śmierci wpisywana jest z koronki.. dlatego te statystyki zawyżają. Badania że Stanford ponadto pokazują, że 90% przechodzi koronkę bezobjawowo, a np u nas sprawdza się tylko osoby o typowych objawach i to rzadko.
W kwestii Twoich zainteresowań super, że je masz i cieszę się, że jednak nie jesteś nerdem, tym nie mniej dziwi mnie że aż tak dotyka Cię brak meczów. Pzdr :D
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2020, o 23:20 przez firo9, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
firo9

No i nie dopisałem - uważam że kibice wrócą na trybuny jeszcze w tym sezonie bo ludzie przejrzą, że zagrożenie nie istnieje

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Widze,ze musze sprecyzowac moj wczorajszy wpis czyli:
MISTRZEM ANGLII za sezon 2019/2020 jest LFC!

Myslalem,ze przekaz jest jasny:obojetnie jakie zapadna decyzje czyli nawet ta najgorsza o anulowaniu sezonu badz nie przyznawaniu tytulu to wszyscy przeciez wiemy kto jest mistrzem tej kampanii.

Osobiscie(w razie czego) bede tak zawsze o sezonie 2019/2020 mówil :D
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Bakan

Post autor: Bakan »

Bin Salman jest gotów wyłożyć na pierwsze okno transferowe nawet 200 mln funtów, jego cały majątek szacuje się na od 2 do 7 mld funtów a cała jego rodzina dysponuje rzekomo górą pieniędzy w kwocie 260 miliardów dolarów.

Co na to kibice Newcastle? „Nie wymagamy efektu Manchesteru City...”

Zapraszam na nowy odcinek!

https://youtu.be/5Q9sb4lT-xg

sc0user

Post autor: sc0user »

Ciekaw jestem w jakim kierunku pójdzie Newcastle. Czy będą chcieli z marszu być siłą w PL, czyli nazbierać gwiazdy i może coś z tego się ugra, czy zaczną dynamiczną, ale bardziej przemyślaną przebudowę w ciągu 1-2 lat.

Na fotel managera media przymierzają Spallettiego, Allegriego, Beniteza, Pochettino, Pellegliniego.
IMO jeśli miałbym zatrudniać managera, to wybrałbym Pochettino. Wciąż dość młody, więc może zrobić drużynę na lata, doświadczony w PL, gra atrakcyjnie. W drugiej kolejności byłbym za Maxem Allegrim. Choć nie zdziwi mnie gdy trafi tam Pelleglini, który stworzy fundament, tj. 1-2 spoko sezony i wejdzie ktoś kto wprowadzi ich na poziom wyżej.

Ciekawa jest lista nazwisk, prawie jak na stronie MC z początków ery szejków, gdzie plotki transferowe były osobnym działem. Mówi się m.in. o Cavanim, Coutinho, Mertensie, Koulibalim, Nainggolanie, Fekirze, Willianie.
I szczerze nie zdziwiłby mnie widok Mertensa Fekira i Williana w NUFC.

Nieważne kto przyjdzie i za ile, na pewno na naszych oczach rodzi się kolejny silny rywal. Będzie ciekawie.

paranormalnY

Post autor: paranormalnY »

Ciekawe czasy...jeśli jeszcze NUFC dołączy z kopyta do walki o top4 to United i Arsenal mogą nie zagrać w LM przez kolejne 10 lat 8)
love the game hate the business
Obrazek

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Pieniądze pieniędzmi, ale tak naprawdę potrzebują klasowego trenera który to wszystko będzie potrafił połączyć. To nie będzie tak że kupią zawodników po 50-60 mln i nagle zaczną się bić o mistrzostwo. Na przykładzie City, to nie było od razu tak kolorowo, aczkolwiek ja jestem zadowolony bo będzie jeszcze bardziej emocjonująco w lidze ;D

Tylko żeby się to też tak nie skończyło, nakupią graczy za 200-300 mln, nie będzie sukcesów i powiedzą dowidzenia :D Czas pokaże, najważniejsze to wrócić do gry :)

