Premier League 2018/19

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Ralf088

Re: Premier League 2018/19

Post autor: Ralf088 »

Pamiętaj że City dopiero gra za tydzień, wiec jak dla takich profesjonalnych zawodników ten tydzień na regeneracje to odpowiedni czas by pokonać Lisy ;)

Nero

Post autor: Nero »

Tydzień regeneracji to szmat czasu. Mecz jeszcze na Eithad. Przydałby się City mecz w LM w środku tygodnia, bo być może by spuchli. Odpadnięcie City z LM to najgorsze co nam sie przytrafiło, a tacy użytkownicy jak ynwa19 czy jeden znany pan na W się z tego cieszyli. eh.. Ja wierzę ale mając w pamięci rok 2009 i rok 2014 radze przygotować się na potężną dawke żenady.

saw

Post autor: saw »

Napór City w drugiej połowie musiał przynieść efekt. Dużo nie brakowało do wybicia tej piłki, ale ostatecznie przekroczyła linię. Do tego Obywatelom należał się karny, a Mee wybił piłkę z linii po strzale Jesusa. Burnley dzielnie się broniło, jednak nie stwarzało żadnego zagrożenia pod bramką Edersona. Nie był to wybitny mecz drużyny Guardioli, może nawet był przeciętny, ale nie zmienia to faktu, że kolejny krok w kierunku mistrzostwa zrobili.

City ma jeszcze Leicester u siebie i wyjazd do Brighton. Ekipa Brendana jest ostatnio w formie, ale tak czy inaczej inny wynik niż wygrana MC będzie sporym zaskoczeniem. Brighton zaś walczy o utrzymanie, z takimi rywalami gra się niewygodnie, bla bla bla. Jak Obywatele to spierdolą to będzie wyczyn.

Wygląda natomiast, że Liverpool jest w wysokiej formie. Trzeba to maksymalnie wykorzystać w Champions League. Nie piszę, że szansa na tytuł jest zerowa, bo minimalna jest, ale w Lidze Mistrzów wszystko zależy od samych The Reds. Barcelona to piekielnie trudny przeciwnik, ale smutno byłoby zakończyć taki sezon bez trofeum.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

A MU na 99% w LE w nowym sezonie-mała rzecz a cieszy!
Gdy przegrywa United to zawsze świeci słońce-:)
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Awatar użytkownika
burmanek
Kontakt:

Post autor: burmanek »

Ten sezon jest genialny w naszym wykonaniu. Niemal idealny. I to niemal może nas pozbawić mistrzostwa :/ Jeśli faktycznie nie zdobędziemy mistrza, zdobywając 97 punktów to ja absolutnie nikogo w naszej drużynie bym nie winił. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek frajerstwie. Nie zgodzę się z tym, że przegraliśmy mistrzostwo tyli kilkoma remisami w nowym roku. Dołek musiał kiedyś nadejść a nasz był naprawdę niezbyt głęboki. Zrobiliśmy naprawdę prawie wszystko żeby mieć to mistrzostwo. I znowu to głupie "prawie"... Ja wciąż liczę na cud.

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

burmanek pisze:Ten sezon jest genialny w naszym wykonaniu. Niemal idealny. I to niemal może nas pozbawić mistrzostwa :/ Jeśli faktycznie nie zdobędziemy mistrza, zdobywając 97 punktów to ja absolutnie nikogo w naszej drużynie bym nie winił. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek frajerstwie. Nie zgodzę się z tym, że przegraliśmy mistrzostwo tyli kilkoma remisami w nowym roku. Dołek musiał kiedyś nadejść a nasz był naprawdę niezbyt głęboki. Zrobiliśmy naprawdę prawie wszystko żeby mieć to mistrzostwo. I znowu to głupie "prawie"... Ja wciąż liczę na cud.
Ja to samo. W sumie to czuje się ostatnio trochę jak taka chorągiewka:
1. "In Poch we trust"
2. "In Ole we trust"
3. "In Dyche we trust"
4. "In Brendan we trust"
xD

