Premier League 2018/19

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

MILF

Re: Premier League 2018/19

Post autor: MILF »

Prawdopodobnie zniknął mały samolot, na pokładzie którego miał znajdować się nowy nabytek Cardiff City, Emiliano Sala.
Dodam, że w bieżących rozgrywkach Ligue 1 zdobył on 12 bramek.

https://twitter.com/mattspiro/status/10 ... 3303425024
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

Django

Post autor: Django »

Chyba gdzieś zapisane w "niebiosach" jest to, że Cardiff musi spaść...

A tak na poważnie - ciekawa i niepokojąca sytuacja. Mam nadzieję, że piłkarz i pozostałe osoby zostaną odnalezione żywe...
Obrazek

Felix

Post autor: Felix »

Niestety ani samolot, ani jego załoga nie zostali odnalezieni do tej pory. Poszukiwania zostaną wznowione o świcie, jednak wydaje się, że szanse na szczęśliwe ich zakończenie są znikome.

KaylorLFC
Kontakt:

Post autor: KaylorLFC »

'Jestem na pokładzie. Samolot wygląda tak, jakby miał się rozpaść na kawałki. Jeśli za półtorej godziny nie będzie ode mnie żadnej wiadomości... Tato, boję się'

Tak brzmiał ostatni SMS od Sali do ojca.
Masakra..
Obrazek

Redi

Post autor: Redi »

KaylorLFC pisze:'Jestem na pokładzie. Samolot wygląda tak, jakby miał się rozpaść na kawałki. Jeśli za półtorej godziny nie będzie ode mnie żadnej wiadomości... Tato, boję się'

Tak brzmiał ostatni SMS od Sali do ojca.
Masakra..
Zdecydowana większość awionetek po starcie zachowuje się jakby miała się zaraz rozpaść. Ciężko ocenić stan techniczny maszyny, bo coś co jest normalne dla tego typu maszyn mogło wydawać się absurdalne dla kogoś, kto nigdy awionetką nie podróżował.

qensheimer

Post autor: qensheimer »

Raczej nie ma szans aby odnaleźli się żywi. Choć nadzieja zawsze powinna się tlić.

Gonzalo Higuain jakiś czas temu wylądował w Londynie i przejdzie testy medyczne w Chelsea. Zostanie pewnie tylko wypożyczony.
Zatem Piątek w Milanie.

Puchii

Post autor: Puchii »

Wciąż nie rozumiem, jak można sprowadzić piłkarza za rekordową kwotę i nie wynająć odrzutowca, tylko transportować go awionetką...
Totalna amatorka, jeśli chodzi o władze Cardiff, za które niestety Sala prawdopodobnie przypłacił życiem...

@wicked93: Z tego, co czyta się w mediach Sala wrócił dzień po podpisaniu kontraktu do Nantes pożegnać się z kolegami, z którymi był bardzo zżyty i zabrać resztę swoich rzeczy. Co ciekawe samolot miał problem z wystartowaniem, jednak pilot podjął decyzję o jego kontynuowaniu. Francuskie media podawały, że Sala miał przekazać byłym kolegą z drużyny, iż maszyną strasznie trzęsie i obawia on się lotu w drugą stronę...
Cardiff nie powinno ryzykować transportowania go w powietrznej trumnie...
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019, o 20:40 przez Puchii, łącznie zmieniany 1 raz.

wicked93

Post autor: wicked93 »

A to nie była decyzja piłkarza? Gdzieś rzuciło mi się to w oczy

Awatar użytkownika
lfc96robert

Post autor: lfc96robert »

Cardiff chciało mu ogarnąć lot ale on nie chciał i zorganizował to najprawdopodobniej na własną rękę.
"Podczas mojego czasu na Anfield zawsze mówiliśmy, że mamy dwa najlepsze zespoły na Merseyside, Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu." Bill Shankly

aro8

Post autor: aro8 »

Mógł spobie ogarnąć normalny lot pasażerski, a nie w jakieś awionetki sie bawić

Redi

Post autor: Redi »

aro8 pisze:Mógł spobie ogarnąć normalny lot pasażerski, a nie w jakieś awionetki sie bawić
prze
siad
ki

MILF

Post autor: MILF »

Poszukiwania Emiliano Sali przez policję zakończone..
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

aro8

Post autor: aro8 »

Dziwi mnie, że Arsenal ze swoimi przychodami nie stac na kupno kogokolwiek

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

aro8 pisze:Dziwi mnie, że Arsenal ze swoimi przychodami nie stac na kupno kogokolwiek
To nie jest tak proste, na jakie wygląda. Chodzi przede wszystkim o spełnienie warunków FFP. Główne założena FFP zna każdy, jednak w Anglii istnieje jeszcze coś takiego jak krótkoterminowa kontrola kosztów i jest to narzędzie do powstrzymywania klubów od wydawania sezon w sezon ogromnych kwot na wynagrodzenia dla piłkarzy. Każdy klub może to ominąć przez nowe umowy sponsorskie i zwiększenie przychodu z dnia meczowego. Jednak Arsenal trzymają w ryzach spadek do LE i długoterminowe kontrakty z Emirates Airlanes i Pumą, które stanowią statyczny przychód, podczas gdy wynagrodzenia dla piłkarzy wzrosły w ciągu ostatnich 2 lat dość znacznie (zwiększenie tygodniówek Ozilowi czy Mkhitaryanowi oraz tygodniówki m.in. Aubameyanga). To skutkuje tym, że dopóki Arsenal nie zwiększy przychodów, np. z umów sponsorskich, które notabene odnawiają się po sezonie, lub nie awansuje do LM, nie może pozwolić sobie na zwiększenie pułapu wynagrodzeń, czyli dodanie kolejnego wynagrodzenia do listy płac. Tym sposobem, mając pieniądze na koncie, nie mogą ich wydawać, dopóki nie zwolni się jakaś wysoka tygodniówka lub nie wpadnie nowy, większy kontrakt sponsorski.

ODPOWIEDZ