Awatar użytkownika
firo9

No cóż, z racji "poniedziałunia" wtrącę swoje trzy grosze odnośnie prognoz.
1. Moim skromnym zdaniem Newcastle będzie potrzebowało znacznie więcej czasu aniżeli takie City, aby coś większego osiągnąć, prawdę powiedziawszy myślę że nie trzeba się nimi przejmować przez najbliższe 5 lat. Ja wiem, że to był swego czasu wielki klub, odnoszący sukcesy, jednakże te czasy były już dość dawno temu. Wątpię, żeby przekonali wielu piłkarzy z topu do siebie. Od razu odniosę się do zarzutu wysokich tygodniówek, ok - z początku super, ale później zaczną się tworzyć o to jakieś konflikty czy podziały, a przynajmniej mogą.
2. Manchester City wiele zawdzięcza Guardioli. Naprawdę wiele. Ten gość tam robi robotę, poza Kloppem nie widzę drugiego trenera, który mógłby się z nim równać. Oczywiscie w międzyczasie może wyskoczyć jakiś Xavi czy ktoś inny się rozwinie, co można wróżyć takiemu Nagelsmanowi, jednakże wątpię że wybrałby Newcastle, gdyby rzeczywiście stał się klasowym menago. A Guardiola nie przejdzie tam, bo to bliźniaczy twór co City, z tym że gorszy.
3. Wbrew niezadowoleniu obecnych tu i pewnie wszystkich kibiców LFC stawiam, że w najbliższych 5 latach o mistrzostwo będą walczyły: Liverpool, Man City i Man United. Dlaczego? Zacznę od innych drużyn. Arsenal? - Arteta spoko, taki młody Guardiola trochę, z werwą, taktyką, pomysłem. Z tym, że tam w Arsenalu nie ma kto grać, nie licząc przodu, który powoli się starzeje, nie wspominając o obronie. Tottenham wypalony z wypalonym Mourinho, ino czekać aż zacznie najeżdżać na piłkarzy i mówić jaką to kiepską ma kadrę. Chelsea po tych banach i z młodziutkim składem potrzebuje nabyć doświadczenia, choć mogą zamieszać. Leicester nie utrzyma się długo na takim poziomie, chociaż kibicuję im.
Ok, wiadomo również dlaczego City i LFC. Man United? Oglądam ten zespół, prawie każdy mecz, oni stają się coraz lepsi. Odkąd przyszedł Ogs - wszystko idzie ku lepszemu, czasem robią krok w tył, ale najczęściej po tym stawiają dwa naprzód. Zaczynają walczyć na boisku i są coraz lepsi taktycznie. Bruno Fernandes, Maguire, De Gea, Wan-Bissaka czy Rashord to już nie są Smalling czy Alexis bez formy. Ta kadra zaczyna być budowana podobnie do naszej i chciałbym się mylić, ale myslę że to będzie nasz najgroźniejszy rywal w najbliższych latach.
Edit: no może poniosło mnie z tą kadrą budowaną podobnie do naszej - oni budują w oparciu o wielkie tygodniówki, ale jak widać w ten sposób też się da.. :D

Nevermore1969

Post autor: Nevermore1969 »

ad. 1 - esport - żaden sport, a jedynie komputerowa zabawa, w której NIE uczestniczę, absolutnie OSOBIŚCIE mnie to nie interesuje (ale wiem co i jak, jestem obeznany o co biega, bo mój syn w to gra, niestety)

ad. 2 - tak niestety będzie

ad. 3 - nietrudno się zgodzić, co do aktywności amatorskich - zawsze to lepsze niż nic, spacer, jazda na rowerze, może wspinaczka skałkowa? dlaczego nie?

ad. 4 - zgadzam się, ale mamy nową rzeczywistość, czyli punkt. 8 :)

ad. 5 - w siatkę to 2 na 2 na sali (polecam, żadna tam pseudo siatkówka plażowa na słońcu i na piachu!), ewentualnie 1 na 3 na sali (grałem, polecam, świetna zabawa)

ad. 6 - pełna zgoda

ad. 7 - jest smutno, czasem nudnawo, ale są inne formy wypoczynku - czy zainteresowań, słuchanie muzyki (a może nie tylko słuchanie, a cos więcej, np. pisanie o niej? albo samemu - tworzenie muzyki?)

ad. 9 - zanosi się na to, że w mojej branży nie będzie żadnego kryzysu... zatem - niekoniecznie widze to wszystko w ciemnych barwach

ad. 10 - proste, dwa mecze wygrywamy i nic się więcej nie musi wydarzyć, albo... City przegrywa dwa pierwsze mecze po wznowieniu rozgrywek i my nie musimy w ogóle wybiegać na boisko :)

nowi właściciele Newcastle... a ciekaw jestem jaką drogą pójdą, na razie to muszą sezon zakończyć na bezpiecznym miejscu, gwarantującym start w najwyższej klasie rozgrywkowej w następnym sezonie, co jeszcze nie jest przesądzone :)

ODPOWIEDZ