Jeśli natomiast nie wygramy ligi, uznam, że to był niesamowity sezon dwóch wybitnych drużyn, w którym o zdobyciu mistrzostwa zadecydował bezpośredni pojedynek. Dziwie się, że ludzie tyle mówią o jakimś wymyślonym frajerstwie drużyny, a tak mało o tym złamasie Lovrenie, który dał dupy po całości w spotkaniu z City. Mam nadzieje, że rozmowy z Matipem to zapowiedź tego, że TOP5 jest na wylocie z klubu. W moim odczuciu przegrana z City miała decydujące znaczenie dla całego sezonu.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

kuba07

Post autor: kuba07 »

ynwa19 pisze:A MU na 99% w LE w nowym sezonie-mała rzecz a cieszy!
Jak masz tak kibicować to lepiej odpuść. Nie baw się w taką dziecinadę, w jaką się bawią inni kibice, bo tylko dajemy zły przykład. Powinnismy dawać gwarancje dobrego smaku i kultury jako wzorowi kibice. Pamiętaj jedno, bardzo dobre staropolskie przysłowie „Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku, dziadek się śmiał i to samo miał”.

To właśnie spotkało United, które wyszydzało nas.
„You don't choose to be Liverpool fan. You get chosen!”.

Awatar użytkownika
ynwa19

O nie kolego!jeżeli chodzi o MU to nie ma zmiłuj i nie jest to żadna dziecinada ani kwestia smaku.
Nie uprawiajmy niepotrzebnej poprawności politycznej tam gdzie ona kompletnie do niczego nie jest przydatna.
Mnie porażki United zawsze cieszyły,cieszą i będą cieszyć i to od.....ponad 40 lat.
I tego na pewno nie będę zmieniał.

W ich przypadku stosuję starą zasadę:oko za oko,ząb za ząb.

Pozdrawiam :)

Come on LFC!-:)
Po tytuł mistrza Anglii w sezonie 18/19

Awatar użytkownika
josif

Post autor: josif »

Zawsze będzie takie gadanie. Tam mogliśmy bardziej przycisnąć United, a tam to znowu wcisnąć się całą jedenastką do własnej bramki w meczu z City i grać na remis. Szkoda, że w tamtym meczu zagrał Henderson, a w tamtym to znowu Milner. Prawda jest taka jak napisał wyżej kolega burmanek. To był naprawdę dobry sezon w naszym wykonaniu bez względu na to czy zgarniemy na koniec mistrzostwo. Wystarczy popatrzeć na to jak kompletnie odskoczyliśmy takim firmom jak Arsenal czy Chelsea. Kopią się po czołach i najwyraźniej jedna z tych drużyn nie chce grać w LM. Zanim będą w stanie nawiązać z nami realną walkę miną ze 2-3 sezony. Jestem spokojny o następny sezon. O ile nie odejdzie od nas Salah, a pewnie wzmocnimy się dodatkowo to znowu powalczymy z City. A przecież ciągle jesteśmy w grze w LM, gdzie nie ma już takich ekip jak Juve, Real czy PSG. Naszą przyszłość z Kloppem widzę w jasnych barwach.
War. War never changes

mazi

Post autor: mazi »

Osoby wypominające liverpoolowi straty punktow przypomne jedną rzecz.

Wolves- remis
Liverpool- remis
Chelsea-porażka
Cristal Palace - porazka
Leicester- porażka
Newcastle- porażka

Straty punktow w tym sezonie przez City :)
We wszytkich tych spotkaniach byli gorsi? Nie tracili glupio punktow?
TAK

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Forum dzieli się na tych co narzekają, że mimo rewelacyjnego sezonu możemy pozostać bez pucharu, uważają, że nic nie ugramy i takie tam pierdoły i na tych, co są z zespołem na dobre i złe, którzy wierzą w drużynę i trenera, doceniają to co mamy teraz. Mam nadzieję, że mamy tu więcej tych drugich.

Awatar użytkownika
ynwa19

Jest jeszcze inna postawa-:)
Cieszy mnie ten sezon bo jest naprawdę znakomity ale brak tytułu(PL) będzie jednak rozczarowaniem.
Oczywiście,że wierzę w jego zdobycie i będę tak czynił jak długo to matematycznie będzie możliwe.
Ponadto mamy bardzo dobre perspektywy o czym już pisałem.
I szansę na wygrane LM.
Tylko jak się czeka te 29 lat to.......aż się płakać chce,że znowu może się nie udać-:(

Więc tak czarno-biało jak przedstawiasz to chyba nie jest.

FootballClub

Post autor: FootballClub »

Cała wiara w Brendana. Mam dziwne przeczucie, że to bedzie moment przełomowy.

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

kuba07 pisze:
ynwa19 pisze:A MU na 99% w LE w nowym sezonie-mała rzecz a cieszy!
Jak masz tak kibicować to lepiej odpuść. Nie baw się w taką dziecinadę, w jaką się bawią inni kibice, bo tylko dajemy zły przykład. Powinnismy dawać gwarancje dobrego smaku i kultury jako wzorowi kibice. Pamiętaj jedno, bardzo dobre staropolskie przysłowie „Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku, dziadek się śmiał i to samo miał”.

To właśnie spotkało United, które wyszydzało nas.
To powiedzenie nie ma zadnego logicznego sensu i uzasadnienia. Jest jedynie ciemnogrodzkim powiedzonkiem i nic wiecej. Mysle, ze radosc z odpadu MU jest jak najbardziej uzasadniona.
burmanek pisze:Ten sezon jest genialny w naszym wykonaniu. Niemal idealny. I to niemal może nas pozbawić mistrzostwa :/ Jeśli faktycznie nie zdobędziemy mistrza, zdobywając 97 punktów to ja absolutnie nikogo w naszej drużynie bym nie winił. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek frajerstwie. Nie zgodzę się z tym, że przegraliśmy mistrzostwo tyli kilkoma remisami w nowym roku. Dołek musiał kiedyś nadejść a nasz był naprawdę niezbyt głęboki. Zrobiliśmy naprawdę prawie wszystko żeby mieć to mistrzostwo. I znowu to głupie "prawie"... Ja wciąż liczę na cud.
No i to jest odpowiednia postawa. Prawda jest taka, ze sezon - jezeli przegramy to jedynie przez detale. Zagralismy jeden z najlepszych sezonow w historii tej Ligii, a jednak ktos byl lepszy i coz - zasluguje na uznanie. To jednak nie jest powod by wydziwiac czy tworzyc jakies idiotyczne teorie, ze "przegralismy przez bojazliwosc Kloppa". A moze dzieki tej bojazliwosci wlasnie jestesmy tu gdzie jestesmy bo remisy, ktore zaliczylismy moglismy rownie dobrze obrocic w porazke? Klopp wykonal kawal dobrej roboty, przy takich wynikach punktowych nie mozna mowic, ze przegralo sie przez cos konkretnego. Tutaj decyduja milimetry, doslownie. Tak jak i nam zdarzylo sie stracic punkty tak i City bo roznica to jest 1 pkt, a nie 25 pkt tak jak niektorym sie wydaje. Tutaj decydowaly detale i niezaleznie, ktory zespol bedzie na czele na koniec - oba beda wg. mnie rowne, grajace na nieosiagalnym poziomie dla pozostalych. Genialny sezon, a co jeszcze lepsze - przyszlosc takze rysuje sie w jasnych barwach. Jeszcze kilka lat temu klub byl w dlugach, a ja zastanawialem sie czy zagramy moze w LE czy pozostanie tylko krajowka. A teraz drugi raz z rzedu polfinal LM i walka do ostatniej kolejki o Mistrzostwo i znakomite perspektywy na przyszlosc. Wrecz niewyobrazalny przeskok w tak krotkim czasie.

Tez zdarzalo mi sie plakac troche czy narzekac na Kloppa badz zarzad, ale koniec koncow trzeba spojrzec na fakty i prawdzie w oczy - wykonali kawal dobrej roboty i trzeba im to oddac. Do kazdego meczu zasiada sie z przyjemnoscia i z oczekiwaniem wygranej, oj dawno tak sie Liverpoolu nie ogladalo. :happy:

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

My tu gadamy o meczu z Barceloną, a City w tym czasie może zakupić Bruno Fernandesa ze Sportingu i Joao Felixa z Benfici, jeżeli do tego dojdzie to mają niesamowite dwie strzały. Nie dość że młodzi, to zawodnicy na lata którzy mogą decydować o meczach o najwyższej wartości.

ODPOWIEDZ